Oseaniamesterskapet i friidrett for junior 2012
Oseaniamesterskapet i friidrett for junior 2012 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Cairns | ||
Vertsland | Australia | ||
Arena(er) | Cairns |
Oseaniamesterskapet i friidrett for junior 2012 ble arrangert i Cairns i Australia i 2012, sammen med Oseaniamesterskapet i friidrett 2012.[1]
For første gang ble mesterskapet delt opp i region Øst og region Vest, og det ble delt ut medaljer i hver region separat. Athletics Northern Territory and Athletics North Queensland sendte et sammensatt lag som het «North Australia», som bestod av utøvere som ikke ble tatt ut på Australias lag.[2]
Regional Divisjon Øst
Medaljevinnere
Gutter region Øst
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (vind: +0,1 m/s) | Beniamino Maravu (FIJ) | 10,89 | Blair Grant (NZL) | 11,11 | Siueni Filimone (TGA) | 11,19 |
200 meter (vind: +0,6 m/s) | Beniamino Maravu (FIJ) | 21,55 | Siueni Filimone (TGA) | 22,55 | Grégory Bradai (PYF) | 22,73 |
400 meter | Kemueli Waqa (FIJ) | 53,96 | Grégory Bradai (PYF) | 54,08 | Namataiki Tevenino (PYF) | 54,79 |
800 meter | Alex Beddoes (COK) | 2:02,63 | Zubair Dean (FIJ) | 2:06,77 | ||
1500 meter | Rick Mou (PYF) | 4:21,03 | Zubair Dean (FIJ) | 4:36,60 | ||
5000 meter | Winsy Tama (PYF) | 17:56,92 | ||||
Høydehopp | Isikeli Waqa (FIJ) | 1,97 | Robin Hilaire (PYF) | 1,95 | Phillip Wyatt (NZL) | 1,95 |
Lengdehopp | Phillip Wyatt (NZL) | 6,80 (vind: +1,0 m/s) | William Cowper (NZL) | 6,60 (vind: +1,9 m/s) | Namataiki Tevenino (PYF) | 6,15 (vind: +1,9 m/s) |
Tresteg | Phillip Wyatt (NZL) | 15,12 w (vind: +3,0 m/s) | William Cowper (NZL) | 13,96 w (vind: +2,5 m/s) | ||
Kulestøt | Alex Fafeita (NZL) | 15,39 | Jinnam Hopotoa (NIU) | 11,60 | Daniel Griffiths (NFK) | 10,38 |
Diskos | Alex Fafeita (NZL) | 45,71 | Jinnam Hopotoa (NIU) | 41,70 | ||
Sleggekast | Alex Fafeita (NZL) | 59,76 | ||||
Spydkast | Jinnam Hopotoa (NIU) | 42,13 |
Jenter region Øst
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (vind: -0,1 m/s) | Elenoa Sailosi (FIJ) | 12,58 | Patricia Taea (COK) | 12,78 | Hereiti Bernardino (PYF) | 13,09 |
200 meter (vind: +0,7 m/s) | Ellie McCleery (NZL) | 25,20 | Elenoa Sailosi (FIJ) | 25,60 | Brooke Cull (NZL) | 26,30 |
400 meter | Ellie McCleery (NZL) | 56,44 | Brooke Cull (NZL) | 58,28 | Stephanie Dickins (NZL) | 58,51 |
800 meter | Maggie Unternahrer (NZL) | 2:13,81 | Katelyn Matthews (NZL) | 2:15,58 | Mafikovi Mapa (TGA) | 2:38,65 |
1500 meter | Mereseini Naidau (FIJ) | 4:49,93 | ||||
5000 meter | Mereseini Naidau (FIJ) | 19:42,40 | ||||
100 meter hekk (vind: 0,0 m/s) | MacKenzie Keenan (NZL) | 14,79 | Ashleigh Sando (NZL) | 15,05 | ||
400 meter hekk | MacKenzie Keenan (NZL) | 62,98 | Stephanie Dickins (NZL) | 64,53 | ||
Høydehopp | Ashleigh Sando (NZL) | 1,66 | Brianna Stephens (NFK) | 1,35 | ||
Lengdehopp | Greer Alsop (NZL) | 5,69 w (vind: +2,6 m/s) | Jade Graham (NZL) | 5,01 (vind: +1,5 m/s) | ||
Tresteg | Greer Alsop (NZL) | 11,78 (vind: +0,4 m/s) | Miriama Senokonoko (FIJ) | 11,69 (vind: +0,1 m/s) | Anna Thomson (NZL) | 11,66 (vind: +0,2 m/s) |
Kulestøt | Alexandra Morgan (ASA) | 12,45 | Angella Betty Katepu (TUV) | 8,53 | Brianna Stephens (NFK) | 6,62 |
Diskos | Alexandra Morgan (ASA) | 46,79 | Angella Betty Katepu (TUV) | 23,63 | Brianna Stephens (NFK) | 21,56 |
Sleggekast | Rebecca Hodgson (NZL) | 50,94 | ||||
Spydkast | Tori Peeters (NZL) | 45,49 | Patricia Taea (COK) | 37,40 | ||
4 x 100 meter stafett | New Zealand New Zealand Ashleigh Sando Brooke Cull MacKenzie Keenan Stephanie Dickins | 50,36 | ||||
4 x 400 meter stafett | New Zealand New Zealand Brooke Cull MacKenzie Keenan Stephanie Dickins Ellie McCleery | 4:04,44 |
Medaljetabell region øst (uoffisiell)
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | New Zealand (NZL) | 17 | 8 | 4 | 29 |
2 | Fiji (FIJ) | 7 | 4 | 0 | 11 |
3 | Fransk Polynesia (PYF) | 2 | 2 | 4 | 8 |
4 | Amerikansk Samoa (ASA) | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Cookøyene (COK) | 1 | 2 | 0 | 3 |
Niue (NIU) | 1 | 2 | 0 | 3 | |
7 | Tuvalu (TUV) | 0 | 2 | 0 | 2 |
8 | Norfolkøya (NFK) | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | Tonga (TON) | 0 | 1 | 2 | 3 |
Totalt (9 land) | 30 | 22 | 13 | 65 |
Region vest
Medaljevinnere
Gutter region vest
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (vind: +1,0 m/s) | / Sherome Sailor (NAUS) | 11,26 | Reginald Monagi (PNG) | 11,38 | Jimmy Harris (NRU) | 11,39 |
200 meter (vind: +1,0 m/s) | John Rivan (PNG) | 22,24 | Avefa Junior (PNG) | 22,75 | Theo Piniau (PNG) | 22,77 |
400 meter | John Rivan (PNG) | 49,26 | Jordan Gusman (AUS) | 49,90 | Theo Piniau (PNG) | 50,27 |
800 meter | Jordan Gusman (AUS) | 1:53,13 | / Matthew Werner (NAUS) | 1:55,57 | Alec Arnold (AUS) | 1:57,59 |
1500 meter | William Ken (PNG) | 4:24,22 | / James Maguire (NAUS) | 4:25,43 | Joshua Ilustre (GUM) | 4:28,85 |
5000 meter | Rosefelo Siosi (SOL) | 16:37,27 | Henry Mabe (SOL) | 16:50,44 | John Aquino (GUM) | 17:01,84 |
10000 meter | Rosefelo Siosi (SOL) | 35:16,39 | John Aquino (GUM) | 36:45,15 | ||
110 meter hekk (vind: +1,9 m/s) | Nicolas Raval (GUM) | 15,75 | ||||
400 meter hekk | Nicolas Raval (GUM) | 59,77 | ||||
Høydehopp | Jason Strano (AUS) | 1,97 | / Brenton Foster (NAUS) | 1,93 | / Shane Chapman (NAUS) | 1,91 |
Lengdehopp | Matthew Free (AUS) | 6,97 (vind: -0,1 m/s) | Hayden Clarke (AUS) | 6,59 (vind: 0,0 m/s) | / Brenton Foster (NAUS) | 6,13 (vind: +1,5 m/s) |
Tresteg | Matthew Free (AUS) | 14,07 w (vind: +3,0 m/s) | Jason Strano (AUS) | 13,95 w (vind: +2,3 m/s) | / Brenton Foster (NAUS) | 12,90 w (vind: +2,4 m/s) |
Kulestøt | / Alexander Dalton (NAUS) | 12,89 | Reginald Monagi (PNG) | 12,84 | Jonathan Detagiowa (NRU) | 12,78 |
Diskos | Reginald Monagi (PNG) | 40,56 | Jonathan Detagiowa (NRU) | 40,23 | / Alexander Dalton (NAUS) | 39,29 |
Sleggekast | / Alexander Dalton (NAUS) | 48,61 | Jonathan Detagiowa (NRU) | 28,62 | ||
Spydkast | Nathaniel Gardiner (AUS) | 52,02 | Reginald Monagi (PNG) | 48,06 | Liam Spannenburg (AUS) | 47,39 |
4 x 100 meter stafett | / North Australia Jonathan Ban Mark Edgerton Brenton Foster Sherome Sailor | 45,26 | ||||
4 x 400 meter stafett | / North Australia Daniel Ryan Mark Edgerton Jack Vollert Matthew Werner | 3:36,56 | Guam Nicolas Raval Jordan Tingson Rey John Flores Joshua Ilustre | 3:45,94 |
Jenter region vest
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (vind: -0,1 m/s) | Lovelite Detenamo (NRU) | 12,36 | / Cristina Smundin (NAUS) | 12,71 | Adrine Monagi (PNG) | 12,76 |
200 meter (vind: +1,3 m/s) | Courtney Geraghty (AUS) | 25,49 | Adrine Monagi (PNG) | 26,15 | / Cristina Smundin (NAUS) | 26,23 |
400 meter | Courtney Geraghty (AUS) | 57,33 | Zoe Bogiatzis (AUS) | 59,46 | Tehilah Womola (PNG) | 60,55 |
800 meter | Tuna Tine (PNG) | 2:15,18 | Poro Gahekave (PNG) | 2:20,00 | Jenny Albert (PNG) | 2:22,16 |
1500 meter | Tuna Tine (PNG) | 4:50,19 | Jenny Albert (PNG) | 4:50,22 | Poro Gahekave (PNG) | 4:53,12 |
5000 meter | Cecilia Kuman (PNG) | 19:34,08 | Gethrude Joe (PNG) | 19:34,13 | ||
100 meter hekk (vind: 0,0 m/s) | Bree-Anna Schneider (AUS) | 15,24 | / Heidi Steinmann (NAUS) | 16,07 | Alexandria Daughtry (GUM) | 17,02 |
400 meter hekk | Zoe Bogiatzis (AUS) | 67,59 | Alexandria Daughtry (GUM) | 69,19 | Sierra Daughtry (GUM) | 70,96 |
Høydehopp | / Ashley Kosanovic (NAUS) | 1,72 | Kate Atwell (AUS) / Teagan Harris (NAUS) | 1,63 | ||
Lengdehopp | / Hayley Strano (NAUS) | 5,36 w (vind: +3,0 m/s) | / Cristina Smundin (NAUS) | 5,10 (vind: +1,6 m/s) | / Tegan Rooke (NAUS) | 5,06 w (vind: +3,5 m/s) |
Tresteg | / Hayley Strano (NAUS) | 11,00 (vind: +0,4 m/s) | / Tegan Rooke (NAUS) | 10,78 (vind: +0,2 m/s) | ||
Kulestøt | / Brianna Bortolanza (NAUS) | 11,78 | Paige Harrison (AUS) | 9,96 | Adrienne Worth (AUS) | 9,37 |
Diskos | / Brianna Bortolanza (NAUS) | 38,64 | Adrienne Worth (AUS) | 36,97 | / Heidi Hatch (NAUS) | 31,60 |
Sleggekast | Kaysanne Hockey (AUS) | 48,29 | / Madeline MacFarlane (NAUS) | 39,70 | / Brianna Smith (NAUS) | 39,04 |
Spydkast | Li'amwar Rangamar (NMI) | 35,31 | ||||
4 x 100 meter stafett | Guam Naomi Blaz Regine Tugade Alexandria Daughtry Raquel Walker | 52,14 | / North Australia Sophia Power Rita Fontaine Hayley Strano Cristina Smundin | 53,92 | ||
4 x 400 meter stafett | / North Australia Sophia Power Hayley Strano Zoe Henderson Rita Fontaine | 4:13,95 | Guam Sierra Daughtry Alexandria Daughtry Regine Tugade Naomi Blaz | 4:21,38 |
Medaljetabell region Vest (uoffisiell)
* Vertsnasjon ( Australia)
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | / North Australia | 11 | 10 | 8 | 29 |
2 | Australia* | 10 | 7 | 3 | 20 |
3 | Papua Ny-Guinea | 7 | 8 | 6 | 21 |
4 | Guam | 3 | 4 | 4 | 11 |
5 | Salomonøyene | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Nauru | 1 | 2 | 2 | 5 |
7 | Nord-Marianene | 1 | 0 | 0 | 1 |
Totalt (7 land) | 35 | 32 | 23 | 90 |