Dél-Korea a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Dél-Korea zászlaja | |||||
NOB-országkód: KOR | |||||
OOB | Dél-koreai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 264 fő 25 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Ku Mindzsong | ||||
Érmek 9. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: |
Dél-Korea a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 25 sportágban 264 sportoló képviselte, akik összesen 30 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Ju Szungmin | Asztalitenisz | Férfi egyes |
1 Arany | Csong Dzsihjon | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 60 kg |
1 Arany | I Vonhi | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
1 Arany | Im Donghjon Csang Jongho Pak Kjongmo | Íjászat | Férfi csapat |
1 Arany | Pak Szonghjon | Íjászat | Női egyéni |
1 Arany | I Szongdzsin Pak Szonghjon Jun Midzsin | Íjászat | Női csapat |
1 Arany | Mun Deszong | Taekwondo | Férfi nehézsúly |
1 Arany | Csang Dzsivon | Taekwondo | Női pehelysúly |
1 Arany | Ha Thekvon Kim Dongmun | Tollaslabda | Férfi páros |
2 Ezüst | I Unszil Szog Unmi | Asztalitenisz | Női páros |
2 Ezüst | Mun Idzse | Birkózás | Férfi szabadfogás, 84 kg |
2 Ezüst | Csang Szongho | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
2 Ezüst | I Szongdzsin | Íjászat | Női egyéni |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Csang Szohi Cshö Imdzsong Ho Jongszuk Ho Szunjong I Gongdzsu I Szangun Im Okjong Kim Cshajon Kim Hjonok Mjom Bokhi Mun Gjongha Mun Philhi O Jongran O Szongok U Szonhi | Kézilabda | Női |
2 Ezüst | Csin Dzsongo | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
2 Ezüst | I Bona | Sportlövészet | Női dupla trap |
2 Ezüst | I Bejong | Súlyemelés | Férfi 69 kg |
2 Ezüst | Csang Miran | Súlyemelés | Női +75 kg |
2 Ezüst | Szon Szungmo | Tollaslabda | Férfi egyes |
2 Ezüst | I Dongszu Ju Jongszong | Tollaslabda | Férfi páros |
2 Ezüst | Kim Deun | Torna | Férfi egyéni összetett |
3 Bronz | Kim Gjonga | Asztalitenisz | Női egyes |
3 Bronz | Cshö Minho | Cselgáncs | Férfi légsúly |
3 Bronz | Cso Szokhvan | Ökölvívás | Pehelysúly |
3 Bronz | Kim Dzsongdzsu | Ökölvívás | Váltósúly |
3 Bronz | I Bona | Sportlövészet | Női trap |
3 Bronz | Szong Mjongszop | Taekwondo | Férfi pehelysúly |
3 Bronz | Hvang Gjongszon | Taekwondo | Női váltósúly |
3 Bronz | Na Kjongmin I Kjongvon | Tollaslabda | Női páros |
3 Bronz | Jang Thejong | Torna | Férfi egyéni összetett |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
O Szangun | Egyes | Weixing Chen (AUT) 7-11, 11-6, 11-7, 11-8, 5-11, 9-11, 11-2 | Chuan Chih-Yuan (TPE) 10-12, 10-12, 11-6, 10-12, 11-9, 5-11 | kiesett | 9. | ||||
Csu Szehjok | Song Liu (ARG) 14-12, 11-9, 11-6, 11-8 | Vang Li-csin (CHN) 7-11, 8-11, 11-9, 6-11, 6-11 | kiesett | 9. | |||||
Ju Szungmin | Macusita Kódzsi (JPN) 11-9, 11-6, 11-6, 11-2 | Chiang Peng-Lung (TPE) 11-6, 11-6, 7-11, 8-11, 11-3, 6-11, 11-4 | Leung Chu Yan (HKG) 6-11, 10-12, 11-6, 11-6, 11-9, 11-5 | Jan-Ove Waldner (SWE) 11-9, 9-11, 11-9, 11-5, 11-5 | Vang Hao (CHN) 11-3, 9-11, 11-9, 11-9, 11-13, 11-9 | ||||
Csu Szehjok O Szangun | Páros | Németország (GER) Lars Hielscher Jörg Roßkopf 11-5, 11-6, 11-6, 9-11, 11-9 | Hongkong (HKG) Ko Lai Chak Li Ching 8-11, 9-11, 3-11, 11-5, 12-14 | kiesett | 9. | ||||
I Csholszung Ju Szungmin | Németország (GER) Timo Boll Zoltan Fejer-Konnerth 11-7, 11-9, 11-7, 11-9 | Oroszország (RUS) Dmitrij Mazunov Alekszej Szmirnov 12-10, 7-11, 9-11, 4-11, 8-11 | kiesett | 5. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Unszil | Egyes | Zhang Xueling (SIN) 5-11, 7-11, 9-11, 11-9, 6-11 | kiesett | 17. | |||||
Kim Gjonga | Wenling Tan Monfardini (ITA) 9-11, 11-7, 11-5, 11-3, 11-9 | Fukuhara Ai (JPN) 11-8, 11-5, 7-11, 15-13, 11-6 | Tie Ya Na (HKG) 11-6, 10-12, 11-9, 11-7, 11-7 | Csang Ji-ning (CHN) 11-13, 8-11, 6-11, 11-5, 8-11 | Bronzmérkőzés Li Jia Wei (SIN) 9-11, 11-8, 11-7, 11-5, 11-8 | ||||
Jun Dzsihje | Tawny Banh (USA) 11-8, 9-11, 11-9, 14-16, 11-3, 8-11, 6-11 | kiesett | 49. | ||||||
I Unszil Szog Unmi | Páros | Szingapúr (SIN) Sharon Tan Zhang Xueling 14-12, 11-7, 11-7, 11-8 | Észak-Korea (PRK) Kim Hjangmi Kim Hjonhi 12-10, 4-11, 11-9, 11-8, 9-11, 11-7 | Dél-Korea (KOR) Kim Bokre Kim Gjonga 6-11, 10-12, 7-11, 2-11 | Kína (CHN) Vang Nan Csang Ji-ning 9-11, 7-11, 6-11, 6-11 | ||||
Kim Bokre Kim Gjonga | Egyesült Államok (USA) Tawny Banh Gao Jun 11-4, 11-3, 11-7, 11-9 | Szingapúr (SIN) Jing Jun Hong Li Jia Wei 9-11, 11-5, 12-10, 8-11, 9-11, 11-8, 11-8 | Horvátország (CRO) Boros Tamara Cornelia Vaida 11-4, 11-5, 11-3, 11-8 | Dél-Korea (KOR) I Unszil Szog Unmi 6-11, 10-12, 7-11, 2-11 | Bronzmérkőzés Kína (CHN) Kuo Jüe Niu Csien-feng 7-11, 11-5, 4-11, 9-11, 11-7, 11-9, 9-11 | 4. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
I Dzsehun | 800 m | 1:46,24 | 3. | 19.* | kiesett | |||||||
Pak Thekjong | 110 m gát | 13,96 | 7. | 44. | kiesett | |||||||
I Bongdzsu | Maraton | 2:15:33 | 14. | |||||||||
I Mjongszung | 2:21:01 | 41. | ||||||||||
Csi Jongdzsun | 2:16:14 | 17. | ||||||||||
Pak Cshilszong | 20 km gyaloglás | 1:32:41 | 41. | |||||||||
I Dero | 1:28:59 | 33. | ||||||||||
Szin Iljong | 1:28:02 | 29. | ||||||||||
Kim Dongjong | 50 km gyaloglás | 4:05:16 | 27. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Kim Juszok | Rúdugrás | 530 cm | 33.* | kiesett | |
Pak Hjongdzsin | Hármasugrás | 15,84 m | 39. | kiesett | |
Pak Csemjong | Gerelyhajítás | 72,70 m | 29. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
I Undzsong | Maraton | 2:37,23 | 19. |
Cshö Kjonghi | 2:44,05 | 35. | |
Csong Junhi | 2:38,57 | 23. | |
Kim Midzsong | 20 km gyaloglás | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
I Mijong | Súlylökés | 16,35 m | 28. | kiesett | |
Csang Dzsongjon | Gerelyhajítás | 53,93 m | 36. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Im Devon | 55 kg | E csoport Marian Sandu (ROM) 6-3 Nurbakit Tengizbajev (KAZ) 4-4 PP | 1. | Gajdar Mamedalijev (RUS) 0-3 | kiesett | 7. | ||
Csong Dzsihjon | 60 kg | A csoport Vitaliy Rəhimov (AZE) 3-0 Włodzimierz Zawadzki (POL) 10-2 | 1. | Eusebiu Diaconu (ROM) 6-0 | Armen Nazarjan (BUL) 3-1 | Roberto Monzón (CUB) 3-0 | ||
Kim Inszop | 66 kg | B csoport Nikolaj Gergov (BUL) 3-0 Füredy Levente (HUN) 6-1 | 1. | Jimmy Samuelsson (SWE) 3-1 | 5. helyért Parviz Zejdvand (IRI) DQ | kizárták | ||
Cshö Dokhun | 74 kg | B csoport Filiberto Azcuy (CUB) 2-6 Radosław Truszkowski (POL) 6-1 | 2. | kiesett | 10. |
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Hjoszop | 55 kg | A csoport Bajarágín Naranbátar (MGL) 4-3 Bábak Nurzád (IRI) 4-6 | 1. | Tanabe Csikara (JPN) 0-10 | 5. helyért Li Cseng-jü (CHN) 4-6 | 6. | ||
Csong Jongho | 60 kg | F csoport Inoue Kendzsi (JPN) 2-7 Damir Zakhartdinov (UZB) TUS Lubos Cikel (AUT) 4-3 | 2. | kiesett | 7. | |||
Pek Csinguk | 66 kg | A csoport Ikemacu Kazuhiko (JPN) 3-4 Fred Jessey (NGR) 3-1 | 2. | kiesett | 14. | |||
Mun Idzse | 84 kg | F csoport Miroszlav Gocsev (BUL) 9-5 Mogamed Ibragimov (MKD) 4-0 | 1. | Tarasz Danyko (UKR) 3-1 | Szazsid Szazsidov (RUS) 10-2 | Cael Sanderson (USA) 1-3 |
Női
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Nare | 55 kg | D csoport Anna Gomis (FRA) 2-5 Szofía Pumburídu (GRE) TUS | 2. | 5–8. helyért Szun Tung-mej (CHN) 3-4 | kiesett | 7. |
PP - döntő fölény
DQ - nem jelentek meg a helyosztón
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cshö Minho | Légsúly | Ludwig Paischer (AUT) 1100-0001 | Benjamin Darbelet (FRA) 0113-0101 | Hasbátarín Cagánbátar (MGL) 0000-1000 | Ákram Sah (IND) 1000-0000 | Oliver Gussenberg (GER) 1110-0000 | Maszud Hádzsi Áhóndzáde (IRI) 1002-0000 | |||||
Pang Güman | Harmatsúly | Henrique Guimarães (BRA) 0000-1001 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
I Vonhi | Könnyűsúly | Anatol Larukov (BLR) 0021-0011 | Jimmy Pedro (USA) 1100-0010 | Hennagyij Bilogyid (UKR) 1000-0000 | Victor Bivol (MDA) 1000-0100 | Vitalij Makarov (RUS) 1021-0001 | ||||||
Kvon Jongu | Váltósúly | Cédric Claverie (FRA) 0111-0001 | Gabriel Arteaga (CUB) 0010-0001 | Ilíasz Iliádisz (GRE) 0000-0001 | Morgan Davies (AUS) 1001-0000 | Flávio Canto (BRA) 0000-1000 | kiesett | 7. | ||||
Hvang Hithe | Középsúly | Przemysław Matyjaszek (POL) 1000-0000 | Mark Huizinga (NED) 0001-0000 | Keith Morgan (CAN) 0200-0000 | Izumi Hirosi (JPN) 0001-0101 | Haszanbi Taov (RUS) 0000-1010 | 5. | |||||
Csang Szongho | Félnehézsúly | Franck Martial Moussima (CMR) 1000-0000 | Rhadi Ferguson (USA) 0011-0010 | Arik Zeevi (ISR) 1002-0110 | Michael Jurack (GER) 1001-0000 | Ihar Makarav (BLR) 0020-0101 | ||||||
Kim Szongbom | Nehézsúly | Aytami Ruano (ESP) 0010-0001 | Paolo Bianchessi (ITA) 0000-0200 | Vitalij Poljanszkij (UKR) 1000-0000 | Dennis van der Geest (NED) 0001-1000 | kiesett | helyezetlen |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Je Gurim | Légsúly | Nese Şenşoy Yildiz (TUR) 0010-0001 | Julia Matijass (GER) 0000-1000 | Carolyne Lepage (CAN) 0011-0000 | Kao Feng (CHN) 0001-0002 | kiesett | 7. | ||||
I Unhi | Harmatsúly | Amarilis Savón (CUB) 0000-1010 | Sanna Askelöf (SWE) 0000-1001 | kiesett | helyezetlen | ||||||
I Bokhi | Váltósúly | Daniela Krukower (ARG) 0000-0001 | Lucie Décosse (FRA) 0100-0111 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Kim Midzsong | Középsúly | Catherine Jacques (BEL) 0010-0011 | kiesett | helyezetlen | |||||||
I Szojon | Félnehézsúly | Anasztaszija Matroszova (UKR) 0000-1000 | Varvára Akritídu (GRE) 1000-0000 | Rachel Wilding (GBR) 0001-0000 | Yurisel Laborde (CUB) 0022-0030 | kiesett | 7. | ||||
Cshö Szugi | Nehézsúly | Tea Donguzasvili (RUS) 0001-1100 | Szamáh Ramadán (EGY) 1000-0000 | Barbara Andolina (ITA) 0020-0001 | Marina Prokofjeva (UKR) 0000-1000 | kiesett | 7. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ham Dzsonguk | Egypárevezős | 7:50,39 | 5. | 7:11,38 | 3. | D/E | 7:33,70 | 3. | D | 7:10,44 | 4. | 22. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
I Junhi | Egypárevezős | 8:04,48 | 5. | 7:59,53 | 5. | C/D | 8:03,01 | 4. | D | 7:53,33 | 2. | 20. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Ko Dongszik | |||||||
16 | Kim Dzsongmin | |||||||
Mezőnyjátékosok | ||||||||
2 | Csi Szonghvan | |||||||
5 | Kim Jongbe (CSK) | |||||||
6 | Kang Szongdzsong | |||||||
7 | Jo Ungon | |||||||
8 | Kim Dzsongcshol | |||||||
9 | Szong Szongthe | |||||||
10 | Im Dzsongu | |||||||
11 | I Dzsongszon | |||||||
15 | Han Hjongbe | |||||||
19 | Ju Hjoszik | |||||||
22 | Cson Dzsongha | |||||||
23 | Kim Gjongszok | |||||||
25 | Csang Dzsonghjon | |||||||
32 | Szo Dzsongho | |||||||
Tartalékok | ||||||||
Vezetőedző | ||||||||
Kim Jonggju |
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanyolország (ESP) | 5 | 3 | 2 | 0 | 14 | 3 | +11 | 11 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 2 | 0 | 15 | 6 | +9 | 11 |
Pakisztán (PAK) | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | 8 | +11 | 9 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 2 | 1 | 17 | 8 | +9 | 8 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 21 | –12 | 3 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 30 | –28 | 0 |
2004. augusztus 15. 18:00 Sablon:2004FgyepKORESP
| Dél-Korea (KOR) | 1–1 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Sumesh Putra (CAN), Peter Elders (NED) |
Ju Hjoszik 16' | (1–0) | Freixa 43' | ||
Csi Szonghvan 19' | Büntetések |
2004. augusztus 17. 8:30 Sablon:2004FgyepKORGBR
| Dél-Korea (KOR) | 3–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Pedro Teixeira (POR), John Wright (RSA) |
I Dzsongszon 15', 68' Jo Ungon 47' | (1–0) | Hall 45' Stott 52' | ||
Kim Gjongszok 20' Ko Dongszik 69' | Büntetések |
2004. augusztus 19. 10:30 Sablon:2004FgyepPAKKOR
| Pakisztán (PAK) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Ray O’Connor (IRL), Amarjit Singh (MAS) |
Butt 43' Abbasi 56' Abbas 66' | (0–0) | |||
Büntetések | Jo Ungon 65' |
2004. augusztus 21. 8:30 Sablon:2004FgyepEGYKOR
| Egyiptom (EGY) | 0–11 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Padro Teixeira (POR), Christian Blasch (GER) |
(0–3) | I Dzsongszon 16', 25', 37', 59', 68' Cson Dzsongha 29' Szo Dzsongho 57' Szong Szongthe 62', 65', 65' Ju Hjoszik 66' | |||
Y. Mohamed 18' | Büntetések | Csi Szonghvan 27' |
2004. augusztus 23. 18:30 Sablon:2004FgyepKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 2–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Henrik Ehlers (DEN), John Wright (RSA) |
I Dzsongszon 8', 54' | (1–1) | Zeller 35' Emmerling 66' | ||
Jo Ungon 15' Cson Dzsongha 16' Szong Szongthe 25' Kim Jongbe 69' | Büntetések | Weissenborn 21' 59' Bechmann 46' |
- Az 5–8. helyért
2004. augusztus 25. 18:00 Sablon:2004FgyepNZLKOR
| Új-Zéland (NZL) | 4–3 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Peter Elders (NED), Xavier Adell (ESP) |
Burrows 22', 62', 69' McIndoe 28' | (2–1) | Jo Ungon 14' I Dzsongszon 39' Cson Dzsongha 57' | ||
Patel 47' | Büntetések | Jo Ungon 44' |
- A 7. helyért
2004. augusztus 27. 8:30 Sablon:2004FgyepKORIND
| Dél-Korea (KOR) | 2–5 | India (IND) | Játékvezetők: Jason McCracken (NZL), Peter Elders (NED) |
Csi Szonghvan 57' Kang Szongdzsong 58' | (0–4) | Adzsit Szingh 4', 11' V. Pillai 15' P. Szingh 32' Szinkler 68' | ||
Büntetések | V. Pillai 27' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 8. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Pak Jongszuk | |||||||
16 | Im Dzsongu | |||||||
Mezőnyjátékosok | ||||||||
2 | Kim Junmi | |||||||
3 | I Dzsinhi | |||||||
4 | Ju Hidzsu | |||||||
6 | Kim Dzsonga | |||||||
7 | I Szonok | |||||||
8 | I Miszong | |||||||
9 | Pag Ungjong (CSK) | |||||||
10 | O Goun | |||||||
11 | Kim Szongun (CSK) | |||||||
12 | Ko Kvangmin | |||||||
13 | Pak Mihjon | |||||||
15 | Kim Dzsingjong | |||||||
17 | Kim Miszon | |||||||
18 | Pak Csongszuk | |||||||
Tartalékok | ||||||||
Vezetőedző | ||||||||
Kim Szangljul |
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2004NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 4 | 4 | 0 | 0 | 14 | 5 | +9 | 12 |
Németország (GER) | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 10 | –4 | 6 |
Dél-Korea (KOR) | 4 | 1 | 1 | 2 | 9 | 8 | +1 | 4 |
Ausztrália (AUS) | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 5 | +1 | 4 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 12 | –7 | 3 |
2004. augusztus 16. 20:00 Sablon:2004NgyepKORNED
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG), Julie Ashton-Lucy (AUS) |
Kim Dzsingjong 19' Pak Csongszuk 57' | (1–2) | van der Vaart 26', 35' Booij 40' | ||
Kim Junmi 51' | Büntetések | Smabers 56' Booij 62' |
2004. augusztus 18. 18:00 Sablon:2004NgyepRSAKOR
| Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0–3 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Jean Ducncan (GBR), Renee Cohen (NED) |
(0–2) | Ko Kvangmin 17' I Szonok 35' Kim Junmi 46' | |||
Bee 32' Wehmeyer 49' | Büntetések | Kim Dzsonga 51' Kim Dzsingjong 59' |
2004. augusztus 20. 8:30 Sablon:2004NgyepKORAUS
| Dél-Korea (KOR) | 2–2 | Ausztrália (AUS) | Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG), Marelize de Clerk (RSA) |
Pak Mihjon 31' Kim Szongun 46' | (1–1) | Dobson 6' Powell 43' |
2004. augusztus 22. 8:30 Sablon:2004NgyepGERKOR
| Németország (GER) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG), Soledad Iparraguirre (ARG) |
Kühn 11' Gude 30' Casaretto 59' | (2–1) | Pak Mihjon 32' Kim Szongun 70' | ||
Haase 19' | Büntetések | Ju Hidzsu 49' |
- Az 5–8. helyért
2004. augusztus 24. 8:30 Sablon:2004NgyepKORNZL
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 (h. u.) | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Ute Conen (GER), Jean Duncan (GBR) |
Kim Junmi 44' Pak Mihjon 46' | (0–2, 2–2) | Roberts-Lang 4' Pearce-Muirhead 8' Walton 80' (aranygól) |
- A 7. helyért
2004. augusztus 26. 8:30 Sablon:2004NgyepKORJPN
| Dél-Korea (KOR) | 3–1 | Japán (JPN) | Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG), Julie Ashton-Lucy (AUS) |
O Goun 12', 18' Kim Dzsingjong 19' | (3–1) | Miura 35+' | ||
I Miszong 41' | Büntetések |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 7. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Im Donghjon | Egyéni | 687 | 1. | Yehya Bundhun (MRI) (64.) 152-109 | Aléxandrosz Karajeorjíu (GRE) (33.) 171-159 | Szatjadev Praszad (IND) (48.) 167-165 | Jamamoto Hirosi (JPN) (9.) 110-111 | kiesett | 6. | |
Pak Kjongmo | 672 | 4. | Rob Elder (FIJ) (61.) 154-138 | Sztanyiszlav Zabrodszkij (KAZ) (29.) 164 (+10/10)-164 (+10/9) | Anton Prilepov (BLR) (45.) 173-166 | Tim Cuddihy (AUS) (12.) 111-112 | kiesett | 5. | ||
Csang Jongho | 671 | 5. | Apósztolosz Nánosz (GRE) (60.) 162-131 | Furukava Takaharu (JPN) (37.) 166-163 | Tim Cuddihy (AUS) (12.) 165-166 | kiesett | 11. | |||
Im Donghjon Csang Jongho Pak Kjongmo | Csapat | 2030 | 1. | Hollandia (NED) Wietse van Alten Pieter Custers Ron van der Hoff (9.) 250-249 | Ukrajna (UKR) Dmitro Hracsov Viktor Ruban Olekszandr Szergyuk (4.) 242-239 | Tajvan (TPE) Chen Szu-Yuan Liu Ming-Huang Wang Cheng-Pang (2.) 251-245 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jun Midzsin | Egyéni | 673 | 3. | Hanna Karaszjova (BLR) (62.) 162-155 | Macusita Szajami (JPN) (35.) 173-149 | Jennifer Nichols (USA) (19.) 168-162 | Yuan Shu-Chi (TPE) (6.) 105-107 | kiesett | 5. | |
Pak Szonghjon | 682 | 1. | May Mansour (EGY) (64.) 154-102 | Natalja Bolotova (RUS) (33.) 165-148 | Naomi Folkard (GBR) (17.) 171-159 | Evangelía Pszára (GRE) (8.) 111-101 | Alison Williamson (GBR) (21.) 110-100 | I Szongdzsin (KOR) (2.) 110-108 | ||
I Szongdzsin | 675 | 2. | Lamia Bahnasawy (EGY) (63.) 164-127 | Elpída Romandzí (GRE) (34.) 166-146 | Margarita Galinovszkaja (RUS) (15.) 165-154 | Wu Hui-Ju (TPE) (10.) 104-103 | Yuan Shu-Chi (TPE) (6.) 104-98 | Pak Szonghjon (KOR) (1.) 108-110 | ||
I Szongdzsin Pak Szonghjon Jun Midzsin | Csapat | 2030 | 1. | Görögország (GRE) Evangelía Pszára Elpída Romandzí Foteiní Vavátszi (8.) 244-232 | Franciaország (FRA) Alexandra Fouace Bérengère Schuh Aurore Trayan (13.) 249-234 | Kína (CHN) Ho Jing Csang Csüan-csüan Lin Szang (2.) 241-240 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Han Szonghi | Mezőnyverseny | 3:40:43 (+16:19) | 51. |
Pálya-kerékpározás
Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Kim Cshibom | Férfi egyéni sprint | 10,673 | 15. | Laurent Gané (FRA) 11,166 | Theo Bos (NED) Alois Kaňkovský (CZE) 10,740 | 2. | kiesett | helyezetlen | |||||||||
Jang Hicshon | 10,955 | 17. | René Wolff (GER) 11,104 | Josiah Ng (MAS) Jaroslav Jeřábek (SVK) 11,006 | 2. | kiesett | helyezetlen |
Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Jang Hicshon | Férfi keirin | 7. | 5. | kiesett | helyezetlen | |
Hong Szokhan | 6. | 3. | kiesett | helyezetlen |
Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Kim Jongmi | Női pontverseny | -19 | 17. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai nemzeti férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-K: Kapus |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004FkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Horvátország (CRO) | 5 | 5 | 0 | 0 | 146 | 129 | +17 | 10 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 154 | 137 | +17 | 8 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 0 | 3 | 148 | 148 | 0 | 4 |
Oroszország (RUS) | 5 | 2 | 0 | 3 | 145 | 145 | 0 | 4 |
Izland (ISL) | 5 | 1 | 0 | 4 | 143 | 158 | –15 | 2 |
Szlovénia (SLO) | 5 | 1 | 0 | 4 | 130 | 149 | –19 | 2 |
2004. augusztus 14. 09:30 Sablon:2004FkéziESPKOR
| Spanyolország (ESP) | 31–30 | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bavas, Migas (GRE) |
García 6 | (17–12) | Jun Gjongszin, Pek Voncshol 6 | ||
8× 3× 1× | 3× 4× 1× |
2004. augusztus 16. 09:30 Sablon:2004FkéziKORRUS
| Dél-Korea (KOR) | 35–32 | Oroszország (RUS) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Hansson, Olsson (SWE) |
Jun Gjongszin, I Dzseu 7 | (16–16) | Koksarov 6 | ||
2× 3× | 2× 3× |
2004. augusztus 18. 09:30 Sablon:2004FkéziCROKOR
| Horvátország (CRO) | 29–26 | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bord, Buy (FRA) |
Džomba 9 | (12–10) | Jun Gjongszin 8 | ||
6× 3× | 3× 3× |
2004. augusztus 20. 09:30 Sablon:2004FkéziKORISL
| Dél-Korea (KOR) | 34–30 | Izland (ISL) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Nachevski, Nachevski (MKD) |
Jun Gjongszin 12 | (16–13) | Stefánsson 10 | ||
4× 3× | 3× 3× 1× |
2004. augusztus 22. 09:30 Sablon:2004FkéziSLOKOR
| Szlovénia (SLO) | 26–23 | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Hassan, Aly (EGY) |
Rutenka 7 | (12–11) | I Dzseu 6 | ||
8× 4× 1× | 2× 3× |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 24. 14:30 Sablon:2004FkéziKORHUN
| Dél-Korea (KOR) | 25–30 | Magyarország (HUN) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Baum, Goralczyk (POL) |
Jun Gjongszin 7 | (13–14) | Nagy 9 | ||
2× 3× | 5× 3× |
- Az 5–8. helyért
2004. augusztus 27. 11:30 Sablon:2004FkéziGREKOR
| Görögország (GRE) | 29–24 | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Nachevski, Nachevski (MKD) |
Baloménosz 8 | (16–9) | Jun Gjongszin 6 | ||
6× 3× 1× | 1× 3× |
- A 7. helyért
2004. augusztus 28. 14:30 Sablon:2004FkéziKORESP
| Dél-Korea (KOR) | 24–31 | Spanyolország (ESP) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Gardinovacki, Maric (SCG) |
Jun Gjongszin 7 | (11–12) | Colón 7 | ||
2× 3× | 2× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 8. |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai nemzeti női kézilabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-K: Kapus |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért |
- B csoport
Csapat Sablon:2004NkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 4 | 3 | 1 | 0 | 135 | 103 | +32 | 7 |
Dánia (DEN) | 4 | 3 | 1 | 0 | 125 | 98 | +27 | 7 |
Franciaország (FRA) | 4 | 2 | 0 | 2 | 105 | 106 | –1 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 4 | 0 | 1 | 3 | 86 | 110 | –24 | 1 |
Angola (ANG) | 4 | 0 | 1 | 3 | 97 | 131 | –34 | 1 |
2004. augusztus 17. 19:30 Sablon:2004NkéziKORDEN
| Dél-Korea (KOR) | 29–29 | Dánia (DEN) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bavas, Migas (GRE) |
U Szonhi 8 | (14–13) | Kiærskou, Fruelund 7 | ||
7× 3× | 3× 3× |
2004. augusztus 19. 14:30 Sablon:2004NkéziANGKOR
| Angola (ANG) | 30–40 | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Nachevski, Nachevski (MKD) |
Bengue 11 | (12–19) | O Szongok 10 | ||
1× 3× | 3× 3× |
2004. augusztus 21. 19:30 Sablon:2004NkéziKORESP
| Dél-Korea (KOR) | 36–21 | Spanyolország (ESP) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Pozeznik, Repensek (SLO) |
U Szonhi, I Szangun 7 | (20–7) | Gómez 5 | ||
3× 3× | 4× 3× |
2004. augusztus 23. 14:30 Sablon:2004NkéziFRAKOR
| Franciaország (FRA) | 23–30 | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Arnaldsson, Vidarsson (ISL) |
Wendling 8 | (13–18) | Im Okjong 8 | ||
3× 3× | 4× 3× |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 26. 19:30 Sablon:2004NkéziKORBRA
| Dél-Korea (KOR) | 26–24 | Brazília (BRA) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Breto, Huelin Trillo (ESP) |
I Szangun 7 | (16–9) | L. Silva 7 | ||
6× 3× | 6× 3× |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 19:30 Sablon:2004NkéziFRAKOR2
| Franciaország (FRA) | 31–32 | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Oie, Togstad (NOR) |
Pecqueux-Rolland, Cano 6 | (10–13) | I Gongdzsu 7 | ||
4× 3× | 3× 3× |
- Döntő
2004. augusztus 29. 10:45 Sablon:2004NkéziDENKOR
| Dánia (DEN) | 34–34 (h. u.) | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Baum, Goralczyk (POL) |
Fruelund 15 | (14–14, 25–25, 29–29) | I Szangun 9 | ||
1× 3× | 4× 4× | |||
Büntetőpárbaj: | ||||
Fruelund Kiærskou Daugaard Mikkelsen | 4 – 2 | I Szangun Im Okjong Mun Philhi Kim Cshajon |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai nemzeti női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2004NkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 430 | 285 | +145 | 10 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 368 | 334 | +34 | 9 |
Csehország (CZE) | 5 | 3 | 2 | 408 | 375 | +33 | 8 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 2 | 3 | 321 | 414 | –93 | 7 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 360 | 406 | –46 | 6 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 5 | 320 | 393 | –73 | 5 |
2004. augusztus 14. 11:15 Sablon:2004NkosárKORCHN
| Dél-Korea (KOR) | 54–71 | Kína (CHN) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 600 Játékvezetők: Chantal Julien (FRA), Christos Christodoulou (GRE) |
(15–18, 6–15, 21–24, 12–14) Jegyzőkönyv | ||||
Pjon Jonha 19 | Pont | Csen Nan 17 | ||
Kim Jongok 4 | Lepattanó | Je Li 8 | ||
I Miszon 2 | Gólpassz | Miao Li-Csie 3 |
2004. augusztus 16. 9:00 Sablon:2004NkosárNZLKOR
| Új-Zéland (NZL) | 81–73 | Dél-Korea (KOR) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 180 Játékvezetők: Alejandro Chiti (ARG), Tatiana Steigerwald (BRA) |
(21–11, 16–15, 26–23, 18–24) Jegyzőkönyv | ||||
G. Farmer 22 | Pont | Kim Jongok 21 | ||
Loffhagen 14 | Lepattanó | Kim Jongok 5 | ||
Marino 4 | Gólpassz | Pjon Jonha 3 |
2004. augusztus 18. 14:30 Sablon:2004NkosárKORUSA
| Dél-Korea (KOR) | 57–80 | Egyesült Államok (USA) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 2000 Játékvezetők: Michael Aylen (AUS), Dallas Pickering (NZL) |
(23–20, 9–19, 7–29, 18–12) Jegyzőkönyv | ||||
I Miszon 16 | Pont | Leslie 25 | ||
Kim Jongok 5 | Lepattanó | Leslie, Thompson 7 | ||
Kim Jongok, I Miszon 3 | Gólpassz | Staley, Swoopes, Johnson 3 |
2004. augusztus 20. 16:45 Sablon:2004NkosárCZEKOR
| Csehország (CZE) | 97–75 | Dél-Korea (KOR) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 753 Játékvezetők: Vlagyimir Ohrimenko (RUS), Abreu Muhimua Joao (MOZ) |
(24–16, 21–19, 29–17, 23–23) Jegyzőkönyv | ||||
Machová 28 | Pont | Pjon Jonha 26 | ||
Klimešová 8 | Lepattanó | Pjon Jonha 4 | ||
Hamzová 5 | Gólpassz | Kim Jongok 3 |
2004. augusztus 22. 22:15 Sablon:2004NkosárESPKOR
| Spanyolország (ESP) | 64–61 | Dél-Korea (KOR) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 1152 Játékvezetők: Elizabeth Nanette Sisk (USA), Song Yanping (CHN) |
(14–11, 15–16, 17–19, 18–15) Jegyzőkönyv | ||||
Valdemoro 11 | Pont | Pjon Jonha 19 | ||
Pons 9 | Lepattanó | Kim Gjeljong 6 | ||
Palau 3 | Gólpassz | I Miszon 6 |
- A 11. helyért
2004. augusztus 24. 9:00 Sablon:2004NkosárNGRKOR
| Nigéria (NGR) | 68–64 | Dél-Korea (KOR) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 155 Játékvezetők: Leemann Philippe (SUI), Chantal Julien (FRA) |
(16–16, 13–16, 21–12, 18–20) Jegyzőkönyv | ||||
Udoka 21 | Pont | Kim Jongok 19 | ||
Mohamed 13 | Lepattanó | I Miszon 12 | ||
Umoh 2 | Gólpassz | I Miszon 7 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 12. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Születési idő | Mérkőzésszám | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Kim Jonggvang | Chunnam Dragons | 1983. június 28. (21 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
18 | Kim Dzsihjok | Busan I'Park | 1981. október 26. (22 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Védők | ||||||||
2 | Cshö Vongon | FC Szöul | 1981. november 8. (22 évesen) | 1(2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
3 | Kim Cshigon | FC Szöul | 1983. július 29. (21 évesen) | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 |
4 | Pak Jongho (csk) | FC Szöul | 1981. március 25. (23 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | Cso Pjongguk | Suwon Samsung Bluewings | 1981. július 1. (23 évesen) | 2(2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Ju Szangcshol | Yokohama F. Marinos | 1971. október 18. (32 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
15 | I Dzsongjol | FC Szöul | 1981. augusztus 16. (22 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Középpályások | ||||||||
7 | Kim Duhjon | Suwon Samsung Bluewings | 1982. július 14. (22 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
8 | Csong Gjongho | Ulsan Hyundai | 1980. május 22. (24 évesen) | 1(3) | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | Pak Kjuszon | Jeonbuk Hyundai Motors | 1981. szeptember 24. (22 évesen) | 2(2) | 0 | 1 | 0 | 0 |
13 | Kim Dongdzsin | FC Szöul | 1982. január 29. (22 évesen) | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 |
14 | Kim Dzsongu | Ulsan Hyundai | 1982. május 9. (22 évesen) | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Csatárok | ||||||||
9 | I Cshonszu | Real Sociedad | 1981. július 9. (23 évesen) | 4 | 2 | 1 | 0 | 0 |
10 | Cshö Szongguk | Ulsan Hyundai | 1983. február 8. (21 évesen) | 1(2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
11 | Cshö Theuk | Incheon United | 1981. március 13. (23 évesen) | 2(1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
16 | Nam Gungdo | Jeonbuk Hyundai Motors | 1982. június 4. (22 évesen) | (1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
17 | Cso Dzsedzsin | Simizu S-Pulse | 1981. július 9. (23 évesen) | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Edző | ||||||||
Kim Hogon | 1951. március 26. (53 évesen) |
- Kor: 2004. augusztus 10-i kora
Eredmények
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004FfociA
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mali (MLI) | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 3 | +2 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 5 | +1 | 5 |
Mexikó (MEX) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 |
Görögország (GRE) | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 7 | –3 | 1 |
2004. augusztus 11. 20:30 Sablon:2004FfociGREKOR
|
Görögország (GRE) | 2–2 | Dél-Korea (KOR) |
---|---|---|
Taralídisz 78' Papadópulosz 82' (11-esből) | (0–1) Jegyzőkönyv | Kim Dongdzsin 43' Víndra 64' (öngól) Kim Cshigon 26′, 31′ |
2004. augusztus 14. 20:30 Sablon:2004FfociKORMEX
|
Dél-Korea (KOR) | 1–0 | Mexikó (MEX) |
---|---|---|
Kim Dzsongu 16' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 17. 20:30 Sablon:2004FfociKORMLI
|
Dél-Korea (KOR) | 3–3 | Mali (MLI) |
---|---|---|
Cso Dzsedzsin 57' 59' Tamboura 64' (öngól) | (0–2) Jegyzőkönyv | N’Diaye 7' 24' 55' |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 21. 21:00 Sablon:2004FfociPARKOR
|
Paraguay (PAR) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) |
---|---|---|
Bareiro 19' 71' Cardozo 61' | (1–0) Jegyzőkönyv | I Cshonszu 74' 79' (11-esből) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 6. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
U Dzsongho | Seven Up 15 | Egyéni | 6 | 40. | 8 | 14 | 36. | 16 | 30 | 51. | kiesett | |||||
Csu Dzsonghjon | Epsom Gesmeray | 14 | 64. | 13 | 27 | 57. | 10 | 37 | 49. | 8 | 23. | nem ért célba | kiesett | |||
Szon Bonggak | Cim Christo | 5 | 29. | 21 | 26 | 53. | 5 | 31 | 42. | 5 | 9. | 13 | 14. | 18 | 14. | |
Hvang Szunvon | C. Chap | 6 | 40. | 9 | 15 | 37. | 6 | 21 | 32. | 8 | 11. | 16 | 18. | 24 | 20. | |
U Dzsongho Csu Dzsonghjon Szon Bonggak Hvang Szunvon | Seven Up 15 Epsom Gesmeray Cim Christo C. Chap | Csapat | 30 | 10. | 21 | 8. | 51 | 8. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hom Muvon | Papírsúly | Lalaina Rabenarivo (MAD) RSC | Harry Tañamor (PHI) 42-25 | Yan Barthelemí (CUB) 11-30 | kiesett | 5. | |
Kim Giszok | Légsúly | Szomcsit Csongcsoho (THA) 12-22 | kiesett | 17. | |||
Kim Vonil | Harmatsúly | Voraphot Phetkhum (THA) RSC | kiesett | 17. | |||
Cso Szokhvan | Pehelysúly | Sedat Taşcı (TUR) 37-28 | Benoît Gaudet (CAN) 28-16 | Viorel Simion (ROM) 39-35 | Alekszej Tyiscsenko (RUS) 25-45 | kiesett | |
Pek Csongszop | Könnyűsúly | Káté Gyula (HUN) 30-23 | Urancsimegín Mönh-Erdene (MGL) 33-22 | Amir Khan (GBR) RSC | kiesett | 5. | |
Kim Dzsongdzsu | Váltósúly | Vitalie Grușac (MDA) 23-20 | Juan Camilo Novoa (COL) 25-23 | Lorenzo Aragón (CUB) 10-38 | kiesett | ||
Szong Hakszong | Félnehézsúly | Abd el-Háni Kenszi (ALG) 19-25 | kiesett | 17. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
I Cshunhon | Férfi | 175 | 1036 | 16. | 12-19 | 720 | 26.** | 2:12,02 | 1216 | 22.* | 1:06,21 | 84 | 1116 | 9. | 10:05,85 | 980 | 20. | 5068 | 21. |
Han Doljong | 183 | 1132 | 5. | 15-16 | 804 | 15.** | 2:09,78 | 1244 | 20. | 2:23,74 | 392 | 808 | 29. | 10:13,85 | 948 | 26. | 4936 | 24. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Kor | Magasság | |
---|---|---|---|---|---|
1 | I Dzsongok | LG Caltex Oil | 1983. július 19. (21 évesen) | 179 cm | |
3 | Kang Hjemi | Hyundai Volley | 1974. április 27. (30 évesen) | 173 cm | |
4 | Ku Mindzsong | Hyundai Volley | 1973. augusztus 25. (30 évesen) | 181 cm | |
5 | Kim Szani | Korea Highway | 1981. június 21. (23 évesen) | 180 cm | |
6 | Cshö Kvanghi | KT and G | 1974. május 25. (30 évesen) | 173 cm | |
8 | Nam Dzsijon | LG Caltex Oil | 1983. május 25. (21 évesen) | 172 cm | |
9 | Csang Szojon | Hyundai Volley | 1974. november 11. (29 évesen) | 184 cm | |
11 | Kim Midzsin | Korea Highway | 1979. július 22. (25 évesen) | 182 cm | |
12 | Pak Szonmi | Hyundai Volley | 1982. február 3. (22 évesen) | 178 cm | |
13 | Csong Dejong | Hyundai Volley | 1981. augusztus 12. (23 évesen) | 183 cm | |
14 | Han Szongi | Korea Highway | 1984. szeptember 5. (19 évesen) | 185 cm | |
15 | Kim Szejong | KT and G | 1981. június 4. (23 évesen) | 190 cm | |
Edző | |||||
Kim Csholjong |
- Kor: 2004. augusztus 12-i kora
Eredmények
Bejutott az negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2004NröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 2 | 7,500 | 410 | 326 | 1,258 |
Olaszország (ITA) | 9 | 4 | 1 | 14 | 3 | 4,667 | 392 | 305 | 1,285 |
Dél-Korea (KOR) | 8 | 3 | 2 | 9 | 7 | 1,286 | 355 | 352 | 1,009 |
Japán (JPN) | 7 | 2 | 3 | 6 | 10 | 0,600 | 346 | 343 | 1,009 |
Görögország (GRE) | 6 | 1 | 4 | 5 | 12 | 0,417 | 349 | 383 | 0,911 |
Kenya (KEN) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 236 | 379 | 0,623 |
2004. augusztus 14. 19:30 Sablon:2004NröpiKORITA
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Olaszország (ITA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 2200 Játékvezető: Fernando Nava (MEX), Francisco Medina Guzman (CUB) |
---|---|---|---|---|
(17–25, 13–25, 19–25) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 16. 16:00 Sablon:2004NröpiGREKOR
| Görögország (GRE) | 1–3 | Dél-Korea (KOR) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 3000 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Francisco Medina Guzman (CUB) |
---|---|---|---|---|
(25–20, 19–25, 15–25, 22–25) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 18. 11:50 Sablon:2004NröpiKORKEN
| Dél-Korea (KOR) | 3–0 | Kenya (KEN) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 750 Játékvezető: Dejan Jovanovic (SCG), Karin Zahorcova (CZE) |
---|---|---|---|---|
(25–16, 25–20, 25–19) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 20. 14:00 Sablon:2004NröpiKORJPN
| Dél-Korea (KOR) | 3–0 | Japán (JPN) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 6500 Játékvezető: Frank Leuthaeusser (GER), Patrick Rachard (FRA) |
---|---|---|---|---|
(25–21, 26–24, 25–21) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 22. 19:30 Sablon:2004NröpiBRAKOR
| Brazília (BRA) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 8020 Játékvezető: Dejan Jovanovic (SCG), Karin Zahorcova (CZE) |
---|---|---|---|---|
(25–19, 25–18, 25–23) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 24. 16:00 Sablon:2004NröpiKORRUS
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 2780 Játékvezető: Fernando Nava (MEX), Francisco Medina Guzman (CUB) |
---|---|---|---|---|
(17–25, 15–25, 22–25) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Csin Dzsongo | Légpisztoly | 582 | 6.*** | 682,9 | 5. |
Szabadpisztoly | 567 | 1. | 661,5 | ||
I Szangdo | 550 | 24.**** | kiesett | ||
Légpisztoly | 574 | 27.** | kiesett | ||
Kang Hjongcshol | Gyorstüzelő pisztoly | 580 | 11. | kiesett | |
Cshon Minho | Légpuska | 595 | 5.* | 696,6 | 4. |
Cse Szongthe | 594 | 7.* | 696,3 | 6. | |
Pak Pongdok | Sportpuska, fekvő | 591 | 24.****** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 1162 | 9.** | kiesett | ||
I Szokthe | Skeet | 114 | 37.** | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Pag Ajong | Légpisztoly | 379 | 21.*** | kiesett | |
An Szukjong | 382 | 10.**** | kiesett | ||
Sportpisztoly | 577 | 13.**** | kiesett | ||
Szo Dzsuhjong | 582 | 7. | 680,8 | 7. | |
Cso Unjong | Légpuska | 394 | 14.***** | kiesett | |
Szo Szonhva | 391 | 27.**** | kiesett | ||
I Hjedzsin | Sportpuska, összetett | 584 | 4.* | 681,0 | 5. |
Kim Dzsongmi | 561 | 30. | kiesett | ||
I Bona | Trap | 60 | 6.* | 83 | |
Dupla trap | 110 | 1.* | 145 | ||
Kim Jonhi | Skeet | 67 | 9.** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
I Bejong | 69 kg | 152,5 | 2. | 190,0 | 1. | 342,5 | |
Kim Gvanghun | 77 kg | 155,0 | 11.**** | 195,0 | 7.*** | 350,0 | 10. |
Szong Dzsongszik | 85 kg | 160,0 | 10.** | 200,0 | 5.*** | 360,0 | 8. |
An Jonggvon | +105 kg | 202,5 | 4. | 225,0 | 9.* | 427,5 | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Kim Szukjong | 63 kg | 92,5 | 7. | 122,5 | 3.* | 215,0 | 5. |
Kang Miszuk | 69 kg | 100,0 | 9. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Kim Szunhi | 75 kg | 112,5 | 7.** | 137,5 | 6.* | 250,0 | 7. |
Csang Miran | +75 kg | 130,0 | 1.** | 172,5 | 2. | 302,5 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Technikai gyakorlat | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabad gyakorlat | Összesítés | Szabad gyakorlat | Összesítés | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Kim Szongun Ju Nami | Páros | 43,834 | 14. | 44,250 | 15. | 88,084 | 14.* | kiesett | 14.* |
* - egy másik párossal azonos eredményt értek el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szong Mjongszop | Pehelysúly | Niyaməddin Paşayev (AZE) 15-13 | Jesper Roesen (DEN) 13-11 | Hádi Szái (IRI) 9-9 SUP | Tamer Hussein (EGY) 8-6 | Diogo da Silva (BRA) 12-7 | |||
Mun Deszong | Nehézsúly | Agyilhan Szagindikov (KAZ) 7-2 | Jon García (ESP) 6-2 | Pascal Gentil (FRA) 5-3 | Aléxandrosz Nikolaídisz (GRE) KO |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csang Dzsivon | Pehelysúly | Mariam Bah (CIV) 9-2 | Sonia Reyes (ESP) 3-2 | Iridia Salazar (MEX) 2-1 | Nia Abdallah (USA) 2-1 | ||||
Hvang Gjongszon | Váltósúly | Lo Vej (CHN) 8-10 | Nina Solheim (NOR) WDR | Toni Rivero (PHI) 6-2 | Heidy Juárez (GUA) 5-2 |
SUP - döntő fölény
WDR - visszalépett
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Hjongthek | Egyes | Mariano Zabaleta (ARG) 4-6, 6-3, 6-2 | Fernando González (CHI) 5-7, 2-6 | kiesett | 17. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cso Jundzsong | Egyes | Kaia Kanepi (EST) 7-6, 6-1 | Francesca Schiavone (ITA) 6-2, 6-7, 4-6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Hjonil | Férfi egyes | Stuart Brehaut (AUS) 15-3, 15-2 | Boonsak Ponsana (THA) 13-15, 11-15 | kiesett | 9. | |||
Szon Szungmo | Antti Viitikko (FIN) 15-12, 15-3 | Richard Vaughan (GBR) 15-9, 15-4 | Csen Hung (CHN) 10-15, 15-4, 15-10 | Sony Dwi Kuncoro (INA) 15-6, 9-15, 15-9 | Taufik Hidayat (INA) 8-15, 7-15 | |||
Pak Theszang | Abhinn Sjam Gupta (IND) 15-12, 15-0 | Pao Csun-laj (CHN) 15-11, 15-12 | Sony Dwi Kuncoro (INA) 13-15, 4-15 | kiesett | 5. | |||
Cson Dzsejon | Női egyes | Charmaine Reid (CAN) 11-4, 11-5 | Cheng Shao-Chieh (TPE) 11-3, 6-11, 4-11 | kiesett | 9. | |||
Szo Junhi | Hongyan Pi (FRA) 11-6, 6-11, 11-7 | Petya Nedelcseva (BUL) 11-7, 5-11, 8-11 | kiesett | 9. | ||||
Im Bangon Kim Jonghjon | Férfi páros | Dánia (DEN) Lars Paaske Jonas Rasmussen 7-15, 15-6, 15-12 | Indonézia (INA) Hian Eng Flandy Limpele 1-15, 10-15 | kiesett | 5. | |||
Ha Thekvon Kim Dongmun | Lengyelország (POL) Michał Łogosz Robert Mateusiak 15-9, 15-2 | Kína (CHN) Cseng Po Szang Jang 15-7, 15-11 | Indonézia (INA) Hian Eng Flandy Limpele 15-8, 15-2 | Dél-Korea (KOR) I Dongszu Ju Jongszong 15-11, 15-4 | ||||
I Dongszu Ju Jongszong | Spanyolország (ESP) Sergio Llopis José Antonio Crespo 15-3, 15-9 | Indonézia (INA) Luluk Hadiyanto Alven Yulianto 15-10, 15-11 | Malajzia (MAS) Choong Tan Fook Lee Wan Wah 11-15, 15-11, 15-9 | Dánia (DEN) Jens Eriksen Martin Lundgaard Hansen 9-15, 15-5, 15-3 | Dél-Korea (KOR) Ha Thekvon Kim Dongmun 11-15, 4-15 | |||
I Hjodzsong Hvang Jumi | Női páros | Tajvan (TPE) Cheng Wen-Hsing Chien Yu-Chin 15-13, 8-15, 15-5 | Kína (CHN) Csao Ting-ting Vej Ji-li 15-8, 6-15, 13-15 | kiesett | 5. | |||
Na Kjongmin I Kjongvon | Dánia (DEN) Pernille Harder Mette Schjoldager 15-8, 15-8 | Hollandia (NED) Lotte Bruil Mia Audina 15-5, 15-2 | Kína (CHN) Csang Csie-ven Jang Vej 6-15, 4-15 | Kína (CHN) Csao Ting-ting Vej Ji-li 10-15, 15-9, 15-7 | ||||
Kim Jonghjon I Hjodzsong | Vegyes páros | Dánia (DEN) Jens Eriksen Mette Schjoldager 15-6, 12-15, 13-15 | kiesett | 9. | ||||
Kim Dongmun Na Kjongmin | Hollandia (NED) Chris Bruil Lotte Bruil 15-4, 15-6 | Dánia (DEN) Jonas Rasmussen Rikke Olsen 14-17, 8-15 | kiesett | 5. |
Torna
Bővebben: Torna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kim Deun | Talaj | 9,437 | 39. | kiesett | |
Ugrás | 9,600 | kiesett | |||
Korlát | 9,075 | 61. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,462 | 44. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,700 | 14. | kiesett | ||
Lólengés | 9,537 | 26. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,811 | 11. | 57,811 | ||
Kim Donghva | Ugrás | 9,325 | kiesett | ||
Nyújtó | 9,525 | 39. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,700 | 16. | kiesett | ||
Lólengés | 9,462 | 34. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 38,012 | 70. | kiesett | ||
I Szonszong | Korlát | 9,425 | 46. | kiesett | |
Nyújtó | 9,712 | 15. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,625 | 30. | kiesett | ||
Lólengés | 9,137 | 55. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,899 | 71. | kiesett | ||
Cso Szongmin | Talaj | 8,600 | 76. | kiesett | |
Ugrás | 9,306 | 15. | kiesett | ||
Korlát | 9,650 | 21. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,612 | 33. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,274 | 76. | kiesett | ||
Kim Szungil | Talaj | 8,775 | 73. | kiesett | |
Ugrás | 9,437 | kiesett | |||
Korlát | 9,612 | 26. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,700 | 16. | kiesett | ||
Lólengés | 8,800 | 67. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 46,324 | 59. | kiesett | ||
Jang Thejong | Talaj | 9,700 | 12. | kiesett | |
Ugrás | 9,650 | kiesett | |||
Korlát | 9,587 | 30. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,737 | 9. | 8,675 | 10. | |
Gyűrű | 9,625 | 29. | kiesett | ||
Lólengés | 9,625 | 20. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,924 | 2. | 57,774 | ||
Kim Deun Kim Donghva I Szonszong Cso Szongmin Kim Szungil Jang Thejong | Csapat összetett | 227,970 | 7. | 171,847 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Pak Kjonga | Talaj | 7,812 | 80. | kiesett | |
Ugrás | 8,512 | kiesett | |||
Felemás korlát | 7,937 | 82. | kiesett | ||
Gerenda | 7,437 | 84. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 31,698 | 62. | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
I Cshunghi | 50 m gyors | 23,20 | 4. | 35. | kiesett | ||||
100 m gyors | 51,74 | 2.* | 45.* | kiesett | |||||
Han Gjucshol | 200 m gyors | 1:52,28 | 8. | 33. | kiesett | ||||
Pak Thehvan | 400 m gyors | kizárták | kiesett | ||||||
Cso Szongmo | 1500 m gyors | 15:43,43 | 8. | 25. | kiesett | ||||
Szong Min | 100 m hát | 56,78 | 3. | 30. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:04,86 | 8. | 32. | kiesett | |||||
Ju Szunghjon | 100 m mell | 1:03,56 | 1. | 31. | kiesett | ||||
Csong Duhi | 100 m pillangó | 54,76 | 1. | 38. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:00,96 | 2. | 24. | kiesett | |||||
Kim Banghjon | 200 m vegyes | 2:05,06 | 2. | 32. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:23,05 | 2. | 20. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lju Jundzsi | 50 m gyors | 26,26 | 5. | 28.* | kiesett | ||||
100 m gyors | 56,02 | 6. | 17. | 55,85 | 8. | 15. | kiesett | ||
Kim Hjondzsu | 200 m gyors | 2:03,33 | 8. | 26. | kiesett | ||||
Ha Undzsu | 400 m gyors | 4:21,65 | 7. | 32. | kiesett | ||||
Kvon Juri | 800 m gyors | 9:01,42 | 2. | 22. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:14,30 | 8. | 24. | kiesett | |||||
Pak Kjonghva | 100 m pillangó | 1:02,52 | 8. | 33. | kiesett | ||||
Szim Mindzsi | 100 m hát | 1:03,14 | 8. | 24. | kiesett | ||||
I Dahje | 200 m hát | 2:17,73 | 5. | 25. | kiesett | ||||
I Dzsijong | 100 m mell | 1:12,93 | 7. | 34. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:34,55 | 7. | 24. | kiesett | |||||
Pak Nari | 200 m vegyes | 2:21,48 | 3. | 26. | kiesett | ||||
Nam Juszon | 400 m vegyes | 4:45,16 | 3. | 8. | 4:50,35 | 7. | |||
Kim Hjondzsu Lju Jundzsi Szim Mindzsi Szon Szoun | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:44,84 | 5. | 9. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Ok Tokphil | Szörfvitorlázás | 31 | 24 | 28 | 28 | 27 | 16 | 22 | 23 | 22 | 15 | 236 | 27. | |
Kim Dejong Csong Szongan | 470-es osztály | 6 | 19 | 24 | 25 | 26 | 27 | 24 | 2 | 28 | 2 | 16 | 171 | 23. |
Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Kim Hogon | Laser | 17 | 34 | 14 | 35 | 30 | 24 | 11 | 30 | 37 | 37 | 23 | 255 | 32. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cshö Bjongcshol | Tőr, egyéni | Ruszlan Naszibulin (RUS) 15-12 | Peter Joppich (GER) 10-15 | kiesett | 14. | ||||
Ha Cshangdok | Jurij Molcsan (RUS) 15-13 | Salvatore Sanzo (ITA) 6-15 | kiesett | 10. | |||||
Pak Higjong | André Weßels (GER) 15-13 | Andrea Cassarà (ITA) 13-15 | kiesett | 11. | |||||
I Szangjop | Párbajtőr, egyéni | Makszim Hvoroszt (UKR) 15-11 | Fabrice Jeannet (FRA) 5-15 | kiesett | 12. | ||||
O Unszok | Kard, egyéni | Julien Pillet (FRA) 13-15 | kiesett | 23. | |||||
Cshö Bjongcshol Ha Cshangdok Pak Hikjong Kim Unszong | Tőr, csapat | Kína (CHN) Tung Csao-cse Vang Haj-pin Vu Han-hsziung 36-45 | 5–8. helyért Németország (GER) Ralf Bißdorf Peter Joppich André Weßels 40-45 | 7. helyért Egyiptom (EGY) Mosztafa Nagáti Tamer Mohamed Tahoun Ali Tarek Madgy 45-35 | 7. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nam Hjonhi | Tőr, egyéni | Maria Herklotz (BRA) 15-6 | Roxana Scarlat (ROM) 15-7 | Mohamed Aida (HUN) 5-15 | kiesett | 8. | |||
I Gumnam | Párbajtőr, egyéni | Evelyn Halls (AUS) 14-15 | kiesett | 21. | |||||
Kim Hidzsong | Okszana Jermakova (RUS) 9-7 | Li Na (CHN) 14-9 | Mincza-Nébald Ildikó (HUN) 9-15 | kiesett | 7. | ||||
Kim Midzsong | Imke Duplitzer (GER) 9-15 | kiesett | 26. | ||||||
I Sinmi | Kard, egyéni | Ana Faez (CUB) 13-15 | kiesett | 19. | |||||
I Gumnam Kim Hidzsong Ko Dzsongnam Kim Midzsong | Párbajtőr, csapat | Oroszország (RUS) Tatyjana Logunova Anna Szivkova Okszana Jermakova 31-37 | 5–8. helyért Magyarország (HUN) Hormay Adrien Mincza-Nébald Ildikó Tóth Hajnalka 33-40 | 7. helyért Görögország (GRE) Joána Hrísztu Dímitra Manganudáki Katerína Szidiropúlu 44-30 | 7. |
Források
- South Korea at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál
- Kelet-Ázsia-portál
- Korea-portál