Norgesmesterskapet i orientering 2019
Norgesmesterskapet i orientering 2019 bestod av flere arrangementer som i 2019 kåret norgesmestere i orientering.
Hovedmesterskapet ble arrangert i Tønsberg 12.–15. september. Kongepokalene ble vunnet av Andrine Benjaminsen og Olav Lundanes.
Kvinner
Sprint
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Eide | Byåsen IL | 14.48 |
02 | Ingrid Lundanes | NTNUI | 15.16 |
03 | Lizzie Ingham | Halden SK | 15.19 |
Dato: 25. mai
Sted: Oslo
Lengde: 3.49 km
Knockoutsprint
Plass | Utøver | Klubb |
---|---|---|
01 | Victoria Hæstad Bjørnstad | Fossum IF |
02 | Ingeborg Eide | Byåsen IL |
03 | Silje Ekroll Jahren | Nydalens SK |
Dato: 21. september
Sted: Verdal
Mellomdistanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andrine Benjaminsen | Lillomarka OL | 31.31 |
02 | Silje Ekroll Jahren | Nydalens SK | 33.36 |
03 | Tone Bergerud Lye | Nydalens SK | 33.41 |
Dato: 14. september
Sted: Tønsberg
Lengde: 4.53 km
Langdistanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andrine Benjaminsen | Lillomarka OL | 1.17.01 |
02 | Anne M. Hausken Nordberg | Nydalens SK | 1.17.04 |
03 | Ingeborg Eide | Byåsen IL | 1.18.15 |
Dato: 12. september
Sted: Tønsberg
Lengde: 9.6 km
Ultralang distanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Eide | Byåsen IL | 1.58.42 |
02 | Ingrid Lundanes | NTNUI | 2.02.18 |
03 | Karen Oline Kolstad | NTNUI | 2.13.31 |
Dato: 12. mai
Sted: Bjugn
Lengde: 16 km
Nattorientering
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Maren Jansson Haverstad | Nydalens SK | 1.07.25 |
02 | Marthe Gløersen | Bækkelagets SK | 1.07.35 |
03 | Mariann Ulvestad | Bækkelagets SK | 1.11.53 |
Dato: 17. oktober
Sted: Rælingen
Lengde: 7.2 km
Stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tone Bergerud Lye Silje Ekroll Jahren Anne M. Hausken Nordberg | Nydalens SK | 1.52.08 |
02 | Tilla Farnes Hennum Ida Lindkvist Ingrid Lundanes | NTNUI | 1.55.49 |
03 | Lene Berg Hanssen Ragnhild Eide Ingeborg Eide | Byåsen IL | 1.57.38 |
Dato: 15. september
Sted: Tønsberg
Menn
Sprint
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gaute Hallan Steiwer | Fredrikstad SK | 14.27 |
02 | Audun Heimdal | NTNUI | 14.30 |
03 | Henry McNulty | Bækkelagets SK | 14.34 |
Dato: 25. mai
Sted: Oslo
Lengde: 4.02 km
Knockoutsprint
Plass | Utøver | Klubb |
---|---|---|
01 | Trond Einar Moen Pedersli | OL Trollelg |
02 | Vegard Jarvis Westergård | NTNUI |
03 | Øystein Kvaal Østerbø | Bækkelagets SK |
Dato: 21. september
Sted: Verdal
Mellomdistanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Eirik Langedal Breivik | NTNUI | 32.19 |
02 | Olav Lundanes | Halden SK | 33.22 |
03 | Audun Heimdal | NTNUI | 34.21 |
Dato: 14. september
Sted: Tønsberg
Lengde: 5.57 km
Langdistanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Olav Lundanes | Halden SK | 1.35.47 |
02 | Yngve Skogstad | Frol IL | 1.37.33 |
03 | Magne Dæhli | Halden SK | 1.38.43 |
Dato: 12. september
Sted: Tønsberg
Lengde: 15.1 km
Ultralang distanse
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Olav Lundanes | Halden SK | 2.12.25 |
02 | Audun Heimdal | NTNUI | 2.13.31 |
03 | Håvard Haga | Nydalens SK | 2.17.05 |
Dato: 12. mai
Sted: Bjugn
Lengde: 21.6 km
Nattorientering
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Emil Granqvist | NTNUI | 1.14.52 |
02 | Audun Heimdal | NTNUI | 1.14.56 |
03 | Olav Lundanes | Halden SK | 1.15.16 |
Dato: 17. oktober
Sted: Rælingen
Lengde: 10.34 km
Stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lukas Liland Jon Aukrust Osmoen Elias Jonsson | Nydalens SK | 1.58.16 |
02 | Stian Sundsvik Jo Forseth Indgaard Yngve Skogstad | Frol IL | 1.58.25 |
03 | Henrik Fredriksen Aas Sander Arntzen Vegard Gulbrandsen | Asker SK | 1.58.36 |
Dato: 15. september
Sted: Tønsberg
Mixed
Sprintstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ane Dyrkorn Ulrik Astrup Arnesen Audun Heimdal Ingrid Lundanes | NTNUI | 54.54 |
02 | Lone Brochmann Henry McNulty Øystein Kvaal Østerbø Nikoline Ekeberg Schjerve | Bækkelagets SK | 55.24 |
03 | Marit Kahrs Anton Sjökvist Gaute Hallan Steiwer Marie Olaussen | Fredrikstad SK | 55.37 |
Kilder
- orientering.no: NM sprint 2019 Arkivert 4. desember 2021 hos Wayback Machine.
- orientering.no: NM knockoutsprint 2019 Arkivert 22. juni 2023 hos Wayback Machine.
- orientering.no: NM mellomdistanse 2019 Arkivert 10. oktober 2023 hos Wayback Machine.
- orientering.no: NM langdistanse 2019 Arkivert 29. juli 2023 hos Wayback Machine.
- orientering.no: NM nattorientering 2019 Arkivert 4. desember 2021 hos Wayback Machine.
- orientering.no: NM ultralang 2019 Arkivert 13. august 2023 hos Wayback Machine.
- orientering.no: NM stafett 2019 Arkivert 29. juli 2023 hos Wayback Machine.
- orientering.no: NM sprintstafett 2019 Arkivert 4. desember 2021 hos Wayback Machine.
- v
- d
- r
- 1937
- 1938
- 1939
- 1940
- (1941–44 ikke arrangert)
- 1945
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024