Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 200 m stylem klasycznym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 25 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 27 | ||
Liczba sportowców | 34 | ||
Złoty medal | Julija Jefimowa | ||
Srebrny medal | Tatjana Schoenmaker | ||
Brązowy medal | Sydney Pickrem |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
200 m stylem klasycznym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 25 lipca, a finał 26 lipca.
Swój trzeci tytuł mistrzyni świata w tej konkurencji (i drugi z rzędu) zdobyła Rosjanka Julija Jefimowa, uzyskawszy czas 2:20,17. Srebrny medal wywalczyła reprezentantka Południowej Afryki Tatjana Schoenmaker (2:22,52), a brąz Kanadyjka Sydney Pickrem (2:22,90).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Rikke Møller Pedersen | 2:19,11 | Barcelona | 1 sierpnia 2013 |
Rekord mistrzostw świata | Rikke Møller Pedersen | 2:19,11 | Barcelona | 1 sierpnia 2013 |
Rekord świata juniorek | Wiktorija Zeynep Güneş | 2:19,64 | Singapur | 30 sierpnia 2015 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Lazor, AnnieAnnie Lazor | Stany Zjednoczone | 2:20,77 | Bloomington | 05-19 !19 maja |
2. | Czikunowa, JewgienijaJewgienija Czikunowa | Rosja | 2:21,07 | Kazań | 07-04 !4 lipca |
3. | King, LillyLilly King | Stany Zjednoczone | 2:21,39 | Indianapolis | 05-31 !31 maja |
4. | Jefimowa, JulijaJulija Jefimowa | Rosja | 2:21,59 | Indianapolis | 05-31 !31 maja |
5. | Ye Shiwen | Chiny | 2:22,53 | Hangzhou | 04-28 !28 kwietnia |
6. | Pickrem, SydneySydney Pickrem | Kanada | 2:22,63 | Toronto | 04-03 !3 kwietnia |
7. | Wog, KelseyKelsey Wog | Kanada | 2:22,82 | Toronto | 04-03 !3 kwietnia |
8. | Escobedo, EmilyEmily Escobedo | Stany Zjednoczone | 2:22,87 | Neapol | 07-07 !7 lipca |
9. | Schoenmaker, TatjanaTatjana Schoenmaker | Południowa Afryka | 2:22,92 | Neapol | 07-08 !8 lipca |
10. | Renshaw, MollyMolly Renshaw | Wielka Brytania | 2:23,42 | Glasgow | 04-17 !17 kwietnia |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 25 lipca o 10:50[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 5 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:24,53 | Q |
2. | 3 | 5 | Tatjana Schoenmaker | Południowa Afryka | 2:24,66 | Q |
3. | 4 | 2 | Kaylene Corbett | Południowa Afryka | 2:24,83 | Q |
4. | 2 | 7 | Lisa Mamie | Szwajcaria | 2:24,93 | Q, |
5. | 4 | 3 | Kelsey Wog | Kanada | 2:25,01 | Q |
4 | 4 | Julija Jefimowa | Rosja | Q | ||
7. | 2 | 2 | Fanny Lecluyse | Belgia | 2:25,05 | Q |
8. | 2 | 3 | Molly Renshaw | Wielka Brytania | 2:25,17 | Q |
4 | 5 | Micah Sumrall | Stany Zjednoczone | Q | ||
10. | 2 | 6 | Ye Shiwen | Chiny | 2:25,41 | Q |
11. | 2 | 4 | Reona Aoki | Japonia | 2:25,93 | Q |
12. | 3 | 6 | Marija Temnikowa | Rosja | 2:25,98 | Q |
13. | 3 | 3 | Jessica Vall | Hiszpania | 2:26,04 | Q |
14. | 3 | 8 | Victoria Kaminskaya | Portugalia | 2:26,06 | Q, |
15. | 4 | 7 | Jenna Strauch | Australia | 2:26,25 | Q |
16. | 4 | 1 | Back Su-yeon | Korea Południowa | 2:26,56 | Q |
17. | 3 | 2 | Yu Jingyao | Chiny | 2:26,77 | |
18. | 3 | 1 | Martina Carraro | Włochy | 2:27,41 | |
19. | 4 | 6 | Marina García Urzainqui | Hiszpania | 2:27,46 | |
20. | 4 | 8 | Wiktorija Zeynep Güneş | Turcja | 2:27,67 | |
21. | 3 | 7 | Jessica Hansen | Australia | 2:29,18 | |
22. | 2 | 1 | Kotryna Teterevkova | Litwa | 2:29,93 | |
23. | 2 | 8 | Sophie Hansson | Szwecja | 2:29,97 | |
24. | 2 | 0 | Weronika Hallmann | Polska | 2:30,22 | |
25. | 2 | 9 | Margaret Higgs | Bahamy | 2:30,50 | |
26. | 4 | 0 | Anastasia Gorbenko | Izrael | 2:30,67 | |
27. | 1 | 4 | Jenna Laukkanen | Finlandia | 2:31,68 | |
28. | 4 | 9 | Alina Zmuszka | Białoruś | 2:35,58 | |
29. | 1 | 5 | María Jiménez | Meksyk | 2:37,49 | |
30. | 1 | 3 | Amy Micallef | Malta | 2:44,30 | |
31. | 1 | 6 | Cheang Weng Lam | Makau | 2:46,10 | |
32. | 1 | 2 | Tilali Scanlan | Samoa Amerykańskie | 2:52,56 | |
33. | 1 | 7 | Sajina Aishath | Malediwy | 3:04,53 | |
34. ! | 3 | 4 | Lilly King | Stany Zjednoczone | 9:99,99 ! | DSQ |
34. ! | 3 | 0 | Niamh Coyne | Irlandia | 9:99,99 ! | DNS |
34. ! | 3 | 9 | Jamie Yeung | Hongkong | 9:99,99 ! | DNS |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 25 lipca o 21:21 czasu lokalnego[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Julija Jefimowa | Rosja | 2:21,20 | Q |
2. | 4 | Tatjana Schoenmaker | Południowa Afryka | 2:21,79 | Q, |
3. | 6 | Molly Renshaw | Wielka Brytania | 2:23,16 | Q |
4. | 2 | Ye Shiwen | Chiny | 2:23,49 | Q |
5. | 5 | Lisa Mamie | Szwajcaria | 2:24,47 | |
6. | 7 | Marija Temnikowa | Rosja | 2:24,55 | |
7. | 1 | Victoria Kaminskaya | Portugalia | 2:25,67 | |
8. | 8 | Back Su-yeon | Korea Południowa | 2:26,29 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:23,11 | Q |
2. | 6 | Fanny Lecluyse | Belgia | 2:23,76 | Q, |
3. | 3 | Kelsey Wog | Kanada | 2:24,17 | Q |
4. | 5 | Kaylene Corbett | Południowa Afryka | 2:24,18 | Q |
5. | 2 | Micah Sumrall | Stany Zjednoczone | 2:25,41 | |
6. | 8 | Jenna Strauch | Australia | 2:26,65 | |
7. | 7 | Reona Aoki | Japonia | 2:27,95 | |
8. | 1 | Jessica Vall | Hiszpania | 2:28,11 |
Finał
Finał rozpoczął się 26 lipca o 20:50 czasu lokalnego[4].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Julija Jefimowa | Rosja | 2:20,17 | |
2. ! | 5 | Tatjana Schoenmaker | Południowa Afryka | 2:22,52 | |
3. ! | 3 | Sydney Pickrem | Kanada | 2:22,90 | |
4. | 2 | Ye Shiwen | Chiny | 2:23,15 | |
5. | 6 | Molly Renshaw | Wielka Brytania | 2:23,78 | |
6. | 1 | Kelsey Wog | Kanada | 2:25,14 | |
7. | 7 | Fanny Lecluyse | Belgia | 2:25,23 | |
8. | 8 | Kaylene Corbett | Południowa Afryka | 2:26,62 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-25)]. (ang.).
- ↑ 2018-2019 LCM Women 200 Breast. Swim Swam. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2019-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-25)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-26)]. (ang.).