Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1968
Sovjet-Unie op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Sovjet-Unie | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | URS | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | ||||||||||||||||||||||
|
De Sovjet-Unie nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad. Net als bij de vorige editie eindigde het op de tweede plaats in het medailleklassement, achter de Verenigde Staten.
Medailles
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Atletiek | Vladimir Goloebnitsji | 20 km snelwandelen (m) | 1 | |||
Viktor Sanjejev | hink-stap-springen (m) | 1 | ||||
Jānis Lūsis | speerwerpen (m) | 1 | ||||
Boksen | Valerian Sokolov | bantamgewicht (m) | 1 | |||
Boris Lagoetin | halfmiddengewicht (m) | 1 | ||||
Danas Pozniakas | halfzwaargewicht (m) | 1 | ||||
Gewichtheffen | Viktor Koerentsov | middengewicht (m) | 1 | |||
Boris Selitski | lichtzwaargewicht (m) | 1 | ||||
Leonid Zjabotinski | zwaargewicht (m) | 1 | ||||
Kanovaren | Aleksandr Sjaparenko Vladimir Morozov | K-2 1.000m (m) | 1 | |||
Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek | K-1 500m (v) | 1 | ||||
Paardensport | Ivan Kizimov | dressuur individueel | 1 | |||
Roeien | Anatoli Sass Aleksandr Timosjinin | dubbel-twee (m) | 1 | |||
Schermen | Mark Rakita Vladimir Naslimov Edoeard Vinokoerov Viktor Sidjak Oemjar Mavlichanov | sabel team (m) | 1 | |||
Jelena Novikova | floret individueel (v) | 1 | ||||
Aleksandra Zabelina Jelena Novikova Galina Gorochova Tatjana Samoesenko Svetlana Tsjirkova | floret team (v) | 1 | ||||
Schietsport | Grigori Kosysj | 50m pistool (m) | 1 | |||
Jevgeni Petrov | skeet (m) | 1 | ||||
Turnen | Mikhail Voronin | sprong (m) | 1 | |||
rekstok (m) | 1 | |||||
Zinaida Voronina Natalja Koetsjinskaja Larissa Petrik Olga Karasjova Ljoedmila Toerisjtsjeva Ljoebov Boerda | landenwedstrijd (v) | 1 | ||||
Natalja Koetsjinskaja | balk (v) | 1 | ||||
Larisa Petrik | vloer (v) | 1 | ||||
Volleybal |
| mannen | 1 | |||
| vrouwen | 1 | ||||
Worstelen | Roman Rurua | Grieks-Romeins vedergewicht (m) | 1 | |||
Boris Goerevitsj | Vrije stijl middengewicht (m) | 1 | ||||
Aleksandr Medved | Vrije stijl zwaargewicht (m) | 1 | ||||
Zeilen | Valentin Mankin | Finn (m) | 1 | |||
Atletiek | Romuald Klim | kogelslingeren (m) | 2 | |||
Antonina Okorokova | hoogspringen (v) | 2 | ||||
Boksen | Aleksej Kisseljov | middengewicht (m) | 2 | |||
Jonas Čepulis | zwaargewicht (m) | 2 | ||||
Gewichtheffen | Dito Sjanidze | vedergewicht (m) | 2 | |||
Vladimir Beljajev | lichtzwaargewicht (m) | 2 | ||||
Jaan Talts | middenzwaargewicht (m) | 2 | ||||
Kanovaren | Aleksandr Sjaparenko | K-1 1.000m (m) | 2 | |||
Moderne vijfkamp | Pavel Lednjev Boris Onisjtsjenko Stasis Sjaparnis | Landenwedstrijd (m) | 2 | |||
Paardensport | Ivan Kizimov Ivan Kalita Jelena Petoesjkova | dressuur landenwedstrijd | 2 | |||
Schermen | Grigori Kriss | degen (m) | 2 | |||
Akeksej Nikantsjikov Grigori Kriss Viktor Modsalevski Josif Vitebski Joeri Smoljakov | degen team (m) | 2 | ||||
Viktor Poetjatin Joeri Sjarov German Svesjnikov Joeri Sissikin Vasili Stankovitsj | floret team (m) | 2 | ||||
Mark Rakita | sabel (m) | 2 | ||||
Schietsport | Valentin Kornev | Vrij geweer 300 meter, drie houdingen | 2 | |||
Schoonspringen | Tamara Fedosova | 3m plank (v) | 2 | |||
Natalja Koeznetsova | 10m platform (v) | 2 | ||||
Turnen | Mikhail Voronin Sergej Diomidov Viktor Klimenko Valeri Karasjov Viktor Lisitsky Valeri Iljinykh | landenwedstrijd (m) | 2 | |||
Mikhail Voronin | individuele meerkamp (m) | 2 | ||||
brug (m) | 2 | |||||
ringen (m) | 2 | |||||
Zinaida Voronina | individuele meerkamp (v) | 2 | ||||
Waterpolo |
| mannen | 2 | |||
Worstelen | Vladimir Bakoelin | Grieks-Romeins vlieggewicht (m) | 2 | |||
Valentin Olenik | Grieks-Romeins middengewicht (m) | 2 | ||||
Nikolai Jakovenko | Grieks-Romeins halfzwaargewicht (m) | 2 | ||||
Anatoli Rosjtsjin | Grieks-Romeins zwaargewicht (m) | 2 | ||||
Sjota Lomidze | Vrije stijl halfzwaargewicht (m) | 2 | ||||
Zwemmen | Vladimir Kosinski | 100m schoolslag (m) | 2 | |||
200m schoolslag (m) | 2 | |||||
Semjon Belits-Geiman Viktor Mazanov Georgi Koelikov Leonid Iljitsjov | 4x100m vrije slag (m) | 2 | ||||
Galina Prozoemensjtsjikova | 100m schoolslag (v) | 2 | ||||
Atletiek | Nikolai Smaga | 20 km snelwandelen (m) | 3 | |||
Valentin Gavrilov | hoogspringen (m) | 3 | ||||
Eduard Gusjtsjin | kogelstoten (m) | 3 | ||||
Natalja Petsjonkina | 400m (v) | 3 | ||||
Ljoedmila Zjarkova Galina Boekharina Vera Popkova Ljoedmila Ignatjeva | 4x100m estafette (v) | 3 | ||||
Valentina Kozyr | hoogspringen (v) | 3 | ||||
Tatjana Talysjeva | verspringen (v) | 3 | ||||
Nadezjda Tsjizjova | kogelstoten (v) | 3 | ||||
Basketbal |
| mannen | 3 | |||
Boksen | Vladimir Moesalimov | weltergewicht (m) | 3 | |||
Kanovaren | Vitali Galkov | C-1 1.000m (m) | 3 | |||
Naum Prokoepets Michail Zamotin | C-2 1.000m (m) | 3 | ||||
Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek Antonina Seredina | K-2 500m (v) | 3 | ||||
Moderne vijfkamp | Pavel Lednjev | individueel (m) | 3 | |||
Roeien | Zigmas Joekna Antanas Bagdanavičius Vladimir Sterlik Juozas Jagelavičius Aleksandr Martysjkin Vytautas Briedis Valentin Kravtsjoek Viktor Soeslin Joeri Lorentson (stuurman) | acht (m) | 3 | |||
Schietsport | Viktor Parkhimovitsj | kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen | 3 | |||
Renart Suleimanov | snelvuurpistool 25 m | 3 | ||||
Turnen | Mikhail Voronin | paard voltige (m) | 3 | |||
Sergej Diomidov | sprong (m) | 3 | ||||
Viktor Klimenko | brug (m) | 3 | ||||
Natalja Koetsjinskaja | individuele meerkamp (v) | 3 | ||||
vloer (v) | 3 | |||||
Zinaida Voronina | sprong (v) | 3 | ||||
brug (v) | 3 | |||||
Larissa Petrik | balk (v) | 3 | ||||
Worstelen | Ivan Kotsjergin | Grieks-Romeins bantamgewicht (m) | 3 | |||
Zwemmen | Nikolai Pankin | 100m schoolslag (m) | 3 | |||
Vladimir Boere Semjon Belits-Geiman Georgi Koelikov Leonid Iljitsjov | 4x200 m vrije slag (m) | 3 | ||||
Joeri Gromak Vladimir Kosinski Vladimir Nemsjilov Leonid Iljitsjov | 4x100 m wisselslag (m) | 3 | ||||
Galina Prozoemensjtsjikova | 200m schoolslag (v) | 3 |
Resultaten en deelnemers per onderdeel
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Spelers
Mannentoernooi
- Groepsfase
- Verloor van Verenigde Staten (2-3)
- Versloeg Brazilië (3-2)
- Versloeg Bulgarije (3-0)
- Versloeg Polen (3-0)
- Versloeg Oost-Duitsland (3-2)
- Versloeg Japan (3-1)
- Versloeg Mexico (3-1)
- Versloeg België (3-0)
- Versloeg Tsjecho-Slowakije (3-0) → 1 Goud
- Spelers
- Eduard Sibiryakov
- Valeri Kravchenko
- Vladimir Belyaev
- Yevgeni Lapinsky
- Oleg Antropov
- Vasilius Matushevas
- Viktor Mikhalchuk
- Yuri Poyarkov
- Boris Tereshchuk
- Vladimir Ivanov
- Ivan Bugaenkov
- Georgi Mondzolevsky
Vrouwentoernooi
- Groepsfase
- Versloeg Tsjecho-Slowakije (3-1)
- Versloeg Polen (3-0)
- Versloeg Zuid-Korea (3-0)
- Versloeg Peru (3-0)
- Versloeg Verenigde Staten (3-1)
- Versloeg Mexico (3-0)
- Versloeg Japan (3-0) → 1 Goud
- Spelers
- Lyudmila Buldakova
- Lyudmila Mikhailkovskaya
- Tatyana Veinberga
- Vera Lantratova
- Vera Galushka-Duyunova
- Tatyana Sarycheva
- Tatyana Ponyaeva-Tretyakova
- Nina Smoleeva
- Inna Ryskal
- Galina Leontyeva
- Roza Salikhova
- Valentina Kamenek-Vinogradova
Waterpolo
Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Voorronde (Groep A)
- Versloeg Cuba (11:4)
- Versloeg West-Duitsland (6:3)
- Versloeg Spanje (5:0)
- Verloor van Hongarije (5:6)
- Versloeg Verenigde Staten (8:3)
- Versloeg Brazilië (8:2)
- Halve finale
- Versloeg Italië (8:5)
- Finale
- Verloor van Joegoslavië (11:13) → 2 Zilver
- Spelers
- Aleksey Barkalov
- Aleksandr Dolgushin
- Aleksandr Shidlovsky
- Boris Grishin
- Givi Chikvanaya
- Leonid Osipov
- Oleg Bovin
- Vadim Gulyaev
- Vladimir Semyonov
- Vyacheslav Skok
- Yury Grigorovsky
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ (oktober 1974). The Sovjet-Unie en Olympism (PDF). Olympic Review (84): 530–557 (Internationaal Olympisch Comité). Gearchiveerd van origineel op 2013-01-162013-01-16. Geraadpleegd op 2008-06-302008-03-28.
- (en) (fr) Organizing Committee of the Games of the XIX Olympiad (1969). Mexico 68; Official Report. Miguel Galas, S. A., Mexico.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1968; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6, deel 7 en deel 8.
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité