Handbol als Jocs Olímpics d'estiu de 2016
Tipus | disciplina esportiva olímpica |
---|---|
Esport | handbol |
Part de | Jocs Olímpics d'Estiu de 2016 |
Localització i Dates | |
Localització | Future Arena (en) (Rio de Janeiro) 22° 58′ 50″ S, 43° 23′ 32″ O / 22.980472°S,43.392242°O / -22.980472; -43.392242 |
Estat | Brasil |
Interval de temps | 6 agost 2016 – 21 agost 2016 |
Data | 2016 |
Competició | |
Resultat | Dinamarca Russia women's national handball team |
← 2012 2020 → |
Als Jocs Olímpics d'Estiu de 2016, realitzats a la ciutat de Rio de Janeiro (Brasil), es disputaran dues proves d'handbol, una en categoria masculina i una altra en categoria femenina.
Les proves es realitzaran entre els dies 6 i 21 d'agost de 2016 a l'Arena do Futuro.
Calendari
G | Fase de grups | ¼ | Quarts de final | ½ | Semifinals | B | 3r lloc | F | Final |
Prova↓/Data → | Ds 6 | Dg 7 | Dl 8 | Dm 9 | Dc 10 | Dj 11 | Dv 12 | Ds 13 | Dg 14 | Dl 15 | Dm 16 | Dc 17 | Dj 18 | Dv 19 | Ds 20 | Dg 21 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Categoria masculina | G | G | G | G | G | ¼ | ½ | B | F | |||||||||
Categoria femenina | G | G | G | G | G | ¼ | ½ | B | F |
Resum de medalles
Prova | Or | Argent | Bronze |
Handbol masculí Detalls | Dinamarca Niklas Landin Jacobsen Mads Christiansen Mads Mensah Larsen Casper Ulrich Mortensen Jesper Noddesbo Jannick Green Lasse Svan Hansen Rene Toft Hansen Henrik Mollgaard Kasper Sondergaard Henrik Toft Hansen Mikkel Hansen Morten Olsen Michael Damgaard | França Olivier Nyokas Daniel Narcisse Vincent Gérard Nikola Karabatic Kentin Mahé Mathieu Grébille Thierry Omeyer Timothey N'Guessan Luc Abalo Cédric Sorhaindo Michael Guigou Luka Karabatic Ludovic Fabregas Adrien Dipanda Valentin Porte | Alemanya Uwe Gensheimer Finn Lemke Patrick Wiencek Tobias Reichmann Fabian Wiede Silvio Heinevetter Hendrik Pekeler Steffen Weinhold Martin Strobel Patrick Groetzki Kai Häfner Andreas Wolff Julius Kühn Christian Dissinger Paul Drux |
Handbol femení Detalls | Rússia Anna Sedoykina Polina Kuznetsova Daria Dmitrieva Anna Sen Olga Akopyan Anna Vyakhireva Marina Sudakova Vladlena Bobrovnikova Victoria Zhilinskayte Yekaterina Marennikova Irina Bliznova Ekaterina Ilina Maya Petrova Tatyana Yerokhina Victoriya Kalinina | França Laura Glauser Blandine Dancette Camille Ayglon Allison Pineau Laurisa Landre Grace Zaadi Marie Prouvensier Amandine Leynaud Manon Houette Siraba Dembélé Chloé Bulleux Tamara Horacek Béatrice Edwige Estelle Nze Minko Gnonsiane Niombla Alexandra Lacrabère | Noruega Kari Aalvik Grimsbø Mari Molid Emilie Hegh Arntzen Ida Alstad Veronica Kristiansen Heidi Løke Nora Mørk Stine Bredal Oftedal Marit Malm Frafjord Katrine Lunde Linn-Kristin Riegelhuth Koren Amanda Kurtović Camilla Herrem Sanna Solberg |
Medaller
Posició | País | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamarca | 1 | 0 | 0 | 1 |
Rússia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
3 | França | 0 | 2 | 0 | 2 |
4 | Alemanya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Noruega | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 2 | 2 | 2 | 6 |
Enllaços externs
- (anglès) www.olympic.org - Cercador olímpic