Norgesmesterskapet i orientering 1993
Norgesmesterskapet i orientering 1993 bestod av flere arrangementer som i 1993 kåret norgesmestere i orientering.
Hovedmesterskapet ble arrangert i Gjøvik 16.-19. september. Kongepokalene ble vunnet av Torunn Fossli og Petter Thoresen.
Kvinner
Kortdistanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Bente Andersen | Halden SK | 26.47 |
02 | Ann-Kristin Høgseth | Nydalens SK | 27.17 |
03 | Torunn Fossli | NTHI | 27.24 |
Dato: 18. september
Sted: Gjøvik
Lengde: 3.9 km
Klassisk distanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Torunn Fossli | NTHI | 1.09.33 |
02 | Ragnhild Bente Andersen | Halden SK | 1.12.58 |
03 | Hanne Sandstad | NTHI | 1.13.29 |
Dato: 16. september
Sted: Gjøvik
Lengde: 8.8 km
Langdistanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Bente Andersen | Halden SK | 2.05.27 |
02 | Kari Christiansen | IF Sturla | 2.14.07 |
03 | Berit Sofie Grydeland | Halden SK | 2.14.16 |
Dato: 19. juni
Sted: Sogndal
Lengde: 16 km
Nattorientering
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lene Puck | Halden SK | 1.12.35 |
02 | Ragnhild Bente Andersen | Halden SK | 1.13.20 |
03 | Ann-Kristin Høgseth | Nydalens SK | 1.14.42 |
Dato: 30. oktober
Sted: Askim
Stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Irene Felde Berit Sofie Grydeland Ragnhild Bente Andersen | Halden SK | 2.34.11 |
02 | Miri Jørgensen Ellen Sofie Olsvik Hanne Staff | Bækkelagets SK | +2.19 |
03 | Hanne Sandstad Gro Sandstad Torunn Fossli | NTHI | +6.34 |
Dato: 19. september
Sted: Gjøvik
Menn
Kortdistanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Rolf Vestre | Stord T&IL | 27.45 |
02 | Håvard Tveite | Ås IL | 28.08 |
03 | Kjetil Bjørlo | NTHI | 28.20 |
Dato: 18. september
Sted: Gjøvik
Lengde: 4.9 km
Klassisk distanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Petter Thoresen | Halden SK | 1.32.37 |
02 | Leif Terje Arnevik | Stord T&IL | 1.37.54 |
02 | Anders Bjørnsgaard | Ringsaker OL | 1.37.54 |
Dato: 16. september
Sted: Gjøvik
Lengde: 15.1 km
Langdistanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jon Tvedt | Halden SK | 2.44.29 |
02 | Håvard Tveite | Ås IL | 2.45.23 |
03 | Rolf Vestre | Stord T&IL | 2.52.32 |
Dato: 19. juni
Sted: Sogndal
Lengde: 26 km
Nattorientering
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Ottesen | Fredrikstad SK | 1.15.45 |
02 | Tore Bjørnerød | Fredrikstad SK | 1.18.59 |
03 | Thore Kornmo | Porsgrunn OL | 1.20.43 |
Dato: 30. oktober
Sted: Askim
Stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lars Johansen Per Olaussen John Tvedt Petter Thoresen | Halden SK | 3.53.51 |
02 | Carl Henrik Bjørseth Lars Myklebost Bjørnar Valstad Kjetil Bjørlo | NTHI | +8.26 |
03 | Torgeir Snilsberg Tormod Berg Knut Mathisen Øystein Holo | Halden SK 2 | +9.28 |
Dato: 19. september
Sted: Gjøvik
Kilder
- Arvid Eriksen (red.) Sportsboken 1993/94, s. 267. Schibsted. ISBN 82-516-1510-0.
- Arvid Eriksen (red.) Sportsboken 1994/95, s. 293. Schibsted. ISBN 82-516-1543-7.
- v
- d
- r
- 1937
- 1938
- 1939
- 1940
- (1941–44 ikke arrangert)
- 1945
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024