Bulgária az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a bolgár nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Bulgária az olimpiai játékokon | |||||
Bulgária zászlaja | |||||
NOB-országkód: BUL | |||||
OOB | Bolgár Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 172 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Vaszil Etropolszki | ||||
Érmek 7. helyezés |
| ||||
Bulgária az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Bulgária a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 172 sportoló képviselte, akik összesen 35 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Markov, HrisztoHriszto Markov | Atlétika | Férfi hármasugrás |
1 Arany | Donkova, JordankaJordanka Donkova | Atlétika | Női 100 m gát |
1 Arany | Komsev, AtanaszAtanasz Komsev | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
1 Arany | Geseva, VanyaVanya Geseva | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
1 Arany | Marinov, IvajloIvajlo Marinov | Ökölvívás | Papírsúly |
1 Arany | Kirjakov, TanyuTanyu Kirjakov | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
1 Arany | Marinov, SzevdalinSzevdalin Marinov | Súlyemelés | 52 kg |
1 Arany | Gidikov, BoriszlavBoriszlav Gidikov | Súlyemelés | 75 kg |
1 Arany | Geraszkov, LjubomirLjubomir Geraszkov | Torna | Férfi lólengés |
1 Arany | Dangalakova, TanyaTanya Dangalakova | Úszás | Női 100 m mell |
2 Ezüst | Kosztadinova, SztefkaSztefka Kosztadinova | Atlétika | Női magasugrás |
2 Ezüst | Balov, SztojanSztojan Balov | Birkózás | Kötöttfogás, 57 kg |
2 Ezüst | Vangelov, ZsivkoZsivko Vangelov | Birkózás | Kötöttfogás, 62 kg |
2 Ezüst | Gerovszki, RangelRangel Gerovszki | Birkózás | Kötöttfogás, 130 kg |
2 Ezüst | Conov, IvanIvan Conov | Birkózás | Szabadfogás, 48 kg |
2 Ezüst | Sztojanova, RadkaRadka Sztojanova Lalka Berberova | Evezés | Női kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Geseva, VanyaVanya Geseva Diana Palijszka | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Hrisztov, AlekszandarAlekszandar Hrisztov | Ökölvívás | Harmatsúly |
2 Ezüst | Lecseva, VeszelaVeszela Lecseva | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
2 Ezüst | Topurov, SztefanSztefan Topurov | Súlyemelés | 60 kg |
2 Ezüst | Dunavszka, AdrianaAdriana Dunavszka | Torna | Egyéni ritmikus gimnasztika |
2 Ezüst | Frenkeva, AntoanetaAntoaneta Frenkeva | Úszás | Női 100 m mell |
3 Bronz | Hrisztova, CvetankaCvetanka Hrisztova | Atlétika | Női diszkoszvetés |
3 Bronz | Cenov, BratanBratan Cenov | Birkózás | Kötöttfogás, 48 kg |
3 Bronz | Sterev, SzimeonSzimeon Sterev | Birkózás | Szabadfogás, 62 kg |
3 Bronz | Szofiadi, RahmatRahmat Szofiadi | Birkózás | Szabadfogás, 74 kg |
3 Bronz | Georgieva, MagdalenaMagdalena Georgieva | Evezés | Női egypárevezős |
3 Bronz | Ninova, VioletaVioleta Ninova Sztefka Madina | Evezés | Női kétpárevezős |
3 Bronz | Marinov, MartinMartin Marinov | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
3 Bronz | Buhalov, NikolajNikolaj Buhalov | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
3 Bronz | Ivanova, BoriszlavaBoriszlava Ivanova Diana Palijszka Ognyana Petrova Vanya Geseva | Kajak-kenu | Női kajak négyes 500 m |
3 Bronz | Varbanov, AlekszandarAlekszandar Varbanov | Súlyemelés | 76 kg |
3 Bronz | Maleeva, ManuelaManuela Maleeva | Tenisz | Női egyes |
3 Bronz | Dudeva, DianaDiana Dudeva | Torna | Női talaj |
3 Bronz | Frenkeva, AntoanetaAntoaneta Frenkeva | Úszás | Női 200 m mell |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mariano Domuszcsiev | Egyes | E csoport Kamlesh Mehta (IND) | 5. | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Daniela Gergelcseva | Egyes | G csoport Hae-Ja Kim de Rimasa (ARG) | 2. | Csen Csing (Chen Jing) (CHN) 15–21, 7–21, 20–22 | kiesett | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Evgeni Ignatov | 5000 m | 13:43,42 | 5. | 5. | 13:24,76 | 6. | 13. | 13:26,41 | 8. | |||
10 000 m | 28:15,63 | 5. | 5.* | 28:09,32 | 12. | |||||||
Toma Tomov | 400 m gát | 49,66 | 4. | 8. | 48,90 | 5. | 7. | kiesett | ||||
Ljubomir Ivanov | 20 km gyaloglás | 1:28:43 | 43. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Atanasz Tarev | Rúdugrás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Hriszto Markov | Hármasugrás | 16,91 m | 4. | 17,61 m | |
Georgi Todorov | Súlylökés | 19,68 m | 13. | kiesett | |
Georgi Georgiev | Diszkoszvetés | 61,34 m | 12. | 61,24 m | 11. |
Ivan Tanev | Kalapácsvetés | 76,84 m | 9. | 76,08 m | 8. |
Plamen Minev | 74,46 m | 14. | kiesett | ||
Viktor Aposztolov | 71,10 m | 20. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Anelija Vecsernikova | 100 m | 11,09 | 1. | 3. | 10,96 | 1. | 3.* | 11,00 | 2. | 4. | 11,49 | 8. |
Nadezsda Georgieva | 200 m | 22,80 | 1. | 3. | 22,60 | 3. | 7. | 22,67 | 5. | 11.* | kiesett | |
Jordanka Donkova | 100 m gát | 12,89 | 1. | 4. | 12,47 | 1. | 1. | 12,58 | 1. | 1. | 12,38 | |
Ginka Zagorcseva | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Cvetanka Ilieva Valja Valova-Demireva Nadezsda Georgieva Jordanka Donkova | 4 × 100 m váltó | 43,92 | 4. | 8.* | 43,07 | 3. | 5. | 43,02 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Sztefka Kosztadinova | Magasugrás | 192 cm | 8.** | 201 cm | |
Ljudmila Andonova | 192 cm | 8.** | 193 cm | 5.* | |
Szvetla Mitkova | Súlylökés | 19,53 m | 10. | 19,09 m | 10. |
Diszkoszvetés | 64,68 m | 6. | 69,14 m | 4. | |
Cvetanka Hrisztova | 65,92 m | 4. | 69,74 m | ||
Antoaneta Szelenszka | Gerelyhajítás | 64,60 m | 4. | 56,78 m | 11. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Szvetla Dimitrova | Hétpróba | 13,24 | 1089 | 180 cm | 978 | 12,02 m | 662 | 23,49 | 1030 | 619 cm | 908 | 37,62 m | 622 | 2:15,73 | 882 | 6171 | 11.* |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bratan Cenov | 48 kg | A csoport Jang Cse-csung (Yang Zhizhong) (CHN) | 2. | Məhəddin Allahverdiyev (URS) passzivitás | ||||
Hriszto Filcsev | 52 kg | A csoport Jihad Sharif (JOR) | 4. | Peter Stjernberg (SWE) 9–3 | 7. | |||
Sztojan Balov | 57 kg | A csoport Zoran Galović (YUG) | 1. | Sike András (HUN) feladta (sérülés) | ||||
Zsivko Vangelov | 62 kg | B csoport Bódi Jenő (HUN) | 1. | Kamandar Məcidov (URS) 2–6 | ||||
Georgi Karamanliev | 68 kg | B csoport Kiptoo Salbei (KEN) | 6. | kiesett | helyezetlen | |||
Boriszlav Velicskov | 74 kg | A csoport Jean Manga (CMR) | 3. | Martial Mischler (FRA) 1–4 | 6. | |||
Angel Sztojkov | 82 kg | A csoport Mehdi Moradi-Ganjeh (IRI) | 6. | kiesett | helyezetlen | |||
Atanasz Komsev | 90 kg | A csoport Morijama Jaszutosi (JPN) | 1. | Harri Koskela (FIN) 4–0 | ||||
Ilija Georgiev | 100 kg | B csoport Ambroise Sarr (SEN) | 2. | Dennis Koslowski (USA) 0–6 | 4. | |||
Rangel Gerovszki | 130 kg | B csoport Daniel Payne (CAN) | 1. | Alekszandr Karelin (URS) 3–5 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ivan Conov | 48 kg | A csoport Szergej Karamcsakov (URS) | 1. | Kobajasi Takasi (JPN) 4–16 | ||||
Valentin Jordanov | 52 kg | A csoport Carlos Negron (PUR) | 4. | Tserenbaataryn Enkhbayar (MGL) feladta (sérülés) | 8. | |||
Valentin Ivanov | 57 kg | B csoport Csen Jung-liang (Chen Yongliang) (CHN) | 3. | Nagy Béla (HUN) 5–3 | 5. | |||
Szimeon Sterev | 62 kg | A csoport Kazuhito Sakae (JPN) | 2. | Akbar Fallah (IRI) 5–2 | ||||
Angel Jaszenov | 68 kg | A csoport Arszen Fadzajev (URS) | 4. | Alexander Leipold (FRG) 10–14 | 8. | |||
Rahmat Szofiadi | 74 kg | A csoport Jean Manga (CMR) | 2. | Lodoin Enkhbayar (MGL) 8–3 | ||||
Alekszandar Nanev | 82 kg | B csoport | 11. | kiesett | helyezetlen | |||
Rumen Alabakov | 90 kg | B csoport Jerzy Nieć (POL) | 3. | Jim Scherr (USA) 1–3 | 6. | |||
Georgi Karadusev | 100 kg | B csoport Wilfried Colling (FRG) | 3. | Boldyn Javkhlantögs (MGL) kétvállas | 5. | |||
Atanasz Atanaszov | 130 kg | B csoport az 1. fordulóban erőnyerő | 3. | Daniel Payne (CAN) 8–3 | 5. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Pavel Botev | Légsúly | A | erőnyerő | Mihalákisz Szkurumúnisz (CYP) 1001–0000 | Patrick Roux (FRA) 0000–0001 | kiesett | 14. | ||||||
Ivo Kosztadinov | Harmatsúly | A | Mark Adshead (GBR) 0011–0000 | Guido Schumacher (FRG) 1000–0000 | Janusz Pawłowski (POL) 0000–1001 | Philip Laats (BEL) 0000–0001 | kiesett | 9. | |||||
Georgi Petrov | Középsúly | A | erőnyerő | Ng Chiu Fan (HKG) 1000–0000 | Gyáni János (HUN) 0000–1000 | kiesett | 13. | ||||||
Marko Valev | Félnehézsúly | B | Juri Fazi (ITA) 0000–0100 | kiesett | 18. | ||||||||
Dimitar Zaprjanov | Nehézsúly | A | Roger Vachon (FRA) 0001–0000 | Szaitó Hitosi (JPN) 0000–1001 | Lansana Coly (SEN) 1000–0000 | Mohamed Ali Rashwan (EGY) 0000 (bírói)–0000 | Cso Jongcshol (Jo Yong-Cheol) (KOR) 0000–0000 (bírói) | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Vaszil Radev Daniel Jordanov | Kétpárevezős | 6:17,92 | 3. | 6:41,10 | 2. | 6:20,33 | 4. | B | 7:04,39 | 2. | 8. |
Emil Grojcev Atanasz Andreev Sztefan Sztojkov | Kormányos kettes | 7:15,24 | 2. | erőnyerő | 7:01,23 | 1. | A | 7:03,04 | 5. | 5. | |
Rumen Aleksziev Emil Bondev Juri Gyulgerov Ivo Gelov Dimitar Kamburszki Venceszlav Kancsev Ivan Sztanev Dimitar Toncsev Nikola Zlatanov | Nyolcas | 5:48,25 | 4. | 5:40,93 | 3. | B | 5:49,99 | 2. | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Magdalena Georgieva | Egypárevezős | 7:50,64 | 1. | erőnyerő | 7:35,47 | 1. | A | 7:53,65 | 3. | ||
Violeta Ninova Sztefka Madina | Kétpárevezős | 7:32,82 | 2. | 7:24,96 | 1. | A | 7:06,03 | 3. | |||
Radka Sztojanova Lalka Berberova | Kormányos nélküli kettes | 7:48,68 | 2. | 7:50,94 | 1. | A | 7:31,95 | 2. | |||
Pavlina Hrisztova Galina Anahrieva Iszkra Velinova Kraszimira Tocseva | Négypárevezős | 6:23,22 | 1. | A | 6:24,10 | 4. | 4. | ||||
Teodora Zareva Violeta Zareva Miglena Mihaleva Szvetla Durcsova Greta Georgieva Olja Sztoicskova* Mariana Sztojanova* Katia Todorova* | Kormányos négyes | 7:11,59 | 2. | 7:20,78 | 1. | A | 7:02,27 | 4. | 4. | ||
Teodora Zareva Violeta Zareva Nevjana Ivanova Olja Sztoicskova Todorka Vaszileva Rita Todorova Mariana Sztojanova Daniela Oronova Greta Georgieva | Nyolcas | 6:47,99 | 4. | 6:08,26 | 2. | A | 6:25,02 | 5. | 5. |
* - csak az előfutamban
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nikolaj Jordanov Petar Godev Boriszlav Cvetkov Ivan Marinov | Kajak négyes 1000 m | 3:15,00 | 6. | 13. | 3:09,30 | 2. | 2. | 3:11,56 | 4. | 9. | kiesett | |
Martin Marinov | Kenu egyes 500 m | 1:52,74 | 2. | 2. | erőnyerő | 1:55,61 | 1. | 4. | 1:57,27 | |||
Nikolaj Buhalov | Kenu egyes 1000 m | 4:09,57 | 3. | 5. | erőnyerő | 4:07,23 | 2. | 2. | 4:18,94 | |||
Dejan Bonev Petar Bozsilov | Kenu kettes 500 m | 1:44,53 | 1. | 7. | erőnyerő | 1:48,60 | 3. | 8. | 1:44,32 | 4. | ||
Kenu kettes 1000 m | 4:01,42 | 5. | 12. | 4:06,91 | 2. | 2. | 3:54,98 | 3. | 7. | 4:11,42 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vanya Geseva | Kajak egyes 500 m | 1:55,44 | 1. | 2. | 1:56,26 | 2. | 2. | 1:55,19 | ||||
Vanya Geseva Diana Palijszka | Kajak kettes 500 m | 1:44,52 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:52,48 | 2. | 6. | 1:44,06 | |||
Boriszlava Ivanova Diana Palijszka Ognyana Petrova Vanya Geseva | Kajak négyes 500 m | 1:39,40 | 2. | 4. | erőnyerő | 1:42,63 |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Bolgár női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 3 | 2 | 1 | 178 | 196 | –18 | 5 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 208 | 188 | +20 | 5 |
Bulgária (BUL) | 3 | 1 | 2 | 217 | 241 | –24 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 1 | 2 | 244 | 222 | +22 | 4 |
1988. szeptember 19. Sablon:1988NkosárBULURS
| Bulgária (BUL) | 62–91 | Szovjetunió (URS) | |
(26–50) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988NkosárAUSBUL
| Ausztrália (AUS) | 63–57 | Bulgária (BUL) | |
(31–30) |
1988. szeptember 25. Sablon:1988NkosárBULKOR
| Bulgária (BUL) | 98–87 | Dél-Korea (KOR) | |
(48–51) |
- Az 5–8. helyért
1988. szeptember 27. Sablon:1988NkosárBULTCH
| Bulgária (BUL) | 81–78 | Csehszlovákia (TCH) | |
(49–42) |
- Az 5. helyért
1988. szeptember 29. Sablon:1988NkosárBULCHN
| Bulgária (BUL) | 102–74 | Kína (CHN) | |
(53–19) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Bulgária (BUL) | 5. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ivajlo Marinov | Papírsúly | erőnyerő | Mark Epton (GBR) 5:0 | Donald Martínez (ESA) 5:0 | Alekszandr Mahmutov (URS) 5:0 | Leopoldo Serrantes (PHI) 5:0 | Michael Carbajal (USA) 5:0 | |
Szerafim Todorov | Légsúly | David Griman (VEN) 4:1 | Szegava Szecuo (JPN) 5:0 | Gamal El-Din El-Koumy (EGY) mérkőzés nélkül | Kim Gvangszon (Kim Gwang-Seon) (KOR) 1:4 | kiesett | 5. | |
Alekszandar Hrisztov | Harmatsúly | Peter Anok (SUD) 4:1 | Pjon Dzsongil (Byeon Jeong-Il) (KOR) 4:1 | Jimmy Mayanja (SWE) 5:0 | Alekszandr Artyemjev (URS) 3:2 | Jorge Julio (COL) 3:2 | Kennedy McKinney (USA) 0:5 | |
Kirkor Kirkorov | Pehelysúly | Diego Drumm (GDR) 5:0 | Jamie Pagendam (CAN) mérkőzés nélkül | I Dzsehjok (Lee Jae-Hyeok) (KOR) 2:3 | kiesett | 9. | ||
Emil Csuprenszki | Könnyűsúly | erőnyerő | Eduardo de la Peña (GUM) RSC | Mark Kennedy (JAM) 5:0 | Romallis Ellis (USA) 2:3 | kiesett | 5. | |
Boriszlav Abadzsiev | Kisváltósúly | Vukašin Dobrašinović (YUG) 2:3 | kiesett | 33. | ||||
Hriszto Furnigov | Váltósúly | erőnyerő | Gregory Griffith (BAR) KO | Abdoukerim Hamidou (TOG) 5:0 | Robert Wangila (KEN) 0:5 | kiesett | 5. | |
Angel Sztojanov | Nagyváltósúly | erőnyerő | Torsten Schmitz (GDR) 2:5 | kiesett | 17. | |||
Dejan Kirilov | Félnehézsúly | Damir Škaro (YUG) 2:3 | kiesett | 17. | ||||
Szvilen Ruszinov | Nehézsúly | erőnyerő | Andrzej Gołota (POL) 0:5 | kiesett | 9. | |||
Petar Sztoimenov | Szupernehézsúly | erőnyerő | Peter Hrivňák (TCH) RSC | kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Bolgár férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1988FröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 9 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3,500 | 248 | 190 | 1,305 |
Brazília (BRA) | 9 | 4 | 1 | 14 | 7 | 2,000 | 296 | 225 | 1,316 |
Svédország (SWE) | 7 | 2 | 3 | 9 | 11 | 0,818 | 220 | 262 | 0,840 |
Bulgária (BUL) | 7 | 2 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 190 | 194 | 0,979 |
Olaszország (ITA) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 203 | 222 | 0,914 |
Dél-Korea (KOR) | 6 | 1 | 4 | 5 | 14 | 0,357 | 200 | 264 | 0,758 |
1988. szeptember 18. Sablon:1988FröpiURSBUL
| Szovjetunió (URS) | 3–0 | Bulgária (BUL) | |
---|---|---|---|---|
(15–7, 15–9, 15–8) |
1988. szeptember 19. Sablon:1988FröpiITABUL
| Olaszország (ITA) | 0–3 | Bulgária (BUL) | |
---|---|---|---|---|
(7–15, 8–15, 6–15) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988FröpiBRABUL
| Brazília (BRA) | 3–1 | Bulgária (BUL) | |
---|---|---|---|---|
(13–15, 15–6, 15–12, 15–12) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FröpiBULKOR
| Bulgária (BUL) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | |
---|---|---|---|---|
(15–7, 15–10, 15–8) |
1988. szeptember 26. Sablon:1988FröpiSWEBUL
| Svédország (SWE) | 3–0 | Bulgária (BUL) | |
---|---|---|---|---|
(15–11, 15–12, 15–8) |
- Az 5–8. helyért
1988. szeptember 28. 9:45 Sablon:1988FröpiBULFRA
| Bulgária (BUL) | 3–0 | Franciaország (FRA) | |
---|---|---|---|---|
(15–8, 15–12, 15–11) |
- Az 5. helyért
1988. október 1. 12:30 Sablon:1988FröpiNEDBUL
| Hollandia (NED) | 3–0 | Bulgária (BUL) | |
---|---|---|---|---|
(15–6, 15–8, 15–10) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Bulgária (BUL) | 6. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tanyu Kirjakov | Légpisztoly | 585 | 3. | 568 | |
Szabadpisztoly | 566 | 2. | 656 | 4. | |
Ljubcso Gyakov | 554 | 23. | kiesett | ||
Légpisztoly | 575 | 23. | kiesett | ||
Georgi Poljakov | Légpuska | 582 | 31. | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 593 | 32. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1161 | 28. | kiesett | ||
Petar Zaprjanov | 1162 | 27. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 590 | 41. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Nonka Matova | Légpuska | 391 | 12. | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 580 | 11. | kiesett | ||
Veszela Lecseva | 583 | 6. | 683,2 | ||
Légpuska | 389 | 17. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Szevdalin Marinov | 52 kg | 120,0 | 1. | 150,0 | 1. | 270,0 | |
Mitko Grablev | 56 kg | kizárták | |||||
Sztefan Topurov | 60 kg | 137,5 | 2. | 175,0 | 2. | 312,5 | |
Angel Gencsev | 67,5 kg | kizárták | |||||
Boriszlav Gidikov | 75 kg | 167,5 | 1. | 207,5 | 1. | 375,0 | |
Alekszandar Varbanov | 157,5 | 3. | 200,0 | 2. | 357,5 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Manuela Maleeva | Egyes | erőnyerő | Mercedes Paz (ARG) 6–1, 6–2 | Catarina Lindqvist (SWE) 6–1, 6–0 | Raffaella Reggi-Concato (ITA) 6–3, 6–4 | Gabriela Sabatini (ARG) 1–6, 2–6 | kiesett | |
Katerina Maleeva | erőnyerő | Gisele Miró (BRA) 7–5, 6–1 | Pam Shriver (USA) 3–6, 6–3, 2–6 | kiesett | 9. | |||
Manuela Maleeva Katerina Maleeva | Páros | Ausztrália (AUS) Liz Smylie Wendy Turnbull 2–6, 6–3, 0–6 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kalofer Hrisztozov | Talaj | 19,80 | 5. | 9,900 | 7. |
Ugrás | 19,30 | 33. | kiesett | ||
Korlát | 19,75 | 4. | 9,875 | 4. | |
Nyújtó | 19,50 | 21. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,80 | 5. | 9,900 | 4.* | |
Lólengés | 19,55 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,70 | 6. | 117,750 | 6.* | |
Dimitar Taszkov | Talaj | 19,50 | 25. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 18. | kiesett | ||
Korlát | 19,25 | 59. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,45 | 24. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,45 | 29. | kiesett | ||
Lólengés | 19,65 | 12. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,75 | 21. | 117,125 | 20. | |
Ljubomir Geraszkov | Talaj | 19,50 | 25. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 46. | kiesett | ||
Korlát | 19,40 | 39. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,10 | 52. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 19,90 | 1. | 9,950 | ** | |
Egyéni összetett | 116,75 | 21. | 116,625 | 23. | |
Dejan Kolev | Talaj | 19,45 | 30. | kiesett | |
Ugrás | 19,65 | 6. | 9,825 | 4. | |
Korlát | 19,35 | 44. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,20 | 47. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,65 | 16. | kiesett | ||
Lólengés | 19,00 | 56. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,30 | 30. | kiesett | ||
Sztojko Gocsev | Talaj | 19,20 | 51. | kiesett | |
Ugrás | 18,90 | 67. | kiesett | ||
Korlát | 19,65 | 13. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,55 | 15. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,55 | 21. | kiesett | ||
Lólengés | 19,10 | 46. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,95 | 36. | kiesett | ||
Petar Georgiev | Talaj | 18,95 | 71. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 33. | kiesett | ||
Korlát | 19,50 | 29. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,95 | 63. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,35 | 39. | kiesett | ||
Lólengés | 19,55 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,60 | 39. | kiesett | ||
Kalofer Hrisztozov Dimitar Taszkov Ljubomir Geraszkov Dejan Kolev Sztojko Gocsev Petar Georgiev | Csapat összetett | 585,10 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Diana Dudeva | Talaj | 19,800 | 5. | 19,850 | |
Ugrás | 19,625 | 14. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,600 | 16. | kiesett | ||
Gerenda | 19,625 | 9. | 19,724 | 6. | |
Egyéni összetett | 78,650 | 8. | 78,725 | 9. | |
Deljana Vodenicsarova | Talaj | 19,750 | 8. | 19,837 | 4. |
Ugrás | 19,600 | 17. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,500 | 27. | kiesett | ||
Gerenda | 19,475 | 20. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,325 | 15. | 78,337 | 12. | |
Borjana Sztojanova | Talaj | 19,300 | 42. | kiesett | |
Ugrás | 19,825 | 3. | 19,780 | 4. | |
Felemás korlát | 19,300 | 47. | kiesett | ||
Gerenda | 19,525 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,950 | 17. | 78,200 | 13. | |
Ivelina Rajkova | Talaj | 19,575 | 22. | kiesett | |
Ugrás | 19,550 | 24. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,400 | 36. | kiesett | ||
Gerenda | 19,325 | 26. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,850 | 20. | kiesett | ||
Marija Kartalova | Talaj | 19,500 | 27. | kiesett | |
Ugrás | 19,350 | 35. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,250 | 51. | kiesett | ||
Gerenda | 19,150 | 41. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,250 | 35. | kiesett | ||
Hrabrina Hrabrova | Talaj | 19,225 | 47. | kiesett | |
Ugrás | 19,600 | 17. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,475 | 82. | kiesett | ||
Gerenda | 18,725 | 71. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,025 | 62. | kiesett | ||
Diana Dudeva Deljana Vodenicsarova Borjana Sztojanova Ivelina Rajkova Marija Kartalova Hrabrina Hrabrova | Csapat összetett | 390,550 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Adriana Dunavszka | Egyéni | 39,90 | 2. | 59,950 | |
Bianka Panova | 39,45 | 4. | 59,725 | 4. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Cvetan Golomeev | 50 m gyors | 23,41 | 5.* | 13.* | kiesett | |||
100 m gyors | 50,82 | 5. | 15. | B | 51,16 | 7. | 15. | |
Georgi Mihalev | 100 m hát | 57,06 | 5. | 11. | B | 57,17 | 5. | 13. |
200 m hát | 2:02,71 | 3. | 9. | B | 2:04,24 | 5. | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Natasa Hrisztova | 100 m gyors | 57,80 | 7. | 24. | kiesett | |||
Antoaneta Sztrumenlieva | 400 m gyors | 4:13,25 | 4. | 11. | B | 4:13,43 | 4. | 12. |
800 m gyors | 8:35,40 | 3. | 8. | A | 8:41,05 | 8. | 8. | |
400 m vegyes | 4:51,58 | 4. | 12. | B | 4:52,33 | 4. | 12. | |
Bisztra Goszpodinova | 100 m hát | 1:04,91 | 5. | 19. | kiesett | |||
Tanya Dangalakova | 200 m mell | 2:29,91 | 2. | 5. | A | 2:28,43 | 4. | 4. |
100 m mell | 1:08,35 | 1. | 1.* | A | 1:07,95 | 1. | ||
Antoaneta Frenkeva | 1:10,09 | 1. | 5. | A | 1:08,74 | 2. | ||
200 m mell | 2:29,57 | 1. | 3. | A | 2:28,34 | 3. | ||
Nevjana Miteva | 100 m pillangó | 1:02,01 | 3. | 11. | B | 1:02,47 | 4. | 12. |
200 m pillangó | 2:18,44 | 6. | 19. | kiesett | ||||
Bisztra Goszpodinova Tanya Dangalakova Nevjana Miteva Natasa Hrisztova | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:15,22 | 3. | 8. | A | 4:12,36 | 6. | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vívás
Bővebben: Vívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vaszil Etropolszki | Kard, egyéni | 3. csoport Percival Alger (PHI) | 1. | 1. csoport Jean-Marie Banos (CAN) | 1. | 2. csoport Jean-François Lamour (FRA) | 2. | Jürgen Nolte (FRG) 9–10 | Jean-François Lamour (FRA) 6–10 | kiesett | 13. | ||||
Hriszto Etropolszki | 2. csoport Heorhij Pohoszov (URS) | 1. | 6. csoport Steve Mormando (USA) | 2. | 4. csoport Gedővári Imre (HUN) | 6. | kiesett | 21. | |||||||
Nikolaj Marincseski | 1. csoport Cseng Ming-hsziang (Yan Wing-Shean) (TPE) | 6. | kiesett | 31. | |||||||||||
Hriszto Etropolszki Vaszil Etropolszki Nikolaj Marincseski Nikolaj Mateev Georgi Csomakov | Kard, csapat | 1. csoport Magyarország (HUN) | 3. | kiesett | 8. |
Források
- Bulgaria at the 1988 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Bulgária-portál
- Olimpiaportál