Lijst van olympische medaillewinnaars biatlon
Biatlon is een van de sporten die op de Olympische Winterspelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.
Zie ook het artikel Biatlon op de Olympische Winterspelen
Mannen
Sprint (10 km)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1980 | GDR | Frank Ullrich | URS | Vladimir Alikin | URS | Anatoli Aljabjev |
1984 | NOR | Eirik Kvalfoss | FRG | Peter Angerer | GDR | Matthias Jacob |
1988 | GDR | Frank-Peter Roetsch | URS | Valeri Medvedtsev | URS | Sergej Tsjepikov |
1992 | GER | Mark Kirchner | GER | Ricco Groß | FIN | Harri Eloranta |
1994 | RUS | Sergej Tsjepikov | GER | Ricco Groß | RUS | Sergej Tarasov |
1998 | NOR | Ole Einar Bjørndalen | NOR | Frode Andresen | FIN | Ville Räikkönen |
2002 | NOR | Ole Einar Bjørndalen | GER | Sven Fischer | AUT | Wolfgang Perner |
2006 | GER | Sven Fischer | NOR | Halvard Hanevold | NOR | Frode Andresen |
2010 | FRA | Vincent Jay | NOR | Emil Hegle Svendsen | CRO | Jakov Fak |
2014 | NOR | Ole Einar Bjørndalen | AUT | Dominik Landertinger | CZE | Jaroslav Soukup |
2018 | GER | Arnd Peiffer | CZE | Michal Krčmář | ITA | Dominik Windisch |
2022 | NOR | Johannes Thingnes Bø | FRA | Quentin Fillon Maillet | NOR | Tarjei Bø |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NOR | 5 | 3 | 2 | 10 |
GER | 3 | 3 | 0 | 6 |
GDR | 2 | 0 | 1 | 3 |
FRA | 1 | 1 | 0 | 2 |
RUS | 1 | 0 | 1 | 2 |
URS | 0 | 2 | 2 | 4 |
AUT | 0 | 1 | 1 | 2 |
CZE | 0 | 1 | 1 | 2 |
FRG | 0 | 1 | 0 | 1 |
FIN | 0 | 0 | 2 | 2 |
ITA | 0 | 0 | 1 | 1 |
CRO | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 11 | 11 | 11 | 33 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Ole Einar Bjørndalen 1-1-0 Sven Fischer 1-0-1 / Sergej Tsjepikov | 0-2-0 Ricco Groß 0-1-1 Frode Andresen |
Achtervolging (12,5 km)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2002 | NOR | Ole Einar Bjørndalen | FRA | Raphaël Poirée | GER | Ricco Groß |
2006 | FRA | Vincent Defrasne | NOR | Ole Einar Bjørndalen | GER | Sven Fischer |
2010 | SWE | Björn Ferry | AUT | Christoph Sumann | FRA | Vincent Jay |
2014 | FRA | Martin Fourcade | CZE | Ondrej Moravec | FRA | Jean-Guillaume Beatrix |
2018 | FRA | Martin Fourcade | SWE | Sebastian Samuelsson | GER | Benedikt Doll |
2022 | FRA | Quentin Fillon Maillet | NOR | Tarjei Bø | ROC | Edoeard Latypov |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
FRA | 4 | 1 | 2 | 7 |
NOR | 1 | 2 | 0 | 3 |
SWE | 1 | 1 | 0 | 2 |
AUT | 0 | 1 | 0 | 1 |
CZE | 0 | 1 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 3 | 3 |
ROC | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 6 | 6 | 6 | 18 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Martin Fourcade 1-1-0 Ole Einar Bjørndalen |
Massastart (15 km)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2006 | GER | Michael Greis | POL | Tomasz Sikora | NOR | Ole Einar Bjørndalen |
2010 | RUS | Jevgeni Oestjoegov | FRA | Martin Fourcade | SVK | Pavol Hurajt |
2014 | NOR | Emil Hegle Svendsen | FRA | Martin Fourcade | CZE | Ondřej Moravec |
2018 | FRA | Martin Fourcade | GER | Simon Schempp | NOR | Emil Hegle Svendsen |
2022 | NOR | Johannes Thingnes Bø | SWE | Martin Ponsiluoma | NOR | Vetle Sjåstad Christiansen |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NOR | 2 | 0 | 3 | 5 |
FRA | 1 | 2 | 0 | 3 |
GER | 1 | 1 | 0 | 2 |
RUS | 1 | 0 | 0 | 1 |
POL | 0 | 1 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 1 | 0 | 1 |
CZE | 0 | 0 | 1 | 1 |
SVK | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 5 | 5 | 5 | 15 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-2-0 Martin Fourcade 1-0-1 Emil Hegle Svendsen |
Individueel (20 km)
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NOR | 6 | 2 | 4 | 12 |
URS | 3 | 3 | 3 | 9 |
FRA | 2 | 0 | 0 | 2 |
GDR | 1 | 3 | 1 | 5 |
GER | 1 | 3 | 1 | 5 |
SWE | 1 | 0 | 2 | 3 |
RUS | 1 | 0 | 1 | 2 |
EUN | 1 | 0 | 0 | 1 |
FRG | 1 | 0 | 0 | 1 |
BLR | 0 | 2 | 1 | 3 |
FIN | 0 | 2 | 0 | 2 |
ITA | 0 | 1 | 1 | 2 |
SLO | 0 | 1 | 0 | 1 |
AUT | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 17 | 17 | 17 | 51 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Magnar Solberg 1-2-0 Ole Einar Bjørndalen 1-1-0 Frank-Peter Roetsch 1-0-1 Halvard Hanevold 1-0-1 Johannes Thingnes Bø | 0-2-0 Frank Luck 0-1-1 Aleksandr Privalov |
Estafette (4 x 7,5 km)
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
URS | 6 | 0 | 0 | 6 |
GER | 4 | 2 | 1 | 7 |
NOR | 3 | 4 | 0 | 7 |
RUS | 1 | 2 | 2 | 5 |
SWE | 1 | 0 | 2 | 3 |
FIN | 0 | 2 | 0 | 2 |
FRA | 0 | 1 | 3 | 4 |
GDR | 0 | 1 | 2 | 3 |
FRG | 0 | 1 | 2 | 3 |
AUT | 0 | 1 | 1 | 2 |
EUN | 0 | 1 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 | 1 |
ROC | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 15 | 15 | 15 | 45 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
4-1-0 Ricco Groß 4-0-0 Aleksandr Tichonov 3-1-0 Sven Fischer 2-1-0 Frank Luck 2-1-0 Ole Einar Bjørndalen 2-1-0 Halvard Hanevold 2-1-0 Tarjei Bø 2-0-0 Viktor Mamatov 2-0-0 Ivan Bjakov 2-0-0 Dmitri Vasiljev 2-0-0 Mark Kirchner 1-2-0 / Sergej Tsjepikov 1-1-1 / Fritz Fischer 1-1-0 Valeri Medvedtsev 1-1-0 Aleksandr Popov 1-1-0 Peter Sendel 1-1-0 Egil Gjelland 1-1-0 Emil Hegle Svendsen 1-1-0 Johannes Thingnes Bø | 0-2-0 Heikki Ikola 0-2-0 Esko Saira 0-2-0 Juhani Suutarinen 0-2-0 Valeri Kirijenko 0-1-2 Peter Angerer 0-1-1 Frank Ullrich 0-1-1 Ernst Reiter 0-1-1 Ivan Tsjerezov 0-1-1 Simon Eder 0-1-1 Dominik Landertinger 0-1-1 Daniel Mesotitsch 0-1-1 Christoph Sumann 0-1-1 Erik Lesser 0-1-1 Arnd Peiffer 0-1-1 Simon Schempp 0-0-2 Vincent Defrasne 0-0-2 Raphaël Poirée 0-0-2 Julien Robert |
Vrouwen
Sprint (7,5 km)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1992 | EUN | Anfisa Reztsova | GER | Antje Misersky | EUN | Jelena Belova |
1994 | CAN | Myriam Bédard | BLR | Svetlana Paramygina | UKR | Valentyna Tserbe |
1998 | RUS | Galina Koekleva | GER | Uschi Disl | GER | Katrin Apel |
2002 | GER | Kati Wilhelm | GER | Uschi Disl | SWE | Magdalena Forsberg |
2006 | FRA | Florence Baverel-Robert | SWE | Anna Carin Olofsson | UKR | Lilija Jefremova |
2010 | SVK | Anastasiya Kuzmina | GER | Magdalena Neuner | FRA | Marie Dorin |
2014 | SVK | Anastasiya Kuzmina | RUS | Olga Viloechina | UKR | Vita Semerenko |
2018 | GER | Laura Dahlmeier | NOR | Marte Olsbu | CZE | Veronika Vítková |
2022 | NOR | Marte Olsbu Røiseland | SWE | Elvira Öberg | ITA | Dorothea Wierer |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
GER | 2 | 4 | 1 | 7 |
SVK | 2 | 0 | 0 | 2 |
NOR | 1 | 1 | 0 | 2 |
RUS | 1 | 1 | 0 | 2 |
EUN | 1 | 0 | 1 | 2 |
FRA | 1 | 0 | 1 | 2 |
CAN | 1 | 0 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 2 | 1 | 3 |
BLR | 0 | 1 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 3 | 3 |
CZE | 0 | 0 | 1 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Anastasiya Kuzmina 1-1-0 Marte Olsbu Røiseland | 0-2-0 Uschi Disl |
Achtervolging (10 km)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2002 | RUS | Olga Pyljova | GER | Kati Wilhelm | BUL | Irina Nikoeltsjina |
2006 | GER | Kati Wilhelm | GER | Martina Glagow | RUS | Albina Achatova |
2010 | GER | Magdalena Neuner | SVK | Anastasiya Kuzmina | FRA | Marie-Laure Brunet |
2014 | BLR | Darja Domratsjeva | NOR | Tora Berger | SLO | Teja Gregorin |
2018 | GER | Laura Dahlmeier | SVK | Anastasiya Kuzmina | FRA | Anaïs Bescond |
2022 | NOR | Marte Olsbu Røiseland | SWE | Elvira Öberg | NOR | Tiril Eckhoff |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
GER | 3 | 2 | 0 | 5 |
NOR | 1 | 1 | 1 | 3 |
RUS | 1 | 0 | 1 | 2 |
BLR | 1 | 0 | 0 | 1 |
SVK | 0 | 2 | 0 | 2 |
SWE | 0 | 1 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 2 | 2 |
BUL | 0 | 0 | 1 | 1 |
SLO | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 5 | 5 | 5 | 15 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Kati Wilhelm | 0-2-0 Anastasiya Kuzmina |
Massastart (12,5 km)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2006 | SWE | Anna Carin Olofsson | GER | Kati Wilhelm | GER | Uschi Disl |
2010 | GER | Magdalena Neuner | RUS | Olga Zajtseva | GER | Simone Hauswald |
2014 | BLR | Darja Domratsjeva | CZE | Gabriela Soukalová | NOR | Tiril Eckhoff |
2018 | SVK | Anastasiya Kuzmina | BLR | Darja Domratsjeva | NOR | Tiril Eckhoff |
2022 | FRA | Justine Braisaz-Bouchet | NOR | Tiril Eckhoff | NOR | Marte Olsbu Røiseland |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
GER | 1 | 1 | 2 | 4 |
BLR | 1 | 1 | 0 | 2 |
FRA | 1 | 0 | 0 | 1 |
SVK | 1 | 0 | 0 | 1 |
SWE | 1 | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 1 | 3 | 4 |
CZE | 0 | 1 | 0 | 1 |
RUS | 0 | 1 | 0 | 1 |
Totaal | 5 | 5 | 5 | 15 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Darja Domratsjeva | 0-1-2 Tiril Eckhoff |
Individueel (15 km)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1992 | GER | Antje Misersky | EUN | Svetlana Petsjerskaja | CAN | Myriam Bédard |
1994 | CAN | Myriam Bédard | FRA | Anne Briand | GER | Uschi Disl |
1998 | BUL | Jekaterina Dafovska | UKR | Olena Petrova | GER | Uschi Disl |
2002 | GER | Andrea Henkel | NOR | Liv Grete Poirée | SWE | Magdalena Forsberg |
2006 | RUS | Svetlana Isjmoeratova | GER | Martina Glagow | RUS | Albina Achatova |
2010 | NOR | Tora Berger | KAZ | Jelena Chroestaleva | BLR | Darja Domratsjeva |
2014 | BLR | Darja Domratsjeva | SUI | Selina Gasparin | BLR | Nadezjda Skardino |
2018 | SWE | Hanna Öberg | SVK | Anastasiya Kuzmina | GER | Laura Dahlmeier |
2022 | GER | Denise Herrmann | FRA | Anaïs Chevalier-Bouchet | NOR | Marte Olsbu Røiseland |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
GER | 3 | 1 | 3 | 7 |
NOR | 1 | 1 | 1 | 3 |
BLR | 1 | 0 | 2 | 3 |
CAN | 1 | 0 | 1 | 2 |
RUS | 1 | 0 | 1 | 2 |
SWE | 1 | 0 | 1 | 2 |
BUL | 1 | 0 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 2 | 0 | 2 |
EUN | 0 | 1 | 0 | 1 |
KAZ | 0 | 1 | 0 | 1 |
SUI | 0 | 1 | 0 | 1 |
SVK | 0 | 1 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 1 | 0 | 1 |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-0-1 Myriam Bédard 1-0-1 Darja Domratsjeva | 0-0-2 Uschi Disl |
Estafette (4 x 6 km)
- 1992 : 3 x 7,5 km
- 1994-heden: 4 x 7,5 km
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
RUS | 3 | 2 | 1 | 6 |
GER | 2 | 3 | 2 | 7 |
FRA | 1 | 1 | 3 | 5 |
SWE | 1 | 1 | 0 | 2 |
UKR | 1 | 0 | 0 | 1 |
BLR | 1 | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 1 | 2 | 3 |
ROC | 0 | 1 | 0 | 1 |
EUN | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-2-0 Uschi Disl 2-1-0 Katrin Apel 2-1-0 Olga Zajtseva 2-0-0 Anna Bogali (-Titovets) 1-2-0 Petra (Behle-) Schaaf 1-1-1 Albina Achatova 1-1-1 Andrea Henkel 1-1-1 Kati Wilhelm 1-1-0 Mona Brorsson 1-1-0 Hanna Öberg 1-1-0 Linn Persson 1-0-1 Anne Briand 1-0-1 Véronique Claudel 1-0-1 Corinne Niogret 1-0-1 Anfisa Reztsova 1-0-1 Svetlana Isjmoeratova | 0-2-0 Antje (Harvey-) Misersky 0-1-1 Galina Koekleva 0-1-1 Gunn Margit Andreassen 0-1-1 Ann Elen Skjelbreid 0-1-1 Liv Grete Skjelbreid (-Poirée) 0-1-1 Sandrine Bailly 0-1-1 Sylvie Becaert 0-1-1 Marie Dorin (-Habert) |
Gemengde estafette
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
NOR | 2 | 1 | 0 | 3 |
FRA | 1 | 1 | 0 | 2 |
CZE | 0 | 1 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 2 | 2 |
ROC | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 3 | 3 | 3 | 9 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Tiril Eckhoff 1-1-0 Johannes Thingnes Bø 1-1-0 Marte Olsbu Røiseland 1-1-0 Emil Hegle Svendsen | 0-0-2 Lukas Hofer 0-0-2 Dorothea Wierer 0-0-2 Dominik Windisch |
Afgevoerd onderdeel
Militaire patrouille
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons |
---|---|---|---|
1924 | Zwitserland Alfred Aufdenblatten Alfons Julen Anton Julen Denis Vaucher | Finland Väinö Bremer August Eskelinen Heikki Hirvonen Martti Lappalainen | Frankrijk Georges Berthet Camille Mandrillon Maurice Mandrillon André Vandelle |
Bronnen, noten en/of referenties
- Officiële website medaillewinnaars Olympische Spelen