Férfi 20 km-es gyaloglás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a belarusz és ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Férfi 20 km-es gyaloglás a XXXI. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Pontal | |||||||||
Dátum | 2016. augusztus 12. | |||||||||
Versenyzők | 74 résztvevő 40 nemzetből | |||||||||
Győztes eredmény | 1:19:14 | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Futószámok | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gyaloglószámok | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pályaversenyek | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kombinált számok | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sablon:Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2016. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika férfi 20 km-es gyaloglás versenyszámát 2016. augusztus 12-én rendezték.
Az aranyérmet a kínai Vang Csen (Wang Zhen) nyerte. Helebrandt Máté egyéni csúccsal 28. lett.
Eredmények
- DQ: a versenyből kizárva
- DNF: a versenyt feladta
- NR: országos rekord
- PB: egyéni rekord
- SB: az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény
H | Név | Ország | E | F | Mj |
---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Vang Csen (Wang Zhen) | Kína (CHN) | 1:19:14 | 2 | |
2 Ezüst | Caj Cö-lin (Cai Zelin) | Kína (CHN) | 1:19:26 | SB | |
3 Bronz | Dane Bird-Smith | Ausztrália (AUS) | 1:19:37 | 1 | PB |
4. | Caio Bonfim | Brazília (BRA) | 1:19:42 | 2 | NR |
5. | Christopher Linke | Németország (GER) | 1:20:00 | ||
6. | Tom Bosworth | Nagy-Britannia (GBR) | 1:20:13 | 1 | NR |
7. | Macunaga Daiszuke | Japán (JPN) | 1:20:22 | 1 | |
8. | Matteo Giupponi | Olaszország (ITA) | 1:20:27 | 1 | PB |
9. | Esteban Soto | Kolumbia (COL) | 1:20:36 | 1 | PB |
10 | Evan Dunfee | Kanada (CAN) | 1:20:49 | ||
11. | Miguel Ángel López | Spanyolország (ESP) | 1:20:58 | ||
12. | Iñaki Gómez | Kanada (CAN) | 1:21:12 | 2 | |
13. | Manish Singh | India (IND) | 1:21:21 | 1 | |
14. | Ever Palma | Mexikó (MEX) | 1:21:24 | ||
15. | Éider Arévalo | Kolumbia (COL) | 1:21:36 | ||
16. | Ruszlan Dmitrenko | Ukrajna (UKR) | 1:21:40 | 1 | |
17. | Kim Hjonszop (Kim Hyun-sub) | Dél-Korea (KOR) | 1:21:44 | 1 | SB |
18. | Hagen Pohle | Németország (GER) | 1:21:44 | ||
19. | Jakub Jelonek | Lengyelország (POL) | 1:21:52 | 2 | |
20. | Aléxandrosz Papamihaíl | Görögország (GRE) | 1:21:55 | 1 | |
21. | Fudzsiszava Iszamu | Japán (JPN) | 1:22:03 | 2 | |
22. | Álvaro Martín | Spanyolország (ESP) | 1:22:11 | ||
23. | Pedro Gómez | Mexikó (MEX) | 1:22:22 | ||
24. | Richard Vargas | Venezuela (VEN) | 1:22:23 | ||
25. | Yerko Araya | Chile (CHI) | 1:22:23 | 2 | |
26. | Marius Žiūkas | Litvánia (LTU) | 1:22:27 | SB | |
27. | Benjamin Thorne | Kanada (CAN) | 1:22:28 | 1 | |
28. | Helebrandt Máté | Magyarország (HUN) | 1:22:31 | 2 | PB |
29. | Luis Fernando López | Kolumbia (COL) | 1:22:32 | 1 | |
30. | Ersin Tacir | Törökország (TUR) | 1:22:53 | 1 | |
31. | João Vieira | Portugália (POR) | 1:23:03 | ||
32. | Anton Kučmín | Szlovákia (SVK) | 1:23:17 | ||
33. | Rhydian Cowley | Ausztrália (AUS) | 1:23:30 | 1 | |
34. | Georgij Sejko | Kazahsztán (KAZ) | 1:23:31 | ||
35. | Ihor Hlavan | Ukrajna (UKR) | 1:23:32 | ||
36. | Hassanine Sbai | Tunézia (TUN) | 1:23:44 | ||
37. | Daniel Pintado | Ecuador (ECU) | 1:23:44 | ||
38. | Nils Brembach | Németország (GER) | 1:23:46 | ||
39. | Csen Ting (Chen Ding) | Kína (CHN) | 1:23:54 | ||
40. | Nazar Kovalenko | Ukrajna (UKR) | 1:24:40 | ||
41. | Paolo Yurivilca | Peru (PER) | 1:24:48 | 1 | |
42. | Takahasi Eiki | Japán (JPN) | 1:24:59 | 1 | |
43. | Aljakszandr Ljahovics | Fehéroroszország (BLR) | 1:25:04 | ||
44. | Lebogang Shange | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1:25:07 | ||
45. | Marco Antonio Rodríguez | Bolívia (BOL) | 1:25:11 | SB | |
46. | Alex Wright | Írország (IRL) | 1:25:25 | ||
47. | Artur Brzozowski | Lengyelország (POL) | 1:25:29 | 2 | |
48. | Erik Tysse | Norvégia (NOR) | 1:26:06 | ||
49. | Kévin Campion | Franciaország (FRA) | 1:26:22 | 1 | |
50. | Erick Barrondo | Guatemala (GUA) | 1:27:01 | 1 | |
51. | Juan Manuel Cano | Argentína (ARG) | 1:27:27 | 1 | |
52. | Julio César Salazar | Mexikó (MEX) | 1:27:38 | ||
53. | Sérgio Vieira | Portugália (POR) | 1:27:39 | ||
54. | Hamid Reza Zouravand | Irán (IRI) | 1:27:45 | ||
55. | Francisco Arcilla | Spanyolország (ESP) | 1:27:50 | ||
56. | José María Raymundo | Guatemala (GUA) | 1:29:07 | ||
57. | Cshö Bjonggvang (Choe Byeong-kwang) | Dél-Korea (KOR) | 1:29:08 | 2 | |
58. | Wayne Snyman | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1:29:20 | ||
59. | Marius Šavelskis | Litvánia (LTU) | 1:29:26 | ||
60. | Nguyễn Thành Ngưng | Vietnám (VIE) | 1:30:01 | 1 | |
61. | Pjon Jongdzsun (Byun Young-jun) | Dél-Korea (KOR) | 1:30:38 | 1 | |
62. | Mert Atlı | Törökország (TUR) | 1:31:36 | ||
63. | Moacir Zimmermann | Brazília (BRA) | 1:33:58 | 2 | |
Samuel Ireri Gathimba | Kenya (KEN) | DNF | 2 | ||
Simon Wachira | Kenya (KEN) | DNF | 1 | ||
Perseus Karlström | Svédország (SWE) | DNF | |||
Dzjanyisz Szimanovics | Fehéroroszország (BLR) | DNF | |||
José Alessandro Bagio | Brazília (BRA) | DNF | |||
Andrés Chocho | Ecuador (ECU) | DQ | 3 | ||
Mauricio Arteaga | Ecuador (ECU) | DQ | 3 | ||
Ganapathi Krishnan | India (IND) | DQ | 3 | ||
Łukasz Nowak | Lengyelország (POL) | DQ | 3 | ||
Quentin Rew | Új-Zéland (NZL) | DQ | 3 | ||
Gurmít Szingh | India (IND) | DQ | 3 |
Források
- a verseny jegyzőkönyve[halott link]
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap