2012 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası
2012 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Hırvatistan, Zagreb |
Tarih | 19-24 Haziran 2012 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Rusya |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Rusya |
← 2011 2013 → |
2012 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası(U20), 19-24 Haziran 2012 tarihleri arasında Hırvatistan'ın Zagreb kentinde gerçekleştirildi.[1][2]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Hırvatistan)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 9 | 3 | 3 | 15 |
2 | Azerbaycan | 4 | 3 | 7 | 14 |
3 | Türkiye | 2 | 4 | 5 | 11 |
4 | Almanya | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Belarus | 1 | 4 | 3 | 8 |
6 | Ermenistan | 1 | 2 | 1 | 4 |
7 | Bulgaristan | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | İsveç | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Estonya | 1 | 0 | 0 | 1 |
Finlandiya | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Hırvatistan* | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Moldova | 0 | 1 | 5 | 6 |
Ukrayna | 0 | 1 | 5 | 6 | |
14 | Gürcistan | 0 | 1 | 3 | 4 |
Polonya | 0 | 1 | 3 | 4 | |
16 | Fransa | 0 | 1 | 1 | 2 |
17 | Norveç | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Romanya | 0 | 0 | 5 | 5 |
19 | Litvanya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Macaristan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Yunanistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İsrail | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (22 Ülke) | 24 | 24 | 48 | 96 |
Takım sıralaması
Rank | Erkekler Serbest | Erkekler Grekoromen | Kadınlar Serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | Rusya | 67 | Rusya | 61 | Rusya | 43 |
2 | Azerbaycan | 56 | Azerbaycan | 49 | Türkiye | 42 |
3 | Türkiye | 47 | Türkiye | 48 | Romanya | 38 |
4 | Ukrayna | 36 | Gürcistan | 40 | Ukrayna | 37 |
5 | Ermenistan | 35 | Almanya | 31 | Belarus | 36 |
Madalya özeti
Erkekler Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Aldar Balzhinimayev | Marc Luithle | Mahsad Hasanau |
Armen Arakeliyan | |||
55 kg | Galib Aliyev | Artak Hovhannisyan | Said Gazimagomedov |
Raul Donu | |||
60 kg | Akhmednabi Gvarzatilov | Selahattin Kılıçsallayan | Bulat Batoev |
Volodya Frangulyan | |||
66 kg | Mustafa Kaya | Davit Apoyan | Kevin Henkel |
Ivan Petriv | |||
74 kg | Atsamaz Sanakoev | Abdulkadir Özmen | Jumber Kvelashvili |
Eljan Usubzadev | |||
84 kg | Aliaksandr Hushtyn | Albert Tsipinov | Parviz Akhundov |
Evgheni Eremiev | |||
96 kg | Magomedkamil Guseynov | Dzmitry Harbunou | Ali Bönceoğlu |
Said Gamidov | |||
120 kg | Ali Magomedabirov | Vitaliy Gagiev | Viktor Svetlichkin |
Hamza Özkaradeniz |
Erkekler Grekoromen
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Tolgahan Karataş | Artur Labazanov | Andriy Tsaryuk |
Murad Bazarov | |||
55 kg | Gevorg Garibyan | Sakit Guliyev | Yasin Özay |
Victor Ciobanu | |||
60 kg | Artur Suleymanov | Andrei Pikuza | Ramunas Dagys |
Maxim Mamulat | |||
66 kg | Dominik Etlinger | Jeyhun Aliyev | Michal Kosla |
Dmytro Pynkov | |||
74 kg | Islam Charaev | Kazbek Kilou | Arkadiusz Kułynycz |
Shamil Ertuganov | |||
84 kg | Sosruko Kodzokov | Nikolay Dobrev | Robert Kobliashvili |
Fuad Aliyev | |||
96 kg | Musa Evloev | Felix Baldauf | Süleyman Demirci |
İakob Kacaia | |||
120 kg | John Christian | Levan Arabuli | Ali Nail Arslan |
Bálint Lám |
Kadınlar Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
44 kg | Josefine Frederiksen | Evin Demirhan | Madalina Lingurar |
Emilia Budeanu | |||
48 kg | Kamala Aliyeva | Doina Roscovanu | Milana Dadasheva |
Büşra Kenger | |||
51 kg | Nina Hemmer | Patimat Bagomedova | Elena Turcan |
Simona Pricop | |||
55 kg | Petra Olli | Karolina Krawczyk | Yarina Dubovska |
Zalina Sidakova | |||
59 kg | Mimi Hristova | Hafize Şahin | Lisa Holgersson |
Krystina Tsan | |||
63 kg | Maria Lulkova | Maria Mamashuk | Laura Gavriliuc |
Tetyana Lavrenchuk | |||
67 kg | Svetlana Babushkina | Karyna Stankova | Daria Osocka |
Dzhanan Manolova | |||
72 kg | Epp Mäe | Cynthia Vescan | Denisa Macovei |
Yuliya Lavrenyuk |