Oblastní soutěž 1949
2. československá fotbalová liga 1949 | |
---|---|
Země | Československo Československo |
Informace | |
Ročník | 20. ročník |
Vítěz | ZSJ ČSD Plzeň (sk. A) ZSJ OD Karlín (sk. B) ZSJ Vítkovické železárny (sk. C) JTO Sokol Sparta Prešov (sk. D) |
Postupující | ZSJ ČSD Plzeň ZSJ OD Karlín ZSJ Vítkovické železárny JTO Sokol Sparta Prešov |
Sestupující | skupina A ZSJ SONP Kladno „B“ JTO Sokol Meteor České Budějovice ZSJ Alba Hořovice JTO Sokol Břevnov skupina B ZSJ České loděnice Praha ZSJ Kovo Chotěboř JTO Sokol Sparta Pardubice ZSJ Sokolovo Libeň skupina C ZSJ Fatra Napajedla ZSJ Dynamo Vsetín JTO Sokol Třebíč „A“ ZSJ ČSSZ Husovice skupina D JTO Sokol Tatran Okoličné ZSJ Železničiari Vrútky JTO Sokol Handlová ZSJ Tatrasvit Svit ZSJ Tehelne Pezinok |
←1948 |
V soubojích 20. ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže – Oblastní soutěže 1949 – se utkalo 56 mužstev ve čtyřech skupinách po 14 účastnících každý s každým dvoukolovým systémem jaro–podzim.[1] Tento ročník začal v březnu 1949 a skončil v listopadu téhož roku.
Skupina A
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ZSJ ČSD Plzeň | 26 | 19 | 4 | 3 | 91 | 36 | 42 |
2. | VSJ Střela Milovice (N) | 26 | 15 | 2 | 9 | 88 | 57 | 32 |
3. | ZSJ JČE České Budějovice | 26 | 14 | 1 | 11 | 108 | 71 | 29 |
4. | JTO Sokol Slavia Karlovy Vary (N) | 26 | 12 | 5 | 9 | 82 | 57 | 29 |
5. | JTO Sokol Viktoria Žižkov | 26 | 11 | 6 | 9 | 57 | 59 | 28 |
6. | ZSJ Uhlomost Most (N) | 26 | 10 | 7 | 9 | 66 | 59 | 27 |
7. | ZSJ Železničáři Slaný | 26 | 12 | 3 | 11 | 63 | 63 | 27 |
8. | ZSJ Jawa Nusle | 26 | 11 | 5 | 10 | 53 | 62 | 27 |
9. | ZSJ KZ Rakovník | 26 | 10 | 6 | 10 | 65 | 63 | 26 |
10. | ZSJ Hnědodoly Kopisty | 26 | 10 | 5 | 11 | 64 | 59 | 25 |
11. | ZSJ SONP Kladno „B“ | 26 | 11 | 3 | 12 | 61 | 71 | 25 |
12. | JTO Sokol Meteor České Budějovice | 26 | 11 | 2 | 13 | 60 | 69 | 24 |
13. | ZSJ Alba Hořovice | 26 | 9 | 2 | 15 | 55 | 82 | 20 |
14. | JTO Sokol Břevnov | 26 | 0 | 3 | 23 | 40 | 141 | 3 |
Poznámky:
- Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body; (N) = Nováček (postoupivší z nižší soutěže); (S) = Sestoupivší z vyšší soutěže
Postup do Celostátního čs. mistrovství 1950 (I. liga) | |
Přechod do Celostátního čs. mistrovství II 1950 (II. liga) | |
Přechod do Oblastní soutěže – sk. A 1950 (III. liga) | |
Sestup do příslušné krajské soutěže 1950 (IV. liga) |
Skupina B
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ZSJ OD Karlín | 26 | 21 | 0 | 5 | 74 | 34 | 42 |
2. | ZSJ Rubena Náchod | 26 | 15 | 3 | 8 | 79 | 48 | 33 |
3. | ZSJ Lokomotiva Nymburk | 26 | 15 | 2 | 9 | 80 | 62 | 32 |
4. | ZSJ Dynamo Slavia Praha „B“ | 26 | 13 | 4 | 9 | 73 | 59 | 30 |
5. | ZSJ AZNP Mladá Boleslav | 26 | 11 | 7 | 8 | 83 | 66 | 29 |
6. | ZSJ Preciosa Jablonec (N) | 26 | 11 | 5 | 10 | 68 | 57 | 27 |
7. | ZSJ TOS Čelákovice | 26 | 12 | 3 | 11 | 63 | 64 | 27 |
8. | ZSJ Vozovna Kobylisy | 26 | 7 | 11 | 8 | 56 | 50 | 25 |
9. | ZSJ ČSD Kolín | 26 | 10 | 4 | 12 | 80 | 66 | 24 |
10. | ZSJ ČSSZ Pardubice | 26 | 11 | 2 | 13 | 75 | 70 | 24 |
11. | ZSJ České loděnice Praha | 26 | 10 | 2 | 14 | 62 | 62 | 22 |
12. | ZSJ Kovo Chotěboř | 26 | 8 | 3 | 15 | 42 | 73 | 19 |
13. | JTO Sokol Sparta Pardubice | 26 | 7 | 4 | 15 | 39 | 75 | 18 |
14. | ZSJ Sokolovo Libeň | 26 | 5 | 2 | 19 | 48 | 111 | 12 |
Poznámky:
- Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body; (N) = Nováček (postoupivší z nižší soutěže); (S) = Sestoupivší z vyšší soutěže
Postup do Celostátního čs. mistrovství 1950 (I. liga) | |
Přechod do Celostátního čs. mistrovství II 1950 (II. liga) | |
Přechod do Oblastní soutěže – sk. A 1950 (III. liga) | |
Přechod do Oblastní soutěže – sk. B 1950 (III. liga) | |
Sestup do příslušné krajské soutěže 1950 (IV. liga) |
Skupina C
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ZSJ Vítkovické železárny | 26 | 22 | 2 | 2 | 104 | 36 | 46 |
2. | ZSJ Svit Gottwaldov | 26 | 18 | 6 | 2 | 111 | 30 | 42 |
3. | ZSJ GZ Královo Pole | 26 | 16 | 3 | 7 | 68 | 41 | 35 |
4. | ZSJ OD ASO Olomouc | 26 | 15 | 3 | 8 | 84 | 49 | 33 |
5. | ZSJ Svit Letná | 26 | 13 | 4 | 9 | 60 | 54 | 30 |
6. | ZSJ Svit Otrokovice | 26 | 11 | 4 | 11 | 67 | 75 | 26 |
7. | ZSJ Mosilana Žabovřesky | 26 | 12 | 2 | 12 | 64 | 67 | 26 |
8. | ZSJ ČSSZ Prostějov | 26 | 10 | 5 | 11 | 53 | 65 | 25 |
9. | ZSJ MEZ Židenice (N) | 26 | 8 | 4 | 14 | 50 | 62 | 20 |
10. | ZSJ OP Prostějov | 26 | 8 | 3 | 15 | 58 | 63 | 19 |
11. | ZSJ Fatra Napajedla | 26 | 7 | 5 | 14 | 71 | 85 | 19 |
12. | ZSJ Dynamo Vsetín | 26 | 7 | 5 | 14 | 48 | 76 | 19 |
13. | JTO Sokol Třebíč „A“ (N) | 26 | 6 | 2 | 18 | 60 | 103 | 14 |
14. | ZSJ ČSSZ Husovice | 26 | 4 | 2 | 20 | 24 | 106 | 10 |
Poznámky:
- Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body; (N) = Nováček (postoupivší z nižší soutěže); (S) = Sestoupivší z vyšší soutěže
Postup do Celostátního čs. mistrovství 1950 (I. liga) | |
Přechod do Celostátního čs. mistrovství II 1950 (II. liga) | |
Přechod do Oblastní soutěže – sk. C 1950 (III. liga) | |
Sestup do příslušné krajské soutěže 1950 (IV. liga) |
Skupina D
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | JTO Sokol Sparta Prešov | 26 | 21 | 1 | 4 | 105 | 34 | 43 |
2. | ZSJ Dynamitka Bratislava | 26 | 15 | 2 | 9 | 72 | 45 | 32 |
3. | JTO Sokol NV Topoľčany | 26 | 13 | 4 | 9 | 56 | 56 | 30 |
4. | ZSJ Dynamo ČSD Košice „B“ | 26 | 12 | 5 | 9 | 59 | 43 | 29 |
5. | JTO Sokol Malacky | 26 | 12 | 5 | 9 | 69 | 57 | 29 |
6. | JTO Sokol Partizánske | 26 | 13 | 2 | 11 | 74 | 60 | 28 |
7. | ZSJ Odeva Trenčín | 26 | 10 | 6 | 10 | 42 | 45 | 26 |
8. | JTO Sokol NV Banská Bystrica | 26 | 10 | 6 | 10 | 31 | 39 | 26 |
9. | ZSJ SZ Nitra | 26 | 10 | 5 | 11 | 42 | 44 | 25 |
10. | JTO Sokol Tatran Okoličné | 26 | 10 | 4 | 12 | 57 | 82 | 24 |
11. | ZSJ Železničiari Vrútky | 26 | 8 | 3 | 15 | 56 | 62 | 19 |
12. | JTO Sokol Handlová | 26 | 8 | 3 | 15 | 50 | 78 | 19 |
13. | ZSJ Tatrasvit Svit | 26 | 8 | 1 | 17 | 48 | 63 | 17 |
14. | ZSJ Tehelne Pezinok | 26 | 7 | 3 | 16 | 39 | 88 | 17 |
Poznámky:
- Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body; (N) = Nováček (postoupivší z nižší soutěže); (S) = Sestoupivší z vyšší soutěže
Postup do Celostátního čs. mistrovství 1950 (I. liga) | |
Přechod do Celostátního čs. mistrovství II 1950 (II. liga) | |
Přechod do Oblastní soutěže – sk. D 1950 (III. liga) | |
Sestup do příslušného krajského mistrovství 1950 (IV. liga) |
Odkazy
Reference
- ↑ Jindřich Horák, Lubomír Král: Encyklopedie našeho fotbalu – Libri 1997
Literatura
- Jindřich Horák, Lubomír Král: Encyklopedie našeho fotbalu – Libri 1997
Externí odkazy
- Új Szó (04.12.1949): Bemutatjuk a S. Sparta Prešov bajnokcsapatát, library.hungaricana.hu (maďarsky)
- Digitalizovaný archiv časopisů – Rudé právo
Nižší fotbalové soutěže v Československu | |
---|---|
2. nejvyšší celostátní soutěž | 2. československá liga: 1929/30 • 1930/31 • 1931/32 • 1932/33 • 1933/34 • 1934/35 • 1935/36 • 1936/37 • 1937/38 • 1938/39 • 1939/40 • 1940/41 • 1941/42 • 1942/43 • 1943/44 • 1944/45 • 1945/46 • 1946/47 • 1947/48 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 – 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957/58 • 1958/59 • 1959/60 • 1960/61 • 1961/62 • 1962/63 • 1963/64 • 1964/65 • 1965/66 • 1966/67 • 1967/68 • 1968/69 • 1969/70 • 1970/71 • 1971/72 • 1972/73 • 1973/74 • 1974/75 • 1975/76 • 1976/77 |
2. nejvyšší soutěž (nejvyšší v ČSR/ČR) | |
2. nejvyšší soutěž (nejvyšší v SSR/SR) | |
3. nejvyšší soutěž | Župní I. A třídy: do 1947/48 • Divize: 1948 • Krajské soutěže/mistrovství: 1949, 1953 – 1954 • Okresní soutěže/přebory/mistrovství: 1951 – 1952 Oblastní soutěže: 1950 • 1955 • 1956 • 1957/58 • 1958/59 • 1959/60 Krajské přebory/mistrovství: 1960/61 – 1964/65 Divize: 1965/66 – 1968/69, 1977/78 – 1980/81 (skupiny A, B, C, D + slovenské) ČNFL/SNFL: 1969/70 – 1976/77 (viz níže) II. ČNFL/II. SNFL: 1981/82 – 1990/91 (viz níže) • ČFL/MSFL/II. SNFL: 1991 – 1993 (viz níže) |
3. nejvyšší soutěž (2. nejvyšší v ČSR/ČR) | Národní liga: 1969/70 • 1970/71 • 1971/72 • 1972/73 • 1973/74 • 1974/75 • 1975/76 • 1976/77 |
3. nejvyšší soutěž (2. nejvyšší v SSR/SR) | |
Následovnické ligy: 2. česká fotbalová liga (od sezóny 1993/94) • 2. slovenská fotbalová liga (od sezóny 1993/94) • Česká fotbalová liga (od sezóny 1993/94) • Moravskoslezská fotbalová liga (od sezóny 1993/94) • 3. slovenská fotbalová liga (od sezóny 1993/94) |
Portály: Fotbal | Sport