Örményország a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az örmény nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Örményország az olimpiai játékokon | |||||
Örményország zászlaja | |||||
NOB-országkód: ARM | |||||
OOB | Örmény Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 18 fő 8 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Albert Azarján | ||||
Érmek |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország részeként (1900–1912), |
Örményország a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 8 sportágban 18 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Armen Martiroszjan | Hármasugrás | 15,05 m | 43. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marine Gazarjan | 100 m | 12,29 | 6. | 50. | kiesett |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vaginak Galsztjan | 66 kg | A csoport Jimmy Samuelsson (SWE) 2-5 Makszim Szemjonov (RUS) 2-2 PP | 2. | kiesett | 8. | |||
Levon Gegamjan | 84 kg | A csoport Vjacsaszlav Makaranka (BLR) 0-3 Andrea Minguzzi (ITA) 11-0 | 2. | kiesett | 8. | |||
Hajkaz Galsztjan | 120 kg | A csoport Yannick Szczepaniak (FRA) 1-3 Rafael Barreno (VEN) 9-3 | 2. | kiesett | 9. |
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Martin Berberjan | 55 kg | G csoport Amiran Kardanov (GRE) 2-3 O Szongnam (PRK) 2-5 Harun Doğan (TUR) 5-3 | 3. | kiesett | 11. | |||
Zsirajr Hovhanniszjan | 66 kg | C csoport Apósztolosz Taszkúdisz (GRE) 12-6 Rames Kumár (IND) 1-3 | 2. | kiesett | 11. | |||
Arajik Gevorgjan | 74 kg | C csoport Gennagyij Lalijev (KAZ) 0-5 Nate Ackerman (GBR) 11-0 | 2. | kiesett | 8. | |||
Mamed Agajev | 84 kg | E csoport Tarasz Danyko (UKR) DSQ Gökhan Yavaşer (TUR) DSQ | kizárták |
PP - döntő fölény
DSQ - kizárták
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Armen Nazarjan | Légsúly | Alexandre Lee (BRA) 0101-0001 | Maszud Hádzsi Áhóndzáde (IRI) 0001-0010 | Jean-Claude Cameroun (CMR) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alekszan Nalbandjan | Papírsúly | Rédouane Asloum (FRA) 27-20 | Nadzsáh Ali (IRQ) 24-11 | Cou Si-ming (CHN) 12-20 | kiesett | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Norajr Bahtamjan | Légpisztoly | 582 | 6.** | 681,9 | 7. |
Szabadpisztoly | 564 | 3.* | 654,8 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Armen Gazarjan | 56 kg | 135,0 | 5. | 160,0 | 4.** | 295,0 | 4. |
Gevorg Alekszanjan | 77 kg | 162,5 | 5. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Tigran Vardani Martiroszjan | 85 kg | 167,5 | 6.* | 200,0 | 5.* | 367,5 | 7. |
Asot Danieljan | +105 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szargisz Szargszjan | Egyes | Ivan Ljubičić (CRO) 3-6, 2-6 | kiesett | 33. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Varduhi Avetiszjan | 100 m mell | 1:18,87 | 2. | 42. | kiesett |
Források
- Armenia at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap