Roeien op de Olympische Zomerspelen 1924
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1924 in Parijs.
Heren
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jack Beresford | GBR | 7:49.2 |
2 | William Gilmore | USA | 7:54.0 |
3 | Josef Schneider | SUI | 8:01.1 |
— | Arthur Bull | AUS | DNF |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Paul Costello John Brendan Kelly | USA | 6:34.0 |
2 | Marc Detton Jean-Pierre Stock | FRA | 6:38.0 |
3 | Rudolf Bosshard Heinrich Thoma | SUI | |
4 | Carlos Castello-Branco Edmundo Castello-Branco | BRA |
twee-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Teun Beijnen Willy Rösingh | NED | 8:19.4 |
2 | Maurice Bouton Georges Piot | FRA | 8:21.6 |
— | Gordon Killick Charles Southgate | GBR | DNS |
De Britse ploeg startte niet in hun finale wedstrijd; volgens de IOC database werd de bronzen medaille niet toegekend.
twee-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Edouard Candeveau Alfred Felber Emil Lachapelle (stuurman) | SUI | 8:39.0 |
2 | Ercole Olgeni Giovanni Scatturin Gino Sopracordevole (stuurman) | ITA | 8:39.1 |
3 | Leon Butler Harold Wilson Edward Jennings (stuurman) | USA | |
4 | Eugène Constant Raymond Talleux Marcel Lepan (stuurman) | FRA |
vier-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Charles Eley James MacNabb Robert Morrison Terence Sanders | GBR | 7:08.6 |
2 | Archibald Black George Mackay Colin Finlayson William Wood | CAN | 7:18.0 |
3 | Émile Albrecht Alfred Probst Eugen Sigg Hans Walter | SUI | |
4 | Théo Cremnitz Jean Camuset Henri Bonzano Albert Bonzano | FRA |
vier-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Émile Albrecht Alfred Probst Eugen Sigg Hans Walter Emil Lachapelle (stuurman) | SUI | 6:54.0 |
2 | Eugène Constant Louis Gressier Georges Lecointe Raymond Talleux Marcel Lepan (stuurman) | FRA | 6:58.0 |
3 | Robert Gerhardt Sidney Jelinek Edward Mitchell Henry Welsford John Kennedy (stuurman) | USA | |
4 | Renato Berninzone Marcello Casanova Gastone Cerato Jean Cipollina Massimo Ballestrero (stuurman) | ITA | |
— | Jo Brandsma Jacob Brandsma Dirk Fortuin Jean Baptiste van Silfhout Louis Dekker (stuurman) | NED | DNF |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Leonard Carpenter Howard Kingsbury Alfred Lindley John Miller James Rockefeller Frederick Sheffield Benjamin Spock Alfred Wilson Laurence Stoddard (stuurman) | USA | 6:33.4 |
2 | Arthur Bell Robert Hunter William Langford Harold Little John Smith Warren Snyder Norman Taylor William Wallace Ivor Campbell (stuurman) | CAN | 6:49.0 |
3 | Antonio Cattalinich Francesco Cattalinich Simeone Cattalinich Giuseppe Crivelli Latino Gallasso Pietro Ivanov Bruno Sorich Carlo Toniatti Vittorio Gliubich (stuurman) | ITA | |
4 | Reginald Bare Edward Chandler Horace Debenham Hugh Dulley Stephen Ian Fairbairn Arthur Long Harold Morphy Charles Rew Jack Godwin (stuurman) | GBR |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 2 | 1 | 2 | 5 |
2 | Zwitserland | 2 | 0 | 3 | 5 |
3 | Groot-Brittannië | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Nederland | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Frankrijk | 0 | 3 | 0 | 3 |
6 | Canada | 0 | 2 | 0 | 2 |
7 | Italië | 0 | 1 | 1 | 2 |
totaal | 7 | 7 | 6 | 20 |
Externe links
- (fr) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1924