Cupa României 2023-2024
Cupa României 2023-2024 | |
Stadionul Municipal din Sibiu a găzduit finala | |
Denumire oficială | Cupa României Betano |
Sport | fotbal |
Organizator | FRF |
Nr. de ediții | 86 |
Data începerii | |
Data sfârșitului | 15 mai 2024 |
Participanți | 128 |
Televizări | Digi Sport Orange Sport Prima Sport |
Pentru ediția următoare, vedeți : Cupa României 2024-2025 | |
Pentru ediția precedentă, vedeți : Cupa României 2022-2023 | |
Modifică date / text |
Cupa României 2023-2024 a fost cea de a 86-a ediție a celui mai vechi turneu eliminator din fotbalul românesc. A fost câștigată în premieră de Corvinul Hunedoara în finala disputată pe 15 mai 2024, la Sibiu, contra echipei Oțelul Galați. Corvinul s-a calificat astfel pentru turul I preliminar al UEFA Europa League 2024-2025.
Cluburi participante
Următoarele 128 de echipe s-au calificat în competiție:
Calendarul și data tragerilor la sorți
Turul | Data tragerii la sorți | Data primului meci |
---|---|---|
Faza regională | 29 iunie 2023 | 12 iulie 2023 |
Turul I | 24 iulie 2023 | 2 august 2023 |
Turul II | 3 august 2023 | 9 august 2023 |
Turul III | 10 august 2023 | 16 august 2023 |
Play-off | 23 august 2023 | 29 august 2023 |
Faza grupelor | 6 septembrie 2023 | 26 septembrie 2023 |
Sferturi de finală | - | 2 aprilie 2024 |
Semifinale | - | 17 aprilie 2024 |
Finala | - | 15 mai 2024 |
Sursa:[1] |
Calificări
Turul II
Meciurile s-au jucat pe 9 august.[2]
9 august 2023 | Viitorul Ianca(d) (3) | 1–0 | Unirea Braniștea(d) (3) | Plopu, Ianca | |
17:30 | Stadion: Stadionul Plopu Arbitru: Valentin Porumbel |
9 august 2023 | Lotus Băile Felix(d) (3) | 0–3 | Bihor Oradea (3) | Sânmartin | |
17:30 | Stadion: Comunal Arbitru: Norbert Kemenes |
9 august 2023 | Crișul Chișineu Criș(d) (4) | 0–2 | Șoimii Lipova(d) (3) | Chișineu-Criș | |
17:30 | Stadion: Crișul Arbitru: Cristian Codrea |
9 august 2023 | ACB Ineu (3) | 0–3 | Progresul Pecica (3) | Pecica | |
17:30 | Stadion: Progresul Arbitru: Mircea Salomir |
9 august 2023 | Sănătatea Cluj (3) | 1–0 | Viitorul Cluj(d) (3) | Cluj-Napoca | |
17:30 | Stadion: Clujana Arbitru: Alexandru Nicolae Suvar |
9 august 2023 | SCM Zalău(d) (3) | 2–1 | Gloria Bistrița Năsăud (3) | Zalău | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Marius Nechita Chioran |
9 august 2023 | CSM Satu Mare (3) | 2–3 | Minaur Baia Mare (3) | Satu Mare | |
17:30 | Stadion: Daniel Prodan Arbitru: Dragoș Nicolae Lunca |
9 august 2023 | FC Odorheiu Secuiesc (3) | 2–0 | FC Brașov (3) | Odorheiu Secuiesc | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Bogdan Neculcea |
9 august 2023 | Tg. Mureș 1898 (3) | 1–2 | Unirea Ungheni (3) | Târgu Mureș | |
17:30 EEST EEST | Stadion: Academia de Sport Mureșul Arbitru: Claudiu Ștef |
9 august 2023 | CSU Alba Iulia(d) (3) | 4–3 (d.p.) | Metalurgistul Cugir (3) | Sântimbru | |
17:30 | Stadion: Comunal Galtiu Arbitru: Andrei Gabriel Fodor |
9 august 2023 | Gloria Geoagiu (4) | 0–2 | CSM Deva (3) | Geoagiu | |
17:30 | Stadion: Orășenesc Arbitru: Adelin Pavel |
9 august 2023 | Ghiroda/Giarmata Vii(d) (3) | 2–0 | Ripensia (3) | Ghiroda | |
17:30 | Stadion: Emilian Pavel Arbitru: Leopold Herczeg |
9 august 2023 | Phoenix Buziaș(d) (3) | 2–0 (d.p.) | Politehnica Timișoara (3) | Lugoj | |
17:30 | Stadion: Tineretului Arbitru: George Cătălin Roman |
9 august 2023 | Voința Lupac(d) (3) | 1–3 | CSM Reșița (2) | Lupac | |
17:30 | Stadion: Voința Arbitru: Dan Ștefan Buzărnescu |
9 august 2023 | Jiul Petroșani (3) | 2–0 | Flacăra Horezu(d) (3) | Petroșani | |
17:30 | Stadion: Petre Libardi Arbitru: Cristian Anghelina |
9 august 2023 | Olimpic Zărnești(d) (3) | 0–3 | Muscelul Câmpulung(d) (3) | Zărnești | |
17:30 | Stadion: Celuloza Arbitru: Mădălin Marinescu |
9 august 2023 | CSM Râmnicu Vâlcea (3) | 3–2 (d.p.) | Viitorul Dăești(d) (3) | Râmnicu Vâlcea | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Constantin Alin Olaru |
9 august 2023 | Viitorul Șimian(d) (3) | 2–1 | CSO Filiași(d) (3) | Drobeta-Turnu Severin | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Robert Avram |
9 august 2023 | Vedița Colonești(d) (3) | 3–2 (d.p.) | Petrolul Potcoava(d) (3) | Colonești | |
17:30 | Stadion: Mircea Stan Arbitru: Eduard Belega |
9 august 2023 | Flacăra Moreni (3) | 0–1 | CSO Plopeni (3) | Moreni | |
17:30 | Stadion: Flacăra Arbitru: Mihai Laurențiu Ene |
9 august 2023 | Unirea Bascov (3) | 2–3 (d.p.) | CS Afumați (3) | Valea Ursului, Bascov | |
17:30 | Stadion: Comunal Arbitru: Mihail Sebastian Lăstun |
9 august 2023 | Gloria Băneasa(d) (3) | 3–4 | Dunărea Călărași (3) | Băneasa | |
17:30 | Stadion: Central Arbitru: Eduard Ioniță |
9 august 2023 | Viitorul Ileana (4) | 0–3 | SC Popești-Leordeni(d) (3) | Ileana | |
17:30 | Stadion: Comunal Arbitru: Stanica Theodor Oancea |
9 august 2023 | CS Păulești(d) (3) | 0–5 | Metalul Buzău (3) | Păulești | |
17:30 | Stadion: Comunal Arbitru: Marius Spinu |
9 august 2023 | CSM Râmnicu Sărat (3) | 2–2 (d.p.) (1–3 d.l.d.) | CS Blejoi (3) | Râmnicu Sărat | |
17:30 EEST EEST | Stadion: Municipal Arbitru: Dorin Burloiu |
9 august 2023 | Rapid Brodoc (3) | 1–0 | Sporting Liești (3) | Vaslui | |
17:30 EEST EEST | Stadion: Municipal Arbitru: Vlad Baban |
9 august 2023 | FC Bacău (3) | 9–1 | CSM Bacău (3) | Ruși-Ciutea | |
17:30 EEST EEST | Stadion: Baza Sportivă FC Bacău Arbitru: Andrei Baciu |
9 august 2023 | Șomuz Fălticeni (3) | 0–3 | Ceahlăul (2) | Fălticeni | |
17:30 | Stadion: Constantin Jamaischi Arbitru: Sergiu Mavriche |
9 august 2023 | Bucovina Rădăuți (3) | 1–1 (d.p.) (5–4 d.l.d.) | Foresta Suceava (3) | Rădăuți | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Mihuleac Gabriel |
9 august 2023 | Axiopolis Cernavodă(d) (3) | 7–0 | CS Amara(d) (4) | Cernavodă | |
19:00 EEST EEST | Stadion: Ideal Arbitru: Marius Naidin |
Turul III
Meciurile s-au jucat pe 16 și 17 august.
16 august 2023 | SC Popești-Leordeni(d) (3) | 0-3 | Metaloglobus (2) | Popești-Leordeni | |
17:30 | Stadion: Stadionul Inter Gaz Arbitru: Pavel Adelin |
16 august 2023 | SCM Zalău(d) (3) | 5-1 | Minaur Baia Mare (3) | Zalău | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Dragoș Ionuț |
16 august 2023 | Sănătatea Cluj (3) | 0-2 | Bihor Oradea (3) | Cluj-Napoca | |
17:30 | Stadion: Clujana Spectatori: Ciucanu Octavian |
16 august 2023 | Progresul Pecica (3) | 2-1 | Șoimii Lipova(d) (3) | Pecica | |
17:30 | Stadion: Progresul Arbitru: Tudor Florin |
16 august 2023 | Unirea Ungheni (3) | 2-3 | Unirea Dej (2) | Ungheni | |
17:30 EEST | Stadion: Central Arbitru: Raul Sebastian |
16 august 2023 | Ghiroda/Giarmata Vii(d) (3) | 0-4 | CSC Dumbrăvița (2) | Ghiroda | |
17:30 EEST | Stadion: Emilian Pavel Arbitru: Codera Cristian |
16 august 2023 | Phoenix Buziaș(d) (3) | 1-0 | CSM Reșița (2) | Lugoj | |
17:30 | Stadion: Tineretului Arbitru: Marius Nechita |
16 august 2023 | Viitorul Șimian(d) (3) | 1-0 | Viitorul-Pandurii (2) | Drobeta-Turnu Severin | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Dan Ștefan Buzarnescu |
16 august 2023 | CSU Alba Iulia(d) (3) | 0–0 (d.p.) (3-4 d.l.d.) | CSM Deva (3) | Sântimbru | |
17:30 | Stadion: Stadionul Comunal Galtiu Arbitru: Marius Omuț |
16 august 2023 | Jiul Petroșani (3) | 1-4 | Corvinul (2) | Petroșani | |
17:30 | Stadion: Petre Libardi Arbitru: Ovdiu Florin |
16 august 2023 | Muscelul Câmpulung(d) (3) | 1-4 | 1599 Șelimbăr (2) | Câmpulung | |
17:30 | Stadion: Muscelul Arbitru: Nicolae Breoi |
16 august 2023 | CSM Alexandria (2) | 1-0 | CSM Slatina (2) | Turnu Măgurele | |
17:30 | Stadion: Stadionul Muncipal Turnu Măgurele Arbitru: Sebastian Mihail |
16 august 2023 | CS Blejoi (3) | 0-5 | Chindia (2) | Blejoi | |
17:30 | Stadion: Comunal Arbitru: Dragoș Pîrîu |
16 august 2023 | CS Tunari (2) | 4-0 | Progresul Spartac București (2) | Tunari | |
17:30 | Stadion: Comunal (Tunari) Arbitru: Mihai Motan |
16 august 2023 | CS Afumați (3) | 0-1 | Chiajna (2) | Afumați | |
17:30 | Stadion: Comunal (Afumați) Arbitru: Sergiu Anton |
16 august 2023 | Dunărea Călărași (3) | 0-1 | CSA Steaua București (2) | Călărași | |
17:30 | Stadion: Ion Comșa Arbitru: Ștefăniță Dănilă |
16 august 2023 | Viitorul Ianca(d) (3) | 1–0 | Metalul Buzău (3) | Plopu, Ianca | |
17:30 | Stadion: Stadionul Plopu Arbitru: Cătălin Ionuț |
16 august 2023 | CSO Plopeni (3) | 0–1 | Gloria Buzău (2) | Plopeni | |
17:30 | Stadion: Stadionul Gheorghe Șilav Arbitru: Ovdiu Robu |
16 august 2023 | FC Bacău (3) | 2-0 | Rapid Brodoc (3) | Ruși-Ciutea | |
17:30 EEST | Stadion: Baza Sportivă FC Bacău Arbitru: Adrian Frățila |
16 august 2023 | FC Odorheiu Secuiesc (3) | 0-1 | Csíkszereda (2) | Odorheiu Secuiesc | |
17:30 EEST | Stadion: Stadionul Muncipal Odorhreiu Secuiesc Arbitru: Ionuț Constantinescu |
16 august 2023 | Bucovina Rădăuți (3) | 0-2 | Ceahlăul (2) | Rădăuți | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Ionuț Constantiniu |
16 august 2023 | Axiopolis Cernavodă(d) (3) | 2-4 | Unirea Slobozia (2) | Cernavodă | |
19:00 EEST | Stadion: Ideal Arbitru: Ene Mihai Laurențiu |
17 august 2023 | Vedița Colonești(d) (3) | 1-2 | FC Argeș (2) | Colonești | |
17:30 | Stadion: Mircea Stan Arbitru: Mihai Amorăriței |
17 august 2023 | CSM Râmnicu Vâlcea (3) | 0-5 | CS Mioveni (2) | Râmnicu Vâlcea | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Adrian Constantin |
Play-off
Meciurile s-au jucat pe 29, 30 și 31 august.
29 august 2023 | FC Bacău (3) | 1-3 | Oțelul Galați (1) | Ruși-Ciutea | |
17:30 | Stadion: Baza Sportivă FC Bacau Arbitru: Cristian Moldovanu |
29 august 2023 | 1599 Șelimbăr (2) | 1-2 | Voluntari (1) | Cisnădie | |
17:30 | Stadion: Stadionul Magura Arbitru: Sorin Vădana |
29 august 2023 | Phoenix Buziaș(d) (3) | 0-3 | Chindia (2) | Lugoj | |
17:30 | Stadion: Tinertului Arbitru: Adelin Pavel |
29 august 2023 | CSM Deva (3) | 0-2 | Gloria Buzău (2) | Deva | |
17:30 | Stadion: Cetate Arbitru: Dragoș Nicolae Lunca |
29 august 2023 | Metaloglobus (2) | 1-2 | Dinamo (1) | Târgoviște | |
19:00 | Stadion: Eugen Popescu Arbitru: Cătălin George Roman |
30 august 2023 | Bihor Oradea (3) | 1-0 | FC Argeș (2) | Oradea | |
17:00 | Stadion: Iuliu Bodola Arbitru: Mihai Motan |
30 august 2023 | CSM Alexandria (2) | 1-0 | Chiajna (2) | Turnu Măgurele | |
17:30 | Stadion: Stadionul Municipal Turnu Măgurele Arbitru: Claudiu Marcu |
30 august 2023 | Unirea Dej (2) | 0-1 | CSA Steaua București (2) | Dej | |
17:30 | Stadion: Stadionul Municipal Dej Arbitru: Cătălin Buși |
30 august 2023 | CS Mioveni (2) | 0-2 | FC Botoșani (1) | Mioveni | |
17:30 | Stadion: Stadionul Orășenesc Arbitru: Ovidiu Robu |
30 august 2023 | Progresul Pecica (3) | 4-1 | Viitorul Șimian(d) (3) | Pecica | |
17:30 | Stadion: Progresul Arbitru: Mircea Salomir |
30 august 2023 | Viitorul Ianca(d) (3) | 0-5 | CS Tunari (2) | Ianca | |
17:30 | Stadion: Plopu Arbitru: Mihail Sebastian Lăstun |
30 august 2023 | Corvinul (2) | 4-2 | Csíkszereda (2) | Hunedoara | |
17:30 | Stadion: Michael Klein Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu |
31 august 2023 | Ceahlăul (2) | 2-4 | U Cluj (1) | Piatra-Neamț | |
17:00 | Stadion: Ceahlăul Arbitru: Vlad Baban |
31 august 2023 | SCM Zalău(d) (3) | 3-0 | Poli Iași (1) | Zalău | |
17:30 | Stadion: Municipal Arbitru: Dan Ștefan Buzărnescu |
31 august 2023 | Unirea Slobozia (2) | 2-5 (d.p.) | Hermannstadt (1) | Slobozia | |
17:30 | Stadion: 1 mai Arbitru: Robert Avram |
31 august 2023 | CSC Dumbrăvița (2) | 0-1 | UTA Arad (1) | Arad | |
20:00 | Stadion: Francisc Neuman Arbitru: Valentin Porumbel |
Faza grupelor
Roșu: Grupa A; Galben: Grupa B; Verde: Grupa C; Albastru: Grupa D.
Un total de 24 de echipe au jucat în faza grupelor: 8 echipe care au intrat în această fază, și cele 16 câștigătoare ale play-off-ului.
Tragerea la sorți a avut loc pe 6 septembrie 2023, la ora 12:00 EEST. Cele 24 de echipe au fost împărțite în patru grupe, de câte șase echipe. Pentru extragere, echipele au fost împărțite în trei urne valorice pe baza următoarelor principii.
- Urna 1 - cele șase echipe care au evoluat în play-off-ul sezonului trecut al SuperLigii României + primele două clasate din play-out.
- Urna 2 - 7 echipe din sezonul actual al SuperLigii care au obținut calificarea în grupe după ce au trecut de play-off și o echipă calificată în urma fazelor anterioare.
- Urna 3 - celelalte 8 echipe calificate în urma fazelor anterioare.
Urna 1 | Urna 2 | Urna 3
|
Grupele
Clasarea echipelor în faza grupelor a fost stabilită după cum urmează:[3]
|
Grupa A
Poz. | Echipă | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Calificare | COR | HER | PET | SEP | CHI | PEC | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Corvinul | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 0 | +9 | Calificare în sferturi | 1–0 | 2–0 | |||||
2. | Hermannstadt | 7[a] | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 1–1 | |||||||
3. | Petrolul | 7[a] | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 | 2–2 | |||||||
4. | Sepsi | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | −1 | ||||||||
5. | Chindia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 5 | −5 | 0–1 | 0–2 | ||||||
6. | Progresul Pecica | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 14 | −13 | 0–6 | 0–6 | 1–2 |
- ^ a b Departajarea se face la diferența de goluri mai mare. HER: +7, PET: +3.
Grupa B
Poz. | Echipă | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Calificare | UCJ | CFR | RAP | STE | ALX | BOT | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | U Cluj | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | Calificare în sferturi | 1–1 | ||||||
2. | CFR Cluj | 5[a] | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | ||||||||
3. | Rapid | 5[a] | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 1 | +2 | 0–0 | |||||||
4. | CSA Steaua București | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | −1 | 1–3 | 0–0 | ||||||
5. | CSM Alexandria | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 7 | −2 | 1–3 | 2–3 | 2–1 | |||||
6. | FC Botoșani | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | −7 | 0–4 | 1–3 |
- ^ a b Departajarea se face la numărul mai mare de goluri marcate. CFR: 4, RAP: 3.
Grupa C
Poz. | Echipă | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Calificare | FCU | OTE | FCS | DIN | ZAL(d) | BIH | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FCU Craiova | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | Calificare în sferturi | 2–0 | ||||||
2. | Oțelul Galați | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 8 | 5 | +3 | 1–1 | |||||||
3. | FCSB | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | ||||||||
4. | Dinamo | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 5 | 5 | 0 | 1–1 | 3–3 | ||||||
5. | SCM Zalău(d) | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | −3 | 0–1 | 1–4 | 2–1 | |||||
6. | Bihor Oradea | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | −3 | 0–2 | 1–1 |
Grupa D
Poz. | Echipă | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Calificare | UCV | VOL | UTA | GBZ | TUN | FAR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | U Craiova | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | Calificare în sferturi | 4–0 | ||||||
2. | Voluntari | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 1 | +2 | 2–0 | |||||||
3. | UTA Arad | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0–1 | 0–0 | ||||||
4. | Gloria Buzău | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 1–2 | 1–0 | ||||||
5. | CS Tunari | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 3 | 3 | 0 | 1–1 | 1–1 | 1–1 | |||||
6. | FCV Farul | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | −7 |
Faza eliminatorie
Echipele calificate
Grupa | Câștigătoarea grupei | Echipa de pe locul 2 |
---|---|---|
A | Corvinul | Hermannstadt |
B | U Cluj | CFR Cluj |
C | FCU Craiova | Oțelul Galați |
D | U Craiova | Voluntari |
Sferturi de finală
Meciurile s-au disputat într-o singură manșă. Câștigătoarele s-au calificat în semifinale.
2 aprilie 2024 | Corvinul | 4-0 | CFR Cluj | Hunedoara | |
19:30 | Lică 43' Coman 50' Pîrvulescu 67' Pop 90+2' | Stadion: Michael Klein Arbitru: Ionuț Dima (Medgidia) |
3 aprilie 2024 | FCU Craiova | 0-0 (2–4 d.l.d.) | Voluntari | Craiova | |
18:00 | Stadion: Complex Sportiv Craiova Arbitru: Anderi Feșnic (Cluj-Napoca) | ||||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Negru Pop Compagnucci Padula | Florea Voican Ciobanu Popescu Cascini |
3 aprilie 2024 | U Cluj | 1-0 | Hermannstadt | Cluj-Napoca | |
21:00 | Anselmo 90+3' | Stadion: Cluj Arena Arbitru: Andrei Chivulete (București) |
4 aprilie 2024 | U Craiova | 0-1 (d.p.) | Oțelul Galați | Craiova | |
19:30 | Lameria 114' | Stadion: Ion Oblemenco Arbitru: Horațiu Feșnic (Cluj-Napoca) |
Semifinale
Meciurile s-au disputat într-o singură manșă. Câștigătoarele s-au calificat în finală.
17 aprilie 2024 | Corvinul | 3-1 | Voluntari | Hunedoara | |
19:00 | Manolache 20' Neacșa 61' Coman 72' | Florea 33' | Stadion: Michael Klein Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei) |
18 aprilie 2024 | Oțelul Galați | 2-1 | U Cluj | Galați | |
20:30 | Cisse 12' Chipciu 90' | Nistor 45+1' | Stadion: Oțelul Arbitru: Radu Marian Petrescu (București) |
Finala
(2024-05-15) | Corvinul | 2 – 2 (d.p.) (3 – 2 d.l.d.) | Oțelul Galați | ||
20:30 | Coman 38' Manolache 74' | Detalii | 26', 17' (pen) Rušević | Stadion: Municipal, Sibiu Spectatori: 11.703 Arbitru: Marcel Bîrsan (București) | |
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Coman Manolache Bradu Pîrvulescu Hergheligiu | Cisotti* Gaitán Lameira Ghiocel Silva |
Vezi și
Referințe
- ^ „PROGRAM | Cupa României”. cuparomaniei.frf.ro. Accesat în .
- ^ „CUPA ROMÂNIEI BETANO | Rezultatele complete din turul 2, faza națională! Două câștigătoare regionale merg mai departe!”. cuparomaniei.frf.ro (în Romanian). . Accesat în . Mentenanță CS1: Limbă nerecunoscută (link)
- ^ „FRF a publicat criteriile de departajare pentru grupele Cupei » Putem avea baraje! + O situație absurdă”. gsp.ro. . Accesat în .