Pływanie na otwartym akwenie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – zespół
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 18 lipca | ||
Liczba ekip | 21 | ||
Liczba sportowców | 84 | ||
Złoty medal | Niemcy | ||
Srebrny medal | Włochy | ||
Brązowy medal | Stany Zjednoczone |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Gwangju 2019
Gwangju 2019
Indywidualne
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
Synchronicznie
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
Styl dowolny
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
Sztafety mieszane
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
5 km drużynowo – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019, która odbyła się 18 lipca.
Wyniki
Zawody rozpoczęły się o 8:00 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Państwo | Zawodnicy | Czas |
---|---|---|---|
1. ! | Niemcy | Lea Boy Sarah Köhler Sören Meißner Rob Muffels | 53:58,7 |
2. ! | Włochy | Rachele Bruni Giulia Gabbrielleschi Domenico Acerenza Gregorio Paltrinieri | 53:58,9 |
3. ! | Stany Zjednoczone | Haley Anderson Jordan Wilimovsky Ashley Twichell Michael Brinegar | 53:59,0 |
4. | Brazylia | Ana Marcela Cunha Viviane Jungblut Diogo Villarinho Fernando Ponte | 54:24,5 |
5. | Australia | Chelsea Gubecka Hayden Cotter Kareena Lee Nicholas Sloman | 54:36,8 |
6. | Francja | Lara Grangeon David Aubry Aurélie Muller Marc-Antoine Olivier | 54:37,1 |
7. | Holandia | Esmee Vermeulen Sharon van Rouwendaal Pepijn Smits Ferry Weertman | 54:37,2 |
8. | Węgry | Réka Rohács Gergely Gyurta Anna Olasz Kristóf Rasovszky | 55:02,7 |
9. | Chiny | Hou Yawen Cheng Long An Jiabao Xin Xin | 55:14,8 |
10. | Rosja | Anastasia Basalduk Denis Adeev Walerija Jermakowa Kiriłł Abrosimow | 55:19,1 |
11. | Wielka Brytania | Danielle Huskisson Alice Dearing Tobias Robinson Jack Burnell | 55:31,1 |
12. | Hiszpania | Paula Ruiz Guillem Pujol María de Valdés Álvarez Raúl Santiago Betancor | 55:31,5 |
13. | Kanada | Kate Sanderson Fan Hau-Li Chantel Jeffrey Eric Hedlin | 56:20,3 |
14. | Japonia | Yumi Kida Takeshi Toyoda Minami Niikura Taiki Nonaka | 56:52,1 |
15. | Południowa Afryka | Michelle Weber Danie Marais Robyn Kinghorn Chad Ho | 56:52,9 |
16. | Izrael | Yonatan Rosin Matan Roditi Eva Fabian Eden Girloanta | 57:24,5 |
17. | Meksyk | Martha Aguilar Daniel Delgadillo Martha Sandoval Arturo Pérez Vertti | 58:37,0 |
18. | Korea Południowa | Ban Seon-jae Park Seok-hyun Jung Ha-eun Jae Park | 58:59,0 |
19. | Wenezuela | Liliana Hernández Wilder Carreno Paola Pérez Diego Vera | 59:01,0 |
20. | Ekwador | David Farinango Nataly Caldas Calle Ana Abad David Castro | 59:37,9 |
21. | Hongkong | William Thorley Keith Sin Nip Tsz Yin Wong Cho Ying | 60:37,9 !1:00:37,9 |
Przypisy
- ↑ 5 km drużynowo – wyniki. Omega Timing. [dostęp 2019-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-18)]. (ang.).