Roeien op de Olympische Zomerspelen 1980
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou. Het olympisch toernooi omvatte 14 onderdelen, 8 voor de heren over 2000 m en 6 onderdelen voor de dames over 1000 m. De tijden van de nummers 1 t/m 6 zijn van de A-finale, de tijden van de nummers 7 en 8 zijn van de B-finale.
Heren
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Pertti Karppinen | FIN | 7:09.61 |
2 | Vassily Jakoesja | URS | 7:11.66 |
3 | Peter Kersten | GDR | 7:14.88 |
4 | Vladek Lacina | TCH | 7:17.57 |
5 | Hans Svensson | SWE | 7:19.38 |
6 | Hugh Matheson | GBR | 7:20.28 |
7 | Bernard Destraz | SUI | 7:19.90 |
8 | Konstantinos Kontomanolis | GRE | 7:20.29 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joachim Dreifke Klaus Kröppelien | GDR | 6:24.33 |
2 | Zoran Pančić Milorad Stanulov | YUG | 6:26.34 |
3 | Zdeněk Pecka Václav Vochoska | TCH | 6:29.07 |
4 | James Clark Chris Baillieu | GBR | 6:31.13 |
5 | Aleksandr Fomtsjenko Jevgeni Doelejev | URS | 6:35.34 |
6 | Wiesław Kujda Piotr Tobolski | POL | 6:39.66 |
7 | José Ramón Oyarzábal José Luis Corta | ESP | 6:38.38 |
8 | Mart Boudoux Didier Gallet | FRA | 6:40.60 |
twee-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Bernd Landvoigt Jörg Landvoigt | GDR | 6:48.01 |
2 | Joeri Pimenov Nikolai Pimenov | URS | 6:50.50 |
3 | Charles Wiggin Malcolm Carmichael | GBR | 6:51.47 |
4 | Constantin Postoiu Valer Toma | ROU | 6:53.49 |
5 | Miroslav Vraštil Miroslav Knapek | TCH | 7:01.54 |
6 | Anders Larson Anders Wilgotson | SWE | 7:02.52 |
7 | Pat Gannon William Ryan | IRL | 6:54.60 |
8 | Jean-Claude Roussel Dominique Lecointe | FRA | 6:55.22 |
twee-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Harald Jährling Friedrich-Wilhelm Ulrich Georg Spohr (stuurman) | GDR | 7:02.54 |
2 | Viktor Pereverzev Gennadi Krjoetsjkin Aleksandr Loekjanov (stuurman) | URS | 7:03.35 |
3 | Duško Mrduljaš Zlatko Celent Josip Reić (stuurman) | YUG | 7:04.92 |
4 | Petre Ceapura Gabriel Bularda Ladislau Lovrenschi (stuurman) | ROU | 7:07.17 |
5 | Tsvetan Petkov Roemen Christov Totsjo Kitsjev (stuurman) | BUL | 7:09.21 |
6 | Josef Plamínek Milan Škopek Oldřich Hejdušek (stuurman) | TCH | 7:09.41 |
7 | Antonio Dell'Aquila Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (stuurman) | ITA | 7:18.87 |
8 | Serge Fornara Hervé Bourquel Jean-Pierre Huguet Balent (stuurman) | FRA | 7:21.27 |
dubbel-vier
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Frank Dundr Carsten Bunk Uwe Heppner Martin Winter | GDR | 5:49.81 |
2 | Joeri Sjapotsjka Jevgeni Barbakov Valeri Klesjnev Nikolai Dovgan | URS | 5:51.47 |
3 | Mintsjo Nikolov Ljoebomir Petrov Ivo Roussev Bogdan Dobrev | BUL | 5:52.38 |
4 | Christian Marquis Jean-Raymond Peltier Charles Imbert Roland Weill | FRA | 5:53.45 |
5 | Juan Solano Jésus Gonzalez Manuel Vera Julio Oliver | ESP | 6:01.19 |
6 | Milan Arežina Darko Zibar Dragan Obradović Nikola Stefanović | YUG | 6:10.19 |
7 | Andrzej Skowroński Zbigniew Andruszkiewicz Ryszard Burak Stanisław Wierzbicki | POL | 5:58.63 |
8 | Victor Scheffers Jeroen Vervoort Rob Robbers Ronald Vervoort | NED | 6:02.58 |
vier-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jürgen Thiele Andreas Decker Stefan Semmler Siegfried Brietzke | GDR | 6:08.17 |
2 | Aleksej Kamkin Valeri Dolinin Aleksandr Koelagin Vitali Jelissejev | URS | 6:11.81 |
3 | John Beattie Ian McNuff David Townsend Martin Cross | GBR | 6:16.58 |
4 | Vojtěch Caska Jiří Prudil Josef Neštický Luboš Zapletal | TCH | 6:18.63 |
5 | Daniel Voiculescu Carolica Ilies Petru Iosub Nicolae Simion | ROU | 6:19.45 |
6 | Jürg Weitnauer Bruno Saile Hans-Konrad Trümpler Stefan Netzle | SUI | 6:26.46 |
7 | Jean-Pierre Bremer Nicolas Lourdaux Bernard Bruand Dominique Basset | FRA | 6:19.06 |
8 | Mirosław Jarzembowski Mariusz Trzciński Henryk Trzciński Marek Niedziałkowski | POL | 6:22.31 |
vier-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Dieter Wendisch Ullrich Dießner Walter Dießner Gottfried Döhn Andreas Gregor (stuurman) | GDR | 6:14.51 |
2 | Artūrs Garonskis Dimants Krišjānis Dzintars Krišjānis Žoržs Tikmers Juris Bērziņš (stuurman) | URS | 6:19.05 |
3 | Grzegorz Stellak Adam Tomasiak Grzegorz Nowak Ryszard Stadniuk Ryszard Kubiak (stuurman) | POL | 6:22.52 |
4 | Manuel Bermudez Isidro Martin Salvador Verges Luis Maria Lasurtegui Javier Sabria (stuurman) | ESP | 6:26.23 |
5 | Christo Aleksandrov Vilhem Germanov Georgi Petkov Stojan Stojanov Nenko Dobrev (stuurman) | BUL | 6:28.13 |
6 | Daniel Homberger Peter Rahn Roland Stocker Peter Stocker Karl Graf (stuurman) | SUI | 6:30.26 |
7 | Leonard Robertson Gordon Rankine Colin Seymour John Roberts Alan Inns (stuurman) | GBR | 6:27.11 |
8 | Laildo Machado Wandir Kuntze Walter Soares Henrique Johann Manoel Novo (stuurman) | BRA | 6:33.29 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Bernd Krauß Hans-Peter Koppe Ulrich Kons Jörg Friedrich Jens Doberschütz Ulrich Karnatz Uwe Dühring Bernd Höing Klaus-Dieter Ludwig (stuurman) | GDR | 5:49.05 |
2 | Duncan McDougall Allan Whitwell Henry Clay Chris Mahoney Andrew Justice John Pritchard Malcom McGowan Richard Stanhope Colin Moynihan (stuurman) | GBR | 5:51.92 |
3 | Viktor Kokosjkin Andrej Loegin Igor Maistrenko Aleksandr Mantsevitsj Jonas Normantas Jonas Pintskus Andrej Tisjtsjenko Aleksandr Tkatsjenko Grigori Dmitrenko (stuurman) | URS | 5:52.66 |
4 | Pavel Pevný Luboš Janko Ctirad Jungmann Karel Neffe Karel Mejta Dušan Vičík Milan Doleček Milan Kyselý Jiří Pták (stuurman) | TCH | 5:53.73 |
5 | Islay Lee Stephen Handley William Dankbaar Andrew Withers Timothy Willoughby James Lowe Timothy Young Brian Richardson David England (stuurman) | AUS | 5:56.74 |
6 | Dimitar Janakiev Todor Mrankov Bozjidar Rogelov Ivan Botev Jani Ignatov Michail Petrov Petar Patzev Vesselin Sjterev Ventzislav Koentsjev (stuurman) | BUL | 6:04.05 |
7 | Ferenc Kiss Péter Tóvári Róbert Sass Attila Strochmayer András Kormos Zoltán Sztárcsevics Kálmán Toronyi László Kiss Miklós Bálint (stuurman) | HUN | 5:57.61 |
8 | Wenceslao Borroto Ismael Same Juan Alfonso Juan Bueno Francisco Mora Hermenegildo Pálacio Jorge Alvarez Antonio Riaño Enrique Carrillo (stuurman) | CUB | 6:14.98 |
Dames
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sanda Toma | ROU | 3:40.69 |
2 | Antonina Machina | URS | 3:41.65 |
3 | Martina Schröter | GDR | 3:43.54 |
4 | Rositsa Spasova | BUL | 3:47.22 |
5 | Beryl Mitchell | GBR | 3:49.71 |
6 | Beata Dziadura | POL | 3:51.45 |
7 | Frances Cryan | IRL | |
— | Mariann Ambrus | HUN | DNS |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jelena Chloptseva Larissa Popova | URS | 3:16.27 |
2 | Cornelia Linse Heidi Westphal | GDR | 3:17.63 |
3 | Olga Homeghi Valeria Roşca | ROU | 3:18.91 |
4 | Svetla Otsetova Zdravka Jordanova | BUL | 3:23.14 |
5 | Hanna Jarkiewicz Janina Klucznik | POL | 3:27.25 |
6 | Ilona Bata Klára Pétervári-Langhoffer | HUN | 3:35.70 |
7 | Sue Handscomb Astrid Ayling | GBR |
twee-zonder-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ute Steindorf Cornelia Klier | GDR | 3:30.49 |
2 | Małgorzata Dlużewska Czesława Kociańska | POL | 3:30.95 |
3 | Sijka Barboelova Stojanka Koerbatova | BUL | 3:32.39 |
4 | Florica Dospinescu Elena Oprea | ROU | 3:35.14 |
5 | Larissa Zavarzina Galina Stepanova | URS | 4:12.53 |
6 | Teréz Bednarik Éva Molnár | HUN |
dubbel-vier-met-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sybille Reinhardt Jutta Ploch Jutta Lau Roswietha Zobelt Liane Buhr (stuurvrouw) | GDR | 3:15.32 |
2 | Antonina Poestovit Jelena Matievskaja Olga Vasiltsjenko Nadezjda Ljoebimova Nina Tsjeremisina (stuurvrouw) | URS | 3:15.73 |
3 | Mariana Serbezova Roumeliana Boneva Dolores Nakova Ani Bakova Stanka Georgijeva (stuurvrouw) | BUL | 3:16.10 |
4 | Maria Macoviciuc Aneta Mihaly Sofia Banovici Mariana Zaharia Elena Giurcă (stuurvrouw) | ROU | 3:16.82 |
5 | Bogusława Tomasiak Mariola Abrahamczyk Maria Kobylińska Aleksandra Kaczyńska Maria Dzieża (stuurvrouw) | POL | 3:20.95 |
6 | Ineke Donkervoort Lily Meeuwisse Greet Hellemans Jos Compaan Monique Pronk (stuurvrouw) | NED | 3:22.64 |
7 | Judit Kéri Valéria Gyimesi Zoltanne Ribáry Kamilla Kosztolányi Erzsébet Nagy (stuurvrouw) | HUN |
vier-met-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ramona Kapheim Silvia Fröhlich Angelika Noack Romy Saalfeld Kirsten Wenzel (stuurvrouw) | GDR | 3:19.27 |
2 | Ginka Gjoerova Mariika Modeva Rita Todorova Iskra Velinova Nadezjda Filipova (stuurvrouw) | BUL | 3:20.75 |
3 | Marija Fadejeva Galina Sovetnikova Marina Stoedneva Svetlana Semjonova Nina Tsjeremisina (stuurvrouw) | URS | 3:20.92 |
4 | Georgeta Masca Florica Szilaghy Maria Tanasa Valeria Catescu Aneta Matei (stuurvrouw) | ROU | 3:22.08 |
5 | Anne Chirnside Verna Westwood Pamela Westendorf Sally Harding Susanne Palfreyman (stuurvrouw) | AUS | 3:26.37 |
6 | Pauline Janson Bridget Buckley Pauline Hart Jane Cross Sue Brown (stuurvrouw) | GBR |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Martina Boesler Kersten Neisser Christiane Köpke Birgit Schütz Gabriele Kühn Ilona Richter Marita Sandig Karin Metze Marina Wilke (stuurvrouw) | GDR | 3:03.32 |
2 | Olga Pivovarova Nina Umanets Nadezjda Prisjtsjepa Valentina Zjoelina Tatjana Stetsenko Jelena Teresjina Nina Preobrazjenskaja Marija Pazjoen Nina Frolova (stuurvrouw) | URS | 3:04.29 |
3 | Angelica Aposteanu Marlena Zagoni Rodica Frîntu Florica Bucur Rodica Puscatu Ana Iliuţă Mariana Constantinescu Elena Bondar Elena Dobriţoiu (stuurvrouw) | ROU | 3:05.63 |
4 | Daniela Stavreva Stefka Koleva Todorka Vassileva Snezjka Christeva Roumiana Kostova Veneta Karamandzjoekova Mariana Mintsjeva Valentina Aleksandrova Stanka Georgijeva (stuurvrouw) | BUL | 3:10.03 |
5 | Gillian Hodges Joanna Toch Penelope Sweet Linda Clark Elizabeth Paton Rosemary Clugston Nicola Boyes Beverly Jones Pauline Wright (stuurvrouw) | GBR | 3:13.85 |
6 | Urszula Niebrzydowska Ewa Lewandowska Wanda Piątkowska Beata Kamuda Jolanta Modlińska Teresa Soroka Krystyna Ambros Wiesława Kiełsznia Grazyna Różańska (stuurvrouw) | POL |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | DDR | 11 | 1 | 2 | 14 |
2 | Sovjet-Unie | 1 | 9 | 2 | 12 |
3 | Roemenië | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | Finland | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Bulgarije | 0 | 1 | 3 | 4 |
6 | Groot-Brittannië | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Joegoslavië | 0 | 1 | 1 | 2 |
Polen | 0 | 1 | 1 | 2 | |
9 | Tsjecho-Slowakije | 0 | 0 | 1 | 1 |
totaal | 14 | 14 | 14 | 42 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1980