Cupa României 2022-2023
Cupa României 2022-2023 | |
Stadionul Municipal din Sibiu a găzduit finala | |
Sport | fotbal |
Organizator | FRF |
Nr. de ediții | 85 |
Data începerii | |
Data sfârșitului | 24 mai 2023 |
Participanți | 128 |
Televizări | Digi Sport Orange Sport Prima Sport |
Site oficial | cuparomâniei.ro |
Pentru ediția următoare, vedeți : Cupa României 2023-2024 | |
Pentru ediția precedentă, vedeți : Cupa României 2021-2022 | |
Modifică date / text |
Cupa României 2022-2023 a fost cea de a 85-a ediție a celui mai vechi turneu eliminator din fotbalul românesc. A fost câștigată de Sepsi Sfântu Gheorghe, care a câștigat trofeul la loviturile de departajare după finala terminată 0-0 după prelungiri cu FC Universitatea Cluj. Câștigătoarea s-a calificat pentru turul II preliminar al UEFA Europa Conference League 2023-2024.
Cluburi participante
Următoarele 128 de echipe s-au calificat în competiție:
Tururi și data tragerilor la sorți
Sursă:[1]
Turul | Data tragerii la sorți | Data primului meci |
---|---|---|
Faza Regională | 27 iunie 2022 | 6 iulie 2022 |
Turul I | 6 august 2022 | 17 august 2022 |
Turul II | 29 august 2022 | 30 august 2022 |
Turul III | 6 septembrie 2022 | 13 septembrie 2022 |
Play-off | 16 septembrie 2022 | 27 septembrie 2022 |
Faza grupelor | 30 septembrie 2022 | 18 octombrie 2022 |
Sferturi de Finală | - | 4 aprilie 2023 |
Semifinale | - | 26 aprilie 2023 |
Finala | - | 24 mai 2023 |
Faza regională
Finalele regionale
Echipa 1 | Scor gen. | Echipa 2 | Tur | Retur |
---|---|---|---|---|
Regiunea 1 (Nord-Est) | ||||
Horia (Neamț) | 0-2 | Viitorul Darabani (Botoșani) | 16 iulie 2022 | |
Regiunea 2 (Nord-Vest) | ||||
Feldru (Cluj) | 2-4 | Crișul Santanderi (Bihor) | 16 iulie 2022 | |
Regiunea 3 (Centrul) | ||||
ACS Târgu Mureș (Mureș) | 2-1 | Universitar Alba Iulia (Alba)
| 16 iulie 2022 | |
Regiunea 4 (Vest) | ||||
Turceni (Gorj) | 0-2 | Lugoj (Timiș) | 16 iulie 2022 | |
Regiunea 5 (Sud-Vest) | ||||
(Roberto Ziduri) (Dâmbovița) | 0-2 | Cetatea Turnu Măgurele (Teleorman) | 16 iulie 2022 | |
Regiunea 6 (Sud) | ||||
United Ploiești (Prahova) | 4-1 | Fundulea (Călărași) | 16 iulie 2022 | |
Regiunea 7 (Sud-Est) | ||||
Axiopolis Cernavoda (Constanța) | 2-1 | Unirea Braniștea (Galați) | 16 iulie 2022 |
Calificări
Turul I
Meciurile s-au jucat pe 17 și 20 august.[2]
Echipa 1 | Scor | Echipa 2 |
---|---|---|
17 august 2022 | ||
Minerul Costeşti(d) (3) | 0-2 | Flacăra Horezu(d) (3) |
Sportul Șimleu Silvaniei (3) | 1-1 d.p. (3-1 d.l.d.) | SCM Zalău(d) (3) |
CS Făurei (3) | 2-5 | Recolta Gheorghe Doja(d) (3) |
Avântul Reghin (3) | 1-2 | Gloria Bistrița Năsăud (3) |
United Ploiești (4) | 0-4 | Flacăra Moreni (3) |
Gloria LT Cermei(d) (3) | 1-2 | Șoimii Lipova(d) (3) |
CSC Crișul Sântandrei (4) | 1-2 | Lotus Băile Felix(d) (3) |
Luceafărul Oradea (3) | 2-9 | Crișul Chișineu Criș(d) (3) |
CSM Fetești (3) | 0-1 | Agricola Borcea (3) |
Gilortul Târgu Cărbunești(d) (3) | 3-0 | Viitorul Șimian(d) (3) |
Real Bradu(d) (3) | 0-1 | Unirea Bascov (3) |
Sănătatea Cluj (3) | 3-4 | Minerul Ocna Dej(d) (3) |
Vulturii Lugoj (4) | 7-2 | Aurul Brad (3) |
Kids Tâmpa Brașov(d) (3) | 0-1 d.p. | KSE Târgu Secuiesc (3) |
SR Brașov (3) | 4-0 | Olimpic Cetate Râșnov(d) (3) |
CSO Plopeni (3) | 0-1 | CS Blejoi (3) |
Avântul Periam(d) (3) | 3-2 | Pobeda Stár Bišnov(d) (3)
|
CSO Filiași(d) (3) | 3-1 | Vedița Colonești(d) (3) |
CSM Oltenița(d) (3) | 0-1 | Înainte Modelu(d) (3) |
Progresul Ezeriş(d) (3) | 1-3 d.p. | Voința Lupac(d) (3) |
Sportul Chiscani(d) (3) | 1-5 d.p. | Viitorul Ianca(d) (3) |
Petrolul Potcoava(d) (3) | 4-3 d.p. | Sporting Roșiori (3) |
Sporting Liești (3) | 0-2 | Aerostar Bacău (3) |
Turnu Măgurele (4) | 1-2 d.p. | CSM Alexandria (3) |
Sporting Juniorul Vaslui(d) (3) | retrasă | Hușana Huși(d) (3) |
Viitorul Darabani (4) | 5-4 | Bucovina Rădăuți (3) |
Progresul Șomcuta Mare(d) (3) | 1-12 | CSM Satu Mare (3) |
CSM Bacău (3) | 0-0 d.p. (3-4 d.l.d.) | Dinamo Bacău(d) (3) |
Jiul Petroșani (3) | 7-1 | Pandurii (3) |
CSM Pașcani (3) | 1-2 | Știința Miroslava (3) |
CSM Râmnicu Sărat (3) | 2-3 | Metalul Buzău (3) |
Tg. Mureș 1898 (4) | 1-5 | Unirea Ungheni (3) |
Frontiera Curtici(d) (3) | 0-3 | Progresul Pecica (3) |
Arieșul Turda (3) | 0-9 | Viitorul Cluj(d) (3) |
Șomuz Fălticeni (3) | 2-1 | Ceahlăul |
Axiopolis Cernavodă(d) (4) | 2-1 | Gloria Albești(d) (3) |
20 august 2022 | ||
Unirea Alba Iulia (3) | 1-3 | CS Ocna Mureș (3) |
Turul II
Meciurile s-au jucat pe 30 și 31 august.[3]
Echipa 1 | Scor | Echipa 2 |
---|---|---|
30 august 2022 | ||
Vulturii Lugoj (4) | 1-4 | Ghiroda/Giarmata Vii(d) (3) |
Jiul Petroșani (3) | 2-0 | Gilortul Târgu Cărbunești(d) (3) |
CSM Satu Mare (3) | 2-0 | Sportul Șimleu Silvaniei (3) |
CS Ocna Mureș (3) | 4-3 | Metalurgistul Cugir (3) |
Petrolul Potcoava(d) (3) | 3-2 | CSO Filiași(d) (3) |
Flacăra Moreni (3) | 6-2 | FC Pucioasa(d) (3) |
Crișul Chișineu Criș(d) (3) | 1-6 | Șoimii Lipova(d) (3) |
Gloria Bistrița Năsăud (3) | 1-0 | Minerul Ocna Dej(d) (3) |
Înainte Modelu(d) (3) | 1-2 | Dunărea Călărași (2) |
Unirea Bascov (3) | 0-3 | CSM Alexandria (3) |
Flacăra Horezu(d) (3) | 1-0 | Viitorul Dăești(d) (3) |
CSM Deva (3) | 2-1 | Corvinul (3) |
31 august 2022 | ||
Dinamo Bacău(d) (3) | 3-3 d.p. (5-6 d.l.d.) | Aerostar Bacău (3) |
Știința Miroslava (3) | 5-0 | Sporting Juniorul Vaslui(d) (3) |
Viitorul Darabani (4) | retrasă | Dante Botoşani (3) |
Axiopolis Cernavodă(d) (4) | 3-1 d.p. | Agricola Borcea (3) |
Viitorul Cluj(d) (3) | 3-3 d.p. (12-13 d.l.d.) | Unirea Ungheni (3) |
Viitorul Ianca(d) (3) | 5-0 | Dacia Unirea Brăila (2) |
Recolta Gheorghe Doja(d) (3) | 0-4 | CS Afumați (3) |
CS Blejoi (3) | 0-0 d.p. (5-4 d.l.d.) | Metalul Buzău (3) |
Avântul Periam(d) (3) | 3-1 | Progresul Pecica (3) |
Lotus Băile Felix(d) (3) | 2-0 | Bihor Oradea (3) |
SR Brașov (3) | 3-2 | FC Odorheiu Secuiesc (3) |
Voința Lupac(d) (3) | 0-6 | CSM Reșița (3) |
KSE Târgu Secuiesc (3) | 3-2 | CSM Focșani (3) |
Șomuz Fălticeni (3) | 1-2 | Foresta Suceava (3) |
SC Popești-Leordeni(d) (3) | 6-0 | Astra Giurgiu (2) |
Turul III
Meciurile s-au jucat pe 13, 14 și 15 septembrie.[4]
Echipa 1 | Scor | Echipa 2 |
---|---|---|
13 septembrie 2022 | ||
Jiul Petroșani (3) | 3-0 d.p. | CSM Deva (3) |
Petrolul Potcoava(d) (3) | 1-3 | CSM Slatina (3) |
Avântul Periam(d) (3) | 0-1 | CSC Dumbrăvița (3) |
Șoimii Lipova(d) (3) | 3-1 | Lotus Băile Felix(d) (3) |
Ghiroda/Giarmata Vii(d) (3) | 0-2 | Ripensia (2) |
CSM Alexandria (3) | 2-1 | Progresul Spartac București (3) |
SC Popești-Leordeni(d) (3) | 0-0 d.p. (4-5 d.l.d.) | Chiajna (2) |
14 septembrie 2022 | ||
KSE Târgu Secuiesc (3) | 0-5 | FC Brașov (2) |
Flacăra Moreni (3) | 2-2 d.p. (3-5 d.l.d.) | CSA Steaua București (2) |
CS Ocna Mureș (3) | 1-1 d.p. (4-1 d.l.d.) | Unirea Ungheni (3) |
Știința Miroslava (3) | 1-3 | Poli Iași (2) |
CSM Satu Mare (3) | 1-2 | Minaur Baia Mare (3) |
Viitorul Ianca(d) (3) | 1-3 | Oțelul Galați (3) |
CSM Reșița (3) | 2-0 | Politehnica Timișoara (2) |
Gloria Bistrița Năsăud (3) | 1-1 d.p. (3-2 d.l.d.) | Unirea Dej (2) |
CS Afumați (3) | 0-0 d.p. (2-0 d.l.d.) | Metaloglobus (2) |
CS Blejoi (3) | 0-4 | Gloria Buzău (2) |
SR Brașov (3) | 0-3 | 1599 Șelimbăr (2) |
Axiopolis Cernavodă(d) (4) | 3-1 | Unirea Constanța (2) |
Dunărea Călărași (2) | 1-5 | Unirea Slobozia (2) |
CS Tunari (3) | 0-3 | Dinamo (1) |
Flacăra Horezu(d) (3) | 2-3 d.p. | Viitorul-Pandurii (2) |
Foresta Suceava (3) | 2-1 | Dante Botoşani (3) |
15 septembrie 2022 | ||
Aerostar Bacău (3) | 0-4 | Csíkszereda (2) |
Play-off
Meciurile s-au jucat pe 27, 28 și 29 septembrie.[5]
27 septembrie 2022 | CSC Dumbrăvița (3) | 0–0 (7–6 d.l.d.) | Poli Iași (2) | Dumbrăvița | |
14:30 | Stadion: Stadionul Ștefan Dobay Arbitru: Răzvan Lădar | ||||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Ghinescu Grancea Bodri Olaru Simon Ionuț Bura-Koț Martinov | Cristea prim. Hrib Fosu-Mensah Stefanovici Karachanakov Tomczyk Telcean Kouadio |
27 septembrie 2022 | Ripensia (2) | 0–4 | FCU Craiova (1) | Timișoara | |
16:00 | Achim 9' Sidibe 73' Zanfir 76' Negru 89' | Stadion: Stadionul Electrica Arbitru: Cătălin Buși |
27 septembrie 2022 | Șoimii Lipova(d) (3) | 2–4 (d.p.) | Gloria Buzău (2) | Lipova | |
16:30 | Bulza 40' Susanu 72' Popa 116' | Boiciuc 15' Neicuțescu 76' López 104' Uțiu 120' | Stadion: Stadionul Comunal Arbitru: Kemenes Norbert |
27 septembrie 2022 | CSA Steaua București (2) | 1–2 | Chindia (1) | Mioveni | |
18:45 | Popa 25' | Popa 49' Cherchez 84' | Stadion: Stadionul Orășenesc Arbitru: Vlad Baban |
27 septembrie 2022 | Axiopolis Cernavodă(d) (4) | 4–5 (d.p.) | Minaur Baia Mare (3) | Cernavodă | |
19:00 | Grigoraș 9' Carabela 52' Carabela 90+2' (pen.) Dane 90+3' | Chitaș 31' Donca 32' Mondragón 37' Rus 76' Ciocan 96' Potcoavă 103' | Stadion: Stadion Ideal Arbitru: Ionuț Constantinescu |
28 septembrie 2022 | Foresta Suceava (3) | 0–1 | UTA Arad (1) | Suceava | |
16:00 | Șteau 10' | Stadion: Stadionul Areni Arbitru: Mihai Amorăriței |
28 septembrie 2022 | Jiul Petroșani (3) | 2–2 (0–3 d.l.d.) | Oțelul Galați (2) | Petroșani | |
16:00 | Batchabi 75' Istratie 100' | Bokhashvilli 90+1' 92' | Stadion: Stadionul Petre Libardi Arbitru: Marius Naidin | ||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Aerts prim. Keszeg Ferhaoui | Marković Adăscăliței Berisha |
28 septembrie 2022 | CSM Reșița (3) | 0–4 | CS Mioveni (1) | Reșița | |
16:30 | Coșereanu 3' Ene 44' (pen.) Krasniqi 52' Burlacu 75' | Stadion: Stadionul Mircea Chivu Arbitru: Mircea Ardelean |
28 septembrie 2022 | CS Ocna Mureș (3) | 3–0 | CSM Slatina (3) | Ocna Mureș | |
16:30 | Coman 16' Ceaca 31' 62' | Stadion: Stadionul SODA Arbitru: Marius Daniel Bădoiu |
28 septembrie 2022 | Gloria Bistrița Năsăud (3) | 0–0 (2–3 d.l.d.) | Unirea Slobozia (2) | Bistrița | |
16:30 | Stadion: Stadionul „Jean Pădureanu” Arbitru: Răzvan Negară | ||||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Manolache prim. Copaci Davordzie Covaciu Wahab | Dinu Ibrian Silaghi Ekollo |
28 septembrie 2022 | 1599 Șelimbăr (2) | 0–4 | Petrolul (1) | Mediaș | |
18:45 | Huja 55' Velisar 79' Măzarache 89' 90+3' | Stadion: Stadionul Gaz Metan Arbitru: Sorin Vădana |
28 septembrie 2022 | CS Afumați (3) | 0–3 | Rapid (1) | București | |
21:30 | Ciucur 8' (aut.) Papeau 14' Emmers 38' | Stadion: Stadionul Rapid-Giulești Arbitru: Claudiu Marcu |
29 septembrie 2022 | FC Brașov (2) | 1–1 (3–5 d.l.d.) | Hermannstadt (1) | Brașov | |
16:00 | Angelov 42' Tudor 45' | Petrescu 58' (pen.) | Stadion: Stadionul Tineretului Arbitru: Ovidiu Robu | ||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Lazăr Amorim Kirilenko Izata | Buhăcianu prim. Oroian Biceanu Babić Opruț |
29 septembrie 2022 | CSM Alexandria (3) | 1–1 (4–2 d.l.d.) | Csíkszereda (2) | Alexandria | |
16:30 | Jerdea 71' | Csiszér 42' | Stadion: Stadionul CSS Peco Arbitru: Robert Avram | ||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Ciocoteală Georgescu Preoteasa Sîrbu | Apro prim. Kovács Nemanič Jelena |
29 septembrie 2022 | Chiajna (2) | 0–2 | U Cluj (1) | Chiajna | |
18:45 | Thiam 18' Fülöp 59' | Stadion: Stadionul Concordia Arbitru: Valentin Porumbel |
29 septembrie 2022 | Viitorul-Pandurii (2) | 0–1 | Dinamo (2) | Târgu Jiu | |
21:30 | Pop 34' | Stadion: Stadionul Municipal Arbitru: Andrei Moroiță |
Faza grupelor
Roșu: Grupa A; Galben: Grupa B; Verde: Grupa C; Albastru: Grupa D.
Un total de 24 de echipe au jucat în faza grupelor: 8 echipe care au intrat în această fază, și cele 16 câștigătoare ale play-off-ului.
Tragerea la sorți a avut loc pe 30 septembrie 2022, la ora 12:00 EEST. Cele 24 de echipe au fost împărțite în patru grupe, de câte șase echipe. Pentru extragere, echipele au fost împărțite în trei urne valorice pe baza următoarelor principii:[6]
- Urna 1 - cele șase echipe care au evoluat în play-off-ul sezonului trecut al SuperLigii României + primele două clasate din play-out.
- Urna 2 - echipele din sezonul actual al SuperLigii care au obținut calificarea în grupe după ce au trecut de play-off.
- Urna 3 - restul de 8 echipe calificate în urma fazelor anterioare.
Urna 1 | Urna 2 | Urna 3
|
Grupele
Reguli de clasare pentru grupe |
---|
Clasarea echipelor în faza grupelor a fost stabilită după cum urmează:[7]
|
Grupa A
Poz. | Echipă | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Calificare | SEP | FCU | VOL | DIN | USZ | PET | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sepsi | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 3 | +7 | Calificare în sferturi | 4–0 | ||||||
2. | FCU Craiova | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 | 1–0 | |||||||
3. | Voluntari | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 5 | −4 | ||||||||
4. | Dinamo | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 6 | −1 | 2–3 | 0–0 | ||||||
5. | Unirea Slobozia | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | −1 | 0–1 | 3–3 | 0–0 | |||||
6. | Petrolul | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | −3 | 1–3 | 0–1 |
Grupa B
Poz. | Echipă | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Calificare | UTA | MIO | FCS | BOT | GBZ | OTE | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | UTA Arad | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | Calificare în sferturi | 2–2 | ||||||
2. | CS Mioveni | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 3 | −1 | 0–3 | 1–0 | ||||||
3. | FCSB | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | ||||||||
4. | FC Botoșani | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | −2 | 0–2 | |||||||
5. | Gloria Buzău | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | −1 | 1–3 | 0–1 | ||||||
6. | Oțelul Galați | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | −3 | 0–1 | 0–0 | 0–2 |
Grupa C
Poz. | Echipă | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Calificare | CFR | UCJ | FAR | RAP | DUM | ALX | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | CFR Cluj | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 1 | +5 | Calificare în sferturi | |||||||
2. | U Cluj | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 1 | +4 | 1–1 | 0–0 | ||||||
3. | FCV Farul | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | 0–0 | |||||||
4. | Rapid | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 0–2 | |||||||
5. | CSC Dumbrăvița | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 9 | −4 | 0–5 | 1–4 | ||||||
6. | CSM Alexandria | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 10 | −8 | 0–4 | 2–2 | 0–4 |
Grupa D
Poz. | Echipă | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Calificare | HER | ARG | MIN | UCV | OCN | CHI | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hermannstadt | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 | Calificare în sferturi | 0–2 | 4–1 | |||||
2. | FC Argeș | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 2–1 | |||||||
3. | Minaur Baia Mare | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 3 | +5 | 2–3 | 0–0 | ||||||
4. | U Craiova | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | ||||||||
5. | CS Ocna Mureș | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 7 | −5 | 0–6 | 1–1 | 1–0 | |||||
6. | Chindia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | −4 | 1–1 |
Faza eliminatorie
Echipele calificate
Grupa | Câștigătoarea grupei | Echipa de pe locul 2 |
---|---|---|
A | Sepsi | FCU Craiova |
B | UTA Arad | CS Mioveni |
C | CFR Cluj | U Cluj |
D | Hermannstadt | FC Argeș |
Sferturi de finală
Meciurile s-au disputat într-o singură manșă. Câștigătoarele s-au calificat în semifinale.[8]
4 aprilie 2023 | UTA Arad | 1-0 | FCU Craiova | Arad | |
19:00 | Postolachi 16' | Stadion: Francisc Neuman Arbitru: Horațiu Feșnic (Cluj-Napoca) |
5 aprilie 2023 | Hermannstadt | 1-2 | U Cluj | Sibiu | |
19:00 | Alhassan 41' | 51' Chipciu 75' Thiam | Stadion: Municipal Sibiu Arbitru: Florin Chivulete (București) |
6 aprilie 2023 | Sepsi | 4-1 | CS Mioveni | Sfântu Gheorghe | |
18:00 | Gheorghe 54' Matei 69', 90' Tudorie 90+5' | 75' Rădescu | Stadion: Sepsi Arena Arbitru: Iulian Dima (București) |
6 aprilie 2023 | CFR Cluj | 1-0 | FC Argeș | Cluj-Napoca | |
21:00 | Krasniqi 89' | Stadion: Dr. Constantin Rădulescu Arbitru: Marian Barbu (Făgăraș) |
Semifinale
Meciurile s-au disputat într-o singură manșă. Câștigătoarele s-au calificat în finală.[9]
26 aprilie 2023 | Sepsi | 3-0 | CFR Cluj | Sfântu Gheorghe | |
19:00 | Păun 10' Ștefănescu 29' Rondón 81' | Stadion: Sepsi Arena Arbitru: Adrian Cojocaru (Galați) |
27 aprilie 2023 | U Cluj | 1-0 | UTA Arad | Cluj-Napoca | |
19:00 | Nistor 44' (pen.) | Stadion: Cluj Arena Arbitru: Horia Mladinovici (București) |
Finala
24 mai 2023 | Sepsi | 0–0 (d.p.) (5–4 d.l.d.) | U Cluj | Sibiu | |
Raport | Stadion: Municipal Sibiu Arbitru: Cătălin Popa (Pitești) | ||||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Varga Rodríguez Tudorie Gheorghe Ștefănescu Aganović Márk Tamás | Chipciu Bic Tescan Fernandes Nistor Gomes Martić |
Vezi și
Referințe
- ^ „PROGRAM | Cupa României”. cuparomaniei.frf.ro. Accesat în .
- ^ „Competitii Interne - FRF”. www.frfotbal.ro. Accesat în .
- ^ „Competitii Interne - FRF”. www.frfotbal.ro. Accesat în .
- ^ „Competitii Interne - FRF”. www.frfotbal.ro. Accesat în .
- ^ „Competitii Interne - FRF”. www.frfotbal.ro. Accesat în .
- ^ „CUPA ROMÂNIEI | Grupă puternică pentru CFR Cluj! Aici programul complet al grupelor”. sport.ro. .
- ^ „FRF a publicat criteriile de departajare pentru grupele Cupei » Putem avea baraje! + O situație absurdă”. gsp.ro. . Accesat în .
- ^ „Tabloul sferturilor de finală, calendar și clasamente finale în grupe!”. cuparomaniei.frf.ro. . Accesat în .
- ^ „Miercuri și joi se joacă semifinalele Cupei României Betano”. cuparomaniei.frf.ro. . Accesat în .