Maciej Kot
Limanova
Maciej Kot på Commons
Medaljeoversikt | |||
---|---|---|---|
Konkurrerte for Polen | |||
Skihopp | |||
Olympiske leker | |||
Bronse | 2018 Pyeongchang | Lagkonkurranse | |
Verdensmesterskap | |||
Gull | 2017 Lahtis | Lagkonkurranse | |
Bronse | 2013 Val di Fiemme | Lagkonkurranse |
Maciej Kot (født 9. juni 1991 i Limanowa) er en polsk skihopper på landslaget. Han var med på det polske laget som tok bronse i Ski-VM 2013.
I VM 2017 i Lahtis hoppet han på Polens lag som vant lagkonkurransen. De øvrige på laget var Piotr Żyła, Dawid Kubacki og Kamil Stoch.
Han tok bronse under Vinter-OL 2018.[2]
Verdenscupseire individuelt
Nr. | Dato | Sted | HS |
---|---|---|---|
1. | 11. februar 2017 | Sapporo[3] | HS137 |
2. | 16. februar 2017 | Pyeongchang | HS109 |
Sammenlagtplasseringer i verdenscupen
Sesong | Plassering | Poeng |
---|---|---|
2011/12 | 35. | 108 |
2012/13 | 18. | 460 |
2013/14 | 17. | 398 |
2014/15 | 65. | 17 |
2015/16 | 31. | 165 |
2016/17 | 05. | 985 |
Referanser
- ^ FIS-databasen, FIS skihopper-ID 118113, besøkt 26. april 2022[Hentet fra Wikidata]
- ^ «2018 Winter Olympics - Medal Tracker». espn.com. Besøkt 6. mars 2018.
- ^ Delt med Peter Prevc.
Eksterne lenker
- (en) Offisielt nettsted
- (en) Maciej Kot – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- (en) Maciej Kot – Olympics.com
- (en) Maciej Kot – Olympic.org
- (en) Maciej Kot – Olympedia
- (pl) Maciej Kot – Polens olympiske komité
- (en) Maciej Kot – FIS (skihopping)
- (pl) Maciej Kot – skijumping.pl
- v
- d
- r
- 1982: Norge – Johan Sætre, Per Bergerud, Ole Bremseth og Olav Hansson
- 1984: Finland – Markku Pusenius, Pentti Kokkonen, Jari Puikkonen og Matti Nykänen
- 1985: Finland – Tuomo Ylipulli, Pentti Kokkonen, Matti Nykänen og Jari Puikkonen
- 1987: Finland – Matti Nykänen, Ari-Pekka Nikkola, Tuomo Ylipulli og Pekka Suorsa
- 1989: Finland – Ari-Pekka Nikkola, Jari Puikkonen, Matti Nykänen og Risto Laakkonen
- 1991: Østerrike – Heinz Kuttin, Ernst Vettori, Stefan Horngacher og Andreas Felder
- 1993: Norge – Bjørn Myrbakken, Helge Brendryen, Øyvind Berg og Espen Bredesen
- 1995: Finland – Jani Soininen, Janne Ahonen, Mika Laitinen og Ari-Pekka Nikkola
- 1997: Finland – Ari-Pekka Nikkola, Jani Soininen, Mika Laitinen og Janne Ahonen
- 1999: Tyskland – Sven Hannawald, Christof Duffner, Dieter Thoma og Martin Schmitt
- 2001: Tyskland –Sven Hannawald, Michael Uhrmann, Alexander Herr og Martin Schmitt
- 2003: Finland – Janne Ahonen, Tami Kiuru, Arttu Lappi og Matti Hautamäki
- 2005: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Andreas Widhölzl, Thomas Morgenstern og Martin Höllwarth
- 2007: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler og Thomas Morgenstern
- 2009: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Martin Koch, Thomas Morgenstern og Gregor Schlierenzauer
- 2011: Østerrike – Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Andreas Kofler og Thomas Morgenstern
- 2013: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Manuel Fettner, Thomas Morgenstern og Gregor Schlierenzauer
- 2015: Norge – Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel og Rune Velta
- 2017: Polen – Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot og Kamil Stoch
- 2019: Tyskland – Karl Geiger, Richard Freitag, Stephan Leyhe og Markus Eisenbichler
- 2021: Tyskland – Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler og Karl Geiger
- 2001: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Andreas Goldberger, Stefan Horngacher og Martin Höllwarth
- 2005: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Andreas Widhölzl, Thomas Morgenstern og Martin Höllwarth
- 2011: Østerrike – Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Andreas Kofler og Thomas Morgenstern
- 2013: Japan – Yūki Itō, Daiki Itō, Sara Takanashi og Taku Takeuchi
- 2015: Tyskland – Carina Vogt, Richard Freitag, Katharina Althaus og Severin Freund
- 2017: Tyskland – Carina Vogt, Markus Eisenbichler, Svenja Würth og Andreas Wellinger
- 2019: Tyskland – Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Juliane Seyfarth og Karl Geiger
- 2021: Tyskland – Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Anna Rupprecht og Karl Geiger
- 2023: Tyskland – Selina Freitag, Karl Geiger, Katharina Althaus og Andreas Wellinger
- 2019: Tyskland – Juliane Seyfarth, Ramona Straub, Carina Vogt og Katharina Althaus
- 2021: Østerrike – Daniela Iraschko-Stolz, Sophie Sorschag, Chiara Hölzl og Marita Kramer
- 2023: Tyskland – Anna Rupprecht, Luisa Görlich, Selina Freitag og Katharina Althaus
Denne artikkelen er en spire. Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den.