Magyarország a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Magyarország az olimpiai játékokon | |||||
Magyarország zászlaja | |||||
NOB-országkód: HUN | |||||
OOB | Magyar Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 178 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Kőbán Rita | ||||
Fogadalomtevő | Mincza Ildikó és Kósz Zoltán | ||||
Érmek 13. helyezés |
| ||||
Magyarország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok: |
Magyarország az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 23 sportágban 178 sportoló képviselte, akik összesen 17 érmet szereztek.
Érmesek
További magyar pontszerzők
4. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Bátorfi Csilla Tóth Krisztina | Asztalitenisz | páros |
Vereckei Ákos | Kajak-kenu | kajak egyes, 500 m |
Czene Attila | Úszás | 200 m vegyes |
Ferjancsik Domonkos | Vívás | kard, egyéni |
Mincza Ildikó Nagy Tímea Szalay Gyöngyi | Vívás | párbajtőr, csapat |
5. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Haller Ákos Pető Tibor | Evezés | kétpárevezős |
Novák Ferenc Pulai Imre | Kajak-kenu | kenu kettes, 1000 m |
Szabolcsi Szilvia | Kerékpározás | sprint |
Gerebics Roland | Sportlövészet | dupla trap |
Likerecz Gyöngyi | Súlyemelés | 63 kg |
Salim József | Taekwondo | 58 kg |
Kovács Ágnes | Úszás | 100 m mell |
Gáspár Zsolt Güttler Károly Horváth Péter Zubor Attila | Úszás | 4 × 100 m vegyes |
Ferjancsik Domonkos Köves Csaba Nemcsik Zsolt | Vívás | kard, csapat |
6. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Kőbán Rita | Kajak-kenu | kajak egyes, 500 m |
Kovács Zoltán | Súlyemelés | 94 kg |
Supola Zoltán | Torna | egyéni összetett |
Knapek Edina Lantos Gabriella Mohamed Aida | Vívás | tőr, csapat |
Eredményesség sportáganként
A magyar csapat tizenöt sportágban összesen 135 olimpiai pontot szerzett. Az egyes sportágak eredményessége, illetve az induló versenyzők száma a következő:
(kiemelve az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei)
Sportág, szakág | Helyezések száma | Olimpiai pont | Indulók száma | |||||||
4. | 5. | 6. | Férfi | Nő | Össz. | |||||
Asztalitenisz | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 3 |
Birkózás | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 8 | 0 | 8 |
Evezés | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 4 |
Kajak-kenu | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 48 | 11 | 4 | 15 |
Kerékpározás | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 |
Kézilabda | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 15 | 15 |
Ökölvívás | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 0 | 3 |
Öttusa | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 2 | 2 | 4 |
Sportlövészet | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | 6 | 1 | 7 |
Súlyemelés | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 8 | 4 | 3 | 7 |
Taekwondo | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 |
Torna | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 | 2 | 2 | 4 |
Úszás | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 14 | 13 | 9 | 22 |
Vívás | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 16 | 7 | 6 | 13 |
Vízilabda | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 13 | 0 | 13 |
Összesen | 8 | 6 | 3 | 5 | 9 | 4 | 135 | 109 | 69 | 178 |
---|
Volt magyar induló, de nem volt magyar pontszerző a következő sportágakban, illetve szakágakban: atlétika, cselgáncs, műugrás, szinkronúszás, ritmikus sportgimnasztika, tenisz, triatlon, vitorlázás
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tóth Krisztina | Egyes | erőnyerő | Irina Palina (RUS) 21–15, 21–16, 21–7 | Csen Csing (TPE) 14–21, 9–21, 14–21 | kiesett | 9. | ||||
Bátorfi Csilla | B csoport Bose Kaffo (NGR) | 1. | Xia Lian Ni (LUX) 22–24, 10–21, 21–19, 23–21, 14–21 | kiesett | 17. | |||||
Molnár Zita | E csoport Xu Jing (TPE) | 2. | kiesett | 33. | ||||||
Bátorfi Csilla Tóth Krisztina | Páros | erőnyerő | Németország (GER) Jie Schöpp Qianhong Gotsch 21–16, 21–16, 21–19 | Dél-Korea (KOR) I Unszil Szog Unmi 21–19, 21–16, 23–21 | Kína (CHN) Sun Jin Yang Ying 21–17, 18–21, 14–21, 17–21 | Bronzmérkőzés Dél-Korea (KOR) Kim Mukjo Ju Dzsihje 18–21, 19–21, 24–22, 21–19, 19–21 | 4. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Szeglet Zsolt | 400 m | 46,19 | 6. | 38. | kiesett | |||||||
Korányi Balázs | 800 m | 1:46,21 | 4. | 6. | 1:47,35 | 7. | 19. | kiesett | ||||
Csillag Levente | 110 m gát | 13,66 | 5. | 18. | 13,75 | 6. | 21. | kiesett | ||||
Kovács Balázs | 13,83 | 3. | 25. | 13,78 | 6. | 22. | kiesett | |||||
Bédi Tibor | 400 m gát | 51,54 | 3. | 50. | kiesett | |||||||
Kovács Viktor Pauer Géza Babály László Gyulai Miklós | 4 × 100 m váltó | 39,52 | 4. | 21. | kiesett | |||||||
Dombi Zétény Szeglet Zsolt Kilvinger Attila Bédi Tibor | 4 × 400 m váltó | 3:08,77 | 6. | 25. | kiesett | |||||||
Urbanik Sándor | 20 km gyaloglás | 1:26:16 | 29. | |||||||||
Dudás Gyula | 1:28:34 | 37. | ||||||||||
50 km gyaloglás | 4:17:55 | 37. | ||||||||||
Czukor Zoltán | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Czingler Zsolt | Hármasugrás | 16,52 m | 18. | kiesett | |
Kiss Szilárd | Súlylökés | 18,95 m | 25. | kiesett | |
Fazekas Róbert | Diszkoszvetés | 61,76 m | 16. | kiesett | |
Kővágó Zoltán | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Máté Gábor | 60,86 m | 23. | kiesett | ||
Annus Adrián | Kalapácsvetés | 75,41 m | 17. | kiesett | |
Gécsek Tibor | 77,33 m | 6. | 77,70 m | 7. | |
Németh Zsolt | 73,95 m | 25. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Kürtösi Zsolt | Tízpróba | 11,00 | 861 | 719 cm | 859 | 15,13 m | 798 | 200 cm | 803 | 48,81 | 870 | 14,15 | 955 | 46,62 m | 800 | 480 cm | 849 | 57,16 m | 695 | 4:43,39 | 659 | 8149 | 11. |
Zsivoczky Attila | 11,10 | 838 | 700 cm | 814 | 14,96 m | 787 | 206 cm | 859 | 48,61 | 880 | 15,27 | 817 | 47,43 m | 817 | 480 cm | 849 | 65,87 m | 827 | 4:23,37 | 789 | 8277 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Petráhn Barbara | 400 m | 52,86 | 5. | 29. | 52,72 | 8. | 30. | kiesett | ||||
Kálovics Anikó | 10 000 m | 33:20,40 | 12. | 23. | kiesett | |||||||
Nagy-Földing Judit | Maraton | 2:30:54 | 17. | |||||||||
Urbanikné Rosza Mária | 20 km gyaloglás | 1:34:45 | 18. | |||||||||
Szebenszky Anikó | 1:36:46 | 29. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Győrffy Dóra | Magasugrás | 189 cm | 18.* | kiesett | |
Donáth Katalin | Rúdugrás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Szabó Zsuzsa | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Ajkler Zita | Távolugrás | 636 cm | 23. | kiesett | |
Vaszi Tünde | 670 cm | 4. | 659 cm | 7. | |
Divós Katalin | Kalapácsvetés | 62,74 m | 13. | kiesett | |
Szabó Nikolett | Gerelyhajítás | 58,86 m | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Ináncsi Rita | Hétpróba | 15,11 | 827 | 169 cm | 842 | nem indult | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Majoros István | 58 kg | 2. csoport | 3. | kiesett | 18. | |||
Hirbik Csaba | 69 kg | 4. csoport | 3. | kiesett | 15. | |||
Berzicza Tamás | 76 kg | 3. csoport | 2. | kiesett | 14. | |||
Bárdosi Sándor | 85 kg | 5. csoport Martin Lidberg (SWE) | 1. | erőnyerő | Fritz Aanes (NOR) 4-1 | Hamza Yerlikaya (TUR) 3-3 | ||
Deák Bárdos Mihály | 130 kg | 4. csoport Alekszandr Karelin (RUS) | 2. | kiesett | 11. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ritter Árpád | 76 kg | 4. csoport | 3. | kiesett | 18. | |||
Kapuvári Gábor | 85 kg | 6. csoport Amir Reza Khadem Azgadhi (IRI) | 2. | kiesett | 7. | |||
Gombos Zsolt | 130 kg | 4. csoport | 3. | kiesett | 17. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csák József | Harmatsúly | Georgi Georgiev (BUL) 0000-0010 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Illyés Miklós | Könnyűsúly | erőnyerő | Carlos Méndez (PUR) 0200-0000 | Michel de Almeida (POR) 0000-1002 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Tölgyesi Krisztián | Váltósúly | erőnyerő | Timothy Slyfield (NZL) 0011-0010 | Aleksei Budõlin (EST) 0100-0112 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Kovács Antal | Félnehézsúly | erőnyerő | Aszhat Zsitkejev (KAZ) 0200-0011 | Arik Zeevi (ISR) 0000-1011 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Csősz Imre | Nehézsúly | erőnyerő | Orlando Baccino (ARG) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csizmadia Eszter | Váltósúly | Celita Schutz (USA) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Pető Tibor Haller Ákos | Kétpárevezős | 6:28,33 | 1. | A/B | 6:23,81 | 3. | A | 6:27,04 | 5. | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Alliquander Anna Remsei Mónika | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:31,05 | 6. | 7:20,21 | 4. | C | 7:13,22 | 1. | 13. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vereckei Ákos | Kajak egyes 500 m | 1:42,089 | 1. | 10. | 1:39,574 | 1. | 1. | 2:00,145 | 4. |
Kökény Roland | Kajak egyes 1000 m | 3:38,606 | 2. | 11. | 3:39,455 | 4. | 9. | kiesett | |
Kammerer Zoltán Storcz Botond | Kajak kettes 500 m | 1:31,144 | 1. | 4. | 1:47,055 | ||||
Bártfai Krisztián Veréb Krisztián | Kajak kettes 1000 m | 3:13,677 | 1. | 1. | 3:16,357 | ||||
Horváth Gábor Kammerer Zoltán Storcz Botond Vereckei Ákos | Kajak négyes 1000 m | 2:58,096 | 1. | 1. | 2:55,188 | ||||
Kolonics György | Kenu egyes 500 m | 1:51,492 | 2. | 4. | 2:24,813 | ||||
Zala György | Kenu egyes 1000 m | 4:00,754 | 7. | 12. | 4:03,226 | 4. | 4. | kiesett | |
Novák Ferenc Pulai Imre | Kenu kettes 500 m | 1:42,816 | 3. | 4. | 1:51,284 | ||||
Kenu kettes 1000 m | 3:38,492 | 2. | 4. | 3:43,103 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kőbán Rita | Kajak egyes 500 m | 1:50,777 | 2. | 2. | 2:19,668 | 6. | |||
Kovács Katalin Szabó Szilvia | Kajak kettes 500 m | 1:42,298 | 1. | 1. | 1:58,580 | ||||
Kőbán Rita Kovács Katalin Szabó Szilvia Viski Erzsébet | Kajak négyes 500 m | 1:33,312 | 1. | 1. | 1:34,946 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Szabolcsi Szilvia | Női egyéni | 11,545 | 6. | Irina Janovics (UKR) 12,015 | Vang Jen (CHN) Mira Kasslin (FIN) 12,625 | 1. | Okszana Grisina (RUS) 12,545; 12,885 | Tanya Lindenmuth (USA) Tanya Dubnicoff (CAN) Daniela Larreal (VEN) 12,426 | 1. | 5. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Szabolcsi Szilvia | Női egyéni | 35,778 | 12. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2000NkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 4 | 4 | 0 | 0 | 131 | 100 | +31 | 8 |
Magyarország (HUN) | 4 | 2 | 1 | 1 | 119 | 106 | +13 | 5 |
Franciaország (FRA) | 4 | 2 | 0 | 2 | 90 | 93 | –3 | 4 |
Románia (ROM) | 4 | 1 | 1 | 2 | 99 | 101 | –2 | 3 |
Angola (ANG) | 4 | 0 | 0 | 4 | 98 | 137 | –39 | 0 |
2000. szeptember 17. 14:30 Sablon:2000NkéziHUNANG
| Magyarország (HUN) | 42–22 | Angola (ANG) | Játékvezetők: Marek Tomaszewski, Neil Adams (AUS) |
Radulovics 11 | (18–13) | Bengue 8 | ||
2× 2× | 8× 3× |
2000. szeptember 19. 16:30 Sablon:2000NkéziFRAHUN
| Franciaország (FRA) | 22–23 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Peter Hansson, Peter Olsson (SWE) |
Pecqueux-Rolland 6 | (14–12) | Radulovics 9 | ||
3× 3× | 4× 2× |
2000. szeptember 21. 21:30 Sablon:2000NkéziHUNKOR
| Magyarország (HUN) | 33–41 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Marjan Nacsevszki, Dragan Nacsevszki (MKD) |
Balogh 8 | (19–16) | I Szangun 18 | ||
6× 3× | 1× 4× |
2000. szeptember 23. 21:30 Sablon:2000NkéziROUHUN
| Románia (ROM) | 21–21 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Svein Olav Oie, Bjorn Hogsnes (NOR) |
Drăgănescu 7 | (12–10) | Farkas Á. 6 | ||
5× 3× | 3× 3× 1× |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 28. 16:30 Sablon:2000NkéziAUTHUN
| Ausztria (AUT) | 27–28 (h. u.) | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Vaclav Kohout, Ivan Dolejs (CZE) |
Logvin 9 | (12–14, 25–25) | Farkas Á. 8 | ||
8× 3× 1× | 7× 4× |
- Elődöntő
2000. szeptember 29. 21:30 Sablon:2000NkéziHUNNOR
| Magyarország (HUN) | 28–23 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Leon Kalin, Enes Koric (SLO) |
Radulovics 10 | (16–10) | Grini 13 | ||
1× 3× | 3× 3× |
- Döntő
2000. október 1. 16:30 Sablon:2000NkéziDENHUN
| Dánia (DEN) | 31–27 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Francois Garcia, Jean-Pierre Moreno (FRA) |
Hoffmann-Møberg 11 | (14–16) | Radulovics 9 | ||
2× 3× | 1× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Lengyel Imre | Egyéni műugrás | 382,98 | 13. | kiesett | |||
Hajnal András | Egyéni toronyugrás | 316,14 | 34. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Barta Nóra | Egyéni műugrás | 258,33 | 22. | kiesett | |||
Pintér Orsolya | 239,64 | 25. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lakatos Pál | Papírsúly | erőnyerő | Kim Uncshol (PRK) 8-10 | kiesett | 9. | ||
Balzsay Károly | Nagyváltósúly | erőnyerő | Pornchai Thongburan (THA) 12-17 | kiesett | 9. | ||
Erdei Zsolt | Középsúly | erőnyerő | Vlagyiszlav Viziltyer (KGZ) 17-2 | Olekszandr Zubrihin (UKR) 14-9 | Gajdarbek Gajdarbekov (RUS) 16-24 | kiesett |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Balogh Gábor | Férfi | 181 | 1108 | 6. | 14-10 | 920 | 4. | 2:07,90 | 1221 | 9. | 1:01,50 | 120 | 980 | 11. | 9:29,49 | 1124 | 8. | 5353 | |
Sárfalvi Péter | 174 | 1024 | 17.* | 12-12 | 840 | 9.*** | 2:09,55 | 1205 | 13. | 1:29,74 | 190 | 838 | 20. | 9:44,05 | 1064 | 15. | 4971 | 17. | |
Vörös Zsuzsanna | Női | 173 | 1012 | 15. | 11-13 | 800 | 9.**** | 2:15,82 | 1242 | 1. | 1:20,64 | 225 | 830 | 17. | 11:24,69 | 982 | 12. | 4866 | 15. |
Simóka Nóra | 182 | 1120 | 4. | 11-13 | 800 | 9.**** | 2:27,87 | 1122 | 16. | nem ért célba | nem indult | 3042 | 23. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Pálinkás Lajos | Gyorstüzelő pisztoly | 579 | 14. | kiesett | |
Légpisztoly | 570 | 29. | kiesett | ||
Jambrik István | 555 | 42. | kiesett | ||
Gyorstüzelő pisztoly | 580 | 12.* | kiesett | ||
Sidi Péter | Légpuska | 589 | 15.** | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 594 | 13.***** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1157 | 25.*** | kiesett | ||
Sike József | Futócéllövészet | 571 | 11. | kiesett | |
Ángyán József | 570 | 12.** | kiesett | ||
Gerebics Roland | Dupla trap | 140 | 5. | 180 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Igaly Diána | Skeet | 71 | 2. | 93 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Farkas Zoltán | 62 kg | 132,5 | 9.* | 155,0 | 12.* | 287,5 | 10. |
Kovács Zoltán | 94 kg | 180,0 | 4.* | 217,5 | 5. | 397,5 | 6. |
Tamtom Péter | 105 kg | 175,0 | 12.* | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Stark Tibor | +105 kg | 195,0 | 7.* | 230,0 | 8.* | 425,0 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Márkus Erzsébet | 69 kg | 112,5 | 1. | 130,0 | 4.* | 242,5 | |
Likerecz Gyöngyi | 75 kg | 105,0 | 4.* | 122,5 | 6. | 227,5 | 5. |
Szik Melinda | +75 kg | 107,5 | 9. | 127,5 | 9. | 235,0 | 9. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Hámori Zsuzsanna Marschalkó Petra | Páros | 82,733 | 23. | 80,800 | 23. | 81,477 | 23. | kiesett |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Salim József | Légsúly | Juan Moreno (USA) 2-0 | Nászer Búftajn (KUW) 1-1 | Gabriel Esparza (ESP) 0-5 | Huang Chih-Hsiung (TPE) 0-1 | kiesett | 5. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sávolt Attila | Egyes | Pharadon Szricsaphan (THA) 2–6, 6–4, 5–7 | kiesett | 33. | |||||
Köves Gábor Sávolt Attila | Páros | Olaszország (ITA) Massimo Bertolini Cristian Brandi 6–3, 2–6, 2–6 | kiesett | 17. |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marosi Katalin | Egyes | Szeles Mónika (USA) 0–6, 1–6 | kiesett | 33. | |||||
Mandula Petra | Conchita Martínez (ESP) 1–6, 1–6 | kiesett | 33. | ||||||
Kuti Kis Rita | Amanda Coetzer (RSA) 1–6, 0–6 | kiesett | 33. | ||||||
Mandula Petra Marosi Katalin | Páros | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Amanda Coetzer Liezel Horn-Huber 6–4, 6–3 | Brazília (BRA) Joana Cortez Vanessa Menga 6–2, 6–3 | Fehéroroszország (BLR) Volha Barabanscsikava Natallja Zverava 3–6, 5–7 | kiesett | 5. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Csollány Szilveszter | Gyűrű | 9,775 | 1.* | 9,850 | |
Egyéni összetett | 9,775 | 94. | kiesett | ||
Supola Zoltán | Ugrás | 9,187 | 61.* | kiesett | |
Korlát | 9,025 | 62. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,587 | 36.** | kiesett | ||
Lólengés | 9,787 | 2.** | 9,762 | 6. | |
Egyéni összetett | 37,586 | 72. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | ||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Fráter Viktória | Egyéni | 9,566 | 17. | 9,600 | 17. | 9,462 | 21. | 9,533 | 20. | 38,161 | 20. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Kuttor Csaba | Férfi | 17:38,99 | 27,80 | 59:10,00 | 24,30 | 33:24,65 | 1:51:05,74 | 30. |
Góg Anikó | Női | 20:48,91 | 27,27 | 1:11:16,29 | 25,00 | 41:53,08 | 2:14:50,55 | 39. |
Molnár Erika | 20:42,98 | 23,00 | 1:08:03,00 | 28,11 | 36:02,41 | 2:05:39,50 | 23. | |
Edöcsény Nóra | 19:51,88 | 36,60 | 1:06:42,20 | 23,10 | 37:46,25 | 2:05:20,03 | 19. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Zubor Attila | 50 m gyors | 23,03 | 2. | 26. | kiesett | ||||
100 m gyors | 49,79 | 5. | 15. | 49,58 | 6. | 9. | kiesett | ||
200 m gyors | 1:50,11 | 6. | 16. | 1:49,87 | 6. | 14. | kiesett | ||
Szabados Béla | 1:50,10 | 5. | 15. | 1:49,36 | 7. | 11. | kiesett | ||
Szilágyi Zoltán | 400 m gyors | 3:59,40 | 6. | 31. | kiesett | ||||
Czene Attila Gáspár Zsolt Simon Jácint Szabados Béla | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:24,48 | 5. | 10. | kiesett | ||||
Horváth Péter | 100 m hát | 55,81 | 4. | 13. | 55,65 | 7. | 10. | kiesett | |
Bodrogi Viktor | 200 m hát | kizárták | kiesett | ||||||
200 m pillangó | 2:00,74 | 2. | 24. | kiesett | |||||
Güttler Károly | 100 m mell | 1:01,66 | 1. | 4. | 1:01,83 | 5. | 9. | kiesett | |
Rózsa Norbert | 200 m mell | 2:15,27 | 4. | 11. | 2:14,67 | 6. | 13. | kiesett | |
Gáspár Zsolt | 100 m pillangó | 53,29 | 2. | 6. | 53,45 | 4. | 11. | kiesett | |
Czene Attila | 200 m vegyes | 2:02,66 | 5. | 10. | 2:01,56 | 3. | 7. | 2:01,16 | 4. |
Batházi István | 2:03,63 | 6. | 19. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:18,85 | 2. | 10. | kiesett | |||||
Horváth Péter Güttler Károly Gáspár Zsolt Zubor Attila | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:38,58 | 1. | 2. | 3:39,09 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lakos Gyöngyvér | 100 m gyors | 57,71 | 3. | 29.* | kiesett | ||||
Risztov Éva | 400 m gyors | 4:18,48 | 7. | 29. | kiesett | ||||
800 m gyors | 8:43,07 | 6. | 14. | kiesett | |||||
200 m pillangó | 2:11,32 | 3. | 12. | 2:11,83 | 8. | 16. | kiesett | ||
Kiss Annamária | 100 m hát | 1:06,12 | 4. | 36. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:20,40 | 6. | 28. | kiesett | |||||
Kovács Ágnes | 100 m mell | 1:08,50 | 2. | 6. | 1:07,79 | 2. | 2.* | 1:08,09 | 5. |
200 m mell | 2:24,92 | 1. | 1. | 2:24,03 | 1. | 1. | 2:24,35 | ||
Ferenczy Orsolya | 100 m pillangó | 1:01,15 | 3.* | 23.* | kiesett | ||||
Ferenczy Orsolya Kiss Annamária Kovács Ágnes Lakos Gyöngyvér | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:11,11 | 5. | 13. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Gádorfalvi Áron | Szörfvitorlázás | (24) | 19 | 19 | 23 | 21 | 23 | 21 | 17 | 14 | (37***) | 20 | 177,0 | 24. |
Hajdú Balázs | Finn dingi | (26**) | 6 | 16 | 16 | 3 | 5 | (26*) | 8 | 22 | 10 | (16) | 102,0 | 15. |
Goszleth Marcell Szörényi Ádám | 470-es osztály | (30,0) | 20,0 | 19,0 | 18,0 | 25,0 | 24,0 | 26,0 | 17,0 | (29,0) | 28,0 | 27,0 | 204,0 | 29. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Eszes Tamás | Laser | 5 | (26) | 9 | 13 | (44**) | 14 | 16 | 26 | 5 | 26 | 13 | 127,0 | 18. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Gádorfalvi Luca | Szörfvitorlázás | 23 | (26) | 24 | 24 | (28) | 21 | 25 | 21 | 15 | 23 | 25 | 201,0 | 25. |
* - nem ért célba
** - kizárták
*** - kizárták (korai rajt)
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marsi Márk | Tőr, egyéni | Andrej Kolganov (KAZ) 15-13 | Wolfgang Wienand (GER) 15-8 | Je Csung (CHN) 15-8 | Ralf Bißdorf (GER) 13-15 | kiesett | 8. | ||
Fekete Attila | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Laurie Shong (CAN) 14-13 | Zhao Gang (CHN) 8-9 | kiesett | 11. | |||
Kovács Iván | erőnyerő | Gerry Adams (AUS) 14-15 | kiesett | 19. | |||||
Ferjancsik Domonkos | Kard, egyéni | erőnyerő | I Szungvon (KOR) 15-4 | Vadim Hutcajt (UKR) 15-10 | Tonhi Terenzi (ITA) 15-13 | Mathieu Gourdain (FRA) 12-15 | Wiradech Kothny (GER) 11-15 | 4. | |
Köves Csaba | erőnyerő | Florin Lupeică (ROM) 15-14 | Tonhi Terenzi (ITA) 14-15 | kiesett | 11. | ||||
Nemcsik Zsolt | erőnyerő | James Williams (GBR) 10-15 | kiesett | 17. | |||||
Fekete Attila Marsi Márk Kovács Iván | Párbajtőr, csapat | Észtország (EST) Kaido Kaaberma Andrus Kajak Meelis Loit Nikolai Novosjolov 45-42 | Franciaország (FRA) Jean-François Di Martino Hugues Obry Éric Srecki 42-43 | Az 5–8. helyért Németország (GER) Jörg Fiedler Arnd Schmitt Marc-Konstantin Steifensand Daniel Strigel 39-45 | A 7. helyért Ausztrália (AUS) Gerry Adams Nick Heffernan Luc Cartillier 45-39 | 7. | |||
Nemcsik Zsolt Köves Csaba Ferjancsik Domonkos Takács Péter | Kard, csapat | erőnyerő | Oroszország (RUS) Szergej Sarikov Sztanyiszlav Pozdnyakov Alekszej Froszin 39-45 | Az 5–8. helyért Lengyelország (POL) Rafał Sznajder Norbert Jaskot Marcin Sobala 45-41 | Az 5. helyért Ukrajna (UKR) Vadim Hutcajt Volodimir Lukasenko Volodimir Kaljuzsnij 45-43 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mohamed Aida | Tőr, egyéni | erőnyerő | Arai Júko (JPN) 15-6 | Monika Weber-Koszto (GER) 15-10 | Rita König (GER) 8-15 | kiesett | 7. | ||
Knapek Edina | erőnyerő | Sylwia Gruchała (POL) 6-15 | kiesett | 21. | |||||
Lantos Gabriella | erőnyerő | Monika Weber-Koszto (GER) 6-15 | kiesett | 24. | |||||
Nagy Tímea | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Yang Shaoqi (CHN) 11-8 | Jūlija Vansoviča (LAT) 15-10 | Claudia Bokel (GER) 15-8 | Laura Flessel-Colovic (FRA) 15-14 | Gianna Hablützel-Bürki (SUI) 15-11 | ||
Mincza Ildikó | erőnyerő | Arlene Stevens (USA) 11-8 | Gianna Hablützel-Bürki (SUI) 9-15 | kiesett | 9. | ||||
Szalay Gyöngyi | erőnyerő | Jūlija Vansoviča (LAT) 13-15 | kiesett | 18. | |||||
Knapek Edina Lantos Gabriella Mohamed Aida | Tőr, csapat | erőnyerő | Egyesült Államok (USA) Ann Marsh Iris Zimmermann Felicia Zimmermann 41-45 | Az 5–8. helyért Ukrajna (UKR) Ljudmila Vasziljeva Olena Kolcova Olha Lelejko 45-39 | Az 5. helyért Oroszország (RUS) Szvetlana Bojko Jekatyerina Juseva Olga Sarkova-Szidorova 38-45 | 6. | |||
Nagy Tímea Mincza Ildikó Szalay Gyöngyi | Párbajtőr, csapat | Norvégia (NOR) Margrete Mørch Ragnhild Andenæs Silvia Lesoil 45-32 | Oroszország (RUS) Karina Aznavurjan Tatyjana Logunova Marija Mazina Okszana Jermakova 44-45 | Kína (CHN) Li Na Liang Qin Yang Shaoqi 39-41 | 4. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi vízilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000FvíziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 1 | 0 | 41 | 22 | +19 | 9 |
Horvátország (CRO) | 5 | 4 | 1 | 0 | 42 | 30 | +12 | 9 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 49 | 39 | +10 | 6 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 0 | 3 | 42 | 39 | +3 | 4 |
Hollandia (NED) | 5 | 1 | 0 | 4 | 34 | 55 | –21 | 2 |
Görögország (GRE) | 5 | 0 | 0 | 5 | 22 | 45 | –23 | 0 |
2000. szeptember 23. 09:30 Sablon:2000FvíziGREHUN
| Görögország (GRE) | 4–7 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Vlastimil Kratochvil (SVK), Alan Balfanbayev (KAZ) |
(0–3, 1–2, 2–0, 1–2) | ||||
Lúdisz 2 | Fodor 1 |
2000. szeptember 24. 09:30 Sablon:2000FvíziHUNNED
| Magyarország (HUN) | 16–8 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Vladimir Prikhodko (KAZ), Ian Alfred James Melliar (RSA) |
(5–3, 3–2, 3–2, 5–1) | ||||
Kásás, Kiss 4 | van der Meer 3 |
2000. szeptember 25. 14:30 Sablon:2000FvíziCROHUN
| Horvátország (CRO) | 8–7 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Rolf Helmut Ludecke (GER), Vlastimil Kratochvil (SVK) |
(2–3, 1–1, 3–1, 2–2) | ||||
három játékos 2 | Benedek, Fodor 2 |
2000. szeptember 26. 09:30 Sablon:2000FvíziHUNUSA
| Magyarország (HUN) | 10–9 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Alexandre Galkine (RUS) |
(3–1, 2–3, 3–4, 2–1) | ||||
három játékos 2 | Oeding, Vigo 2 |
2000. szeptember 27. 09:30 Sablon:2000FvíziYUGHUN
| Jugoszlávia (YUG) | 10–9 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Peter Henry Kerr (AUS), Rolf Helmut Ludecke (GER) |
(3–3, 2–3, 3–2, 2–1) | ||||
négy játékos 2 | Varga, Kásás 2 |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 29. 15:45 Sablon:2000FvíziITAHUN
| Olaszország (ITA) | 5–8 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Paraskevas Chasekioglou (GRE) |
(0–2, 2–3, 3–2, 0–1) | ||||
Silipo 2 | Kásás 4 |
- Elődöntő
2000. szeptember 30. 15:45 Sablon:2000FvíziHUNYUG
| Magyarország (HUN) | 8–7 | Jugoszlávia (YUG) | Játékvezetők: Peter Henry Kerr (AUS), Rolf Helmut Ludecke (GER) |
(3–2, 2–3, 2–2, 1–0) | ||||
Kiss 3 | Trbojević 5 |
- Döntő
2000. október 1. 16:15 Sablon:2000FvíziRUSHUN
| Oroszország (RUS) | 6–13 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Petrus Hendrik Bookelman (NED), Paraskevas Chasekioglou (GRE) |
(1–3, 1–5, 2–2, 2–3) | ||||
Jerisov 3 | Benedek 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) |
A magyar résztvevők listája
Bővebben: A 2000. évi nyári olimpia magyarországi résztvevőinek listája |
Források
- Hungary at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál
- Magyarságportál