Medaliści mistrzostw świata w kajakarstwie – kajaki kobiet
Lista medalistek mistrzostw świata w kajakarstwie w kajakach kobiet.
Konkurencje obecnie rozgrywane
200 m K1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1994 Meksyk | Rita Kőbán | Anna Olsson | Caroline Brunet |
1995 Duisburg | Rita Kőbán | Caroline Brunet | Anna Olsson |
1997 Dartmouth | Caroline Brunet | Josefa Idem | Jacqui Mengler |
1998 Segedyn | Caroline Brunet | Josefa Idem | Éva Dónusz |
1999 Mediolan | Caroline Brunet | Josefa Idem | Rita Kőbán |
2001 Poznań | Karen Furneaux | Elżbieta Urbańczyk | Szilvia Szabó |
2002 Sewilla | Teresa Portela | Caroline Brunet | Elżbieta Urbańczyk |
2003 Gainesville | Caroline Brunet | Teresa Portela | Tímea Paksy |
2005 Zagrzeb | Teresa Portela | Szilvia Szabó | Karen Furneaux |
2006 Segedyn | Tímea Paksy | Špela Ponomarenko | Karen Furneaux |
2007 Duisburg | Natasa Janics | Anne Rikala | Špela Ponomarenko |
2009 Dartmouth | Natasa Janics | Marta Walczykiewicz | Anne-Laure Viard |
2010 Poznań | Natasa Janics | Inna Osypenko | Shinobu Kitamoto |
2011 Segedyn | Lisa Carrington | Marta Walczykiewicz | Inna Osypenko-Radomska |
2013 Duisburg | Lisa Carrington | Marta Walczykiewicz | Špela Ponomarenko Janić |
2014 Moskwa | Lisa Carrington | Marta Walczykiewicz | Nikolina Moldovan |
200 m K2
K-1 4 × 200 m relay
500 m K1
500 m K2
500 m K4
1000 m K1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1997 Dartmouth | Caroline Brunet | Josefa Idem | Ursula Profanter |
1998 Segedyn | Josefa Idem | Caroline Brunet | Katrin Borchert |
1999 Mediolan | Caroline Brunet | Josefa Idem | Katalin Kovács |
2001 Poznań | Josefa Idem | Katrin Wagner | Katrin Borchert |
2002 Sewilla | Katalin Kovács | Katrin Wagner | Josefa Idem |
2003 Gainesville | Katalin Kovács | Katrin Wagner | Lior Karmi |
2005 Zagrzeb | Katrin Wagner-Augustin | Dalma Benedek | Karen Furneaux |
2006 Segedyn | Dalma Benedek | Katrin Wagner-Augustin | Michala Mrůzková |
2007 Duisburg | Katalin Kovács | Friederike Leue | Sofia Paldanius |
2009 Dartmouth | Katalin Kovács | Franziska Weber | Bridgitte Hartley |
2010 Poznań | Franziska Weber | Katalin Kovács | Sofia Paldanius |
2011 Segedyn | Tamara Csipes | Krisztina Fazekas Zur | Naomi Flood |
2013 Duisburg | Erika Medveczky | Verena Hantl | Edyta Dzieniszewska |
2014 Moskwa | Teneale Hatton | Tamara Csipes | Dalma Ružičić-Benedek |
1000 m K2
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1997 Dartmouth | Birgit Fischer Marcela Bednar | Anna Wood Katrin Borchert | Izabela Dylewska-Swiatowiak Elżbieta Urbańczyk |
1998 Segedyn | Anna Wood Katrin Borchert | Birgit Fischer Ute Plessmann | Anna Karlsson Susanne Gunnarsson |
1999 Mediolan | Anna Wood Katrin Borchert | Manuela Mucke Katrin Wagner | Kinga Bóta Andrea Barosci |
2001 Poznań | Manuela Mucke Nadine Opgen-Rhein | Katrin Borchert Katrin Kieseler | Beatriz Manchón Sonia Molanes |
2002 Sewilla | Szilvia Szabó Kinga Bóta | Nadine Opgen-Rhein Manuela Mucke | Adi Gafni Larissa Pessakhovitch |
2003 Gainesville | Tímea Paksy Dalma Benedek | Manuela Mucke Nadine Opgen-Rhein | Caroline Brunet Mylanie Barre |
2005 Zagrzeb | Katalin Kovács Natasa Janics | Nadine Opgen-Rhein Maike Nollen | Joanna Skowroń Aneta Białkowska |
2006 Segedyn | Katalin Kovács Natasa Janics | Zhu Minyuan Yang Yali | Hanna Puszkowa Natallia Bandarenka |
2007 Duisburg | Gesine Ruge Judith Hörmann | Ewelina Wojnarowska Małgorzata Chojnacka | Danuta Kozák Gabriella Szabó |
2009 Dartmouth | Małgorzata Chojnacka Beata Mikołajczyk | Tina Dietze Carolin Leonhardt | Dalma Benedek Erika Medveczky |
2010 Poznań | Gabriella Szabó Tamara Cispes | Silke Hörmann Carolin Leonhardt | Juliana Sałachowa Anastasija Siergiejewa |
2011 Segedyn | Anne Knorr Debora Niche | Berenike Faldum Daniela Nedewa | Alíz Sarudi Erika Medveczky |
2013 Duisburg | Gabriella Szabó Krisztina Fazekas Zur | Carolin Leonhardt Conny Waßmuth | Irina Lauric Bianca Plesca |
2014 Moskwa | Henriette Engel Hansen Emma Jørgensen | Alaksandra Hryszyna Sofija Jurczanka | Erika Medveczky Alíz Sarudi |
5000 m K1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1989 Płowdiw | Katrin Borchert | Izabela Dylewska | Josefa Idem |
1990 Poznań | Katrin Borchert | Josefa Idem | Irina Sałomykowa |
1991 Paryż | Josefa Idem | Anna Wood | Katrin Borchert |
1993 Kopenhaga | Susanne Gunnarsson | Rita Kőbán | Birgit Schmidt |
2010 Poznań | Vivien Folláth | Maryna Pautaran | Anne Rikala |
2011 Segedyn | Tamara Csipes | Lani Belcher | Maryna Pautaran |
2013 Duisburg | Teneale Hatton | Renáta Csay | Anne Rikala |
2014 Moskwa | Louisa Sawers | Maryna Pautaran | Renáta Csay |
Konkurencje już nierozgrywane
200 m K4
1000 m K4
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2001 Poznań | Węgry Kinga Dekany Szilvia Szabó Erzsébet Viski Kinga Bóta | Polska Karolina Sadalska Aneta Białkowska Dorota Kuczkowska Joanna Skowroń | Ukraina Hanna Bałabanowa Natalija Fiklisowa Inna Osypenko Tetiana Semikina |
2002 Sewilla | Polska Aneta Pastuszka Joanna Skowroń Karolina Sadalska Aneta Białkowska | Chiny Zhong Hongyan Fan Lina Gao Li Xu Linbei | Węgry Tímea Paksy Katalin Móni Alexandra Keresztesi Erzsébet Viski |
2003 Gainesville | Węgry Eszter Rasztótsky Kinga Dékány Krisztina Fazekas Natasa Janics | Ukraina Ołena Czerewatowa Tetiana Semikina Marija Rałczewa Inna Osypenko | Australia Paula Harvey Chantal Meek Amanda Rankin Katrin Kieseler |
2005 Zagrzeb | Węgry Tímea Paksy Szilvia Szabó Erzsébet Viski Kinga Bóta | Rumunia Florica Vulpes Mariana Ciobanu Lidia Talpa Alina Platon | Niemcy Carolin Leonhardt Birgit Fischer Maren Knebel Judith Hormann |
2006 Segedyn | Węgry Tímea Paksy Alexandra Keresztesi Natasa Janics Katalin Kovács | Niemcy Carolin Leonhardt Miriam Frenken Tanja Schuck Silke Hörmann | Chiny Wang Feng Yu Lamei Zhang Jinmei Jing He |
2007 Duisburg | Węgry Tímea Paksy Alexandra Keresztesi Krisztina Fazekas Dalma Benedek | Chiny Wang Feng Yu Lamei Yang Yali Jing He | Niemcy Gesine Ruge Friedericke Leue Marina Schuck Judith Hörmann |
5000 m K2
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1989 Płowdiw | Monika Bunke Ramona Portwich | Marina Bituleanu Lumineta Hertea | Aleksandra Apanowicz Nadieżda Kowalewicz |
1990 Poznań | Ramona Portwich Anett Schuck | Éva Dónusz Erika Mészáros | Katarina Koniowska Nelli Korbukowa |
1991 Paryż | Ramona Portwich Anett Schuck | Maria Haglund Susanne Rosenqvist | Bernadette Bregeon Sabine Gotschy |
1993 Kopenhaga | Ramona Portwich Anett Schuck | Éva Dónusz Erika Mészáros | Carmen Simion Sanda Toma |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie ICF. sportscene.tv. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-10)]. (ang.)