Indonézia a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Indonézia az olimpiai játékokon | |||||
Indonézia zászlaja | |||||
NOB-országkód: INA | |||||
OOB | Indonéziai Nemzeti Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 47 fő 12 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Rexy Mainaky | ||||
Érmek 38. helyezés |
| ||||
Indonézia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: |
Indonézia az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 12 sportágban 47 sportoló képviselte, akik összesen 6 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Wijaya, CandraCandra Wijaya Tony Gunawan | Tollaslabda | Női páros |
2 Ezüst | Rumbewas, Raema LisaRaema Lisa Rumbewas | Súlyemelés | Női 48 kg |
2 Ezüst | Hendrawan | Tollaslabda | Férfi egyes |
2 Ezüst | Timur, MinartiMinarti Timur Trikus Haryanto | Tollaslabda | Vegyes páros |
3 Bronz | Indriyani, SriSri Indriyani | Súlyemelés | Női 48 kg |
3 Bronz | Slamet, Winarni BintiWinarni Binti Slamet | Súlyemelés | Női 53 kg |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anton Suseno | Egyes | A csoport Kalínikosz Kreánga (GRE) | 3. | kiesett | 17. | |||||
Anton Suseno Ismu Harinto | Páros | Chile (CHI) Augusto Morales Jorge Gambra 8–21, 21–15, 14–21 | kiesett | kiesett | 33. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
John Muray | 100 m | 10,68 | 6. | 67.* | kiesett | |||||||
Erwin Heru Susanto | 10,87 | 6. | 78. | kiesett | ||||||||
Yanes Raubaba | 10,54 | 7. | 55.* | kiesett | ||||||||
Sukari Erwin Heru Susanto Yanes Raubaba John Muray | 4 × 100 m váltó | 40,35 | 7. | 36. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Irene Joseph | 100 m | 11,93 | 6. | 56. | kiesett |
* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Krisna Bayu | Középsúly | Carlos Honorato (BRA) 0001-1020 | Fernando González (ESP) 0100-1001 | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Aprilia Marzuki | Középsúly | Lea Zahoui Blavo (CIV) 0001-1010 | kiesett | helyezetlen |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hamdiah Damanhuri | Egyéni | 637 | 15. | Tshering Chhoden (BHU) (50.) 165-153 | Cristina Ioriatti (ITA) (47.) 156-156 | kiesett | 26. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Mohamed Nasrullah | Egyéni toronyugrás | 257,22 | 40. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Eka Purnama Indah | Egyéni műugrás | 178,83 | 42. | kiesett | |||
Shenny Ratna Amelia | Egyéni toronyugrás | 170,07 | 40. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
La Paene Masara | Papírsúly | Iván Calderón (PUR) 10-5 | Kim Giszok (KOR) 4-8 | kiesett | 9. | ||
Hermensen Ballo | Légsúly | José Navarro (USA) 10-16 | kiesett | 17. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Raema Lisa Rumbewas | 48 kg | 80,0 | 3.* | 105,0 | 1. | 185,0 | |
Sri Indriyani | 82,5 | 1.* | 100,0 | 3.* | 182,5 | ||
Winarni Binti Slamet | 53 kg | 90,0 | 3. | 112,5 | 3. | 202,5 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Juana Wangsa Putri | Légsúly | erőnyerő | Hanne Høegh Poulsen (DEN) 2-7 | kiesett | 8. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wynne Prakusya | Egyes | Emmanuelle Gagliardi (SUI) 4–6, 6–7 | kiesett | 33. | |||||
Yayuk Basuki Wynne Prakusya | Páros | Japán (JPN) Mijagi Nana Szugijama Ai 2–6, 7–5, 4–6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hendrawan | Férfi egyes | erőnyerő | Tam Kai Chuen (HKG) 15–7, 15–7 | Pulella Gopicsand (IND) 15–9, 15–4 | Sun Jun (CHN) 15–13, 15–5 | Xia Xuanze (CHN) 15–12, 15–4 | Ji Xinpeng (CHN) 4–15, 13–15 | |
Marleve Mario Mainaky | erőnyerő | Tomas Johansson (SWE) 15–11, 17–16 | Hvang Szonho (KOR) 15–5, 15–3 | Peter Gade (DEN) 6–15, 6–15 | kiesett | 5. | ||
Taufik Hidayat | erőnyerő | Jamada Hidetaka (JPN) 15–5, 14–17, 15–8 | Ong Ewe Hock (MAS) 15–9, 13–15, 15–3 | Ji Xinpeng (CHN) 12–15, 5–15 | kiesett | 5. | ||
Candra Wijaya Tony Gunawan | Férfi páros | erőnyerő | Dánia (DEN) Jim Laugesen Michael Søgaard 15–9, 15–7 | Nagy-Britannia (GBR) Nathan Robertson Simon Archer 15–13, 15–11 | Dél-Korea (KOR) Ha Thekvon Kim Dongmun 15–13, 15–10 | Dél-Korea (KOR) I Dongszu Ju Jongszong 15–10, 9–15, 15–7 | ||
Flandy Limpele Hian Eng | erőnyerő | Svédország (SWE) Pär-Gunnar Jönsson Peter Axelsson 15–12, 15–11 | Malajzia (MAS) Choong Tan Fook Lee Wan Wah 10–15, 9–15 | kiesett | 5. | |||
Rexy Mainaky Ricky Subagja | erőnyerő | Dánia (DEN) Lars Paaske Martin Lundgaard Hansen 15–9, 13–15, 15–7 | Dél-Korea (KOR) Ha Thekvon Kim Dongmun 5–15, 9–15 | kiesett | 5. | |||
Lidya Djaelawijaya | Női egyes | Kara Solmundson (CAN) 11–4, 11–4 | Sandra Dimbour (FRA) 11–1, 11–6 | Gong Zhichao (CHN) 9–11, 3–11 | kiesett | 9. | ||
Ellen Angelina | erőnyerő | Camilla Martin (DEN) 6–11, 2–11 | kiesett | 17. | ||||
Cynthia Tuwankotta Eti Lesmina Tantra | Női páros | erőnyerő | Dánia (DEN) Ann-Lou Jørgensen Mette Schjoldager 17–16, 15–10 | Kína (CHN) Ge Fei Gu Jun 3–15, 5–15 | kiesett | 5. | ||
Deyana Gresye Lomban Eliza Nathanael | Nagy-Britannia (GBR) Joanne Davies Sarah Hardaker 13–15, 11–15 | kiesett | 17. | |||||
Minarti Timur Trikus Haryanto | Vegyes páros | erőnyerő | Dél-Korea (KOR) Csong Dzsehi Ha Thekvon 15–13, 15–11 | Dánia (DEN) Mette Schjoldager Jens Eriksen 15–3, 15–8 | Nagy-Britannia (GBR) Joanne Wright-Goode Simon Archer 2–15, 17–15, 15–11 | Kína (CHN) Kao Ling Csang Csün 15–1, 13–15, 11–15 | ||
Zelin Resiana Bambang Supriyanto | Nagy-Britannia (GBR) Donna Kellogg Chris Hunt 15–10, 15–1 | Kína (CHN) Chen Lin Chen Qiqiu 15–10, 15–3 | Dánia (DEN) Rikke Olsen Michael Søgaard 14–17, 15–10, 11–15 | kiesett | 5. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Richard Sam Bera | 50 m gyors | 23,56 | 3. | 42. | kiesett | ||||
100 m gyors | 51,52 | 5. | 37. | kiesett | |||||
Steven Chandra | 1500 m gyors | 16:10,98 | 5. | 38. | kiesett | ||||
Mohamad Akbar Nasution | 200 m mell | 2:23,81 | 6. | 40. | kiesett | ||||
Albert Sutanto | 100 m pillangó | 56,50 | 7. | 55. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:05,13 | 8. | 42. | kiesett | |||||
Felix Sutanto | 200 m vegyes | 2:09,77 | 4. | 50. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Elsa Manora Nasution | 100 m hát | 1:06,57 | 5.* | 38.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Oka Sulaksana | Szörfvitorlázás | 15 | 1 | 11 | (27) | 23 | (25) | 17 | 10 | 22 | 24 | 10 | 133,0 | 19. |
Források
- Indonesia at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap