2021 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası
2021 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Dortmund, Almanya |
Tarih | 28 Haziran - 4 Temmuz 2021 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Rusya |
Grekoromen | Gürcistan |
Kadınlar | Ukrayna |
← 2019 2022 → |
2021 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası(U20), 28 Haziran - 4 Temmuz 2021 tarihleri arasında Almanya'nın Dortmund kentinde gerçekleştirildi.[1][2][3][4][5][6]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Almanya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 10 | 3 | 8 | 21 |
2 | Ukrayna | 7 | 5 | 4 | 16 |
3 | Azerbaycan | 4 | 2 | 2 | 8 |
4 | Türkiye | 3 | 2 | 7 | 12 |
5 | Gürcistan | 3 | 2 | 4 | 9 |
6 | Ermenistan | 1 | 2 | 3 | 6 |
Moldova | 1 | 2 | 3 | 6 | |
8 | Danimarka | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Almanya* | 0 | 4 | 4 | 8 |
10 | Macaristan | 0 | 4 | 2 | 6 |
11 | Polonya | 0 | 2 | 2 | 4 |
12 | Yunanistan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Slovakya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | Belarus | 0 | 0 | 4 | 4 |
15 | Norveç | 0 | 0 | 3 | 3 |
16 | Romanya | 0 | 0 | 2 | 2 |
İsveç | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Bulgaristan | 0 | 0 | 2 | 2 | |
19 | Çekya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Hırvatistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hollanda | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Finlandiya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Belçika | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Estonya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Fransa | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İsviçre | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (26 Ülke) | 30 | 30 | 60 | 120 |
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler Serbest | Erkekler Grekoromen | Kadınlar Serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | Rusya | 185 | Gürcistan | 154 | Ukrayna | 230 |
2 | Türkiye | 126 | Rusya | 118 | Rusya | 155 |
3 | Azerbaycan | 119 | Türkiye | 100 | Türkiye | 110 |
4 | Ukrayna | 103 | Azerbaycan | 99 | Macaristan | 100 |
5 | Ermenistan | 101 | Macaristan | 71 | Polonya | 97 |
Madalya özeti
Erkekler Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg | Said Khunkerov | Manvel Hndzrtsyan | Giorgi Gegelashvili |
Thomas Epp | |||
61 kg | Kanan Heybatov | Levik Mikayelyan | Davit Abdaladze |
Pavel Andrusca | |||
65 kg | Turpal Ali Khatuev | Mykyta Honcharov | Giorgi Tcholadze |
Ayub Musaev | |||
70 kg | Turan Bayramov | Stanislav Novac | Narek Harutyunyan |
Mevlüt Özdemir | |||
74 kg | Dzhabrail Gadzhiev | Taner Garip | Magomed Abdulkadyrov |
Stas David Wolf | |||
79 kg | Magomedrasul Asluev | Yeoryos Kuyumçidis | İsmail Küçüksolak |
Richard Schroeder | |||
86 kg | Arslan Bagaev | Joshua Morodion | Rakhim Magamadov |
Emre Çiftçi | |||
92 kg | Islam Kuchukov | Johannes Mayer | Sergey Sargsyan |
Daniil Pidlypenets | |||
97 kg | Polat Polatçı | Ali Magomedovich Aliev | Danylo Stasiuk |
Milan Andras Korcsog | |||
125 kg | Lyova Gevorgyan | Aydin Ahmadov | Arsamag Zasseev |
Vasyl Sova |
Erkekler Grekoromen
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Pavel Belkin | Giorgi Tokhadze | Denis Demirov |
Denis Mihai | |||
60 kg | Pridon Abuladze | Dinislam Bammatov | Nihat Mammadli |
Edmond Nazaryan | |||
63 kg | Diego Chkhikvadze | Gurban Gurbanov | Corneliu Rusu |
Niklas Oehlen | |||
67 kg | Hasret Caferov | Serhat Kırık | Shant Khachatryan |
Luka Ochigava | |||
72 kg | Giorgi Chkhikvadze | Attila Toesmagi | Khasay Hasanlı |
Samuel Bellscheidt | |||
77 kg | Alexandrin Guțu | Giorgi Shpetishvili | Exauce Mukubu |
Jonni Sarkkinen | |||
82 kg | Amirkhan Tsechoev | Mykyta Alieksieiev | Marcel Sterkenburg |
Samet Yaldıran | |||
87 kg | Turpal Bisultanov | Gabriel Lupasco | Algot Kaelman |
Mukhammad Evloev | |||
97 kg | Aleksei Mileshin | Anton Vieweg | Marcus Worren |
Pavel Hlinchuk | |||
130 kg | Hamza Bakır | Mykhailo Vyshnyvetskyi | Tomasz Wawrzynczyk |
Adolf Bazso |
Kadınlar Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Polina Lukina | Liliia Malanchuk | Georgiana Lavinia Antuca |
Zehra Demirhan | |||
53 kg | Nataliia Klivchutska | Venera Nafikova | Mihaela Samoil |
Anastasia Blayvas | |||
55 kg | Oleksandra Homenets | Roza Szenttamasi | Anastasiia Iandushkina |
Melda Dernekçi | |||
57 kg | Solomiia Vynnyk | Patrycja Ewa Strzelczyk | Anastasia Kozlova |
Anna Michalcova | |||
59 kg | Yulia Leskovets | Anna Hella Szel | Anastasiia Sidelnikova |
Aleksandra Weronika Witos | |||
62 kg | Alina Ksabieva | Kateryna Zelenykh | Iva Geric |
Viktoria Oeverby | |||
65 kg | Manola Skobelska | Noémi Szabados | Alina Maksimava |
Viktoria Vesso | |||
68 kg | Oksana Chudyk | Sophia Schafle | Alina Miklasheuskaya |
Elizaveta Petliakova | |||
72 kg | Anastasiya Alpyeyeva | Zsuzsanna Molnár | Nazar Batır |
Mariam Guseinova | |||
76 kg | Melisa Sarıtaç | Daniela Tkachuk | Kseniya Dzibuk |
Mariia Orlevych |
Kaynakça
- ^ "European Championships". Dünya Güreş Birliği. 20 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 11 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 29 Ağustos 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 11 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 29 Ağustos 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 9 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 29 Ağustos 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 9 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 29 Ağustos 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 29 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Ağustos 2021.