Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2000 te Sydney.
Naast een herentoernooi was er het Olympische waterpolodebuut voor 6 damesteams.
Mannen De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:
Groep A : Australië, Italië, Kazachstan, Rusland, Slowakije en Spanje. Groep B : Griekenland, Hongarije, Joegoslavië, Kroatië, Nederland en Verenigde Staten. De beste 4 landen van iedere poule plaatsten zich voor de kwartfinales, de nummers 5 en 6 speelden een halve competitie om de 9de t/m 12de plaats.
Voorronde
Groep A 23 september 10:45 Slowakije - Italië 8 - 11 (0-3,2-3,3-2,3-3) 23 september 15:00 Kazachstan - Spanje 7 - 8 (1-2,3-2,1-3,2-1) 23 september 17:30 Australië - Rusland 4 - 6 (1-2,0-1,1-2,2-1) 24 september 10:45 Rusland - Italië 7 - 7 (2-1,3-3,2-1,0-2) 24 september 15:45 Spanje - Slowakije 7 - 6 (1-3,3-1,2-2,2-0) 24 september 20:30 Australië - Kazachstan 11 - 11 (2-4,3-2,4-3,2-2) 25 september 10:45 Italië - Spanje 6 - 5 (2-1,1-2,2-1,1-1) 25 september 15:45 Kazachstan - Rusland 7 - 9 (1-1,1-4,2-2,3-2) 25 september 20:30 Slowakije - Australië 6 - 11 (1-4,1-3,2-3,2-1) 26 september 10:45 Rusland - Spanje 8 - 5 (4-3,1-0,1-1,2-1) 26 september 15:45 Kazachstan - Slowakije 9 - 5 (4-0,1-0,1-2,3-3) 26 september 20:30 Australië - Italië 5 - 6 (1-0,1-2,3-2,0-2) 27 september 10:45 Slowakije - Rusland 5 - 21 (1-7,1-5,1-6,2-3) 27 september 15:45 Italië - Kazachstan 13 - 7 (2-1,2-1,5-3,4-2) 27 september 20:30 Australië - Spanje 7 - 7 (0-2,2-1,3-2,2-2)
Eindstand Groep A
Groep B 23 september 9:30 Griekenland - Hongarije 4 - 7 (0-3,1-2,2-0,1-2) 23 september 12:00 Joegoslavië - Nederland 9 - 1 (3-0,3-1,2-0,1-0) 23 september 16:15 Kroatië - Verenigde Staten 10 - 7 (3-1,4-1,1-2,2-3) 24 september 9:30 Hongarije - Nederland 16 - 8 (5-3,3-2,3-2,5-1) 24 september 14:30 Verenigde Staten - Joegoslavië 5 - 8 (1-3,2-2,1-2,1-1) 24 september 19:15 Griekenland - Kroatië 5 - 9 (2-3,1-2,1-1,1-3) 25 september 9:30 Nederland - Verenigde Staten 8 - 12 (2-4,3-3,1-3,2-2) 25 september 14:30 Kroatië - Hongarije 8 - 7 (2-3,1-1,3-1,2-2) 25 september 19:15 Joegoslavië - Griekenland 10 - 3 (4-2,2-1,3-0,1-0) 26 september 9:30 Hongarije - Verenigde Staten 10 - 9 (3-1,2-3,3-4,2-1) 26 september 14:30 Griekenland - Nederland 7 - 10 (2-3,2-3,1-2,2-2) 26 september 19:15 Kroatië - Joegoslavië 4 - 4 (1-2,0-0,2-1,1-1) 27 september 9:30 Joegoslavië - Hongarije 10 - 9 (3-3,2-3,3-2,2-1) 27 september 14:30 Nederland - Kroatië 7 - 11 (1-1,1-4,3-3,2-3) 27 september 19:15 Griekenland - Verenigde Staten 3 - 9 (0-2,0-3,0-2,3-2)
Eindstand Groep B
Groep Plaats 9/12 29 september 9:30 Kazachstan - Griekenland 6 - 6 (0-3,3-1,1-2,2-0) 29 september 10:45 Slowakije - Nederland 8 - 9 (1-1,2-2,3-4,2-2) 30 september 10:00 Kazachstan - Slowakije 11 - 8 (4-1,3-1,2-2,2-4) 30 september 11:15 Nederland - Griekenland 6 - 6 (0-2,2-1,1-3,3-0) 1 oktober 9:00 Slowakije - Griekenland 8 - 12 (2-3,4-3,1-1,1-5) 1 oktober 10:15 Kazachstan - Nederland 6 - 4 (1-2,2-0,2-1,1-1)
Eindstand Groep Plaats 9/12
Kwartfinales 29 september 14:30 Rusland - Verenigde Staten 11 - 10 (3-0,2-4,4-3,2-3) 29 september 15:45 Italië - Hongarije 5 - 8 (0-2,3-3,2-2,0-1) 29 september 19:15 Spanje - Kroatië 9 - 8 (1-1,3-1,2-3,3-3) 29 september 20:30 Australië - Joegoslavië 3 - 7 (1-2,0-2,1-2,1-1)
Plaatsingsronde
5e t/m 8e plaats
7e en 8e plaats
5e en 6e plaats
Halve finales
Bronzen finale
Finale
Eindrangschikking
Vrouwen De 6 deelnemende landen speelden eerste een halve competitie, de 4 beste landen gingen naar de halve finales, de nummers 5 en 6 speelden een plaatsingswedstrijd.
Voorronde
Groep A 16 september 13:00 Kazachstan - Australië 2 - 9 (1-2,1-2,0-1,0-4) 16 september 18:00 Canada - Rusland 7 - 7 (2-3,0-1,2-2,3-1) 16 september 19:15 Nederland - Verenigde Staten 4 - 6 (0-2,1-1,2-1,1-2) 17 september 13:00 Australië - Rusland 6 - 3 (2-1,1-1,2-1,1-0) 17 september 18:00 Verenigde Staten - Canada 8 - 8 (3-3,2-3,0-2,3-0) 17 september 19:15 Kazachstan - Nederland 6 - 8 (2-2,2-2,1-2,1-2) 18 september 13:00 Nederland - Australië 5 - 4 (2-1,1-1,0-2,2-0) 18 september 18:00 Rusland - Verenigde Staten 5 - 7 (1-1,2-2,1-3,1-1) 18 september 19:15 Canada - Kazachstan 10 - 3 (3-1,3-0,1-2,3-0) 19 september 13:00 Verenigde Staten - Australië 6 - 7 (2-2,1-0,2-4,1-1) 19 september 18:00 Kazachstan - Rusland 6 - 15 (1-5,1-5,3-3,1-2) 19 september 19:15 Nederland - Canada 7 - 4 (3-0,0-2,2-2,2-0) 20 september 13:00 Canada - Australië 4 - 9 (0-1,2-4,1-2,1-2) 20 september 18:00 Rusland - Nederland 6 - 3 (1-2,1-1,3-0,1-0) 20 september 19:15 Kazachstan - Verenigde Staten 6 - 9 (1-2,1-3,2-3,2-1)
Eindstand Groep A
Plaatsingsronde
5e en 6e plaats
Halve finales
Bronzen finale
Finale
Eindrangschikking
Medaillespiegel
Externe link (en ) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 2000