Lengyelország az olaszországi Torinóban megrendezett 2006. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 11 sportágban 45 sportoló képviselte, akik összesen 2 érmet szereztek.
Érmesek
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Michał Kałwa | Összetett | 1:42,72 | 38. | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Dagmara Krzyżyńska | Óriás-műlesiklás | 1:03,86 | 30. | 1:12,05 | 25. | 2:15,91 | 25. |
Katarzyna Karasińska | Műlesiklás | 45,41 | 33. | 48,89 | 30. | 1:34,30 | 30. |
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Grzegorz Bodziana | 10 km sprint | 1 (0+1) | 30:08,4 | 67. |
20 km egyéni | 5 (0+2+1+2) | 1:03:39,6 | 72. |
Michał Piecha | 10 km sprint | 2 (1+1) | 30:01,6 | 64. |
Krzysztof Pływaczyk | 20 km egyéni | 4 (1+0+2+1) | 1:04:12,9 | 75. |
Tomasz Sikora | 10 km sprint | 2 (1+1) | 27:54,3 | 19. |
12,5 km üldözőverseny | 4 (2+0+1+1) | 37:31,6 | 18. |
15 km tömegrajtos | 1 (0+0+0+1) | 47:26,3 | |
20 km egyéni | 3 (1+1+1+0) | 57:22,1 | 21. |
Wiesław Ziemianin | 10 km sprint | 0 (0+0) | 28:10,1 | 25. |
12,5 km üldözőverseny | 1 (0+1+0+0) | 38:42,3 | 28. |
20 km egyéni | 4 (2+0+1+1) | 1:01:16,0 | 53. |
Wiesław Ziemianin Tomasz Sikora Michał Piecha Krzysztof Pływaczyk | 4 × 7,5 km váltó | 2+10 | 1:26:57,0 | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Magdalena Grzywa | 15 km egyéni | 7 (2+0+3+2) | 1:00:41,3 | 71. |
Magdalena Gwizdoń | 7,5 km sprint | 1 (0+1) | 23:54,7 | 20. |
10 km üldözőverseny | 3 (1+0+1+1) | 41:12,6 | 21. |
12,5 km tömegrajtos | 5 (0+2+2+1) | 45:59,5 | 29. |
15 km egyéni | 4 (1+1+1+1) | 55:17,5 | 33. |
Magdalena Nykiel | 7,5 km sprint | 1 (1+0) | 25:32,2 | 56. |
10 km üldözőverseny | 5 (0+3+1+1) | lekörözték |
Krystyna Pałka | 7,5 km sprint | 1 (0+1) | 24:07,3 | 25. |
10 km üldözőverseny | 5 (2+1+1+1) | 43:26,5 | 37. |
12,5 km tömegrajtos | 3 (1+2+0+0) | 46:31,5 | 30. |
15 km egyéni | 0 (0+0+0+0) | 51:50,7 | 5. |
Katarzyna Ponikwia | 7,5 km sprint | 1 (1+0) | 26:17,3 | 63. |
15 km egyéni | 4 (2+1+1+0) | 57:32,7 | 56. |
Krystyna Pałka Magdalena Gwizdoń Katarzyna Ponikwia Magdalena Grzywa | 4 × 6 km váltó | 0+8 | 1:20:29,3 | 7. |
Bob
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Dawid Kupczyk Michał Zblewski Mariusz Latkowski Marcin Płacheta | Négyes | 55,89 | 15. | 55,79 | 12. | 55,85 | 17. | 55,49 | 11. | 3:43,02 | 15. |
Gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Eredmény | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Konrad Niedźwiedzki | 1000 m | | 1:09,95 | 13. |
1500 m | | 1:48,09 | 12.* |
Maciej Ustynowicz | 500 m | 36,09 | 26. | 51,92 | 37. | 88,01 | 36. |
1000 m | | kizárták |
Artur Waś | 500 m | 36,43 | 33. | 36,61 | 35. | 73,04 | 32. |
Paweł Zygmunt | 5000 m | | 6:35,01 | 18. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Katarzyna Wójcicka | 1000 m | 1:17,28 | 8. |
1500 m | 1:59,96 | 11. |
3000 m | 4:09,61 | 10. |
5000 m | 7:28,09 | 16. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Dorota Zagórska Mariusz Siudek | Páros | 56,10 | 9. | 109,85 | 8. | 165,95 | 9. |
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Aleksandra Kauc Michał Zych | Jégtánc | 24,93 | 21. | 42,06 | 22. | 69,61 | 22. | 136,60 | 21. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Dariusz Kulesza | 500 m | 43,416 | 2. | kizárták | kiesett |
1000 m | 1:29,102 | 2. | 1:30,556 | 4. | kiesett | 11. |
1500 m | 2:24,118 | 5. | | kiesett | 22. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Janusz Krężelok | Sprint | 2:20,04 | 23. | 2:21,6 | 4. | kiesett | 19. |
15 km | | 40:24,5 | 25. |
Maciej Kreczmer | Sprint | 2:20,83 | 33. | kiesett | 33. |
Maciej Kreczmer Janusz Krężelok | Csapatsprint | 17:27,1 | 5. | | 17:26,3 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Justyna Kowalczyk | Sprint | 2:21,19 | 44. | kiesett | 44. |
10 km | | nem ért célba |
15 km | | 43:25,6 | 8. |
30 km | | 1:22:27,5 | |
Síugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Stefan Hula | Normálsánc | 110,5 | 24. | 115,5 | 27. | 102,5 | 29. | 218,0 | 29. |
Adam Małysz | | 130,0 | 8. | 131,0 | 5.* | 261,0 | 7. |
Nagysánc | | 111,4 | 10. | 111,3 | 17. | 222,7 | 14. |
Robert Mateja | Normálsánc | 127,0 | 4.** | 115,0 | 28.* | 114,0 | 21. | 229,0 | 25. |
Nagysánc | 80,3 | 28.* | 84,8 | 38. | kiesett |
Rafał Śliż | 63,1 | 43. | kiesett |
Stefan Hula Adam Małysz Robert Mateja Kamil Stoch | Csapat | | 445,2 | 5. | 449,2 | 7. | 894,4 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Snowboard
- Halfpipe
Versenyző | Versenyszám | 1. selejtező | 2. selejtező | Döntő | Helyezés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | 1. forduló | 2. forduló | Hely. |
Mateusz Ligocki | Férfi | 11,6 | 38. | 4,0 | 38. | kiesett | 44. |
Michał Ligocki | 11,3 | 40. | 26,9 | 23. | kiesett | 29. |
Paulina Ligocka | Női | 31,8 | 11. | 31,8 | 11. | kiesett | 17. |
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény |
Blanka Isielonis | Női | 1:25,87 | 27. | kiesett | 27. |
Jagna Marczułajtis | 1:23,12 | 17. | kiesett | 17. |
- Snowboard cross
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés |
Mateusz Ligocki | Férfi | 1:21,81 | 13. | 4. | kiesett | 20. |
Rafał Skarbek-Malczewski | 1:22,07 | 16. | 4. | kiesett | 22. |
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Ewelina Staszulonek | Női egyes | 48,653 | 19. | 47,666 | 13. | 48,293 | 20. | 47,567 | 13. | 3:12,179 | 15. |
Krzysztof Lipiński Marcin Piekarski | Kettes | 49,829 | 18. | 48,616 | 16. | | 1:38,445 | 17. |
Szkeleton
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Monika Wołowiec | Női | 1:02,31 | 15. | 1:02,99 | 15. | 2:05,30 | 15. |
Források
- Poland at the 2006 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Turin 2006 Winter Olympics - Athletes (angol nyelven). sports.yahoo.com. (Hozzáférés: 2011. augusztus 13.)
Sablon:A 2006. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Lengyelország-portál
- Olimpiaportál