Medaliści mistrzostw świata w kajakarstwie – kanadyjki mężczyzn
Lista medalistów mistrzostw świata w kajakarstwie w kanadyjkach mężczyzn.
Konkurencje obecnie rozgrywane
200 m C1
200 m C2
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1994 Meksyk | Aleksandr Masiejkow Dmitrij Dowgalonok | György Kolonics Csaba Horváth | Olivier Boivin Sylvain Hoyer |
1995 Duisburg | György Kolonics Csaba Horváth | Mark Eschelbach Thomas Zereske | Marin Marinow Błagowest Stojanow |
1997 Dartmouth | Thomas Zereske Christian Gille | Pawieł Konowałow Władimir Ładosza | Petr Fuksa Pavel Bednář |
1998 Segedyn | Thomas Zereske Christian Gille | Miklós Buzál Attila Végh | Władisław Połzunow Andriej Kabanow |
1999 Mediolan | Konstantin Fomiczow Aleksandr Artiemida | Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko | Thomas Zereske Christian Gille |
2001 Poznań | Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko | Ionel Averian Mihail Vartolomei | Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira |
2002 Sewilla | Ibrahim Rojas Ledi Balceiro | Petr Fuksa Petr Netušil | Mihail Vartolomei Ionel Averian |
2003 Gainesville | Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko | Petr Fuksa Petr Netušil | Serhij Kłymniuk Dmytro Sablin |
2005 Zagrzeb | Nikołaj Lipkin Jewgienij Ignatow | Tomasz Wylenzek Christian Gille | Serguey Torres Madrigal Karel Aguilar Chacon |
2006 Segedyn | Iwan Sztyl Jewgienij Ignatow | Tomasz Wylenzek Christian Gille | Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis |
2007 Duisburg | Iwan Sztyl Jewgienij Ignatow | Tomasz Wylenzek Christian Gille | Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis |
2009 Dartmouth | Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis | Iwan Sztyl Jewgienij Ignatow | Stefan Holtz Robert Nuck |
2010 Poznań | Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis | Iwan Sztyl Jewgienij Ignatow | Paweł Skowroński Paweł Baraszkiewicz |
2011 Segedyn | Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis | Wiktor Miełantjew Nikołaj Lipkin | Dzmitryj Rabczanka Alaksandr Wauczecki |
2013 Duisburg | Robert Nuck Stefan Holtz | Aleksandr Kowalenko Nikołaj Lipkin | Dzmitryj Rabczanka Alaksandr Wauczecki |
2014 Moskwa | Aleksiej Korowaszkow Iwan Sztyl | Stefan Holtz Robert Nuck | Isaquias Queiroz Erlon Silva |
4 × 200 m C1 relay
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2009 Dartmouth | Rosja Jewgenij Ignatow Nikołaj Lipkin Wiktor Miełantiew Iwan Sztyl | Węgry Attila Bozsik László Foltán Gábor Horváth Attila Vajda | Francja Mathieu Goubel Thomas Simart William Tchamba Bertrand Hemonic |
2010 Poznań | Rosja Iwan Sztyl Michaił Pawłow Nikołaj Lipkin Jewgienij Ignatow | Ukraina Ołeksandr Maksymczuk Jurij Cheban Stanisław Szymanski Wiaczesław Tekosz | Polska Adam Ginter Roman Rynkiewicz Mariusz Kruk Paweł Baraszkiewicz |
2011 Segedyn | Rosja Iwan Sztyl Jewgienij Ignatow Aleksiej Korowaszkow Wiktor Miełantjew | Azerbejdżan Serhij Bezuhlij Maksim Prokopenko Wałentyn Demjanenko Andriej Krajtor | Niemcy Stefan Holtz Björn Wäschke Stefan Kiraj Sebastian Brendel |
2013 Duisburg | Rosja Andriej Krajtor Wiktor Miełantjew Andriej Ganin Iwan Sztyl | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz Stefan Kiraj Sebastian Brendel | Kanada Jason McCoombs Mark Oldershaw Gabriel Beauchesne-Sévigny Benjamin Russel |
2014 Moskwa | Rosja Aleksiej Korowaszkow Andriej Krajtor Nikołaj Lipkin Iwan Sztyl | Ukraina Witalij Holiuk Jurij Czeban Ołeksandr Maksymczuk Wadym Cipan | Węgry Jonatán Hajdú Dávid Korisánszky Ádám Lantos Péter Nagy |
500 m C1
500 m C2
1000 m C1
1000 m C2
1000 m C4
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1989 Płowdiw | ZSRR Jurij Gurin Nicolae Juravschi Wiktar Raniejski Waleriw Wieszko | Węgry Gusztáv Leikep Attila Szabó Gábor Takács Ervin Hoffmann | Bułgaria Dejan Bonew Nikołaj Buchałow Hristo Georgiew Paisij Lubenow |
1990 Poznań | ZSRR Jurij Gurin Nicolae Juravschi Wiktar Raniejski Waleriw Wieszko | Węgry Gáspár Boldizsár Ervin Hoffmann Gusztáv Leikep Attila Szabó | Bułgaria Dejon Sławow Nikołaj Buchałow Traicho Draganow Paisij Lubenow |
1991 Paryż | ZSRR Jurij Gurin Nicolae Juravschi Wiktar Raniejski Waleriw Wieszko | Niemcy Olaf Heukrodt Sven Montag Ulrich Papke Ingo Spelley | Bułgaria Dejon Sławow Nikołaj Buchałow Traicho Draganow Paisij Lubenow |
1993 Kopenhaga | Węgry Imre Pulai György Kolonics Tibor Takács Csaba Horváth | Rosja Andriej Kabanow Siergiej Czemienow Pawieł Konowałow Aleksandr Kostogłod | Ukraina Wiktor Dobrotworski Serhij Osadczij Andrij Bałabanow Ołeksandr Kliniczenko |
1994 Meksyk | Węgry Imre Pulai György Kolonics Tibor Takács Csaba Horváth | Rumunia Marcel Glavan Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu | Meksyk Juan Martínez Antonio Romero Ramón Ferrer Benjamín Castaneda |
1995 Duisburg | Rumunia Marcel Glavan Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu | Węgry Gáspár Boldizsár Ferenc Novák Csaba Hüttner György Zala | Niemcy Ulrich Papke Patrick Schulze Christian Gille Jens Lubrich |
1997 Dartmouth | Rumunia Marcel Glavan Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu | Rosja Konstantin Fomiczew Maksim Opalew Wladisław Połzounow Aleksandr Kostogłod | Polska Daniel Jędraszko Piotr Midloch Paweł Midloch Paweł Baraszkiewicz |
1998 Segedyn | Węgry Csaba Horváth Béla Belicza Csaba Hüttner László Szuszkó | Rosja Konstantin Fomiczew Andriej Kabanow Wasilij Majłow Ignat Kowalow | Czechy Martin Doktor Petr Netušil Jan Macháč Viktor Jiráský |
1999 Mediolan | Rosja Konstantin Fomiczew Andriej Kabanow Aleksiej Wołkonski Ignat Kowalow | Rumunia Mitică Pricop Ionel Averian Iosif Anisim Samil Grigoe | Węgry Csaba Horváth Béla Belicza Aron Gajarszki György Kozmann |
2001 Poznań | Węgry György Zala György Kozmann Béla Belicza Gábor Ivan | Białoruś Iwan Skoworodkin Alaksandr Bahdanowicz Alaksandr Kurliandczyk Alaksandr Żukouski | Rumunia Iosif Anisim Chirac Marcov Ionel Averian Mikhail Vartolomei |
2002 Sewilla | Polska Andrzej Jezierski Adam Ginter Michał Gajowink Roman Rynkiewicz | Kanada Dimitri Joukovski Maxim Boilard Tamás Buday Attila Buday | Białoruś Siamon Sapanienka Alaksandr Bahdanowicz Alaksandr Kurliandczyk Alaksandr Żukouski |
2003 Gainesville | Węgry Csaba Hüttner Márton Joób Imre Pulai Ferenc Novák | Kanada Dimitri Joukovski Maxim Boilard Tamás Buday Attila Buday | Polska Andrzej Jezierski Roman Rynkiewicz Adam Ginter Wojciech Tyszyński |
2005 Zagrzeb | Polska Wojciech Tyszyński Michał Śliwiński Andrzej Jezierski Michał Gajownik | Rumunia Ciprian Popa Loredan Popa Florin Mironcic Petre Condrat | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz Thomas Lück Stephan Breuing |
2006 Segedyn | Niemcy Robert Nuck Stephan Breuing Stefan Holtz Thomas Lück | Kanada Andrew James Russell Thomas Hall Kyle Jeffery Dmitri Joukovski | Białoruś Aleksandr Kurliandczyk Aleksandr Żukouski Alaksandr Bahdanowicz Andrej Bahdanowicz |
2007 Duisburg | Rumunia Iosif Chirilă Andrei Cuculici Silviu Simioncencu Loredan Popa | Niemcy Robert Nuck Erik Leue Thomas Lück Stefan Holtz | Węgry Márton Metka Robert Mike Mátyás Sáfrán Gábor Balázs |
2009 Dartmouth | Białoruś Dzianis Haraża Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Alaksandr Wauczecki | Niemcy Chris Wend Thomas Lück Erik Rebstock Ronald Verch | Rumunia Cătălin Costache Silviu Simioncencu Iosif Chirilă Andrei Cuculici |
2010 Poznań | Białoruś Dzianis Haraża Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Alaksandr Wauczecki | Rumunia Gabriel Gheoca Nicolae Bogdan Mihail Simon Florin Comanici | Niemcy Chris Wend Tomasz Wylenzek Erik Rebstock Ronald Verch |
2011 Segedyn | Białoruś Dzianis Haraża Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Alaksandr Wauczecki | Rumunia Gabriel Gheoca Catalin Costache Florian Comanici Mihail Simon | Węgry Mátyás Sáfrán Mihály Sáfrán Henrik Vasbányai Szabolcs Németh |
2013 Duisburg | Niemcy Kurt Kuschela Erik Leue Erik Rebstock Peter Kretschmer | Białoruś Dzianis Haraża Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Alaksandr Wauczecki | Węgry Dávid Korisánszky Péter Korisánszky András Vass Dávid Varga |
2014 Moskwa | Rosja Rasuł Iszmukamedow Wiktor Miełantjew Ilja Pierwuchin Kirił Szamszurin | Białoruś Dzianis Haraża Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Alaksandr Wauczecki | Węgry Tamás Kiss Pál Sarudi András Vass Dávid Varga |
5000 m C1
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
2010 Poznań | Ronald Verch | José Luis Bouza | Marián Ostrčil |
2011 Segedyn | Mychajło Koszman | Lukáš Koranda | José Luis Bouza |
2013 Duisburg | Sebastian Brendel | Attila Vajda | Mark Oldershaw |
2014 Moskwa | Sebastian Brendel | Attila Vajda | Pawieł Pietrow |
Konkurencje już nierozgrywane
200 m C4
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1994 Meksyk | Rosja Pawieł Konowałow Andriej Kabanow Siergiej Czemierow Aleksandr Kostogłod | Węgry György Kolonics Csaba Horváth Attila Szabó Ervin Hoffmann | Czechy Petr Procházka Tomáš Křivánek Roman Dittrich Waldemar Fibigr |
1995 Duisburg | Węgry Ervin Hoffmann Attila Szabó György Kolonics Csaba Horváth | Czechy Petr Procházka Tomáš Křivánek Roman Dittrich Waldemar Fibigr | Francja Olivier Boivin Sylvain Hoyer Eric le Leuch Benoît Bernard |
1997 Dartmouth | Białoruś Alaksandr Masiejkau Andrey Beliayev Anatoliy Reneiskiy Vladimir Marinov | Węgry György Kolonics Csaba Horváth Ervin Hoffmann Béla Belicza | Czechy Petr Procházka Tomáš Křivánek Pavel Bednář Petr Fuksa |
1998 Segedyn | Czechy Petr Procházka Tomáš Křivánek Petr Fuksa Karel Kožíšek | Białoruś Alaksandr Masiejkow Anatolij Reniejski Andrey Beliayev Sergey Pletnev | Rosja Pawieł Konowałow Konstantin Fomiczow Władimir Ładosza Aleksandr Kostogłod |
1999 Mediolan | Rosja Roman Kruglakow Władimir Ładosza Konstantin Fomiczow Andriej Kabanow | Czechy Petr Procházka Jan Břečka Petr Fuksa Karel Kožíšek | Rumunia Mitică Pricop Ionel Averian Gheorghe Andriev Florin Popescu |
2001 Poznań | Węgry Sándor Malomsoki Gábor Ivan György Zala László Vasili | Czechy Petr Netušil Jan Břečka Karel Kožíšek Petr Fuksa | Rosja Aleksandr Kowalow Aleksandr Kostogłod Władisław Połzunow Maksim Opalew |
2002 Sewilla | Rosja Maksim Opalew Roman Kruglakow Siergiej Ulegin Aleksandr Kostogłod | Czechy Petr Fuksa Jan Břečka Petr Procházka Karel Kožíšek | Rumunia Mihail Vartolomei Ionel Averian Mitică Pricop Petra Condrat |
2003 Gainesville | Rosja Siergiej Ulegin Aleksandr Kostogłod Roman Kruglakow Maksim Opalew | Węgry Sándor Malomsoki László Vasali György Kozmann György Kolonics | Czechy Petr Fuksa Petr Netušil Jan Břečka Karel Kožíšek |
2005 Zagrzeb | Rosja Aleksandr Kowalow Aleksandr Kostogłod Roman Kruglakow Maksim Opalew | Czechy Petr Procházka Petr Netušil Jan Břečka Petr Fuksa | Białoruś Aleksander Kurlandczyk Alaksandr Żukouski Siamon Sapanienka Alaksandr Bahdanowicz |
2006 Segedyn | Czechy Petr Procházka Jiří Heller Jan Břečka Petr Fuksa | Białoruś Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Kanstancin Szczarbak Alaksandr Wauczecki | Węgry Pál Sarudi Márton Joób Gábor Horváth Péter Balázs |
2007 Duisburg | Węgry Gábor Horváth Péter Balázs Márton Joób Pál Sarudi | Rosja Jewgienij Dorochin Nikołaj Lipkin Jewgienij Ignatiew Iwan Sztyl | Białoruś Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Kanstancin Szczarbak Alaksandr Wauczecki |
2009 Dartmouth | Białoruś Alaksandr Bahdanowicz Dzmitryj Rabczanka Alaksandr Wauczecki Andrej Bahdanowicz | Rosja Aleksandr Kostogłod Nikołaj Lipkin Wiktor Miełantiew Siergiej Ulegin | Węgry Attila Bozsik László Foltán Gábor Horváth Gergő Németh |
500 m C4
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1989 Płowdiw | ZSRR Jurij Gurin Nicolae Juravschi Wiktar Raniejski Waleriw Wieszko | Węgry Attila Szabó Zsolt Varga György Zala Ervin Hoffmann | Francja Bénoît Bernard Joël Bettin Philippe Renaud Pascal Sylvoz |
1990 Poznań | ZSRR Jurij Gurin Nicolae Juravschi Wiktar Raniejski Waleriw Wieszko | Węgry Zsolt Bohács Ervin Hoffmann Gusztáv Leikep Attila Szabó | Bułgaria Dejon Sławow Nikołaj Buchałow Traicho Draganow Paisij Lubenow |
1991 Paryż | ZSRR Jurij Gurin Nicolae Juravschi Wiktar Raniejski Waleriw Wieszko | Francja Bénoît Bernard Joël Bettin Philippe Renaud Pascal Sylvoz | Niemcy Axel Berndt Andreas Dittmer Sven Montag Thomas Zereske |
1993 Kopenhaga | Węgry Ervin Hoffmann Attila Szabó Gáspár Boldizsár Ferenc Novák | Rosja Andriej Kabanow Siergiej Czemienow Pawieł Konowałow Aleksandr Kostogłod | Czechy Petr Procházka Roman Dittrich Waldemar Fibigr Tomáš Křivánek |
1994 Meksyk | Węgry Ervin Hoffmann Attila Szabó Gáspár Boldizsár Ferenc Novák | Rumunia Marcel Glavan Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu | Słowacja Slavomír Kňazovický Peter Páleš Csaba Orosz Juraj Filip |
1995 Duisburg | Węgry Ervin Hoffmann Attila Szabó György Kolonics Csaba Horváth | Rumunia Marcel Glavan Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu | Bułgaria Rumen Nikołow Atanas Angełow Stanimir Atanasow Dmitar Atanasow |
1997 Dartmouth | Węgry György Kolonics Csaba Horváth Csaba Hüttner László Szuszkó | Rumunia Marcel Glavan Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu | Rosja Andriej Kabanow Siergiej Czemienow Władisław Połzunow Aleksandr Kostogłod |
1998 Segedyn | Węgry György Kolonics Csaba Horváth Csaba Hüttner László Szuszkó | Rumunia Gheorghe Andriev Cosmin Pasca Ionel Averian Florin Popescu | Rosja Pawieł Konowałow Władimir Ładosza Władisław Połzunow Andriej Kabanow |
1999 Mediolan | Rosja Konstantin Fomiczew Andriej Kabanow Aleksiej Wołkonski Roman Kruglakow | Rumunia Mitică Pricop Ionel Averian Gheorghe Andriev Florin Popescu | Francja Yannick Lavigne Jean-Gilles Grare Mathieu Goubel Sylvain Hoyer |
2001 Poznań | Rumunia Iosif Anisim Florin Popescu Mikhail Vartolemei Ionel Averian | Węgry György Zala György Kozmann Béla Belicza Gábor Ivan | Rosja Roman Kruglakow Konstantin Fomiczew Władimir Ładosza Aleksiej Wołkinski |
2002 Sewilla | Rumunia Mitică Pricop Florin Popescu Mikhail Vartolemei Ionel Averian | Rosja Aleksandr Artiemida Konstantin Fomiczew Roman Kruglakow Andriej Kabanow | Polska Daniel Jędraszko Adam Ginter Michał Śliwiński Marcin Grzybowski |
2003 Gainesville | Rumunia Mitică Pricop Florin Popescu Petre Condrat Silviu Simiocencu | Polska Łukasz Woszczyński Adam Ginter Michał Śliwiński Marcin Grzybowski | Węgry Csaba Hüttner Gábor Furdok Imre Pulai Ferenc Novák |
2005 Zagrzeb | Rumunia Silviu Simoncescu Loredan Popa Florin Popescu Iosif Chirilă | Białoruś Dzmitryj Wajciszkin Alaksandr Wauczecki Kanstancin Szczarbak Dzmitryj Rabczanka | Polska Michał Gajownik Adam Ginter Michał Śliwiński Andrzej Jezierski |
2006 Segedyn | Białoruś Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Kanstancin Szczarbak Alaksandr Wauczecki | Polska Łukasz Woszczyński Paweł Baraszkiewicz Marcin Grzybowski Paweł Skowroński | Rumunia Gabriel Talpa Florin Mironcic Loredan Popa Silviu Simioncencu |
2007 Duisburg | Węgry Gábor Horváth Péter Balázs Márton Joób Pál Sarudi | Niemcy Robert Nuck Sebastian Brendel Stefan Holtz Thomas Lück | Rumunia Loredan Popa Ciprian Popa Nicolae Flocea Florin Mironcic |
10 000 m C1
10 000 m C2
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
1938 Vaxholm | Bohuslav Karlík Jan Brzák | Rupert Weinstabl Karl Proisl | Christian Holzenberg Heinz Jürgens |
1950 Kopenhaga | Jan Brzák Bohumil Kudrna | Georges Dransart Armand Loreau | Bohuslav Karlík Oldřich Lomecký |
1954 Mâcon | Károly Wieland József Halmay | Ferenc Csonka Mihály Sasvari | Jaroslav Sieger Zdeněk Ziegler |
1958 Praga | Stepan Ostżenkow Aleksandr Siłajew | Achim Sidorov Lavrenti Kalinov | Jiří Kodeš Václav Vokál |
1963 Jajce | Leonid Giejsztor Siergiej Makarienko | Willi Mehlberg Werner Ulrich | Igor Lipalit Lavrenti Kalinov |
1966 } Berlin Wschodni | Petre Maxim Gheorghe Simionov | Walerij Drybas Andreij Czimisz | András Peter István Cserha |
1970 Kopenhaga | Petre Maxim Gheorghe Simionov | Walerij Drybas Wasilij Kałagin | Bernt Lindelöf Eric Zeidlitz |
1971 Belgrad | Naum Prokupiec Aleksandr Winogradow | László Hingt István Cserha | Serghei Covaliov Vicol Calabiciov |
1973 Tampere | Vladas Česiūnas Jurij Łobanow | Cherasim Munteanu Vasile Serghei | Tamás Buday Gábor Haraszti |
1974 Meksyk | Vladas Česiūnas Jurij Łobanow | Tamás Buday Gábor Haraszti | Alain Acard Jean-Paul Cezard |
1975 Belgrad | Vladas Česiūnas Jurij Łobanow | Tamás Buday Oszkár Frey | Iwan Burczin Stefan Iliew |
1977 Sofia | Siergiej Pietrenko Jurij Łobanow | Lipat Varabiev Pavel Cozlov | Zoltán Parti András Hubik |
1978 Belgrad | Tamás Buday István Vaskuti | Gheorghe Simionov Toma Simionov | Wiktor Worobjow Aleksandr Biełyj |
1979 Duisburg | Wasyl Jurczenko Jurij Łobanow | Cherasim Munteanu Gheorge Titu | Tamás Buday István Vaskuti |
1981 Nottingham | Tamás Buday István Vaskuti | Ivan Patzaichin Toma Simionov | Jiří Vrdlovec Petr Kubíček |
1982 Belgrad | Ivan Patzaichin Toma Simionov | Wasilij Bieresa Edem Muradosiłow | Tamás Buday István Vaskuti |
1983 Tampere | Tamás Buday István Vaskuti | Ivan Patzaichin Toma Simionov | Serhij Petrenko Jurij Łaptikow |
1985 Mechelen | Matija Ljubek Mirko Nišović | Andrew Train Stephen Train | Matej Kapałkow Toszo Kapałkow |
1986 Montreal | Marek Łbik Marek Dopierała | Dumitru Betiu Vasile Lehaci | Arne Nielsson Christian Frederiksen |
1987 Duisburg | Christian Frederiksen Arne Nielsson | Marek Łbik Marek Dopierała | Ulrich Papke Ingo Spelly |
1989 Płowdiw | Christian Frederiksen Arne Nielsson | Olivier Bolvin Didier Hoyer | Andrew Train Stephen Train |
1990 Poznań | Christian Frederiksen Arne Nielsson | Gheorghe Andriev Vasile Lehaci | Andriej Bałabanow Wiktor Dobrotworski |
1991 Paryż | István Gyulay Pál Pétervári | Gheorghe Andriev Romice Haralambie | Andrew Train Stephen Train |
1993 Kopenhaga | Christian Frederiksen Arne Nielsson | Andrew Train Stephen Train | Andriej Bałabanow Wiktor Dobrotworski |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie ICF. sportscene.tv. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-10)]. (ang.)