Ramona Straub
Ramona Straub | |||
---|---|---|---|
Født | 19. sep. 1993[1] (30 år) Titisee-Neustadt | ||
Beskjeftigelse | Skihopper | ||
Nasjonalitet | Tyskland | ||
Sport | Skihopping[2] | ||
Høyde | 164 centimeter[3] | ||
Ramona Straub på Commons |
Medaljeoversikt | |||
---|---|---|---|
Konkurrerte for Tyskland | |||
i skihopping: | |||
Junior-VM | |||
Bronse | 2013 Liberec | Lagkonkurranse |
Ramona Straub (født 19. september 1993) er en tidligere tysk skihopper. Hun representerer SC Langenordnach.
Hun debuterte i kontinentalcupen med 33.-plass i Rastbüchl 10. februar 2007. Hennes beste plassering i kontinentalcupen (sommer) er 5.-plass i Pöhla 12. august 2009. I vintercupen er hennes beste plassering 9.-plass i Toblach 21. januar 2009 og i Villach 14. februar 2010. Sammenlagt i kontinentalcupen (vinter) ble hun nummer 27 i sesongen 2008-09.
I junior-VM i Štrbské Pleso i 2009 ble hun nummer 6.
Under Ski-VM 2019 i østerrikske Seefeld hoppet Straub på det tyske laget som vant lagkonkurransen, sammen med Juliane Seyfarth, Carina Vogt og Katharina Althaus.¨
Hun la opp som skihopper i mai 2021.
Referanser
- ^ Gemeinsame Normdatei, GND-ID 1052679730, besøkt 15. oktober 2015[Hentet fra Wikidata]
- ^ FIS-databasen, FIS skihopper-ID 133797, besøkt 26. april 2022[Hentet fra Wikidata]
- ^ (på en) Olympedia, 2006, Wikidata Q95606922, https://www.olympedia.org/
Eksterne lenker
- (en) Ramona Straub – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- (en) Ramona Straub – Olympedia
- (de) Ramona Straub – Tysklands olympiske komité
- (en) Ramona Straub – FIS (skihopping)
- (pl) Ramona Straub – skijumping.pl
- v
- d
- r
- 1982: Norge – Johan Sætre, Per Bergerud, Ole Bremseth og Olav Hansson
- 1984: Finland – Markku Pusenius, Pentti Kokkonen, Jari Puikkonen og Matti Nykänen
- 1985: Finland – Tuomo Ylipulli, Pentti Kokkonen, Matti Nykänen og Jari Puikkonen
- 1987: Finland – Matti Nykänen, Ari-Pekka Nikkola, Tuomo Ylipulli og Pekka Suorsa
- 1989: Finland – Ari-Pekka Nikkola, Jari Puikkonen, Matti Nykänen og Risto Laakkonen
- 1991: Østerrike – Heinz Kuttin, Ernst Vettori, Stefan Horngacher og Andreas Felder
- 1993: Norge – Bjørn Myrbakken, Helge Brendryen, Øyvind Berg og Espen Bredesen
- 1995: Finland – Jani Soininen, Janne Ahonen, Mika Laitinen og Ari-Pekka Nikkola
- 1997: Finland – Ari-Pekka Nikkola, Jani Soininen, Mika Laitinen og Janne Ahonen
- 1999: Tyskland – Sven Hannawald, Christof Duffner, Dieter Thoma og Martin Schmitt
- 2001: Tyskland –Sven Hannawald, Michael Uhrmann, Alexander Herr og Martin Schmitt
- 2003: Finland – Janne Ahonen, Tami Kiuru, Arttu Lappi og Matti Hautamäki
- 2005: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Andreas Widhölzl, Thomas Morgenstern og Martin Höllwarth
- 2007: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler og Thomas Morgenstern
- 2009: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Martin Koch, Thomas Morgenstern og Gregor Schlierenzauer
- 2011: Østerrike – Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Andreas Kofler og Thomas Morgenstern
- 2013: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Manuel Fettner, Thomas Morgenstern og Gregor Schlierenzauer
- 2015: Norge – Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel og Rune Velta
- 2017: Polen – Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot og Kamil Stoch
- 2019: Tyskland – Karl Geiger, Richard Freitag, Stephan Leyhe og Markus Eisenbichler
- 2021: Tyskland – Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler og Karl Geiger
- 2001: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Andreas Goldberger, Stefan Horngacher og Martin Höllwarth
- 2005: Østerrike – Wolfgang Loitzl, Andreas Widhölzl, Thomas Morgenstern og Martin Höllwarth
- 2011: Østerrike – Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Andreas Kofler og Thomas Morgenstern
- 2013: Japan – Yūki Itō, Daiki Itō, Sara Takanashi og Taku Takeuchi
- 2015: Tyskland – Carina Vogt, Richard Freitag, Katharina Althaus og Severin Freund
- 2017: Tyskland – Carina Vogt, Markus Eisenbichler, Svenja Würth og Andreas Wellinger
- 2019: Tyskland – Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Juliane Seyfarth og Karl Geiger
- 2021: Tyskland – Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Anna Rupprecht og Karl Geiger
- 2023: Tyskland – Selina Freitag, Karl Geiger, Katharina Althaus og Andreas Wellinger
- 2019: Tyskland – Juliane Seyfarth, Ramona Straub, Carina Vogt og Katharina Althaus
- 2021: Østerrike – Daniela Iraschko-Stolz, Sophie Sorschag, Chiara Hölzl og Marita Kramer
- 2023: Tyskland – Anna Rupprecht, Luisa Görlich, Selina Freitag og Katharina Althaus