Észak-Korea a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Észak-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Észak-Korea zászlaja | |||||
NOB-országkód: PRK | |||||
OOB | Észak-koreai Olimpiai Bizottság | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 36 fő 9 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Kim Szongho | ||||
Érmek 57. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: |
Észak-Korea a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 9 sportágban 36 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
2 Ezüst | Kim Hjangmi | Asztalitenisz | Női egyes |
2 Ezüst | Kje Szunhi | Cselgáncs | Női könnyűsúly |
2 Ezüst | Kim Szongguk | Ökölvívás | Pehelysúly |
2 Ezüst | Ri Szonghi | Súlyemelés | Női 58 kg |
3 Bronz | Kim Dzsongszu | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
O Il | Egyes | José Luyindula (COD) 11-8, 11-8, 11-4, 11-7 | Leung Chu Yan (HKG) 3-11, 9-11, 13-11, 4-11, 8-11 | kiesett | 33. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Hjangmi | Egyes | Fazekas Mária (HUN) 11-7, 11-8, 9-11, 11-8, 11-8 | Mihaela Şteff (ROU) 7-11, 11-8, 11-7, 11-7, 6-11, 11-9 | Niu Csien-feng (CHN) 11-8, 11-9, 11-9, 11-4 | Zhang Xueling (SIN) 11-7, 11-4, 9-11, 11-8, 8-11, 12-10 | Li Jia Wei (SIN) 8-11, 11-6, 0-11, 8-11, 11-8, 11-6, 11-9 | Csang Ji-ning (CHN) 8-11, 7-11, 2-11, 2-11 | ||
Kim Hjonhi | Jing Jun Hong (SIN) 7-11, 11-8, 6-11, 11-5, 11-4, 11-9 | Tie Ya Na (HKG) 6-11, 7-11, 4-11, 11-8, 8-11 | kiesett | 9. | |||||
Kim Junmi | Cecilia Otu Offiong (NGR) 11-5, 11-7, 11-6, 11-8 | Vang Nan (CHN) 6-11, 15-13, 11-8, 2-11, 5-11, 9-11 | kiesett | 17. | |||||
Kim Hjangmi Kim Hjonhi | Páros | Új-Zéland (NZL) Chunli Li Karen Li 11-8, 11-13, 11-6, 11-13, 11-5, 11-4 | Dél-Korea (KOR) I Unsil Szong Unmi 10-12, 11-4, 9-11, 8-11, 11-9, 7-11 | kiesett | 5. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Csong Mjongcshol | Maraton | 2:19,47 | 35. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Ham Bongsil | Maraton | nem ért célba | |
Cso Bunhi | 2:55,54 | 56. | |
Csong Jongok | 2:37,52 | 21. |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
O Szongnam | 55 kg | G csoport Amiran Kardanov (GRE) 3-4 Martin Berberjan (ARM) 5-2 Harun Doğan (TUR) 4-0 PA | 2. | kiesett | 8. |
PA - visszalépett (birói döntéssel 0-4)
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pak Namcshol | Légsúly | Anísz Lúnífi (TUN) 0001-1000 | kiesett | helyezetlen |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ri Gjongok | Légsúly | Nese Şenşoy Yildiz (TUR) 0021-0111 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Ri Szangsim | Harmatsúly | Jokoszava Juki (JPN) 0000-1000 | Hortence Diédhiou (SEN) 0020-0000 | Georgina Singleton (GBR) 0010-0011 | kiesett | helyezetlen | |||||
Kje Szunhi | Könnyűsúly | Marcon Bezzina (MLT) 1010-0000 | Natalja Juhareva (RUS) 0031-0010 | Sophie Cox (GBR) 1010-0010 | Jurisleidi Lupetej (CUB) 1000-0000 | Ivonne Bönisch (GER) 0010-0011 | |||||
Hong Okszong | Váltósúly | Ylenia Scapin (ITA) 0001-0000 | Henriëtte Möller (RSA) 1000-0000 | Claudia Heill (AUT) 0010-0100 | Ronda Rousey (USA) 0010-0001 | Driulis González (CUB) 0000-1010 | kiesett | 7. | |||
Kim Ljonmi | Középsúly | Antónia Moreira (ANG) 1010-0000 | Cath Arlove (AUS) 0100-1000 | Andrea Pažoutová (CZE) 0100-0011 | Catherine Jacques (BEL) 0030-0110 | kiesett | 7. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Cshö Hjonggil | Egyéni toronyugrás | 419,58 | 16. | 600,36 | 15. | kiesett | |
Pak Jongljong | 414,33 | 17. | 596,01 | 17. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Cson Hjondzsu | Egyéni toronyugrás | 272,01 | 22. | kiesett | |||
Kim Gjongdzsu | 263,52 | 25. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kvak Hjokcsu | Papírsúly | Nadzsáh Ali (IRQ) 7-21 | kiesett | 17. | |||
Kim Szongguk | Pehelysúly | Konsztantine Kupatadze (GEO) 25-14 | Muideen Ganiyu (NGR) 32-11 | Vitali Tajbert (GER) 29-24 | Alekszej Tyiscsenko (RUS) 17-39 |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kim Hjonung | Légpisztoly | 583 | 4.* | 682,0 | 6. |
Gyorstüzelő pisztoly | 572 | 16. | kiesett | ||
Szabadpisztoly | 553 | 18.*** | kiesett | ||
Kim Dzsongszu | 564 | 3.* | 657,7 | ||
Légpisztoly | 582 | 6.** | 681,2 | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ri Hjonok | Skeet | 68 | 7. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Rim Jongszu | 62 kg | 140,0 | 2.* | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Cshö Unsim | 48 kg | 82,5 | 4.** | 95,0 | 9.** | 177,5 | 8. |
Pak Hjonszuk | 58 kg | 95,0 | 6.*** | 122,5 | 5.* | 217,5 | 6. |
Ri Szonghi | 102,5 | 2.* | 130,0 | 1.* | 232,5 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Torna
Bővebben: Torna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kim Hjonil | Korlát | 9,537 | 37. | kiesett | |
Lólengés | 9,112 | 56. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 18,649 | 97. | kiesett | ||
Ri Dzsongszong | Talaj | 9,675 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 9,174 | 18. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 18,837 | 96. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ri Hejon | Talaj | 8,687 | 60. | kiesett | |
Ugrás | 8,762 | kiesett | |||
Felemás korlát | 8,862 | 64. | kiesett | ||
Gerenda | 8,600 | 62. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 34,911 | 52. | kiesett | ||
Han Dzsongok | Felemás korlát | 9,537 | 17. | kiesett | |
Gerenda | 8,000 | 78. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 17,537 | 91. | kiesett | ||
Pjon Kvangszun | Talaj | 8,650 | 65. | kiesett | |
Ugrás | 9,200 | kiesett | |||
Felemás korlát | 9,600 | 10. | 9,600 | 4. | |
Gerenda | 9,062 | 32. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,512 | 23. | 35,862 | 17. | |
Kim Undzsong | Talaj | 9,050 | 48. | kiesett | |
Ugrás | 9,125 | kiesett | |||
Felemás korlát | 9,475 | 25. | kiesett | ||
Gerenda | 8,412 | 70. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,062 | 36. | kiesett | ||
Hong Szudzsong | Talaj | 8,475 | 72. | kiesett | |
Ugrás | 9,075 | kiesett | |||
Felemás korlát | 9,200 | 49. | kiesett | ||
Gerenda | 8,212 | 73. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 34,962 | 50. | kiesett | ||
Kang Junmi | Talaj | 8,850 | 58. | kiesett | |
Ugrás | 9,574 | 2. | 9,381 | 5. | |
Egyéni összetett | 18,487 | 87. | kiesett |
Források
- North Korea at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál
- Korea-portál