Azerbajdzsán a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Azerbajdzsán az olimpiai játékokon | |||||
Azerbajdzsán zászlaja | |||||
NOB-országkód: AZE | |||||
OOB | Azerbajdzsáni Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 36 fő 10 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Nizami Paşayev | ||||
Érmek 50. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország részeként (1900–1912), |
Azerbajdzsán a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 10 sportágban 36 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Mənsurov, FəridFərid Mənsurov | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 66 kg |
3 Bronz | Aslanov, FuadFuad Aslanov | Ökölvívás | Légsúly |
3 Bronz | Məmmədov, AğasıAğası Məmmədov | Ökölvívás | Harmatsúly |
3 Bronz | Aşumova, İradəİradə Aşumova | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
3 Bronz | Meftahətdinova, ZemfiraZemfira Meftahətdinova | Sportlövészet | Női skeet |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Teymur Qasımov | 100 m | 11,17 | 8. | 71.* | kiesett | |||||||
Dadaş İbrahimov | 200 m | 21,60 | 7. | 48. | kiesett | |||||||
Əlibəy Şükürov | 800 m | 1:51,11 | 7. | 66. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marina Lapina | Kalapácsvetés | 55,34 m | 46. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vitaliy Rəhimov | 60 kg | A csoport Włodzimierz Zawadzki (POL) 4-2 Csong Dzsihjon (KOR) 0-3 | 2. | kiesett | 14. | |||
Fərid Mənsurov | 66 kg | C csoport Juan Luis Marén (CUB) 3-0 Ryszard Wolny (POL) 6-2 | 1. | Parviz Zejdvand (IRI) 2-1 | Jimmy Samuelsson (SWE) 3-1 | Şeref Eroğlu (TUR) 4-3 | ||
Vüqar Aslanov | 74 kg | F csoport Aleksandr Dokturishvili (UZB) 0-4 Aléxiosz Kolicópulosz (GRE) 2-2 PP Berzicza Tamás (HUN) 0-4 PA | 4. | kiesett | 17. |
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Namiq Abdullayev | 55 kg | D csoport Tanabe Csikara (JPN) 2-5 Jogesvar Datt (IND) 6-2 | 2. | kiesett | 14. | |||
Elman Əsgərov | 66 kg | G csoport Jamill Kelly (USA) 2-3 Ruslan Bodişteanu (MDA) 7-3 | 2. | kiesett | 12. | |||
Elnur Aslanov | 74 kg | B csoport Daniel Igali (CAN) 1-7 Juszup Abduszalomov (TJK) 3-7 | 3. | kiesett | 15. | |||
Rüstəm Ağayev | 96 kg | C csoport Iszlam Bajramukov (KAZ) 7-2 Nico Jacobs (NAM) TUS | 1. | Alirezá Hejdari (IRI) 0-5 | 5. helyért Vang Jüan-jüan (CHN) TUS | 5. |
PA - visszalépett (bírói döntéssel 0-4)
PP - döntő fölény
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Elçin Mehdi İsmayılov | Harmatsúly | Ungvári Miklós (HUN) 0012-1010 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Mehman Əzizov | Váltósúly | Guillaume Elmont (NED) 1010-0001 | Szjarhej Sundzikav (BLR) 0010-0001 | Robert Krawczyk (POL) 0000-1001 | Richard Hawn (USA) 1000-0000 | Florian Wanner (GER) 1000-0000 | Dmitrij Noszov (RUS) 0020-0100 | 5. | ||||
Mövlud Mirəliyev | Félnehézsúlyú | Elco van der Geest (NED) 0001-1011 | Bassel El-Gharbawy (EGY) 1010-0000 | Inoue Kószei (JPN) 1011-0000 | Aszhat Zsitkejev (KAZ) 0021-0001 | Michael Jurack (GER) 0001-1030 | 5. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ceyhun Abiyev | Papírsúly | Bedák Pál (HUN) 23-8 | Atagün Yalçınkaya (TUR) 20-23 | kiesett | 9. | ||
Fuad Aslanov | Légsúly | George Rakotoarimbelo (MAD) WO | Nikoloz Izoria (GEO) 27-21 | Andrzej Rżany (POL) 24-23 | Jérôme Thomas (FRA) 18-23 | kiesett | |
Ağası Məmmədov | Harmatsúly | Joel Brunker (AUS) RSC | Detelin Dalakliev (BUL) 35-16 | Makszim Tretyak (UKR) 32-12 | Voraphot Phetkhum (THA) 19-27 | kiesett | |
Şahin İmranov | Pehelysúly | Ludumo Galada (RSA) RSC | Alekszej Tyiscsenko (RUS) RSC | kiesett | 9. | ||
Rövşən Hüseynov | Könnyűsúly | Bongani Mahlangu (RSA) 22-14 | Vicente Escobedo (USA) 36-18 | Mario Kindelán (CUB) 11-23 | kiesett | 5. | |
Ruslan Xeyirov | Váltósúly | Adam Trupish (CAN) RSC | Hanati Szelamu (CHN) 26-16 | Lorenzo Aragón (CUB) 14-16 | kiesett | 5. | |
Cavid Tağıyev | Középsúly | Jórgosz Gazísz (GRE) 32-31 | Szurija Praszathinphimaj (THA) 19-+19 | kiesett | 9. | ||
Əli Shamil İsmayılov | Félnehézsúly | Washington Silva (BRA) 27-22 | Ilíasz Pavlídisz (GRE) 16-31 | kiesett | 9. | ||
Vüqar Mursal Ələkbərov | Nehézsúly | Szpirídon Kladúhasz (GRE) 18-14 | Nászer es-Sámi (SYR) DSQ | kiesett | 5. |
WO - ellenfél nélkül
DSQ - leléptetés
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
İradə Aşumova | Légpisztoly | 386 | 2.** | 481,4 | 8. |
Sportpisztoly | 588 | 1.* | 687,3 | ||
Zemfira Meftahətdinova | Skeet | 71 | 2. | 93 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Asif Məlikov | 62 kg | 115,0 | 14.* | 150,0 | 11.* | 265,0 | 12. |
Turan Mirzəyev | 69 kg | 147,5 | 4.** | 185,0 | 4. | 332,5 | 4. |
Nizami Paşayev | 94 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Əlibəy Səmədov | 165,0 | 16.* | 195,0 | 15. | 360,0 | 15. | |
Alan Naniyev | 105 kg | 190,0 | 4.** | 220,0 | 7. | 410,0 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Niyaməddin Paşayev | Pehelysúly | Szong Mjongszop (KOR) 13-15 | kiesett | 11. | |||||
Rəşəd Əhmədov | Váltósúly | Chinedum Osuji (TRI) 10-3 | Christophe Negrel (FRA) 24-17 | Bahri Tanrıkulu (TUR) 6-6 SUP | Víctor Estrada (MEX) 9-9 SUP | Juszof Karami (IRI) 8-9 | 4. |
SUP - döntő fölény
Torna
Bővebben: Torna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Anna Qurbanova | Egyéni | 22,775 | 15. | 23,525 | 13. | 22,800 | 17. | 23,200 | 11. | 92,300 | 14. | kiesett | 14. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Serqey Dyaçkov | 100 m gyors | 58,26 | 5. | 67. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nataliya Filina | 100 m mell | 1:20,21 | 4. | 44. | kiesett |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Yelena Jemayeva | Kard, egyéni | Élora Pattaro (BRA) 15-8 | Gioia Marzocca (ITA) 15-6 | Mariel Zagunis (USA) 11-15 | kiesett | 7. |
Források
- Azerbaijan at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap