Női kajak kettes 500 méter a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
Női kajak kettes 500 méter a XXX. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Eton Dorney | |||||||||
Dátum | augusztus 7–9. | |||||||||
Versenyzők | 34 résztvevő 17 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Kajak-kenu a 2012. évi nyári olimpiai játékokon | |||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Síkvízi | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Szlalom | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sablon:Kajak-kenu a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2012. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu női kajak kettes 500 méteres versenyszámát augusztus 7. és 9. között rendezik Eton Dorney-ben. A versenyt a német Franziska Weber, Tina Dietze páros nyerte meg. A Kovács Katalin, Dusev-Janics Natasa kettős ezüstérmet szerzett.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2012. augusztus 7., kedd | 10:28 (11:28) | Előfutam |
11:30 (12:30) | Elődöntő | |
2012. augusztus 9., csütörtök | 10:35 (11:35) | Döntő |
Eredmények
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- q: továbbjutás időeredmény alapján
Előfutamok
Az előfutamokból az első öt helyezett, valamint a legjobb idővel rendelkező hatodik helyezett jutott az elődöntőbe.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Svédország (SWE) Josefin Nordlöw Karin Johansson | 1:44,437 | Q |
2. | Oroszország (RUS) Natalija Lobova Vera Szobetova | 1:45,710 | Q |
3. | Románia (ROU) Iuliana Paleu Irina Lauric | 1:46,001 | Q |
4. | Ausztrália (AUS) Naomi Flood Lyndsie Fogarty | 1:46,554 | Q |
5. | Nagy-Britannia (GBR) Abigail Edmonds Louisa Sawers | 1:46,564 | Q |
6. | Kuba (CUB) Yulitza Meneses Dayexi Gandarela | 1:46,587 | q |
2. futam | |||
1. | Kína (CHN) Vu Ja-nan Zhou Yu | 1:43,448 | Q |
2. | Németország (GER) Franziska Weber Tina Dietze | 1:44,195 | Q |
3. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Olivera Moldovan | 1:44,335 | Q |
4. | Fehéroroszország (BLR) Volha Hudzenka Marina Pavtaran | 1:44,568 | Q |
5. | Szlovákia (SVK) Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 1:45,073 | Q |
6. | Japán (JPN) Kitamoto Sinobu Ómura Aszumi | 1:47,323 | |
3. futam | |||
1. | Magyarország (HUN) Kovács Katalin Dusev-Janics Natasa | 1:43,984 | Q |
2. | Portugália (POR) Joana Vasconcelos Beatriz Gomes | 1:44,660 | Q |
3. | Új-Zéland (NZL) Lisa Carrington Erin Taylor | 1:44,870 | Q |
4. | Ausztria (AUT) Yvonne Schuring Viktoria Schwarz | 1:46,374 | Q |
5. | Lengyelország (POL) Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:48,271 | Q |
Elődöntők
Futamonként az első négy helyezett az A-döntőbe jutott, a többiek a B-döntőbe kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Németország (GER) Franziska Weber Tina Dietze | 1:41,543 | Q |
2. | Magyarország (HUN) Kovács Katalin Dusev-Janics Natasa | 1:41,613 | Q |
3. | Lengyelország (POL) Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:41,873 | Q |
4. | Új-Zéland (NZL) Lisa Carrington Erin Taylor | 1:42,764 | Q |
5. | Fehéroroszország (BLR) Volha Hudzenka Marina Pavtaran | 1:43,152 | |
6. | Svédország (SWE) Josefin Nordlöw Karin Johansson | 1:44,025 | |
7. | Nagy-Britannia (GBR) Abigail Edmonds Louisa Sawers | 1:46,025 | |
8. | Románia (ROU) Iuliana Paleu Irina Lauric | 1:49,216 | |
2. futam | |||
1. | Kína (CHN) Vu Ja-nan Zhou Yu | 1:41,863 | Q |
2. | Ausztria (AUT) Yvonne Schuring Viktoria Schwarz | 1:42,317 | Q |
3. | Portugália (POR) Joana Vasconcelos Beatriz Gomes | 1:43,305 | Q |
4. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Olivera Moldovan | 1:43,586 | Q |
5. | Szlovákia (SVK) Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 1:43,653 | |
6. | Oroszország (RUS) Natalija Lobova Vera Szobetova | 1:44,660 | |
7. | Ausztrália (AUS) Naomi Flood Lyndsie Fogarty | 1:45,372 | |
8. | Kuba (CUB) Yulitza Meneses Dayexi Gandarela | 1:51,428 |
Döntők
B-döntő
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1. | Fehéroroszország (BLR) Volha Hudzenka Marina Pavtaran | 1:44,407 |
2. | Svédország (SWE) Josefin Nordlöw Karin Johansson | 1:45,367 |
3. | Nagy-Britannia (GBR) Abigail Edmonds Louisa Sawers | 1:46,341 |
4. | Ausztrália (AUS) Naomi Flood Lyndsie Fogarty | 1:47,650 |
5. | Szlovákia (SVK) Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 1:47,683 |
6. | Kuba (CUB) Yulitza Meneses Dayexi Gandarela | 1:50,124 |
7. | Oroszország (RUS) Natalija Lobova Vera Szobetova | 1:52,277 |
8. | Románia (ROU) Iuliana Paleu Irina Lauric | 1:52,468 |
A-döntő
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Németország (GER) Franziska Weber Tina Dietze | 1:42,213 |
2 Ezüst | Magyarország (HUN) Kovács Katalin Dusev-Janics Natasa | 1:43,278 |
3 Bronz | Lengyelország (POL) Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:44,000 |
4. | Kína (CHN) Vu Ja-nan Zhou Yu | 1:44,136 |
5. | Ausztria (AUT) Yvonne Schuring Viktoria Schwarz | 1:44,785 |
6. | Portugália (POR) Joana Vasconcelos Beatriz Gomes | 1:44,924 |
7. | Új-Zéland (NZL) Lisa Carrington Erin Taylor | 1:46,290 |
8. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Olivera Moldovan | 1:48,941 |
Források
- Women's Kayak Double (K2) 500m (angol nyelven). london2012.com. [2012. december 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. augusztus 7.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap