2014 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası
2014 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Polonya, Varşova |
Tarih | 17-22 Haziran 2014 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Türkiye |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Rusya |
← 2013 2015 → |
2014 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası(U20), 17-22 Haziran 2014 tarihleri arasında Polonya'nın Varşova kentinde gerçekleştirildi.[1][2]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Polonya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 5 | 3 | 9 | 17 |
2 | Gürcistan | 5 | 2 | 4 | 11 |
3 | Azerbaycan | 4 | 2 | 2 | 8 |
4 | Türkiye | 2 | 2 | 8 | 12 |
5 | Ermenistan | 2 | 0 | 2 | 4 |
6 | Ukrayna | 1 | 3 | 6 | 10 |
7 | Belarus | 1 | 2 | 3 | 6 |
8 | Bulgaristan | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Norveç | 1 | 0 | 0 | 1 |
İtalya | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Finlandiya | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Almanya | 0 | 2 | 2 | 4 |
Romanya | 0 | 2 | 2 | 4 | |
14 | Moldova | 0 | 2 | 0 | 2 |
Litvanya | 0 | 2 | 0 | 2 | |
16 | Macaristan | 0 | 1 | 3 | 4 |
17 | Fransa | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Polonya* | 0 | 0 | 4 | 4 |
19 | Çekya | 0 | 0 | 1 | 1 |
İsveç | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (20 Ülke) | 24 | 24 | 48 | 96 |
Takım sıralaması
Rank | Erkekler Serbest | Erkekler Grekoromen | Kadınlar Serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | Türkiye | 63 | Rusya | 59 | Rusya | 52 |
2 | Gürcistan | 62 | Gürcistan | 58 | Ukrayna | 52 |
3 | Rusya | 47 | Azerbaycan | 45 | Türkiye | 44 |
4 | Ukrayna | 46 | Ermenistan | 37 | Belarus | 42 |
5 | Azerbaycan | 45 | Türkiye | 29 | Azerbaycan | 38 |
Madalya özeti
Erkekler serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Abdulgav Shakhbanov | Ivan Zamfirov | Yauheni Rebikau |
Emre Demircan | |||
55 kg | Barış Kaya | Tamir Garmaev | Tomasz Ogonowski |
Taras Markovych | |||
60 kg | Imam Adzhiev | Giorgi Bergadze | Ivan Bileichuk |
Gor Grigoryan | |||
66 kg | Omari Gurjidze | Murad Suleymanov | Surko Rashytkhanau |
Kamil Rybicki | |||
74 kg | Tarzan Maisuradze | Oleksiy Shcherbak | Murat Ertürk |
Gheorghe Bodisteanu | |||
84 kg | Nurmagomed Gadzhiyev | Giorgi Chkhartishvili | Fatih Erdin |
Mraz Dzhafaryan | |||
96 kg | Murazi Mchedlidze | Zaynulla Kurbanov | Yusuf Can Zeybek |
Gennadij Cudinovic | |||
120 kg | Geno Petriaşvili | Yunus Emre Dede | Mihaly Nagy |
Kazbek Khubulov |
Erkekler grekoromen
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Ibrahim Nurullayev | Alexandru Botez | Aleksei Kinzhigaliev |
Doğuş Ayazcı | |||
55 kg | Murad Memmedov | Kristupas Šleiva | Gizo Meladze |
Arif Mirzaev | |||
60 kg | Gevorg Garibyan | Yasin Özay | Etienne Kinsinger |
Zhambolat Lokyaev | |||
66 kg | Hrant Kalachyan | Aleksei Tadykin | Şmagi Bolkvadze |
Mateusz Bernatek | |||
74 kg | Gela Bolkvadze | Mihail Bradu | Furkan Bayrak |
Ali Bobotaev | |||
84 kg | İslam Abbasov | Denis Kudla | Laşa Gobadze |
Gadzhimurad Dzhalalov | |||
96 kg | Felix Baldauf | Dzmitry Kaminski | Karen Abgaryan |
Kukuri Kirtskhalia | |||
120 kg | Beka Kandelaki | Mantas Knystautas | Vladyslav Voronyi |
Sergey Semyonov |
Kadınlar serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
44 kg | Miglena Selişka | Kseniya Stankevich | Turkan Nasirova |
Aziyata Khomushku | |||
48 kg | Viyaleta Chyryk | Evin Demirhan | Paula Kozłow |
Elitsa Yankova | |||
51 kg | Natalia Malysheva | Simona Pricob | Mercedesz Denes |
Lilya Horishna | |||
55 kg | Olga Khoroshavtseva | Jenny Singer | Bediha Gün |
Sviatlana Lamashevich | |||
59 kg | Petra Olli | Oksana Herhel | Kriszta Incze |
Ramóna Galambos | |||
63 kg | Buse Tosun | Elmira Gambarova | Lyubov Ovcharova |
Adéla Hanzlíčková | |||
67 kg | Dalma Caneva | Nataliya Mazur | Ragneta Gurbanzade |
Moa Nygren | |||
72 kg | Anzhela Kataeva | Zsanett Németh | Gamze Durukan |
Anastasiia Shustova |