Törökország a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Törökország az olimpiai játékokon | |||||
Törökország zászlaja | |||||
NOB-országkód: TUR | |||||
OOB | Török Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 57 fő 10 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Hamza Yerlikaya | ||||
Érmek 26. helyezés |
| ||||
Törökország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Törökország az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 10 sportágban 57 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Yerlikaya, HamzaHamza Yerlikaya | Birkózás | Kötöttfogás, 85 kg |
1 Arany | Özkan, HüseyinHüseyin Özkan | Cselgáncs | Férfi harmatsúly |
1 Arany | Mutlu, HalilHalil Mutlu | Súlyemelés | Férfi 56 kg |
3 Bronz | Bereket, AdemAdem Bereket | Birkózás | Szabadfogás, 76 kg |
3 Bronz | Bikçin, HamideHamide Bikçin | Taekwondo | Női pehelysúly |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Mesut Yavas | Távolugrás | 735 cm | 42. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Süreyya Ayhan | 1500 m | 4:08,37 | 4. | 4. | 4:09,42 | 8. | 17. | kiesett | |
Ebru Kavaklıoğlu | 5000 m | 15:49,15 | 12. | 34. | kiesett | ||||
Serap Aktaş | Maraton | 2:42:40 | 37. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Oksana Mert | Diszkoszvetés | 55,02 m | 27. | kiesett |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ercan Yıldız | 54 kg | 6. csoport Lázaro Rivas (CUB) 0-10 Natig Eyvazov (AZE) 0-3 Jotham Pellew (NZL) 16-0 | 3. | kiesett | 11. | |||
Şeref Eroğlu | 63 kg | 1. csoport Vartyeresz Szamurgasev (RUS) 2-5 Włodzimierz Zawadzki (POL) 4-0 (sérülés) | 2. | kiesett | 10. | |||
Nazmi Avluca | 76 kg | 1. csoport Kim Dzsinszu (KOR) 1-3 Xviça Biçinaşvili (AZE) 3-0 | 2. | kiesett | 13. | |||
Hamza Yerlikaya | 85 kg | 1. csoport Thomas Zander (GER) 5-1 Marko Asell (FIN) 10-0 | 1. | Luis Enrique Méndez (CUB) 3-0 | Muhran Vahtangadze (GEO) 3-0 | Bárdosi Sándor (HUN) 3-3 | ||
Hakkı Başar | 97 kg | 4. csoport Gennady Chkhaidze (GEO) 2-4 Andrzej Wroński (POL) 1-7 | 3. | kiesett | 16. | |||
Fatih Bakir | 130 kg | 6. csoport Yuriy Yevseychyk (ISR) 0-3 David Vála (CZE) 3-0 Marek Sitnik (POL) 1-0 | 2. | kiesett | 8. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Harun Doğan | 58 kg | 5. csoport Damir Zakhartdinov (UZB) 0-3 Octavian Cuciuc (MDA) 6-2 Murad Ramazanov (RUS) mérkőzés nélkül | 4. | kiesett | 15. | |||
Yüksel Şanlı | 69 kg | 4. csoport Lincoln McIlravy (USA) 3-6 Ibo Oziti (NGR) 6-0 | 2. | kiesett | 9. | |||
Adem Bereket | 76 kg | 4. csoport Guram Mch'edlidze (GEO) 3-0 Ritter Árpád (HUN) 3-2 | 1. | Ruslan Khinchagov (UZB) 5-2 | Brandon Slay (USA) 1-3 | Mun Idzse (KOR) 0-3 | * | |
Ali Özen | 85 kg | 4. csoport Jang Hjongmo (KOR) 2-5 Makharbek Khadartsev (UZB) 0-3 | 3. | kiesett | 18. | |||
Ahmet Doğu | 97 kg | 2. csoport Alirezá Hejdari (IRI) 1-6 Rolf Scherrer (SUI) 3-4 | 3. | kiesett | 16. | |||
Aydın Polatçı | 130 kg | 4. csoport Artur Taymazov (UZB) 0-3 Gombos Zsolt (HUN) 3-0 | 2. | kiesett | 11. |
* - Az aranyérmes német Alexander Leipold utólagos kizárása miatt a helyezések előrébb tolódtak.
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hüseyin Özkan | Harmatsúly | Arash Miresmaeili (IRI) 0110-0001 | Georgi Georgiev (BUL) 0021-0011 | Zhang Guangjun (CHN) 1000-0000 | Patrick van Kalken (NED) 0120-0010 | Larbi Ben Boudaoud (FRA) 1000-0002 | ||||||
Selim Tataroğlu | Nehézsúly | Aleksi Davitashvili (GEO) 0011-0001 | David Douillet (FRA) 0001-1010 | Harry Van Barneveld (BEL) 1010-0010 | Ernesto Pérez (ESP) 1020-0000 | Tamerlan Tmenov (RUS) 0001-1010 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nese Şenşoy Yildiz | Légsúly | Ljudmila Lusznyikova (UKR) 0001-0001 | kiesett | helyezetlen |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Özdemir Akbal | Egyéni | 636 | 14. | Scott Hunter-Russell (AUS) (51.) 146-154 | kiesett | 59. | ||||
Hasan Orbay | 626 | 32. | Juan Carlos Manjarrez (MEX) (33.) 165-153 | Csang Jongho (KOR) (1.) 160-169 | kiesett | 18. | ||||
Serdar Şatir | 637 | 13. | Sébastien Flûte (FRA) (52.) 156-160 | kiesett | 44. | |||||
Serdar Şatir Özdemir Akbal Hasan Orbay | Csapat | 637 | 4. | Japán (JPN) Hamano Júdzsi Macusita Takajosi Makijama Maszafumi (13.) 253-231 | Oroszország (RUS) Balzsinyima Cirempilov Bair Bagyonov Jurij Leontyjev (12.) 245-247 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Elif Altınkaynak | Egyéni | 638 | 13. | Jennifer Chan (PHI) (52.) 160-143 | Alison Williamson (GBR) (20.) 154-157 | kiesett | 28. | |||
Zekiye Keskin Şatır | 622 | 39. | Natalija Burdejna (UKR) (26.) 157-166 | kiesett | 35. | |||||
Natalia Nasaridze-Çakir | 636 | 17. | Kirstin Lewis (RSA) (48.) 153-154 | kiesett | 42. | |||||
Elif Altınkaynak Natalia Nasaridze-Çakir Zekiye Keskin Şatır | Csapat | 638 | 6. | Lengyelország (POL) Joanna Nowicka-Kwaśna Anna Łęcka Agata Bulwa (11.) 227-217 | Tajvan (TPE) Liu Pi-Yu Lin Yi-Yin Wen Chia-Ling (3.) 234-227 | Ukrajna (UKR) Olena Szadovnicsa Natalija Burdejna Katerina Szergyuk (2.) 233-240 | Bronzmérkőzés Németország (GER) Cornelia Pfohl Barbara Mensing Sandra Wagner-Sachse (5.) 234-240 | 4. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ramazan Ballioğlu | Papírsúly | Marian Velicu (ROM) 8-20 | kiesett | 17. | |||
Halil İbrahim Turan | Légsúly | Hisám Meszbáhi (MAR) 11-17 | kiesett | 17. | |||
Agasi Ağagüloğlu | Harmatsúly | Mai Kangde (CHN) 17-4 | Nehomar Cermeño (VEN) 11-3 | Guillermo Rigondeaux (CUB) 5-14 | kiesett | 5. | |
Ramaz Paliani | Pehelysúly | Haider Ali (PAK) 5-4 | Valdemir Pereira (BRA) 17-2 | Bekzat Szattarhanov (KAZ) 11-12 | kiesett | 5. | |
Selim Palyani | Könnyűsúly | Abdel Jebahi (FRA) 14-5 | Alekszandr Maletyin (RUS) 6-21 | kiesett | 7. | ||
Nurhan Süleymanoğlu | Kisváltósúly | Mike Strange (CAN) 9-3 | Szjarhej Bikovszki (BLR) 8-8 | kiesett | 9. | ||
Bülent Ulusoy | Váltósúly | Pe Dzsinszok (KOR) 8-6 | Dante Craig (USA) 9-4 | Vitalie Grușac (MDA) 10-19 | kiesett | 8. | |
Firat Karagollu | Nagyváltósúly | Michael Roche (IRL) 17-4 | Frédéric Esther (FRA) 16-18 | kiesett | 9. | ||
Akın Kuloğlu | Középsúly | Mariano Carrera (ARG) 16-1 | Im Dzsongbin (KOR) 0-8 | Vüqar Mursal Ələkbərov (AZE) 8-18 | kiesett | 7. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Oğuzhan Tüzün | Trap | 107 | 30.* | kiesett | |
Dupla trap | 124 | 21. | kiesett | ||
Ayse Kil | Sportpisztoly | 573 | 25.** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Halil Mutlu | 56 kg | 137,5 | 1. | 138,0 | 1. | 305,0 | |
Naim Süleymanoğlu | 62 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Yasin Arslan | 69 kg | 135,0 | 14. | 165,0 | 15. | 300,0 | 14. |
Ayhan Cicek | 77 kg | 145,0 | 13.* | 180,0 | 11.* | 325,0 | 13. |
Mehmet Yılmaz | 160,0 | 6.* | 187,5 | 10. | 347,5 | 10. | |
Bunyamin Sudas | 94 kg | 177,5 | 6.* | 215,0 | 6.* | 392,5 | 7. |
Abdul Aziz Alpak | 105 kg | 175,0 | 12.* | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Döndü Güvenc | Légsúly | Eva Marie Ditan (PHI) 6-1 | Nguyễn Thị Xuân Mai (VIE) 2-1 | Urbia Meléndez (CUB) 1-3 | Chi Shu-Ju (TPE) 0-3 | kiesett | 5. | ||
Hamide Bikçin | Pehelysúly | Hsu Chih-Ling (TPE) 6-3 | Csong Dzseun (KOR) 2-3 | Jasmin Strachan (PHI) 9-3 | Virginia Lourens (NED) 7-5 |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Aytekin Mindan | 200 m gyors | 1:54,86 | 5. | 42. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:01,46 | 7. | 39. | kiesett | |||||
Derya Büyükuncu | 100 m hát | 56,21 | 5. | 18. | kiesett | ||||
Hakan Kiper | 100 m mell | 1:07,46 | 8. | 60. | kiesett | ||||
Uğur Orel Oral | 200 m vegyes | 2:09,51 | 7. | 48. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Şadan Derya Erke | 100 m hát | 1:07,26 | 3. | 42. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:21,28 | 7. | 29. | kiesett | |||||
İlkay Dikmen | 100 m mell | 1:11,51 | 1. | 23. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:33,34 | 1. | 24. | kiesett | |||||
Ayse Diker | 100 m pillangó | 1:04,65 | 3. | 43. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Ertuğrul İcingir | Szörfvitorlázás | 26 | (37*) | 24 | 11 | 15 | 28 | 29 | 25 | (37*) | 22 | 37** | 217,0 | 31. |
Ali Enver Adakan | Finn dingi | 5 | 7 | (17) | 7 | 9 | (23) | 11 | 3 | 4 | 7 | 13 | 66,0 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Ilknur Akdogan | Europe | (30***) | 27 | (28) | 28 | 26 | 25 | 28 | 28 | 27 | 28 | 24 | 241,0 | 28. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Ali Kemal Tüfekçi | Laser | 33 | (40) | 33 | (37) | 29 | 28 | 36 | 30 | 14 | 24 | 27 | 254,0 | 34. |
* - kizárták (korai rajt)
** - kizárták
*** - nem ért célba
Források
- Turkey at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Törökország-portál
- Olimpiaportál