Peru op de Olympische Zomerspelen 1968
Peru op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Peru | ||||||||||||||||
IOC-landcode | PER | ||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Peruano | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Peru op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
(1900*) · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 * niet erkend door het IOC | |||||||||||||||||
Peru op de Winterspelen | |||||||||||||||||
2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Peru nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad, Mexico. Voor de vierde keer op rij werd geen enkele medaille gewonnen, alhoewel het vrouwenvolleybalteam met een vierde plaats dicht bij was.
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fernando Acevedo | 200m (m) | 12e | serie 5: 4de in 21,02 kwartfinale 2: 3de in 20,78 halve finale 1: 8ste in 20,91 |
Alfredo Deza | 110m horden (m) | 26e | serie 5: 6de in 14,38 |
Fernando Abugattás | hoogspringen (m) | 29e | kwalificatie groep B: 12de met 2,03m |
Roberto Abugattás | 35e | kwalificatie groep B: 17de met 2,00m |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Luis Minami | -60kg (m) | 5e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van BIR Tun: knock-out 3de ronde: W van TUR Sevimli: 3-2 kwartfinale: V van YUG Vujin: 0-4 |
Marcelo Quiñones | -75kg (m) | 16e | 1ste ronde: V van USA Jones: 0-5 |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lauro Pacussich Héctor Menacho Juan López | twee-met (m) | 14e | serie 3: 6de in 8.49,26 herkansingen: 4de in 8.25,90 |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Enrique Barúa | floret (m) | 49e | 1ste ronde groep 4: 5de V van ROU Tiu V van FRA Magnan V van RAU El-Husseini V van CUB Ruiz W van ARG Nannini |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gladys Baldwin López | 50m geweer liggend | 31e | 591 punten: (99-99-98-97-100-98) |
Antonio Vita | 50m pistool | 42e | 533 punten: (88-87-88-87-93-90) |
Víctor Tantalean | 25m snelvuurpistool | 41e | 572 punten: (286-286) |
Pedro Gianella | skeet | 5e | 194 punten |
Walter Perón | trap | 48e | 175 punten |
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Olga Asato Irma Cordero Luisa Fuentes Esperanza Jiménez Teresa Nuñez Ana María Ramírez Aida Reyna Alicia Sánchez Norma Velarde | zaal (v) | 4e | groepsfase: 4de W van Mexico: 3-2 (15-17, 15-5, 10-15, 15-2, 15-7) W van Zuid-Korea: 3-0 (15-13, 15-6, 15-9) V van Japan: 0-3 (3-15, 11-15, 9-15) V van Sovjet-Unie: 0-3 (4-15, 9-15, 9-15) V van Tsjecho-Slowakije: 2-3 (15-7, 15-13, 9-15, 2-15, 3-15) W van Verenigde Staten: 3-1 (15-11, 15-0, 14-16, 15-12) V van Polen: 1-3 (10-15, 16-14, 9-15, 8-15) |
Groepsfase | ||||||||||||
# | Land | Wedstrijden | Sets | Setpunten | Punten | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | V | T | Saldo | ||||
1 | Sovjet-Unie | 7 | 7 | 0 | 21 | 3 | +18 | 333 | 194 | +139 | 14 | |
2 | Japan | 7 | 6 | 1 | 19 | 3 | +16 | 318 | 147 | +171 | 13 | |
3 | Polen | 7 | 5 | 2 | 15 | 11 | +4 | 324 | 304 | +20 | 12 | |
4 | Peru | 7 | 3 | 4 | 12 | 15 | -3 | 306 | 327 | -21 | 10 | |
5 | Zuid-Korea | 7 | 3 | 4 | 11 | 14 | -3 | 276 | 305 | -29 | 10 | |
6 | Tsjecho-Slowakije | 7 | 3 | 4 | 11 | 15 | -4 | 307 | 307 | 0 | 10 | |
7 | Mexico | 7 | 1 | 6 | 7 | 18 | -11 | 215 | 338 | -123 | 8 | |
8 | Verenigde Staten | 7 | 0 | 7 | 4 | 21 | -17 | 196 | 353 | -157 | 7 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
13 oktober | Mexico-Stad | Peru | 3-2 | Mexico | |
14 oktober | Mexico-Stad | Peru | 3-0 | Zuid-Korea | |
15 oktober | Mexico-Stad | Japan | 3-0 | Peru | |
17 oktober | Mexico-Stad | Sovjet-Unie | 3-0 | Peru | |
20 oktober | Mexico-Stad | Tsjecho-Slowakije | 3-2 | Peru | |
23 oktober | Mexico-Stad | Peru | 3-1 | Verenigde Staten | |
25 oktober | Mexico-Stad | Polen | 3-1 | Peru |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Juan Carlos Bello | 200m vrije slag (m) | 9e | serie 7: 1ste in 2.01,3 |
200m wisselslag (m) | 9e | serie 5: 2de in 2.17,5 finale: 4de in 2.13,7 | |
Rosario de Vivanco | 100m vrije slag (v) | 31e | serie 4: 5de in 1.04,7 |
200m vrije slag (v) | 22e | serie 6: 5de in 2.22,2 | |
Consuelo Changanaqui | 18e | serie 6: 4de in 2.20,7 | |
400m vrije slag (v) | 22e | serie 5: 4de in 5.02,9 | |
200m wisselslag (v) | 16e | serie 2: 3de in 2.40,0 | |
400m wisselslag (v) | 19e | serie 5: 4de in 5.52,2 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) (fr) Organizing Committee of the Games of the XIX Olympiad (1969). Mexico 68; Official Report. Miguel Galas, S. A., Mexico.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1968; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6, deel 7 en deel 8.