Aruba az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Aruba az olimpiai játékokon | |||||
Aruba zászlaja | |||||
NOB-országkód: ARU | |||||
OOB | Arubai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 8 fő 5 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Bito Maduro | ||||
Érmek |
| ||||
Aruba az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Holland Antillák részeként (1952–1984) |
Aruba a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 5 sportágban 8 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek. Aruba első alkalommal vett részt az olimpiai játékokon.
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Evelyn Farrell | 100 m | 12,48 | 8. | 60. | kiesett | |||||||
200 m | 25,74 | 8. | 54. | kiesett | ||||||||
Lia Melis | Maraton | 2:53:24 | 56. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Bito Maduro | Középsúly | A | erőnyerő | Csiu Heng-an (Chiu Heng-An) (TPE) 0000–0141 | kiesett | 19. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hubert Wester | Kisváltósúly | Martin Ndongo-Ebanga(wd) (CMR) RSC | kiesett | 33. | ||||
Jeffrey Nedd | Félnehézsúly | Joseph Akhasamba (KEN) RSC | kiesett | 17. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Roswitha Lopez | Egyéni | 70,483 | 45. | 80,20 | 150,683 | 18. | kiesett | ||
Yvette Thuis | 74,266 | 43. | kiesett | ||||||
Yvette Thuis Roswitha Lopez | Páros | 72,375 | 15. | 79,60 | 151,975 | 15. | kiesett |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Austin Thomas | Tőr, egyéni | 6. csoport Joachim Wendt (AUT) | 6. | kiesett | 58. | |||||||||||||
Párbajtőr, egyéni | 11. csoport Tang Wing Keung (HKG) | 5. | kiesett | 70. |
Források
- Aruba at the 1988 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap