Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2000
Schoonspringen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney.
Heren
3 m plank
rang | sporter | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Xiong Ni | CHN | 708.72 |
2 | Fernando Platas | MEX | 708.42 |
3 | Dmitri Saoetin | RUS | 703.20 |
4 | Xiao Hailiang | CHN | 671.04 |
5 | Dean Pullar | AUS | 647.40 |
6 | Troy Dumais | USA | 642.72 |
7 | Mark Ruiz | USA | 638.22 |
8 | Ken Terauchi | JPN | 634.47 |
10 m torenspringen
rang | sporter | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Tian Liang | CHN | 724.53 |
2 | Hu Jia | CHN | 713.55 |
3 | Dmitri Saoetin | RUS | 679.26 |
4 | Alexandre Despatie | CAN | 652.35 |
5 | Ken Terauchi | JPN | 636.90 |
6 | Mark Ruiz | USA | 625.92 |
7 | Igor Loekasjin | RUS | 624.51 |
8 | Mathew Helm | AUS | 618.24 |
3 m plank synchroon
rang | sporter | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Xiong Ni Xiao Hailiang | CHN | 365.58 |
2 | Dmitri Saoetin Aleksandr Dobroskok | RUS | 329.97 |
3 | Robert Newbery Dean Pullar | AUS | 322.86 |
4 | Troy Dumais David Pichler | USA | 320.91 |
5 | Fernando Platas Eduardo Rueda | MEX | 317.70 |
6 | Gilles Emptoz-Lacote Fréderic Piérre | FRA | 310.08 |
7 | Tony Ally Mark Shipman | GBR | 296.64 |
8 | Nicola Marconi Donald Miranda | ITA | 286.38 |
10 m torenspringen synchroon
rang | sporter | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Dmitri Saoetin Igor Loekasjin | RUS | 365.04 |
2 | Hu Jia Tian Liang | CHN | 358.74 |
3 | Jan Hempel Heiko Meyer | GER | 338.88 |
4 | Leon Taylor Peter Waterfield | GBR | 335.34 |
5 | Mathew Helm Robert Newbery | AUS | 333.24 |
6 | Oleksandr Skrypnik Roman Volod'kov | UKR | 332.22 |
7 | David Pichler Mark Ruiz | USA | 321.69 |
8 | Gilles Emptoz-Lacote Fréderic Piérre | FRA | 314.94 |
Dames
3 m plank
rang | sporter | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Fu Mingxia | CHN | 609.42 |
2 | Guo Jingjing | CHN | 597.81 |
3 | Dörte Lindner | GER | 574.35 |
4 | Joelia Pakhalina | RUS | 570.42 |
5 | Anna Lindberg | SWE | 559.17 |
6 | Vera Iljina | RUS | 555.15 |
7 | Chantelle Michell | AUS | 550.68 |
8 | Jenny Keim | USA | 534.18 |
10 m torenspringen
rang | sporter | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Laura Wilkinson | USA | 543.75 |
2 | Li Na | CHN | 542.01 |
3 | Anne Montminy | CAN | 540.15 |
4 | Sang Xue | CHN | 513.03 |
5 | Émilie Heymans | CAN | 511.92 |
6 | Olena Zjoepina | UKR | 489.09 |
7 | Anja Richter-Libiseller | AUT | 482.16 |
8 | Svetlana Timosjinina | RUS | 478.89 |
3 m plank synchroon
rang | sporter | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Vera Iljina Joelia Pakhalina | RUS | 332.64 |
2 | Fu Mingxia Guo Jingjing | CHN | 321.60 |
3 | Ganna Sorokina Olena Zjoepina | UKR | 290.34 |
4 | Chantelle Michell Loudy Tourky | AUS | 283.05 |
5 | Eryn Bulmer Blythe Hartley | CAN | 279.00 |
6 | María Alcalá Jashia Luna | MEX | 273.84 |
7 | Dörte Lindner Conny Schmalfuss | GER | 263.76 |
8 | Catherine Maliev-Aviolat Jacqueline Schneider | SUI | 256.20 |
10 m torenspringen synchroon
rang | sporter | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Li Na Sang Xue | CHN | 345.12 |
2 | Émilie Heymans Anne Montminy | CAN | 312.03 |
3 | Rebecca Gilmore Loudy Tourky | AUS | 301.50 |
4 | Marion Reiff Anja Richter-Libiseller | AUT | 294.00 |
5 | Jenny Keim Laura Wilkinson | USA | 291.42 |
6 | Jevgenija Olshevskaja Svetlana Timosjinina | RUS | 288.30 |
7 | Odile Arboles-Souchon Julie Danaux | USA | 277.14 |
8 | María Alcalá Azul Almazan | MEX | 264.30 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | China | 5 | 5 | 0 | 10 |
2 | Rusland | 2 | 1 | 2 | 5 |
3 | Verenigde Staten | 1 | 0 | 0 | 1 |
4 | Canada | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Mexico | 0 | 1 | 0 | 1 |
6 | Australië | 0 | 0 | 2 | 2 |
Duitsland | 0 | 0 | 2 | 2 | |
8 | Oekraïne | 0 | 0 | 1 | 1 |
totaal | 8 | 8 | 8 | 24 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 2000