Medaliści mistrzostw świata w kajakarstwie – kajaki mężczyzn
Lista medalistów mistrzostw świata w kajakarstwie w kajakach mężczyzn.
Konkurencje obecnie rozgrywane
200 m K1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1994 Meksyk | Siarhiej Kalesnik | Vince Fehérvári | Miguel García |
1995 Duisburg | Piotr Markiewicz | Siarhiej Kalesnik | Renn Chrichlow |
1997 Dartmouth | Vince Fehérvári | Grzegorz Kotowicz | Ołeksij Sliwinski |
1998 Segedyn | Micha’el Kolganow | Ołeksij Sliwinski | Ognjen Filipović |
1999 Mediolan | Micha’el Kolganow | Ołeksij Sliwinski | Ronald Rauhe |
2001 Poznań | Ronald Rauhe | Ołeksij Sliwinski | Anton Ryakhov |
2002 Sewilla | Ronald Rauhe | Anton Ryakhov | Romas Petrukanecas |
2003 Gainesville | Ronald Rauhe | Vince Fehérvári | Anton Ryakhov |
2005 Zagrzeb | Carlos Pérez | Tomasz Mendelski | Anton Riachow |
2006 Segedyn | Ronald Rauhe | Carlos Pérez | Mykoła Kremer |
2007 Duisburg | Jonas Ems | Vytautas Vaičikonis | Gergely Gyertyános |
2009 Dartmouth | Ronald Rauhe | Ołeh Charytonow | Artiom Kononuk |
2010 Poznań | Ed Mckeever | Ronald Rauhe | Piotr Siemionowski |
2011 Segedyn | Piotr Siemionowski | Ed McKeever | Ronald Rauhe |
2013 Duisburg | Petter Öström | Mark de Jonge | Saúl Craviotto |
2014 Moskwa | Mark de Jonge | Petter Menning | Ed McKeever Saúl Craviotto |
200 m K2
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1994 Meksyk | Maciej Freimut Adam Wysocki | Romica Serban Daniel Stoian | Kai Bluhm Torsten Glutsche |
1995 Duisburg | Stein Jorgnsen John Mooney | Romica Serban Daniel Stoian | Zsolt Gyulay Krisztián Bártfai |
1997 Dartmouth | Vince Fehérvári Róbert Hegedűs | Beniamino Bonomi Paolo Tommasini | Henrik Andersson Henrik Nilsson |
1998 Segedyn | Vince Fehérvári Róbert Hegedűs | Siergiej Wierlin Anatolij Tiszczenko | Géza Magyar Romica Serban |
1999 Mediolan | Vince Fehérvári Róbert Hegedűs | Roman Zarubin Aleksandr Iwannik | Marek Twardowski Adam Wysocki |
2001 Poznań | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | Ronald Rauhe Tim Wieskötter | Mykoła Zajczenkow Mychajło Łucznik |
2002 Sewilla | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | Marek Twardowski Adam Wysocki | Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
2003 Gainesville | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | Marek Twardowski Adam Wysocki | Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
2005 Zagrzeb | Dragan Zorić Ognjen Filipović | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | Marek Twardowski Adam Wysocki |
2006 Segedyn | Ronald Rauhe Tim Wieskötter | Marek Twardowski Adam Wysocki | Dragan Zorić Ognjen Filipović |
2007 Duisburg | Wadzim Machnieu Raman Piatruszenka | Tim Wieskötter Ronald Rauhe | Dragan Zorić Ognjen Filipović |
2009 Dartmouth | Wadzim Machnieu Raman Piatruszenka | Saúl Craviotto Carlos Pérez | Andrew Willows Richard Dober Jr. |
2010 Poznań | Arnaud Hybois Sébastien Jouve | Saúl Craviotto Carlos Pérez | Heath Liam Jonathon Schofield |
2011 Segedyn | Arnaud Hybois Sébastien Jouve | Heath Liam Jonathon Schofield | Wadzim Machnieu Raman Piatruszenka |
2013 Duisburg | Jurij Postrigaj Aleksandr Djaczenko | Heath Liam Jonathon Schofield | Ronald Rauhe Jonas Ems |
2014 Moskwa | Nebojša Grujić Marko Novaković | Tom Liebscher Ronald Rauhe | Maxime Beaumont Sébastien Jouve |
4 × 200 m K1 relay
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2009 Dartmouth | Hiszpania Francisco Llera Saúl Craviotto Carlos Pérez Ekaitz Saies | Niemcy Norman Bröckl Jonas Ems Torsten Lubisch Ronald Rauhe | Francja Guillaume Burger Arnaud Hybois Sébastien Jouve Jean-Baptiste Lutz |
2010 Poznań | Hiszpania Saúl Craviotto Francisco Llera Pablo Andres Carlos Pérez | Wielka Brytania Ed McKeever Jonathon Schofield Liam Heath Edward Cox | Rosja Wiktor Zawolski Aleksandr Djaczenko Jewgienij Sałachow Aleksandr Nikołajew |
2011 Segedyn | Hiszpania Saúl Craviotto Ekaitz Saies Pablo Andres Carlos Pérez | Rosja Wiktor Zawolski Aleksandr Djaczenko Jewgienij Sałachow Michaił Tamonow | Dania Casper Nielsen Jimmy Bøjesen Kasper Bleibach Lasse Nielsen |
2013 Duisburg | Polska Piotr Siemionowski Denis Ambroziak Sebastian Szypuła Dawid Putto | Rosja Jurij Postrigaj Maksim Mołochkow Oleg Charitonow Aleksandr Djaczenko | Węgry Miklós Dudás Sándor Tótka Péter Molnár Dávid Hérics |
2014 Moskwa | Węgry Miklós Dudás Dávid Hérics Bence Nádas Sándor Tótka | Francja Maxime Beaumont Étienne Hubert Arnaud Hybois Sébastien Jouve | Wielka Brytania Ed McKeever Jonathon Schofield Liam Heath Kristian Reeves |
500 m K1
500 m K2
1000 m K1
1000 m K2
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1938 Vaxholm | Helmut Triebe Hans Eberle | Kurt Bodo Hans Berglund | Poul Larsen Vagin Jørgensen |
1950 Kopenhaga | Lars Glassér Ingemar Hedberg | Ivar Mathisen Knut Østby | Piet Bakker Harrie Kooistra |
1954 Mâcon | István Mészáros György Mészáros | Michel Scheuer Gustav Schmidt | Helmut Nuller Günter Krämer |
1958 Praga | Henri Verbrugghe Germain van der Moere | Jewhen Jacinenko Iwan Hołowaczow | Mihhail Kaaleste Anatolij Diemitkow |
1963 Jajce | Vasilie Nicoarǎ Haralambie Ivanov | Wolfgang Lange Dieter Krause | Nikołaj Czużikow Anatolij Griszyn |
1966 Berlin Wschodni | Aleksandr Szaparenko Jurij Stecenko | Aurel Vernescu Atanasie Sciotnic | Ferenc Cseh Endre Hazsik |
1970 Kopenhaga | Gerhard Seibold Günther Pfaff | Lars Andersson Rolf Peterson | Klaus-Peter Ebeling Joachim Mattern |
1971 Belgrad | Reiner Kurth Alexander Slatnow | Gerhard Seibold Günther Pfaff | Costel Coșniță Vasilie Simiocenco |
1973 Tampere | József Deme János Rátkai | Ion Dragulsci Ernst Pavel | Herbert Laabs Joachim Mattern |
1974 Meksyk | Zoltán Bakó István Szabó | Władimir Kozubin Michaił Afanasjew | Volkmar Thiede Rüdiger Helm |
1975 Belgrad | Alexander Slatnow Gerhard Rummel | Larion Serghei Policarp Malîhin | József Deme János Rátkai |
1977 Sofia | Zoltán Bakó István Szabó | Bernd Olbricht Joachim Mattern | Władimir Romanowski Serhij Nahorny |
1978 Belgrad | Siergiej Czuchraj Władimir Tajnikow | Einar Rasmussen Olaf Søyland | Zoltán Bakó István Szabó |
1979 Duisburg | Einar Rasmussen Olaf Søyland | Zoltán Bakó István Szabó | Siergiej Czuchraj Władimir Tajnikow |
1981 Nottingham | Władimir Parfienowicz Siergiej Superata | Bernd Fleckeisen Frank Fischer | Waldemar Merk Daniel Wełna |
1982 Belgrad | Władimir Parfienowicz Siergiej Superata | Alwyn Morris Hugh Fisher | Luis Gregorio Ramos Herminio Menéndez |
1983 Tampere | Frank Fischer André Wohllebe | Władimir Parfienowicz Siergiej Superata | Werner Bachmayer Wolfgang Hartl |
1985 Mechelen | Pascal Boucherit Philippe Boccara | Wiktor Pusiew Siergiej Superata | Don Brien Colin Shaw |
1986 Montreal | Daniel Stoian Angelin Velea | Frank Fischer André Wohllebe | Kerry Grant Steve Wood |
1987 Duisburg | Ian Ferguson Paul MacDonald | Philippe Boccara Pascal Boucherit | Thomas Gähme Thomas Vaske |
1989 Płowdiw | Kay Bluhm Torsten Gutsche | Władimir Bobrieszow Artūras Vieta | Attila Androvicz Zoltán Berkes |
1990 Poznań | Kay Bluhm Torsten Gutsche | Władimir Bobrieszow Artūras Vieta | Gábor Szabó Béla Petrovics |
1991 Paryż | Kay Bluhm Torsten Gutsche | Juan José Roman Juan Manuel Sánchez | Akos Angyal Béla Petrovics |
1993 Kopenhaga | Kay Bluhm Torsten Gutsche | Antonio Rossi Daniele Scarpa | Kalle Sundqvist Hans Olsson |
1994 Meksyk | Jesper Staal Thor Nielsen | Antonio Rossi Daniele Scarpa | István Beé István Szijarto |
1995 Duisburg | Antonio Rossi Daniele Scarpa | Kay Bluhm Torsten Gutsche | Grzegorz Kotowicz Dariusz Białkowski |
1997 Dartmouth | Antonio Rossi Luca Negri | Jesper Staal Thomas Holm Jakobsen | Grzegorz Kotowicz Dariusz Białkowski |
1998 Segedyn | Antonio Rossi Luca Negri | Mićo Janić Stjepan Janić | Attila Adám Krisztián Veréb |
1999 Mediolan | Michal Riszdorfer Juraj Bača | Marek Twardowski Adam Wysocki | Jan Schäfer Olaf Winter |
2001 Poznań | Eirik Verås Larsen Nils Fjeldheim | Krisztián Bártfai Krisztián Veréb | Marc Westphalen Marco Herszel |
2002 Sewilla | Markus Oscarsson Henrik Nilsson | Eirik Verås Larsen Nils Fjeldheim | Ákos Vereckei Krisztián Veréb |
2003 Gainesville | Markus Oscarsson Henrik Nilsson | Bob Maesen Wouter D'Haene | Tim Huth Marco Herszel |
2005 Zagrzeb | Roland Kökény Gábor Kucsera | Marco Herszel Andreas Ihle | Mattis Naess Jacob Norenberg |
2006 Segedyn | Zoltán Kammerer Gábor Kucsera | Rupert Wagner Andreas Ihle | Adam Seroczyński Tomasz Górski |
2007 Duisburg | Philippe Colin Cyrille Carre | Adam Seroczyński Mariusz Kujawski | Zoltán Kammerer Gábor Kucsera |
2009 Dartmouth | Emilio Merchan Diego Cosgaya | Dawid Smith Luke Morrison | Reiner Torres Carlos Montalvo |
2010 Poznań | Martin Hollstein Andreas Ihle | Zoltán Kammerer Ákos Vereckei | Ilja Miedwiediew Anton Riachow |
2011 Segedyn | Peter Gelle Erik Vlček | Markus Oscarsson Henrik Nilsson | Witalij Jurczenko Wasilij Pogrieban |
2013 Duisburg | Max Rendschmidt Marcus Gross | Pawieł Miadzwiedzieu Aleh Jurenia | Rudolf Dombi Roland Kökény |
2014 Moskwa | Juraj Tarr Erik Vlček | Ken Wallace Lachlan Tame | Marko Tomićević Vladimir Torubarov |
1000 m K4
5000 m K1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2010 Poznań | Ken Wallace | Max Hoff | Maximilian Benassi |
2011 Segedyn | Max Hoff | Aleh Jurenia | Maximilian Benassi |
2013 Duisburg | Ken Wallace | Daniel Dal Bo | Edward Rutherford |
2014 Moskwa | Ken Wallace | Max Hoff | Cyrille Carré |
Konkurencje już nie rozgrywane
200 m K4
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1994 Meksyk | Rosja Anatolij Tiszczenko Oleg Gorobij Siergiej Wierlin Wiktor Dienisow | Rumunia Florin Scoica Sorin Petcu Marin Popescu Géza Magyar | Ukraina Mychajło Sliwinski Andrij Petrow Jurij Kiczajew Andrij Borzukow |
1995 Duisburg | Węgry Krisztián Bártfai Gyula Kajner Antal Páger Gábor Pankotai | Rosja Anatolij Tiszczenko Oleg Gorobij Siergiej Wierlin Wiktor Dienisow | Niemcy Thomas Reineck Andreas Wohllebe Jan Günther Mark Zabel |
1997 Dartmouth | Rosja Anatolij Tiszczenko Oleg Gorobij Siergiej Wierlin Aleksandr Iwannik | Węgry Vince Fehérvári Krisztián Bártfai Gábor Horváth Róbert Hegedűs | Niemcy Torsten Gutsche Mark Zabel Jan Günther Björn Bach |
1998 Segedyn | Węgry Gyula Kajner Vince Fehérvári István Bée Róbert Hegedűs | Włochy Antonio Rossi Beniamino Bonomi Ivano Lussignoli Luca Negri | Norwegia Andreas Gjersø Nils Olav Fjeldheim Knut Holman Robby Roarsen Hangli |
1999 Mediolan | Węgry Vince Fehérvári Gyulay Kajner István Bée Róbert Hegedűs | Polska Piotr Markiewicz Marek Twardowski Adam Wysocki Paweł Łakomy | Rosja Anatolij Tiszczenko Andriej Szczegolichin Oleg Gorobij Witalij Gankin |
2001 Poznań | Węgry Vince Fehérvári István Bée Gábor Horváth Róbert Hegedűs | Rosja Roman Zarubin Aleksandr Iwannik Denis Turczenkow Oleg Gorobij | Ukraina Ołeksij Sliwinski Mykoła Zajczenkow Mychajło Łucznik Borys Markin |
2002 Sewilla | Słowacja Martin Chorváth Rastislav Kužel Ladislav Belovič Juraj Lipták | Hiszpania Manuel Muñoz Jaime Acuńa Aique González Oier Aizpurua | Węgry Vince Fehérvári Róbert Hegedűs Gábor Horváth István Bée |
2003 Gainesville | Ukraina Ołeksij Sliwinski Mychajło Łucznik Mykoła Zajczenkow Andrij Borzukow | Rumunia Vasile Curuzan Marian Băban Alexandru Ceausu Nicu Serban | Hiszpania Manuel Muñoz Jaime Acuńa Aique González Oier Aizpurua |
2005 Zagrzeb | Węgry Gergely Gyertyános István Beé Viktor Kadler Balazs Babella | Niemcy Jonas Ems Björn Goldschmidt Björn Bach Norman Bröckl | Białoruś Raman Piatruszenka Alaksiej Abałmasau Dziamjan Turczyn Wadzim Machnieu |
2006 Segedyn | Serbia Ognjen Filipović Dragan Zorić Bora Sibinkić Milan Đenadić | Węgry Viktor Kadler István Beé Gergely Gyertyános Balázs Babella | Rosja Stiepan Szewczuk Siergiej Kosiłow Konstantin Wiszniakow Siergiej Chowański |
2007 Duisburg | Węgry Viktor Kadler István Beé Gergely Boros Balázs Babella | Serbia Ognjen Filipović Dragan Zorić Bora Sibinkić Milan Đenadić | Rosja Stiepan Szewczuk Anton Wasiliew Konstantin Wiszniakow Siergiej Chowański |
2009 Dartmouth | Białoruś Wadzim Machnieu Raman Piatruszenka Taras Walko Dziamjan Turczyn | Słowacja Juraj Tarr Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček | Rosja Aleksandr Djaczenko Siergiej Chowanskij Stiepan Szewczuk Roman Zarubin |
500 m K4
4 × 500 m K1 relay
10 000 m K1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1938 Vaxholm | Karl Widmark | Czesław Sobieraj | Egon Nilsson |
1938 Vaxholm (Składane) | Arne Bogren | Kamill Balatoni | Günter Nowatzki |
1950 Kopenhaga | Thorvald Strömberg | Gert Fredriksson | Arne Jansson |
1954 Mâcon | Ferenc Hatlaczky | Miloš Pech | Harald Eriksen |
1958 Praga | Thorvald Strömberg | Ladislav Čepčianský | Vagn Schmidt |
1963 Jajce | Fritz Briel | Sven-Olov Sjödelius | Mihály Hesz |
1966 Berlin Wschodni | Mihály Hesz | Władimir Zemlakow | Fritz Briel |
1970 Kopenhaga | Wiktor Cariow | Erik Hansen | Péter Völgyi |
1971 Belgrad | Wiktor Cariow | Péter Völgyi | Jochen Schneider |
1973 Tampere | Aleksandr Szaparenko | Péter Völgyi | Jörgen Andersen |
1974 Meksyk | Oreste Perri | Aleksandr Szaparenko | Péter Völgyi |
1975 Belgrad | Oreste Perri | Erich Pasch | Kazimierz Nikin |
1977 Sofia | Oreste Perri | István Fábián | Nikołaj Stiepanienko |
1978 Belgrad | Milan Janić | Nikołaj Stiepanienko | István Joós |
1979 Duisburg | Milan Janić | Einar Rasmussen | Nikołaj Stiepanienko |
1981 Nottingham | Einar Rasmussen | Milan Janić | István Fábián |
1982 Belgrad | Milan Janić | Einar Rasmussen | Mikałaj Astapkowicz |
1983 Tampere | Einar Rasmussen | Milan Janić | Rick Daman |
1985 Mechelen | Greg Barton | László Nieberl | Grant Bramwell |
1986 Montreal | Ferenc Csipes | Bernard Brégeon | Stanisław Borejko |
1987 Duisburg | Greg Barton | Attila Szabó | Einar Rasmussen |
1989 Płowdiw | Attila Szabó | Stanisław Borejko | José Garcia |
1990 Poznań | Philippe Boccara | Greg Barton | Torsten Krentz |
1991 Paryż | Greg Barton | Beniamino Bonomi | Morten Ivarsen |
1993 Kopenhaga | Thor Nielsen | Knut Holmann | Attila Szabó |
10 000 m K2
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1938 Vaxholm | Gunnar Johansson Berndt Berndtsson | Helmut Triebe Hans Eberle | Adolf Kainz Karl Maurer |
1938 Vaxholm (Składane) | Carl-Gustav Hellstrandt Erik Helsvik | Sven Johansson Erik Bladström | Kurt Kreh Johann Fuchs |
1950 Kopenhaga | Gunnar Åkerlund Hans Wetterström | Svend Frømming Ingvard Nørregaard | Karl-Erick Björk Per-Olav Olsson |
1954 Mâcon | Max Raub Herbert Wiedermann | Sigvard Johansson Rolf Fjellmann | Ernst Steinhauer Theodor Kleine |
1958 Praga | János Urányi László Fábián | Heinz Ackers Wilhelm Schlüssel | Franz Teidl Helmuth Stocker |
1963 Jajce | László Fábián István Tímár | Tord Sahlén Tyrone Ferm | Erich Suhrbier Siegfred Brzoska |
1966 Berlin Wschodni | László Fábián Imre Szöllősi | Egil Søby Jan Johansen | Pavel Kvasil František Švec |
1970 Kopenhaga | Konstantin Kostienko Wiaczesław Kononow | Imre Szöllösi Vilmos Nagy | Costel Coșniță Vasilie Simiocenco |
1971 Belgrad | Konstantin Kostienko Wiaczesław Kononow | Egil Søby Jan Johansen | Antrop Varabiev Emilian Zahara |
1973 Tampere | Zoltán Bakó Géza Csapó | Antrop Varabiev Ion Terente | Jos Broeckx Paul Stinckens |
1974 Meksyk | Antrop Varabiev Ion Terente | Jos Broeckx Paul Stinckens | Konstantin Kostienko Wiaczesław Kononow |
1975 Belgrad | Zoltán Bakó István Szabó | Danio Merli Giorgio Sbruzzi | Valeri Czemiezo Petras Šiurskas |
1977 Sofia | Petras Šiurskas Anatolij Korołkow | Zoltán Bakó István Szabó | Nicolae Tico Cuprian Macarencu |
1978 Belgrad | Zoltán Bakó István Szabó | Alain Lebas Jean-Paul Hanquier | Nicușor Eșanu Cuprian Macarencu |
1979 Duisburg | Nicușor Eșanu Ion Bîrlădeanu | Mikałaj Astapkowicz Wiktor Bukanow | Herminio Menéndez Luis Gregorio Ramos |
1981 Nottingham | Mikałaj Astapkowicz Władimir Romanowski | István Szabó István Joós | Ion Bîrlădeanu Nicușor Eșanu |
1982 Belgrad | Bernard Brégeon Patrick Lefoulon | Ron Stevens Gert Jan Lebbink | István Szabó István Tóth |
1983 Tampere | Stephen Jackson Alain Williams | István Szabó István Tóth | Bengt Andersson Karl-Axel Sundqvist |
1985 Mechelen | Mikael Berger Conny Edholm | István Szabó István Tóth | Francesco Uberti Daniele Scarpa |
1986 Montreal | Gábor Kulcsár László Gindl | Oleg Kornejewiec Wiktor Dietkowski | Daniel Stoian Angelin Velea |
1987 Duisburg | Philippe Boccara Pascal Boucherit | Thor Nielsen Lars Koch | Ferenc Csipes Sándor Hódosi |
1989 Płowdiw | Attila Ábrahám Sándor Hódosi | Grayson Burne Ivan Lawler | Władimir Gordilej Giennadij Wasilenko |
1990 Poznań | Grayson Burne Ivan Lawler | Ian Ferguson Paul MacDonald | Boris Daniłow Władimir Mozejko |
1991 Paryż | Philippe Boccara Pascal Boucherit | Kay Bluhm Torsten Gutsche | Róbert Erban Juraj Kadnár |
1993 Kopenhaga | Zsolt Borhi Attila Ábrahám | Kalle Sundqvist Hans Olsson | Torgeir Toppe Peter Ribe |
1000 m K4
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1950 Kopenhaga | Szwecja Karl Andersson Stig Andersson Gösta Gustavsson Harry Johansson | Szwecja Karl-Erick Björk Per-Olav Olsson Klas Norgren Arne Jansson | Austria Walter Piemann Alfred Schmidtberger Otto Lackner Alfred Krammer |
1954 Mâcon | Szwecja Einar Pihl Ebbe Frick Ragnar Heurlin Stig Andersson | Szwecja Hans Wetterström Carl Sundin Sigvard Johansson Rolf Fjellman | Węgry György Mészáros János Urányi István Mészáros Ferenc Varga |
1958 Praga | RFN Michel Scheuer Georg Lietz Gustav Schmidt Theodor Kleine | RFN Günter Kruger Walter Sander Heinrich Hell Hubert Birgels | ZSRR Mykolas Rudzinskas Alfonsas Rudzinskas Vasilijs Stepanovs Władimir Zwiezdkin |
1963 Jajce | Węgry István Tímár László Fábián Otto Koltai László Ürögi | NRD Günter Holzvoigt Wolfgang Finger Wolfgang Niedrig Siegwart Karbe | Węgry György Czink János Petroczy Gábor Almasi Sámuel Egri |
1966 Berlin Wschodni | ZSRR Nikołaj Czużikow Anatolij Griszyn Wołodymyr Morozow Wiaczesław Ionow | Węgry Imre Szöllősi János Petroczy László Fábián László Ürögi | NRD Wolfgang Lange Günter Holzvoigt Wolfgang Niedrig Siegwart Karbe |
1970 Kopenhaga | Norwegia Egil Søby Steinar Amundsen Tore Berger Jan Johansen | RFN Horst Mattern Rainer Hannes Jochen Schneider Erich Kemnitz | Szwecja Kurt Lycjner Willy Tesch Åke Sandin Hans Nilsson |
1971 Belgrad | Rumunia Cuprian Macarencu Costel Coșniță Vasilie Simioncenco Atanasie Sciotnic | Węgry Csaba Giczy István Tímár György Mészáros Csongor Vargha | ZSRR Heino Kurvet Nikołaj Gorbaczow Władimir Klimow Władimir Zemlakow |
1973 Tampere | Węgry Csaba Giczy Tibor Nagy Csongor Vargha Géza Kralován | RFN Hans-Erich Pasch Horst Mattern Rudolf Blass Eberhard Fischer | Rumunia Atanasie Sciotnic Cuprian Macarencu Costel Coșniță Vasilie Simioncenco |
1974 Meksyk | ZSRR Leonid Dieriewjanko Piotr Szurga Anatolij Szarykin Nikołaj Gorbaczow | Węgry Csaba Giczy István Tímár György Mészáros Csongor Vargha | Polska Ryszard Oborski Kazimierz Górecki Grzegorz Kołtan Andrzej Matysiak |
1975 Belgrad | Norwegia Einar Rasmussen Steinar Amundsen Andreas Orheim Olaf Søyland | Rumunia Costel Coșniță Cuprian Macarencu Vasilie Simioncenco Nicușor Eșanu | ZSRR Leonid Dieriewjanko Nikołaj Gorbaczow Piotr Szurga Anatolij Szarykin |
1977 Sofia | ZSRR Aleksandr Szaparenko Władimir Morozow Siergiej Nikolski Aleksandr Awdiejew | Węgry Csaba Giczy János Rátkai István Joos Iván Herczeg | Polska Andrzej Klimaszewski Krzysztof Lepianka Zbigniew Torzecki Zdzisław Szubski |
1978 Belgrad | ZSRR Aleksandr Szaparenko Władimir Morozow Siergiej Nikolski Aleksandr Awdiejew | Polska Andrzej Klimaszewski Krzysztof Lepianka Zbigniew Torzecki Zdzisław Szubski | Rumunia Cuprian Macarencu Ciobann Marian Ștefan Augustin Doinaș Nicolae Tico |
1979 Duisburg | ZSRR Aleksandr Szaparenko Władimir Morozow Siergiej Nikolski Aleksandr Awdiejew | Polska Ryszard Oborski Daniel Wełna Grzegorz Kołtan Grzegorz Śledziewski | Węgry Tamás Benkő Péter Konecsny László Szabó Zoltán Romhanyi |
1981 Nottingham | ZSRR Aleksandr Jermiłow Nikołaj Baranow Siergiej Kołokołow Wasilij Silenkow | Polska Leszek Jamroziński Andrzej Klimaszewski Ryszard Oborski Zdzisław Szubski | Wielka Brytania Stephen Brown Christopher Canham Stephen Jackson Alain Williams |
1982 Belgrad | ZSRR Aleksandr Jermiłow Nikołaj Baranow Siergiej Czuchraj Władimir Romanowski | Rumunia Petrica Dimofte Florian Marinescu Ionel Igorov Anghei Coman | Węgry Kálmán Petrikovics Tamás Szekes László Rasztotzky Tibor Helyi |
1983 Tampere | ZSRR Mikałaj Astapkowicz Nikołaj Baranow Aleksandr Jermiłow Aleksandr Awdiejew | Norwegia Harald Amundsen Geir Kvillum Lars Ivar Gran Arne Slettsjø | Polska Ireneusz Ciurzyński Andrzej Klimaszewski Ryszard Oborski Krzysztof Szczepański |
1985 Mechelen | Węgry Zoltán Böjti Tibor Helyi Zoltán Kovács Kálmán Petrovics | Szwecja Tommy Karls Bengt Andersson Peter Ekström Torbjörn Thoresson | Dania Brian Kragh Thor Nielsen Lars Koch Henrik Christiansen |
1986 Montreal | ZSRR Nikołaj Osieledec Siergiej Kisielow Grigorij Miedwiediew Aleksandr Akunisznikow | Rumunia Ionel Constantin Nicolae Feodoset Ionel Letcae Alexandru Dulau | Węgry Tibor Bojati Tibor Helyi László Nieberl Kálmán Petrovics |
1987 Duisburg | Norwegia Harald Amundsen Arne Slettsjø Morten Ivarsen Arne Johan Almeland | Węgry Tibor Bojati Tibor Helyi Zoltán Berkes Kálmán Petrovics | RFN Gilbert Schneider Oliver Kegel Carsten Lömker Thomas Reineck |
1989 Płowdiw | ZSRR Władimir Bobrieszow Aleksandr Myzgin Artūras Vieta Siergiej Superata | Węgry Gábor Kulcsár Ákos Angyal Ferenc Csipes László Vincze | Polska Andrzej Gajewski Tomasz Franaszek Grzegorz Kaleta Mariusz Rutkowski |
1990 Poznań | ZSRR Dmitrij Bańkowski Władimir Bobrieszow Aleksandr Myzgin Artūras Vieta | Polska Andrzej Gajewski Andrzej Gryczko Grzegorz Kaleta Mariusz Rutkowski | Szwecja Gunar Olsson Hans Olsson Peter Orban Kalle Sundqvist |
1991 Paryż | Niemcy Detlef Hofmann Oliver Kegel Thomas Reineck André Wohllebe | Australia Ramon Andersson Clint Robinson Ian Rowling Steven Wood | Szwecja Jonas Fager Hans Olsson Peter Orban Pablo Grate |
1993 Kopenhaga | Niemcy Thomas Reineck Oliver Kegel André Wohllebe Mario van Appen | Polska Andrzej Gryczko Piotr Markiewicz Maciej Freimut Grzegorz Kołtan | Rosja Siergiej Wierlin Władimir Bobrieszow Siergiej Cybulnikow Siergiej Gałkow |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie ICF. sportscene.tv. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-10)]. (ang.).