Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 800 m stylem dowolnym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 26 lipca 2019 (eliminacje) | ||
Liczba ekip | 32 | ||
Liczba sportowców | 40 | ||
Złoty medal | Katie Ledecky | ||
Srebrny medal | Simona Quadarella | ||
Brązowy medal | Ariarne Titmus |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m |
|
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
800 m stylem dowolnym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje miały miejsce 26 lipca, a finał 27 lipca.
Po raz czwarty z rzędu mistrzynią świata w tej konkurencji została Amerykanka Katie Ledecky, uzyskawszy czas 8:13,58. Srebrny medal zdobyła Włoszka Simona Quadarella, która poprawiła rekord swojego kraju (8:14,99). Brąz wywalczyła Australijka Ariarne Titmus, ustanawiając nowy rekord Australii i Oceanii (8:15,70).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Katie Ledecky | 8:04,79 | Rio de Janeiro | 12 sierpnia 2016 |
Rekord mistrzostw świata | Katie Ledecky | 8:07,39 | Kazań | 8 sierpnia 2015 |
Rekord świata juniorek | Katie Ledecky | 8:11,00 | Shenandoah | 22 czerwca 2014 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ledecky, KatieKatie Ledecky | Stany Zjednoczone | 8:10,70 | Bloomington | 05-19 !19 maja |
2. | Wang Jianjiahe | Chiny | 8:14,64 | Qingdao | 03-30 !30 marca |
3. | Smith, LeahLeah Smith | Stany Zjednoczone | 8:16,33 | Richmond | 04-10 !10 kwietnia |
4. | Titmus, AriarneAriarne Titmus | Australia | 8:18,23 | Brisbane | 06-12 !12 czerwca |
5. | Quadarella, SimonaSimona Quadarella | Włochy | 8:21,20 | Rzym | 06-22 !22 czerwca |
6. | Melverton, KiahKiah Melverton | Australia | 8:22,83 | Brisbane | 06-12 !12 czerwca |
7. | Köhler, SarahSarah Köhler | Niemcy | 8:23,63 | Bergen | 04-05 !5 kwietnia |
8. | Késely, AjnaAjna Késely | Węgry | 8:24,25 | Canet-en-Roussillon | 06-11 !11 czerwca |
9. | Pignatiello, DelfinaDelfina Pignatiello | Argentyna | 8:24,33 | Canet-en-Roussillon | 06-11 !11 czerwca |
10. | Pallister, LaniLani Pallister | Australia | 8:25,66 | Brisbane | 06-12 !12 czerwca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 26 lipca o 12:05 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 5 | Leah Smith | Stany Zjednoczone | 8:17,23 | Q |
2. | 5 | 4 | Katie Ledecky | Stany Zjednoczone | 8:17,42 | Q |
3. | 5 | 3 | Ariarne Titmus | Australia | 8:19,43 | Q |
4. | 4 | 5 | Simona Quadarella | Włochy | 8:20,86 | Q |
5. | 4 | 4 | Wang Jianjiahe | Chiny | 8:20,91 | Q |
6. | 4 | 3 | Sarah Köhler | Niemcy | 8:22,95 | Q |
7. | 5 | 7 | Mireia Belmonte | Hiszpania | 8:28,22 | Q |
8. | 4 | 6 | Kiah Melverton | Australia | 8:29,70 | Q |
9. | 5 | 1 | Tjaša Oder | Słowenia | 8:30,97 | |
10. | 5 | 6 | Ajna Késely | Węgry | 8:32,34 | |
11. | 5 | 8 | Jimena Pérez | Hiszpania | 8:32,38 | |
12. | 5 | 2 | Anna Jegorowa | Rosja | 8:34,73 | |
13. | 4 | 1 | Julia Hassler | Liechtenstein | 8:34,91 | |
14. | 3 | 3 | Giulia Gabbrielleschi | Włochy | 8:35,03 | |
15. | 4 | 7 | Li Bingjie | Chiny | 8:37,41 | |
16. | 5 | 0 | Anastasiya Kirpichnikova | Rosja | 8:37,90 | |
17. | 3 | 5 | Tamila Holub | Portugalia | 8:38,77 | |
18. | 4 | 8 | Mackenzie Padington | Kanada | 8:39,58 | |
19. | 5 | 9 | Viviane Jungblut | Brazylia | 8:42,52 | |
20. | 4 | 9 | Diana Durães | Portugalia | 8:44,37 | |
21. | 3 | 6 | Eve Thomas | Nowa Zelandia | 8:44,65 | |
22. | 3 | 4 | Marlene Kahler | Austria | 8:45,13 | |
23. | 3 | 2 | Gan Ching Hwee | Singapur | 8:47,88 | |
24. | 3 | 8 | Duné Coetzee | Południowa Afryka | 8:47,97 | |
25. | 2 | 5 | Matea Sumajstorčić | Chorwacja | 8:48,61 | |
26. | 3 | 7 | Han Da-kyung | Korea Południowa | 8:49,90 | |
27. | 4 | 2 | Boglárka Kapás | Węgry | 8:50,13 | |
28. | 3 | 9 | Hanna Eriksson | Szwecja | 8:52,14 | |
29. | 2 | 2 | Arianna Valloni | San Marino | 8:52,85 | |
30. | 2 | 4 | Ho Nam Wai | Hongkong | 8:53,37 | |
31. | 2 | 3 | Laura Lahtinen | Finlandia | 8:54,94 | |
32. | 3 | 0 | Nicole Oliva | Filipiny | 8:55,50 | |
33. | 2 | 6 | Ammiga Himathongkom | Tajlandia | 8:57,83 | |
34. | 2 | 8 | Julia Arino | Argentyna | 9:04,02 | |
35. | 2 | 7 | Souad Cherouati | Algieria | 9:12,30 | |
36. | 1 | 4 | Eva Petrovska | Macedonia Północna | 9:12,71 | |
37. | 2 | 0 | Gabriella Doueihy | Liban | 9:19,78 | |
38. | 1 | 3 | Talita Te Flan | Wybrzeże Kości Słoniowej | 9:21,19 | |
39. | 1 | 5 | Raya Embury-Brown | Kajmany | 9:22,69 | |
40. | 2 | 1 | Diana Zlobina | Kazachstan | 9:31,05 | |
41. ! | 3 | 1 | Joanna Evans | Bahamy | 9:99,99 ! | DNS |
4 | 0 | Kristel Köbrich | Chile | 9:99,99 ! | DNS |
Finał
Finał rozpoczął się 27 lipca o 21:25 czasu lokalnego[3].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 5 | Katie Ledecky | Stany Zjednoczone | 8:13,58 | |
2. ! | 6 | Simona Quadarella | Włochy | 8:14,99 | |
3. ! | 3 | Ariarne Titmus | Australia | 8:15,70 | |
4. | 7 | Sarah Köhler | Niemcy | 8:16,43 | |
5. | 4 | Leah Smith | Stany Zjednoczone | 8:17,10 | |
6. | 2 | Wang Jianjiahe | Chiny | 8:18,57 | |
7. | 8 | Kiah Melverton | Australia | 8:25,07 | |
8. | 1 | Mireia Belmonte | Hiszpania | 8:25,51 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-26)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-27)]. (ang.).