Zambia az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Zambia az olimpiai játékokon | |||||
Zambia zászlaja | |||||
NOB-országkód: ZAM | |||||
OOB | Zambiai Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 29 fő 3 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Samuel Chomba | ||||
Érmek |
| ||||
Zambia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Megjegyzések: 1 Észak-Rodézia néven (1964) |
Zambia a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 3 sportágban 29 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Douglas Kalembo | 400 m | 47,44 | 4. | 44. | kiesett | |||||||
Jonathan Chipalo | 48,97 | 6. | 62. | kiesett | ||||||||
Enock Musonda | 49,21 | 7. | 63. | kiesett | ||||||||
Samuel Matete | 400 m gát | 51,06 | 6. | 26. | kiesett | |||||||
Douglas Kalembo Enock Musonda Jonathan Chipalo Samuel Matete | 4 × 400 m váltó | 3:11,35 | 7. | 19. | kiesett |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Zambiai labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988FfociB
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zambia (ZAM) | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 5 |
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 6 | +1 | 4 |
Irak (IRQ) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 3 |
Guatemala (GUA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 12 | –10 | 0 |
Zambia (ZAM) | 2–2 | Irak (IRQ) |
---|---|---|
Nyirenda 44' K. Bwalya 66' | (1–1) Jegyzőkönyv | Radhi 36' (11-esből) Alahi 71' |
- Negyeddöntő
Csapat | Helyezés |
---|---|
Zambia (ZAM) | 5. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tom Chisenga | Papírsúly | erőnyerő | Liu Hszin-hung (Liu Hsin-Hung) (TPE) 4:1 | Mahjoub M'jirih (MAR) 0:5 | kiesett | 9. | ||
Joseph Chongo | Légsúly | erőnyerő | Manoj Pingale (IND) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Justin Chikwanda | Harmatsúly | Thomas Stephens (LBR) RSC | Moumouni Siuley (NIG) RSC | Macusima Kacujuki (JPN) 2:3 | kiesett | 9. | ||
Patrick Mwamba | Pehelysúly | Esteban Flores (PUR) 1:4 | kiesett | 33. | ||||
Lameck Mbao | Könnyűsúly | Azzedine Saïd (ALG) KO | kiesett | 33. | ||||
Anthony Mwamba | Kisváltósúly | Miura Kunihiro (JPN) 5:0 | Anoumou Aguiar (TOG) RSC | Lyton Mphande (MAW) KO | Vjacsaszlav Janovszki (URS) 0:5 | kiesett | 5. | |
Dimus Chisala | Váltósúly | Wanderley Oliveira (BRA) RSC | Vlagyimir Jerescsenko (URS) RSC | Joni Nyman (FIN) 0:5 | kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Források
- Zambia at the 1988 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap