Lijst van olympische medaillewinnaars curling
Curling is een van de olympische sporten die op de Olympische Winterspelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.
Zie ook het artikel Curling op de Olympische Winterspelen.
Medailles
Mannen
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1924 | GBR | Robin Welsh William Jackson Laurence Jackson Tom Murray | SWE | Johan Petter Åhlén C. A. V. Kronlund Ture Ödlund Carl Wilheim Petersén Carl-Axel Pettersson Erik O. Severin Karl-Erik Wahlberg Victor Wetterström | FRA | H. Aldebert Georges Andre A. Benedic P. Canivet F. Cornollet R. Planque |
1998 | SUI | Dominic Andres Patrick Hürlimann Patrik Lörtscher Daniel Müller Diego Perren | CAN | Mike Harris Richard Hart George Karrys Collin Mitchell Paul Savage | NOR | Anthon Grimsmo Stig-Arne Gunnestad Eigil Ramsfjell Jan Thoresen Tore Torvbråten |
2002 | NOR | Flemming Davanger Torger Nergård Bent Ånund Ramsfjell Pål Trulsen Lars Vågberg | CAN | Don Bartlett Kevin Martin Carter Rycroft Ken Tralnberg Don Walchuk | SUI | Markus Eggler Damian Grichting Marco Ramstein Andreas Schwaller Christof Schwaller |
2006 | CAN | Mike Adam Brad Gushue Russ Howard Jamie Korab Mark Nichols | FIN | Kalle Kiiskinen Wille Mäkelä Teemu Salo Jani Sullanmaa Markku Uusipaavalniemi | USA | Scott Baird Pete Fenson Joe Polo Shawn Rojeski John Shuster |
2010 | CAN | Adam Enright Ben Hebert Marc Kennedy Kevin Martin John Morris | NOR | Thomas Løvold Torger Nergård Håvard Vad Petersson Christoffer Svae Thomas Ulsrud | SUI | Markus Eggler Jan Hauser Toni Müller Ralph Stöckli Simon Strübin |
2014 | CAN | Caleb Flaxey Ryan Fry Brad Jacobs E. J. Harnden Ryan Harnden | GBR | Scott Andrews Tom Brewster Greg Drummond Michael Goodfellow David Murdoch | SWE | Niklas Edin Oskar Eriksson Viktor Kjäll Sebastian Kraupp Fredrik Lindberg |
2018 | USA | Tyler George Matt Hamilton John Landsteiner Joe Polo John Shuster | SWE | Niklas Edin Oskar Eriksson Henrik Leek Christoffer Sundgren Rasmus Wranå | SUI | Peter de Cruz Dominik Märki Claudio Pätz Benoît Schwarz Valentin Tanner |
2022 | SWE | Niklas Edin Oskar Eriksson Daniel Magnussen Christoffer Sundgren Rasmus Wranå | GBR | Grant Hardie Bobby Lammie Hammy McMillan Bruce Mouat Ross Whyte | CAN | Brett Gallant Brad Gushue Marc Kennedy Mark Nichols Geoff Walker |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
CAN | 3 | 2 | 1 | 6 |
SWE | 1 | 2 | 1 | 4 |
GBR | 1 | 2 | 0 | 3 |
NOR | 1 | 1 | 1 | 3 |
SUI | 1 | 0 | 3 | 4 |
USA | 1 | 0 | 1 | 2 |
FIN | 0 | 1 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 8 | 8 | 8 | 24 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-1 Niklas Edin 1-1-1 Oskar Eriksson 1-1-0 Christoffer Sundgren 1-1-0 Rasmus Wranå 1-1-0 Torger Nergård 1-1-0 Kevin Martin 1-0-1 Brad Gushue 1-0-1 Marc Kennedy 1-0-1 Mark Nichols 1-0-1 Joe Polo 1-0-1 John Shuster | 0-0-2 Markus Eggler |
Vrouwen
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1998 | CAN | Jan Betker Atina Ford Marcia Gudereit Joan McCusker Sandra Schmirler | DEN | Jane Bidstrup Helena Blach Lavrsen Dorthe Holm Margit Pörtner Trine Qvist | SWE | Elisabet Gustafson Margaretha Lindahl Louise Marmont Katarina Nyberg Elisabeth Persson |
2002 | GBR | Deborah Knox Fiona MacDonald Rhona Martin Margaret Morton Janice Rankin | SUI | Laurence Bidaud Luzia Ebnöther Tanya Frei Mirjam Ott Nadia Röthlisberger | CAN | Kelley Law Diane Nelson Cheryl Noble Julie Skinner Georgina Wheatcroft |
2006 | SWE | Ulrika Bergman Cathrine Lindahl Eva Lund Anette Norberg Anna Svärd | SUI | Binia Beeli Manuela Kormann Michèle Moser Mirjam Ott Valeria Spälty | CAN | Glenys Bakker Sandra Jenkins Shannon Kleibrink Christine Keshen Amy Nixon |
2010 | SWE | Kajsa Bergström Anna Le Moine Cathrine Lindahl Eva Lund Anette Norberg | CAN | Cori Bartel Cheryl Bernard Carolyn Darbyshire Kristie Moore Susan O'Connor | CHN | Liu Jinli Liu Yin Wang Bingyu Yue Qingshuang Zhou Yan |
2014 | CAN | Jennifer Jones Kaitlyn Lawes Dawn McEwen Jill Officer Kirsten Wall | SWE | Christina Bertrup Agnes Knochenhauer Maria Prytz Margaretha Sigfridsson Maria Wennerström | GBR | Vicki Adams Lauren Gray Claire Hamilton Eve Muirhead Anna Sloan |
2018 | SWE | Anna Hasselborg Agnes Knochenhauer Sofia Mabergs Sara McManus Jennie Wåhlin | KOR | Kim Cho-hi Kim Eun-jung Kim Kyeong-ae Kim Seon-yeong Kim Yeong-mi | JPN | Satsuki Fujisawa Mari Motohashi Yumi Suzuki Chinami Yoshida Yurika Yoshida |
2022 | GBR | Eve Muirhead Vicky Wright Jennifer Dodds Hailey Duff Mili Smith | JPN | Satsuki Fujisawa Chinami Yoshida Yumi Suzuki Yurika Yoshida Kotomi Ishizaki | SWE | Anna Hasselborg Sara McManus Agnes Knochenhauer Sofia Mabergs Johanna Heldin |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
SWE | 3 | 1 | 2 | 6 |
CAN | 2 | 1 | 2 | 5 |
GBR | 2 | 0 | 1 | 3 |
SUI | 0 | 2 | 0 | 2 |
JPN | 0 | 1 | 1 | 2 |
DEN | 0 | 1 | 0 | 1 |
KOR | 0 | 1 | 0 | 1 |
CHN | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 7 | 7 | 7 | 21 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Cathrine Lindahl 2-0-0 Eva Lund 2-0-0 Anette Norberg 1-1-1 Agnes Knochenhauer 1-0-1 Eve Muirhead 1-0-1 Anna Hasselborg 1-0-1 Sofia Mabergs 1-0-1 Sara McManus | 0-2-0 Mirjam Ott 0-1-1 Satsuki Fujisawa 0-1-1 Yumi Suzuki 0-1-1 Chinami Yoshida 0-1-1 Yurika Yoshida |
Gemengddubbel
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2018 | CAN | Kaitlyn Lawes John Morris | SUI | Jenny Perret Martin Rios | NOR | Kristin Skaslien Magnus Nedregotten |
2022 | ITA | Stefania Constantini Amos Mosaner | NOR | Kristin Skaslien Magnus Nedregotten | SWE | Almida de Val Oskar Eriksson |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
CAN | 1 | 0 | 0 | 1 |
ITA | 1 | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 1 | 1 | 2 |
SUI | 0 | 1 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 2 | 2 | 2 | 6 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
0-1-1 Kristin Skaslien 0-1-1 Magnus Nedregotten |
Bronnen, noten en/of referenties
- Officiële website medaillewinnaars Olympische Spelen