Roeien op de Olympische Zomerspelen 1976
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1976 in Montréal, Canada. Het olympisch toernooi omvatte 14 onderdelen, 8 voor de heren over 2000 m en 6 voor de dames over 1000 m. De tijden van de nummers 1 t/m 6 zijn van de A-finale, de tijden van de nummers 7 en 8 zijn van de B-finale.
Heren
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Pertti Karppinen | FIN | 7:29.03 |
2 | Peter-Michael Kolbe | FRG | 7:31.67 |
3 | Joachim Dreifke | GDR | 7:38.03 |
4 | Sean Drea | IRL | 7:42.53 |
5 | Nikolai Dovgan | URS | 7:57.39 |
6 | Ricardo Ibarra | ARG | 8:03.05 |
7 | James Dietz | USA | 7:58.70 |
8 | Edward Hale | AUS | 7:58.86 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Frank Hansen Alf Hansen | NOR | 7:13.20 |
2 | Chris Baillieu Michael Hart | GBR | 7:15.26 |
3 | Hans-Ulrich Schmied Jürgen Bertow | GDR | 7:17.45 |
4 | Jevgeni Barbakov Gennadi Korsjikov | URS | 7:18.87 |
5 | Peter Becker Gerhard Kroschewski | FRG | 7:22.15 |
6 | Jean-Noël Ribot Jean-Michel Izart | FRA | 7:50.18 |
7 | Umberto Ragazzi Silvio Ferrini | ITA | 7:15.21 |
8 | William Belden Lawrence Klecatsky | USA | 7:16.59 |
twee-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jörg Landvoigt Bernd Landvoigt | GDR | 7:23.31 |
2 | Calvin Coffey Michael Staines | USA | 7:26.73 |
3 | Peter van Roye Thomas Strauß | FRG | 7:30.03 |
4 | Zlatko Celent Duško Mrduljaš | YUG | 7:34.17 |
5 | Valentin Stojev Georgi Georgijev | BUL | 7:37.42 |
6 | Miroslav Knapek Vojtěch Caska | TCH | 7:51.06 |
7 | Gennadi Kinko Tiit Chelmja | URS | 7:26.27 |
8 | Leo Ahonen Kari Hanska | FIN | 7:29.09 |
twee-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Harald Jährling Friedrich-Wilhelm Ulrich Georg Spohr (stuurman) | GDR | 7:58.99 |
2 | Dmitri Bechterev Joeri Sjoerkalov Joeri Lorentson (stuurman) | URS | 8:01.82 |
3 | Oldřich Svojanovský Pavel Svojanovský Ludvík Vébr (stuurman) | TCH | 8:03.28 |
4 | Roemen Christov Tsvetan Petkov Totsjo Kitsjev (stuurman) | BUL | 8:11.27 |
5 | Primo Baran Annibale Venier Franco Venturini (stuurman) | ITA | 8:15.97 |
6 | Ryszard Stadniuk Grzegorz Stellak Ryszard Kubiak (stuurman) | POL | 8:23.02 |
7 | Neil Christie James MacLeod David Webb (stuurman) | GBR | 8:06.93 |
8 | Winfried Ringwald Klaus Jäger Holger Hocke (stuurman) | FRG | 8:09.02 |
dubbel-vier
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Wolfgang Güldenpfennig Rüdiger Reiche Karl-Heinz Bußert Michael Wolfgramm | GDR | 6:18.65 |
2 | Jevgeni Doelejev Joeri Jakimov Aivars Lazdenieks Vytautas Butkus | URS | 6:19.89 |
3 | Jaroslav Hellebrand Václav Vochoska Zdeněk Pecka Vladek Lacina | TCH | 6:21.77 |
4 | Norbert Kothe Helmut Krause Michael Gentsch Helmut Wolber | FRG | 6:24.81 |
5 | Jordan Voeltsjev Mintsjo Nikolov Christo Zjelev Jeftim Gjerzilov | BUL | 6:32.04 |
6 | Peter Cortes Kenneth Foote Neil Halleen John van Blom | USA | 6:34.33 |
7 | Roland Weill Roland Thibaut Patrick Morineau Charles Imbert | FRA | 6:28.60 |
8 | Hans Ruckstuhl Denis Oswald Jürg Weitnauer Reto Wyss | SUI | 6:29.61 |
vier-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Siegfried Brietzke Andreas Decker Stefan Semmler Wolfgang Mager | GDR | 6:37.42 |
2 | Ole Nafstad Arne Bergodd Finn Tveter Rolf Andreassen | NOR | 6:41.22 |
3 | Raul Arnemann Nikolai Koeznetsov Valeri Dolinin Anoesjavan Gasan-Dzjalalov | URS | 6:42.52 |
4 | Bob Murphy Grant McAuley Des Lock David Lindstrom | NZL | 6:43.23 |
5 | Brian Dick Philip Monckton Andrew van Ruyven Ian Gordon | CAN | 6:46.11 |
6 | Bernhard Foelkel Klaus Roloff Wolfgang Horak Johann Gabriel Konertz | FRG | 6:47.44 |
7 | Dimiter Valov Dimiter Janakijev Todor Mrankov Roumijan Christov | BUL | 6:41.36 |
8 | Tony Brooks James Moroney Gary Piantedosi Hugh Stevenson | USA | 6:43.06 |
vier-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Vladimir Jesjinov Nikolai Ivanov Michail Koeznetsov Aleksandr Klepikov Aleksandr Loekjanov (stuurman) | URS | 6:40.22 |
2 | Andreas Schulz Rüdiger Kunze Walter Dießner Ullrich Dießner Johannes Thomas (stuurman) | GDR | 6:42.70 |
3 | Hans-Johann Färber Ralph Kubail Siegfried Fricke Peter Niehusen Hartmut Wenzel (stuurman) | FRG | 6:46.96 |
4 | Otakar Mareček Karel Neffe Milan Suchopár Vladimír Janoš Vladimír Petříček (stuurman) | TCH | 6:50.15 |
5 | Lachezar Boitsjev Nasko Mintsjev Ivan Botev Kiril Kirtsjev Nenko Dobrev (stuurman) | BUL | 6:52.89 |
6 | Viv Haar Danny Keane Tim Logan Ian Boserio David Simmons (stuurman) | NZL | 7:00.17 |
7 | Michael Ryan James Muldoon Willyam Ryan Christy O'Brien Liam Redmond (stuurman) | IRL | 6:49.56 |
8 | Jerzy Broniec Adam Tomasiak Jerzy Ulczyński Ryszard Burak Włodzimierz Chmielewski (stuurman) | POL | 6:51.85 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Bernd Baumgart Gottfried Döhn Werner Klatt Hans-Joachim Lück Dieter Wendisch Roland Kostulski Ulrich Karnatz Karl-Heinz Prudöhl Karl-Heinz Danielowski (stuurman) | GDR | 5:58.29 |
2 | Richard Lester John Yallop Timothy Crooks Hugh Matheson David Maxwell James Clark Frederick Smallbone Leonard Robertson Patrick Sweeney (stuurman) | GBR | 6:00.82 |
3 | Ivan Sutherland Trevor Coker Peter Dignan Lindsay Wilson Athol Earl Dave Rodger Alex McLean Tony Hurt Simon Dickie (stuurman) | NZL | 6:03.51 |
4 | Reinhard Wendemuth Bernd Truschinski Frank Schütze Frithjof Henckel Wolfgang Thiem Volker Sauer Otmar Kaufhold Wolf-Dieter Oschlies Helmut Latz (stuurman) | FRG | 6:06.15 |
5 | Islay Lee Ian Clubb Timothy Conrad Robert Paver Gary Eubergang Athol MacDonald Peter Shakespear Brian Richardson Stuart Carter (stuurman) | AUS | 6:09.75 |
6 | Pavel Konvička Václav Mls Josef Plamínek Josef Pokorný Karel Mejta Josef Neštický Luboš Zapletal Miroslav Vraštil Jiří Pták (stuurman) | TCH | 6:14.29 |
7 | Aleksandr Sjitov Antanas Tsjikotas Vasili Potapov Aleksandr Pljoesjkin Anatoli Nemtyrev Igor Konnov Anatoli Ivanov Vladimir Vasiljev Vladimir Zjarov (stuurman) | URS | 6:05.88 |
8 | Edgar Smith Dirk Gidney George Tintor James Henniger Patrick Croskerry Melvin la Forme Ronald Burak Alexander Manson Robert Choquette (stuurman) | CAN | 6:09.03 |
Dames
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Christine Scheiblich | GDR | 4:05.56 |
2 | Joan Lind | USA | 4:06.21 |
3 | Jelena Antonova | URS | 4:10.24 |
4 | Rositsa Spasova | BUL | 4:10.86 |
5 | Ingrid Munneke | NED | 4:18.71 |
6 | Mariann Ambrus | HUN | 4:22.59 |
7 | Annick Anthoine | FRA | 4:19.14 |
8 | Christel Agrikola | FRG | 4:23.49 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Svetla Otsetova Zdravka Jordanova | BUL | 3:44.36 |
2 | Sabine Jahn Petra Boesler | GDR | 3:47.86 |
3 | Leonora Kaminskaitė Genovaitė Ramoškienė | URS | 3:49.93 |
4 | Solfrid Johansen Ingunn Brechen | NOR | 3:52.18 |
5 | Jan Palchikoff Diane Braceland | USA | 3:58.25 |
6 | Cheryl Howard Beverley Cameron | CAN | 4:06.23 |
7 | Andrea Vissers Hellie Klaasee | NED | 4:03.37 |
8 | Miluše Neffová Zuzana Prokešová | TCH | 4:03.66 |
twee-zonder-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sijka Kelbetsjeva Stojanka Groejtsjeva | BUL | 4:01.22 |
2 | Angelika Noack Sabine Dähne | GDR | 4:01.64 |
3 | Edith Eckbauer Thea Einöder | FRG | 4:02.35 |
4 | Natalja Gorodilova Anna Karnausjenko | URS | 4:03.27 |
5 | Tricia Smith Elisabeth Craig | CAN | 4:08.09 |
6 | Marlena Predescu Marinela Maxim | ROU | 4:15.44 |
7 | Susan Morgan Laura Staines | USA | 4:02.91 |
8 | Anna Karbowiak Małgorzata Kawalska | POL | 4:03.26 |
dubbel-vier-met-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Anke Borchmann Jutta Lau Viola Poley Roswietha Zobelt Liane Weigelt (stuurvrouw) | GDR | 3:29.99 |
2 | Anna Kondrasjina Mira Brjoenina Larissa Aleksandrova Galina Jermolajeva Nadezjda Tsjernysjova (stuurvrouw) | URS | 3:32.49 |
3 | Ioana Tudoran Maria Micsa Felicia Afrasiloaia Elisabeta Lazar Elena Giurca (stuurvrouw) | ROU | 3:32.76 |
4 | Iskra Velinova Verka Aleksejeva Trajanka Vasileva Svetla Gintsjeva Stanka Georgijeva (stuurvrouw) | BUL | 3:34.13 |
5 | Anna Marešová Marie Bartáková Jarmila Pátková Hana Kavková Alena Svobodová (stuurvrouw) | TCH | 3:42.53 |
6 | Kirsten Thomsen Else Mærsk-Kristensen Judith Andersen Karen Nielsen Kirsten Plum-Jensen (stuurvrouw) | DEN | 3:46.99 |
7 | Karen McCloskey Lisa Hansen Elizabet Hills Claudia Schneider Irene Moreno (stuurvrouw) | USA | 3:46.06 |
8 | Ilona Bata Kamilla Kosztolányi Valéria Gyimesi Ágnes Szijj Erzsébet Nagy (stuurvrouw) | HUN | 3:55.33 |
vier-met-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Karin Metze Bianka Schwede Gabriele Lohs Andrea Kurth Sabine Heß (stuurvrouw) | GDR | 3:45.08 |
2 | Ginka Gjoerova Mariika Modeva Liliane Vasseva Reni Jordanova Kapka Georgijeva (stuurvrouw) | BUL | 3:48.24 |
3 | Nadezjda Sevostjanova Ljoedmila Krochina Galina Misjenina Anna Pasocha Lidija Krylova (stuurvrouw) | URS | 3:49.38 |
4 | Elena Oprea Florica Petcu Filigonia Tol Aurelia Marinescu Aneta Matei (stuurvrouw) | ROU | 3:51.17 |
5 | Liesbeth Vosmaer-de Bruin Hette Borrias Myriam van Rooyen-Steenman Ans Gravesteijn Monique Pronk (stuurvrouw) | NED | 3:54.36 |
6 | Pamela Behrens Catherine Menges Nancy Storrs Julia Geer Mary Kellogg (stuurvrouw) | USA | 3:56.50 |
7 | Linda Schaumleffel Dolores Young Monica Draeger Joy Fera Barbara Mutch (stuurvrouw) | CAN | 3:46.18 |
8 | Gillian Webb Pauline Bird Clare Grove Diana Bishop Pauline Wright (stuurvrouw) | GBR | 3:47.76 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Viola Goretzki Christiane Knetsch Ilona Richter Brigitte Ahrenholz Monika Kallies Henrietta Ebert Helma Lehmann Irina Müller Marina Wilke (stuurvrouw) | GDR | 3:33.32 |
2 | Ljoebov Talalajeva Nadezjda Rosjtsjina Klavdija Kozenkova Jelena Zoebko Olga Kolkova Nelli Tarakanova Nadija Rozgon Olga Goezenko Olga Poegovskaja (stuurvrouw) | URS | 3:36.17 |
3 | Jacqueli Zoch Anita DeFrantz Carie Graves Marion Greig Anne Warner Peggy McCarthy Caroll Brown Gail Ricketson Lynn Silliman (stuurvrouw) | USA | 3:38.68 |
4 | Carol Eastmore Rhonda Ross Nancy Higgins Mazina De Lure Susan Antoft Wendy Pullan Christine Neuland Gail Cort Illona Smith (stuurvrouw) | CAN | 3:39.52 |
5 | Waltraud Roick Erika Endriss Monika Zipplies Birgit Kiesow Hiltrud Gürtler Isolde Eisele Marianne Weber Eva Dick Ingrid Huhn-Wagner (stuurvrouw) | FRG | 3:41.06 |
6 | Elena Oprea Florica Petcu Filigonia Tol Aurelia Marinescu Georgeta Militaru Iuliana Munteanu Elena Avram Marioara Constantin Aneta Matei (stuurvrouw) | ROU | 3:44.79 |
7 | Anna Brandysiewicz Bogusława Kozłowska Barbara Wenta-Wojciechowska Danuta Konkalec Róża Data Mieczysława Franczyk Maria Stadnicka Aleksandra Kaczyńska Dorota Zdanowska (stuurvrouw) | POL | 3:32.48 |
8 | Karin Abma Joke Dierdorp Barbara de Jong Annette Schortinghuis-Poelenije Marleen van Rij Maria Kusters-ten Beitel Liesbeth Pascal-de Graaff Loes Schutte Evelien Koogje (stuurvrouw) | NED | 3:35.87 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | DDR | 9 | 3 | 2 | 14 |
2 | Bulgarije | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Sovjet-Unie | 1 | 4 | 4 | 9 |
4 | Noorwegen | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Finland | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Verenigde Staten | 0 | 2 | 1 | 3 |
7 | Groot-Brittannië | 0 | 2 | 0 | 2 |
8 | Bondsrepubliek Duitsland | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | Tsjecho-Slowakije | 0 | 0 | 2 | 2 |
10 | Nieuw-Zeeland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Roemenië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 14 | 14 | 14 | 42 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1976