Schermen op de Olympische Zomerspelen 2000
Schermen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney.
Heren
floret individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Kim Young-ho | KOR |
2 | Ralf Bißdorf | GER |
3 | Dmitri Sjevtsjenko | RUS |
4 | Jean-Noël Ferrari | FRA |
5 | Salvatore Sanzo | ITA |
6 | Sergei Goloebitsky | UKR |
7 | Richard Breutner | GER |
8 | Márk Marsi | HUN |
floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Jean-Noël Ferrari Lionel Plumenail Brice Guyart Patrice Lhotellier | FRA |
2 | Dong Zhaozhi Wang Haibin Ye Chong Zhang Jie | CHN |
3 | Salvatore Sanzo Matteo Zennaro Daniele Crosta Gabriele Magni | ITA |
4 | Adam Krzesiński Ryszard Sobczak Sławomir Mocek | POL |
5 | Sergei Goloebitsky Oleksij Bryzgalov Oleksij Kroegljak | UKR |
6 | Ralf Bißdorf Richard Breutner Wolfgang Wienand David Hausmann | GER |
7 | Elvis Gregory Gil Óscar García Pérez Rolando Tucker León | CUB |
8 | Dmitri Sjevtsjenko Ilgar Mamedov Andrej Dejev Aleksandr Lakatosj | RUS |
degen individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Pavel Kolobkov | RUS |
2 | Hugues Obry | FRA |
3 | Lee Sang-ki | KOR |
4 | Marcel Fischer | SUI |
5 | Péter Vánky | SWE |
6 | Ivan Trevejo Pérez | CUB |
7 | Éric Srecki | FRA |
8 | Zhao Gang | CHN |
degen team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Angelo Mazzoni Paolo Milanoli Maurizio Randazzo Alfredo Rota | ITA |
2 | Jean-François di Martino Robert Leroux Hugues Obry Éric Srecki | FRA |
3 | Nelson Loyola Torriente Candido Alberto Maya Carlos Pedroso Curiel Ivan Trevejo Pérez | CUB |
4 | Yang Roy-Sung Lee Sang-Yup Lee Sang-ki | KOR |
5 | Arnd Schmitt Jörg Fiedler Daniel Strigel Marc Steifensand | GER |
6 | Vitali Zakharov Vitali Moerasjko Vladimir Psjenikin | BLR |
7 | Iván Kovács Attila Fekete Márk Marsi | HUN |
8 | Nick Heffernan Luc Cartillier Gerard Adams | AUS |
sabel individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Mihai Covaliu | ROU |
2 | Mathieu Gourdain | FRA |
3 | Wiradech Kothny | GER |
4 | Domonkos Ferjancsik | HUN |
5 | Damien Touya | FRA |
6 | Aleksej Frossin | RUS |
7 | Tonhi Terenzi | ITA |
8 | Victor Găureanu | ROU |
sabel team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Sergej Tsjarikov Stanislav Pozdnjakov Aleksej Frossin | RUS |
2 | Mathieu Gourdain Julien Pillet Cedric Seguin | FRA |
3 | Dennis Bauer Wiradech Kothny Eero Lehmann | GER |
4 | Mihai Covaliu Florin Lupeică Victor Găureanu | ROU |
5 | Zsolt Nemcsik Domonkos Ferjancsik Péter Takács | HUN |
6 | Vadim Goettsajt Vladimir Loekasjenko Vladimir Kaljoezhnii | UKR |
7 | Marcin Sobala Norbert Jaskot Rafał Sznajder | POL |
8 | Raffaello Caserta Luigi Tarantino Giampiero Pastore | ITA |
Dames
floret individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Valentina Vezzali | ITA |
2 | Rita König | GER |
3 | Giovanna Trillini | ITA |
4 | Laura Cârlescu Badea | ROU |
5 | Xiao Aihua | CHN |
6 | Diana Bianchedi | ITA |
7 | Aida Mohamed | HUN |
8 | Réka Szabó | ROU |
floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Diana Bianchedi Annamaria Giacometti Giovanna Trillini Valentina Vezzali | ITA |
2 | Sylwia Gruchała Magdalena Mroczkiewicz Anna Rybicka Barbara Wolnicka | POL |
3 | Sabine Bau Rita König Gesine Schiel Monika Weber | GER |
4 | Ann Marsh Felicia Zimmermann Iris Zimmermann | USA |
5 | Svetlana Bojko Jekaterina Joesjeva Olga Sjarkova | RUS |
6 | Edina Knapek Aida Mohamed Gabriella Lantos | HUN |
7 | Xiao Aihua Yuan Li Zhang Lei Meng Jie | CHN |
8 | Olena Koltsova Olga Lelejko Ljoedmila Vasyljeva | UKR |
degen individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Tímea Nagy | HUN |
2 | Gianna Hablützel-Bürki | SUI |
3 | Laura Flessel-Colovic | FRA |
4 | Tatjana Logoenova | RUS |
5 | Valérie Barlois-Leroux | FRA |
6 | Zuleydis Ortiz | CUB |
7 | Margherita Zalaffi | ITA |
8 | Claudia Bokel | GER |
degen team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Karina Aznavoerjan Oksana Jermakova Tatjana Logoenova Marija Mazina | RUS |
2 | Gianna Hablützel-Bürki Sophie Lamon Diana Romagnoli Tabea Steffen | SUI |
3 | Li Na Qin Liang Yinqinq Liu Shaoqi Yang | CHN |
4 | Tímea Nagy Ildikó Mincza Gyöngyi Szalay | HUN |
5 | Laura Flessel-Colovic Valérie Barlois-Leroux Sophie Moressée-Pichot Sangita Tripathi | FRA |
6 | Imke Duplitzer Claudia Bokel Katja Nass | GER |
7 | Zuleydis Ortiz Mirayda García Tamara Esterí Almeida | CUB |
8 | Silvia Lesoil Ragnhild Andenæs Margrethe Mørch | NOR |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 3 | 0 | 2 | 5 |
2 | Rusland | 3 | 0 | 1 | 4 |
3 | Frankrijk | 1 | 4 | 1 | 6 |
4 | Zuid-Korea | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Hongarije | 1 | 0 | 0 | 1 |
Roemenië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7 | Duitsland | 0 | 2 | 3 | 5 |
8 | Zwitserland | 0 | 2 | 0 | 2 |
9 | China | 0 | 1 | 1 | 2 |
10 | Polen | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Cuba | 0 | 0 | 1 | 1 |
totaal | 10 | 10 | 10 | 30 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 2000