Az NSZK az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Az NSZK az olimpiai játékokon | |||||
Az NSZK zászlaja | |||||
NOB-országkód: FRG | |||||
OOB | Német Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 348 fő 24 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Reiner Klimke | ||||
Érmek 5. helyezés |
| ||||
Az NSZK az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Megjegyzések: 1 Németország néven (1952), 2 Egyesült Német Csapat néven az NDK-val közös csapattal (1956–1964) | |||||
Más szereplések: Németország (1896–1936, 1992–), |
Az NSZK a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 24 sportágban 348 sportoló képviselte, akik összesen 40 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Möllenkamp, ThomasThomas Möllenkamp Matthias Mellinghaus Eckhardt Schultz Ansgar Wessling Armin Eichholz Thomas Domian Wolfgang Maennig Bahne Rabe Manfred Klein | Evezés | Férfi nyolcas |
1 Arany | Uphoff-Becker, NicoleNicole Uphoff-Becker | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
1 Arany | Uphoff-Becker, NicoleNicole Uphoff-Becker Monica Theodorescu Ann-Kathrin Linsenhoff Reiner Klimke | Lovaglás | Csapat díjlovaglás |
1 Arany | Beerbaum, LudgerLudger Beerbaum Wolfgang Brinkmann Dirk Hafemeister Franke Sloothaak | Lovaglás | Csapat díjugratás |
1 Arany | Erhorn, ClausClaus Erhorn Matthias Baumann Thies Kaspareit Ralf Ehrenbrink | Lovaglás | Csapat lovastusa |
1 Arany | Sperber, SilviaSilvia Sperber | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
1 Arany | Graf, SteffiSteffi Graf | Tenisz | Női egyes |
1 Arany | Groß, MichaelMichael Groß | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
1 Arany | Schmitt, ArndArnd Schmitt | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
1 Arany | Fichtel-Mauritz, AnjaAnja Fichtel-Mauritz | Vívás | Női tőr, egyéni |
1 Arany | Fichtel-Mauritz, AnjaAnja Fichtel-Mauritz Zita-Eva Funkenhauser Christiane Weber Sabine Bau Annette Klug | Vívás | Női tőr, csapat |
2 Ezüst | Baumann, DieterDieter Baumann | Atlétika | Férfi 5000 m |
2 Ezüst | Himmel, GerhardGerhard Himmel | Birkózás | Kötöttfogás, 100 kg |
2 Ezüst | Wieneke, FrankFrank Wieneke | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
2 Ezüst | Meiling, MarcMarc Meiling | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
2 Ezüst | Kolbe, Peter-MichaelPeter-Michael Kolbe | Evezés | Férfi egypárevezős |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Christian Schliemann Tobias Frank Uli Hänel Carsten Fischer Andreas Mollandin Ekkhard Schmidt-Opper Dirk Brinkmann Heiner Dopp Stefan Blöcher Andreas Keller Thomas Reck Thomas Brinkmann Hanns-Henning Fastrich Michael Hilgers Volker Fried Michael Metz | Gyeplabda | Férfi |
2 Ezüst | Gröne, BerndBernd Gröne | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
2 Ezüst | Niehaus, JuttaJutta Niehaus | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
2 Ezüst | Sperber, SilviaSilvia Sperber | Sportlövészet | Női légpuska |
2 Ezüst | Nerlinger, ManfredManfred Nerlinger | Súlyemelés | +110 kg |
2 Ezüst | Pfeiffer, StefanStefan Pfeiffer | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
2 Ezüst | Gey, MatthiasMatthias Gey Thorsten Weidner Matthias Behr Ulrich Schreck Thomas Endres | Vívás | Férfi tőr, csapat |
2 Ezüst | Borrmann, ElmarElmar Borrmann Volker Fischer Thomas Gerull Alexander Pusch Arnd Schmitt | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Bau, SabineSabine Bau | Vívás | Női tőr, egyéni |
3 Bronz | Dobeleit, NorbertNorbert Dobeleit Edgar Itt Jörg Vaihinger Ralf Lübke Mark Henrich Bodo Kuhn | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
3 Bronz | Danneberg, RolfRolf Danneberg | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
3 Bronz | Zaczkiewicz, ClaudiaClaudia Zaczkiewicz | Atlétika | Női 100 m gát |
3 Bronz | Keßlau, NorbertNorbert Keßlau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow | Evezés | Férfi kormányos nélküli négyes |
3 Bronz | Henn, ChristianChristian Henn | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
3 Bronz | Lechner, RobertRobert Lechner | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Michael Schulz Armin Görtz Wolfgang Funkel Thomas Hörster Olaf Janßen Rudolf Bommer Holger Fach Jürgen Klinsmann Wolfram Wuttke Frank Mill Uwe Kamps Roland Grahammer Thomas Häßler Christian Schreier Fritz Walter Ralf Sievers Gerhard Kleppinger Karl-Heinz Riedle | Labdarúgás | Férfi |
3 Bronz | Huck, KarstenKarsten Huck | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
3 Bronz | Gies, ReinerReiner Gies | Ökölvívás | Kisváltósúly |
3 Bronz | Riederer, HansHans Riederer | Sportlövészet | Férfi légpuska |
3 Bronz | Immesberger, PeterPeter Immesberger | Súlyemelés | 100 kg |
3 Bronz | Zawieja, MartinMartin Zawieja | Súlyemelés | +110 kg |
3 Bronz | Graf, SteffiSteffi Graf Claudia Kohde-Kilsch | Tenisz | Női páros |
3 Bronz | Hochstein, ErikErik Hochstein Thomas Fahrner Rainer Henkel Michael Groß Peter Sitt Stefan Pfeiffer | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
3 Bronz | Funkenhauser, Zita-EvaZita-Eva Funkenhauser | Vívás | Női tőr, egyéni |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Georg Böhm | Egyes | B csoport Tonny Maringgi (INA) | 3. | kiesett | 17. | |||
Jörg Roßkopf | D csoport Gary Haberl (AUS) | 3. | kiesett | 17. | ||||
Jörg Roßkopf Steffen Fetzner | Páros | D csoport Hongkong (HKG) | 3. | kiesett | 9. | |||
Georg Böhm Jürgen Rebel | B csoport Nagy-Britannia (GBR) | 6. | kiesett | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Olga Nemes | Egyes | H csoport Jacqueline Díaz (CHI) | 2. | Li Huj-fen (Li Huifen) (CHN) 21–15, 18–21, 15–21, 10–21 | kiesett | 9. | ||
Katja Nolten | E csoport Jasna Fazlić-Reed (YUG) | 4. | kiesett | 25. | ||||
Katja Nolten Olga Nemes | Páros | B csoport Japán (JPN) | 5. | kiesett | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Christian Haas | 100 m | 10,54 | 6. | 38.* | 10,57 | 8. | 39.* | kiesett | ||||
Ralf Lübke | 200 m | 20,81 | 2. | 10. | 20,80 | 3. | 16. | 21,23 | 8. | 16. | kiesett | |
Norbert Dobeleit | 20,86 | 4. | 12. | 20,98 | 4. | 24. | kiesett | |||||
Peter Braun | 800 m | 1:47,32 | 1. | 11.* | 1:46,86 | 4. | 19. | 1:47,43 | 8. | 16. | kiesett | |
Dieter Baumann | 5000 m | 13:58,46 | 6. | 29. | 13:22,71 | 3. | 3.* | 13:15,52 | ||||
Ralf Salzmann | Maraton | 2:16:54 | 23. | |||||||||
Florian Schwarthoff | 110 m gát | 14,13 | 4. | 24. | 13,67 | 5. | 10. | kiesett | ||||
Harald Schmid | 400 m gát | 49,77 | 1. | 9. | 48,93 | 3. | 8. | 48,76 | 7. | |||
Edgar Itt | 50,10 | 2. | 13.* | 48,86 | 4. | 6. | 48,78 | 8. | ||||
Jens Volkmann | 3000 m akadály | 8:36,37 | 2. | 12. | 8:25,19 | 8. | 16. | kiesett | ||||
Fritz Heer Christian Haas Peter Klein Dirk Schweisfurth | 4 × 100 m váltó | 39,01 | 2. | 3. | 38,75 | 4. | 5.* | 38,55 | 6. | |||
Norbert Dobeleit Edgar Itt Jörg Vaihinger Ralf Lübke Mark Henrich Bodo Kuhn | 4 × 400 m váltó | 3:03,90 | 1. | 2. | 3:00,66 | 2. | 2. | 3:00,56 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Dietmar Mögenburg | Magasugrás | 228 cm | 1.* | 234 cm | 6. |
Carlo Thränhardt | 225 cm | 13.* | 231 cm | 7.** | |
Rolf Danneberg | Diszkoszvetés | 65,70 m | 1. | 67,38 m | |
Alois Hannecker | 61,44 m | 11. | 63,28 m | 8. | |
Wulf Brunner | 57,50 m | 22. | kiesett | ||
Heinz Weis | Kalapácsvetés | 77,24 m | 7. | 79,16 m | 5. |
Christoph Sahner | 75,84 m | 13. | kiesett | ||
Klaus Tafelmeier | Gerelyhajítás | 80,52 m | 5. | 82,72 m | 4. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Jürgen Hingsen | Tízpróba | kizárták | nem indult | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ulrike Sarvari | 100 m | 11,26 | 2. | 15. | 11,16 | 3. | 15. | 11,12 | 5. | 9.** | kiesett | |
Sabine Richter | 11,49 | 4. | 24. | 11,59 | 7. | 28. | kiesett | |||||
Andrea Thomas | 11,46 | 4. | 23. | 11,37 | 7. | 22.* | kiesett | |||||
200 m | 22,92 | 3. | 7. | 22,84 | 2. | 10. | 22,91 | 8. | 13. | kiesett | ||
Silke Knoll | 23,51 | 3. | 24. | 23,15 | 6. | 20. | kiesett | |||||
Karin Janke | 23,83 | 3. | 33. | 23,87 | 7. | 30. | kiesett | |||||
Helga Arendt | 400 m | 52,69 | 2. | 14. | 52,08 | 3. | 18. | 50,36 | 4. | 11. | 51,17 | 7. |
Ute Thimm | 52,79 | 2. | 16. | 51,18 | 4. | 5. | 50,28 | 6. | 9. | kiesett | ||
Gaby Lesch | 800 m | 2:00,95 | 3. | 3. | 1:59,85 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Vera Michallek | 1500 m | 4:10,05 | 9. | 18. | kiesett | |||||||
3000 m | 8:51,34 | 10. | 16. | kiesett | ||||||||
Kerstin Preßler | Maraton | 2:34:26 | 21. | |||||||||
Gaby Wolf | 2:35:11 | 27. | ||||||||||
Claudia Zaczkiewicz | 100 m gát | 13,00 | 3. | 6. | 12,87 | 2. | 6. | 12,75 | 2. | 4. | 12,75 | |
Gudrun Abt | 400 m gát | 55,72 | 1. | 8. | 54,52 | 3. | 7. | 54,04 | 6. | |||
Sabine Richter Ulrike Sarvari Andrea Thomas Ute Thimm | 4 × 100 m váltó | 42,99 | 2. | 4. | 42,69 | 2. | 4. | 42,76 | 4. | |||
Ute Thimm Helga Arendt Andrea Thomas Gudrun Abt Gisela Kinzel Michaela Schabinger | 4 × 400 m váltó | 3:27,75 | 3. | 6. | 3:22,49 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Heike Redetzky-Henkel | Magasugrás | 190 cm | 13. | kiesett | |
Claudia Losch | Súlylökés | 20,39 m | 1. | 20,27 m | 5. |
Iris Plotzitzka | 19,06, 18,79*2 m | 14. | kiesett | ||
Ingrid Thyssen | Gerelyhajítás | 63,32 m | 8. | 60,76 m | 8. |
Beate Peters | 60,20 m | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Sabine Braun | Hétpróba | 13,71 | 1020 | 183 cm | 1016 | 13,16 m | 738 | 24,78 | 907 | 612 cm | 887 | 44,58 m | 755 | 2:22,82 | 786 | 6109 | 14. |
Sabine Everts | 13,74 | 1015 | 171 cm | 867 | 11,54 m | 631 | nem indult | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Markus Scherer | 48 kg | A csoport Majid Reza Simkhah Asil (IRI) | 3. | Khaled El-Farej (SYR) 6–16 | 6. | |||
Rifat Yildiz | 57 kg | B csoport Mehdi Chaambi (TUN) | 4. | Alekszandr Sesztakov (URS) kizárták | 8. | |||
Peter Behl | 62 kg | B csoport Carlos Fernández (ESP) | 3. | Ike Anderson (USA) 5–1 | 5. | |||
Claudio Pasarelli | 68 kg | A csoport Franck Abrial (FRA) | 6. | kiesett | helyezetlen | |||
Roger Gößner | 82 kg | A csoport Komáromi Tibor (HUN) | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Andreas Steinbach | 90 kg | B csoport Doug Cox (CAN) | 3. | Franz Pitschmann (AUT) passzivitás | 5. | |||
Gerhard Himmel | 100 kg | B csoport Sören Claeson (SWE) | 1. | Andrzej Wroński (POL) 1–3 | ||||
Fritz Gerdsmeier | 130 kg | A csoport Klauz László (HUN) | 7. | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Reiner Heugabel | 48 kg | A csoport Tümendembereliin Sükhbaatar (MGL) | 3. | İlyas Şükrüoğlu (TUR) passzivitás | 5. | |||
Herbert Tutsch | 52 kg | B csoport Ahmad Nasir (AFG) | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Jürgen Scheibe | 57 kg | A csoport Szergej Beloglazov (URS) | 6. | kiesett | helyezetlen | |||
Jörg Helmdach | 62 kg | B csoport Kim Jonman (Kim Yeon-Man) (KOR) | 3. | Avirmediin Enkhee (MGL) 5–4 | 5. | |||
Alexander Leipold | 68 kg | B csoport Satyawan (IND) | 4. | Angel Jaszenov (BUL) 14–10 | 7. | |||
Reiner Trik | 82 kg | B csoport Andrzej Radomski (POL) | 9. | kiesett | helyezetlen | |||
Bodo Lukowski | 90 kg | B csoport Mohamed Reza Tupchi (IRI) | 7. | kiesett | helyezetlen | |||
Wilfried Colling | 100 kg | B csoport | 9. | kiesett | helyezetlen | |||
Ralf Bremmer | 130 kg | B csoport Obata Hirojuki (JPN) | 4. | Adam Sandurski (POL) 5–7 | 8. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Helmut Dietz | Légsúly | A | erőnyerő | Ireneusz Kiejda (POL) 0000–0001 | Guno Berenstein (NED) 0000–0001 | Kim Dzsejop (Kim Jae-Yeop) (KOR) 0000–1000 | Amiran Totikasvili (URS) 0000–0021 | kiesett | 7. | ||||
Guido Schumacher | Harmatsúly | A | erőnyerő | Ivo Kosztadinov (BUL) 0000–1000 | kiesett | 20. | |||||||
Steffen Stranz | Könnyűsúly | A | erőnyerő | Daniel Dohou Dossou (BEN) 1000–0001 | Sven Loll (GDR) 0000–0001 | Johannes Wohlwend (LIE) 1000–0000 | Mike Swain (USA) 0000–0000 (bírói) | kiesett | 5.* | ||||
Frank Wieneke | Váltósúly | A | Peter Reiter (AUT) 1000–0000 | Lars Adolfsson (SWE) 0011–0000 | Vítorino González (ESP) 1100–0000 | Pascal Tayot (FRA) 0001–0000 | Torsten Bréchôt (GDR) 0001–0000 | Waldemar Legień (POL) 0000–1000 | |||||
Michael Bazynski | Középsúly | A | Ben Spijkers (NED) 0000–0020 | kiesett | 33. | ||||||||
Marc Meiling | Félnehézsúly | A | erőnyerő | Robert Berland (USA) 0000 (bírói)–0000 | Robert Van de Walle (BEL) 1000–0000 | Jacek Beutler (POL) 0003–0000 | Aurélio Miguel (BRA) 0000–0000 (bírói) | ||||||
Alexander von der Groeben | Nehézsúly | A | Cso Jongcshol (Jo Yong-Cheol) (KOR) 0000–1010 | kiesett | 19. |
* - Az A csoportban szereplő, eredetileg bronzérmes brit Kerrith Brownt utólag kizárták, ezért Stranz a 7. helyett az 5. helyen végzett.
Evezés
Bővebben: Evezés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Peter-Michael Kolbe | Egypárevezős | 7:12,35 | 3. | 7:12,27 | 1. | 7:01,76 | 1. | A | 6:54,77 | 2. | |
Christian Händle Ralf Thienel | Kétpárevezős | 6:21,95 | 2. | 6:37,84 | 1. | 6:23,55 | 2. | A | 6:24,97 | 4. | 4. |
Frank Dietrich Michael Twittmann | Kormányos nélküli kettes | 6:45,73 | 2. | 6:52,03 | 1. | 6:54,24 | 4. | B | 7:19,48 | 1. | 7. |
Christoph Galandi Oliver Grüner Georg Agrikola Andreas Reinke | Négypárevezős | 5:52,45 | 3. | erőnyerő | 5:50,96 | 3. | A | 5:59,59 | 6. | 6. | |
Norbert Keßlau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow | Kormányos nélküli négyes | 6:13,16 | 3. | erőnyerő | 6:04,17 | 1. | A | 6:06,22 | 3. | ||
Roland Baar Wolfgang Klapheck Christoph Korte Andreas Lütkefels Martin Ruppel | Kormányos négyes | 6:02,98 | 2. | erőnyerő | 6:15,87 | 4. | B | 6:42,65 | 1. | 7. | |
Thomas Möllenkamp Matthias Mellinghaus Eckhardt Schultz Ansgar Wessling Armin Eichholz Thomas Domian Wolfgang Maennig Bahne Rabe Manfred Klein | Nyolcas | 5:32,36 | 1. | erőnyerő | A | 5:46,05 | 1. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Bettina Kämpf Cordula Keller | Kormányos nélküli kettes | 8:19,76 | 5. | 8:20,13 | 4. | B | 8:22,08 | 3. | 9. | ||
Inge Althoff-Schwerzmann Meike Holländer Elke Markwort Gabriele Mehl Kerstin Peters Cerstin Petersmann Katrin Petersmann Kerstin Rehders Anja Schäfer | Nyolcas | 6:38,31 | 3. | 6:12,70 | 5. | kiesett | 7. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Nyugatnémet férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSZK (FRG) | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 3 | +10 | 9 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 5 | +7 | 7 |
India (IND) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 5 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 | 10 | –5 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 2 | 3 | 5 | 10 | –5 | 2 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 | 12 | –9 | 2 |
1988. szeptember 18. Sablon:1988FgyepFRGCAN
| NSZK (FRG) | 3–1 | Kanada (CAN) | |
(2–1) |
1988. szeptember 20. Sablon:1988FgyepFRGIND
| NSZK (FRG) | 1–1 | India (IND) | |
(1–1) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988FgyepGBRFRG
| Nagy-Britannia (GBR) | 1–2 | NSZK (FRG) | |
(0–1) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FgyepFRGKOR
| NSZK (FRG) | 1–0 | Dél-Korea (KOR) | |
(0–0) |
1988. szeptember 26. Sablon:1988FgyepFRGURS
| NSZK (FRG) | 6–0 | Szovjetunió (URS) | |
(2–0) |
- Elődöntő
1988. szeptember 28. Sablon:1988FgyepFRGNED
| NSZK (FRG) | 2–1 | Hollandia (NED) | |
(0–1) |
- Döntő
1988. október 1. Sablon:1988FgyepFRGGBR
| NSZK (FRG) | 1–3 | Nagy-Britannia (GBR) | |
(0–1) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
NSZK (FRG) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Nyugatnémet női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 7 | +5 | 5 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 6 | +1 | 4 |
NSZK (FRG) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | –3 | 2 |
Kanada (CAN) | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | –3 | 1 |
1988. szeptember 21. Sablon:1988NgyepKORFRG
| Dél-Korea (KOR) | 4–1 | NSZK (FRG) | |
(2–1) |
1988. szeptember 23. Sablon:1988NgyepAUSFRG
| Ausztrália (AUS) | 1–0 | NSZK (FRG) | |
(0–0) |
1988. szeptember 25. Sablon:1988NgyepCANFRG
| Kanada (CAN) | 1–2 | NSZK (FRG) | |
(0–1) |
- Az 5–8. helyért
1988. szeptember 27. Sablon:1988NgyepFRGUSA
| NSZK (FRG) | 2–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(0–1) |
- Az 5. helyért
1988. szeptember 29. Sablon:1988NgyepFRGCAN
| NSZK (FRG) | 4–2 | Kanada (CAN) | |
(1–1) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
NSZK (FRG) | 5. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Detlef Kahlert | Egyéni | 1254 | 20. | 307 | 17. | 321 | 8. | 311 | 12. | kiesett | |
Manfred Barth | 1206 | 54. | kiesett | ||||||||
Bernhard Schulkowski | 1199 | 59. | kiesett | ||||||||
Manfred Barth Detlef Kahlert Bernhard Schulkowski | Csapat | 3659 | 18. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Claudia Kriz | Egyéni | 1250 | 17. | 311 | 11. | 322 | 8. | 326 | 8. | 318 | 6. |
Christa Öckl | 1230 | 25. | kiesett | ||||||||
Doris Haas | 1222 | 32. | kiesett | ||||||||
Doris Haas Claudia Kriz Christa Öckl | Csapat | 3702 | 6. | 953 | 6. | 931 | 6. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Dirk Joestel | Kajak egyes 500 m | 1:45,64 | 1. | 8. | erőnyerő | 1:43,97 | 3. | 7. | 1:47,91 | 8. | ||
Dirk Ulaszewski | Kajak egyes 1000 m | 3:45,10 | 5. | 10. | 3:46,46 | 2. | 2. | 3:44,17 | 4. | 11. | kiesett | |
Reiner Scholl Thomas Pfrang | Kajak kettes 500 m | 1:33,29 | 2. | 4. | erőnyerő | 1:32,73 | 1. | 1. | 1:34,40 | 4. | ||
Niels Ellwanger Carsten Lömker | Kajak kettes 1000 m | 3:37,82 | 6. | 18. | 3:31,95 | 3. | 4. | 3:28,91 | 3. | 10. | 3:34,63 | 4. |
Gilbert Schneider Reiner Scholl Dirk Joestel Thomas Reineck | Kajak négyes 1000 m | 3:01,07 | 2. | 2. | erőnyerő | 3:09,67 | 3. | 5. | 3:05,43 | 6. | ||
Hartmut Faust Wolfram Faust | Kenu kettes 500 m | 1:46,52 | 2. | 10. | erőnyerő | 1:47,70 | 4. | 7. | kiesett | |||
Hartmut Faust Wolfram Faust | Kenu kettes 1000 m | 3:52,43 | 4. | 8. | erőnyerő | 3:52,03 | 2. | 5. | 3:55,62 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Josefa Idem-Guerrini | Kajak egyes 500 m | 2:00,42 | 3. | 10. | erőnyerő | 1:59,04 | 3. | 6. | 2:01,80 | 9. | ||
Claudia Österheld Andrea Martin | Kajak kettes 500 m | 1:55,25 | 6. | 10. | 1:56,02 | 3. | 5. | 1:55,37 | 4. | 11. | kiesett | |
Andrea Martin Claudia Österheld Josefa Idem-Guerrini Ruth Domgörgen | Kajak négyes 500 m | 1:43,43 | 5. | 9. | 1:42,09 | 1. | 1. | 1:45,62 | 5. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Bernd Gröne | Mezőnyverseny | 4:32:25 (+0:03) | |
Christian Henn | 4:32:46 (+0:24) | ||
Remig Stumpf | 4:32:56 (+0:34) | 14. | |
Ernst Christl Bernd Gröne Rajmund Lehnert Remig Stumpf | Csapat időfutam | 2:00:06,3 (+02:18,6) | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jutta Niehaus | Mezőnyverseny | 2:00:52 (+0:00) | |
Ines Varenkamp | 2:00:52 (+0:00) | 12. | |
Viola Paulitz | 2:00:52 (+0:00) | 13. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Frank Weber | Férfi egyéni | 10,919 | 7. | Erik Schoefs (BEL) Michele Smith (CAY) 11,34 | 2. | Nelson Mario Pons (ECU) Bailón Becerra (BOL) Colin Abrams (GUY) 11,55 | 1. | Nyikolaj Kovs (URS) Fabrice Colas (FRA) 11,10 | 3. | Curt Harnett (CAN) 11,39 | 1. | Lutz Heßlich (GDR) 10,60; 11,50 | Vratislav Šustr (TCH) Erik Schoefs (BEL) Maxwell Cheeseman (TRI) 11,34 | 3. | 7. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Thomas Dürst | Férfi egyéni | 4:45,59 | 10. | Ivan Beltrami (ITA) 4:44,33 | 4:45,20 | kiesett | ||||||
Thomas Dürst Matthias Lange Uwe Nepp Michael Rich | Férfi csapat | 4:23,10 | 10. | kiesett | 10. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Robert Lechner | Férfi egyéni | 1:05,114 |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Uwe Messerschmidt | Férfi | 22 | -1 | 7. | 28 | -2 | 6. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Nyugatnémet férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988FfociA
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svédország (SWE) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 | 5 |
NSZK (FRG) | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | 4 |
Tunézia (TUN) | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 6 | –3 | 2 |
Kína (CHN) | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 5 | –5 | 1 |
Tunézia (TUN) | 1–4 | NSZK (FRG) |
---|---|---|
Maaloul 26' (11-esből) | (1–1) Jegyzőkönyv | Grahammer 4' Fach 50' Mill 55' Wuttke 75' (11-esből) |
- Negyeddöntő
- Elődöntő
Brazília (BRA) | 1–1 (h. u.) | NSZK (FRG) |
---|---|---|
Romário 50' | (0–0, 1–1, 1–1) Jegyzőkönyv | Fach 79' |
Büntetőpárbaj | ||
3–2 |
- Bronzmérkőzés
Csapat | Helyezés |
---|---|
NSZK (FRG) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Nicole Uphoff-Becker | Rembrandt | Egyéni | 1458 | 1. | 1521 | |
Monica Theodorescu | Ganimedes | 1433 | 3. | 1385 | 6. | |
Ann-Kathrin Linsenhoff | Courage | 1411 | 6. | 1374 | 8. | |
Reiner Klimke | Ahlerich | 1402 | 7. | kiesett | ||
Nicole Uphoff-Becker Monica Theodorescu Ann-Kathrin Linsenhoff Reiner Klimke | lásd fentebb | Csapat | 4302 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | Össz. | 1. kör | 2. kör | Össz. | ||||||
Pont | Pont | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | |||
Karsten Huck | Nepomuk | Egyéni | 48,00 | 70,00 | 118,00 | 12. | 0,00 | 1. | 4,00 | 4,00 | |
Franke Sloothaak | Walzerkönig | 48,00 | 56,00 | 104,00 | 20. | 4,00 | 4. | 8,00 | 12,00 | 7. | |
Dirk Hafemeister | Orchidee | 69,50 | 70,00 | 139,50 | 2. | 4,00 | 4. | 14,00 | 18,00 | 19. | |
Wolfgang Brinkmann | Pedro | 39,00 | 67,50 | 106,50 | 19. | visszalépett | kiesett | ||||
Ludger Beerbaum Wolfgang Brinkmann Dirk Hafemeister Franke Sloothaak | lásd fentebb | Csapat | 4,25 | 1. | 13,00 | 17,25 |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Claus Erhorn | Justyn Thyme | Egyéni | 39,60 | 2. | 16,00 | 7. | 6,75 | 20. | 62,35 | 4. |
Matthias Baumann | Shamrock II | 50,60 | 7. | 13,20 | 6. | 5,00 | 11. | 68,80 | 6. | |
Thies Kaspareit | Sherry 42 | 46,80 | 4. | 38,00 | 11. | 10,00 | 22. | 94,80 | 9. | |
Ralf Ehrenbrink | Uncle Todd | 66,20 | 24. | 39,60 | 12. | kiesett | ||||
Claus Erhorn Matthias Baumann Thies Kaspareit Ralf Ehrenbrink | lásd fentebb | Csapat | 137,00 | 1. | 67,20 | 1. | 21,75 | 5. | 225,95 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Albin Killat | Egyéni műugrás | 642,60 | 2. | 661,47 | 4. |
Egyéni toronyugrás | 517,23 | 13. | kiesett | ||
Willi Meyer | Egyéni műugrás | 511,98 | 21. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 449,07 | 22. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Reiner Gies | Kisváltósúly | Basil Maelagi (SOL) mérkőzés nélkül | Szabó Lóránt (HUN) 5:0 | Adrian Carew-Dodson (GUY) 3:2 | Sodnomdarjaagiin Altansükh (MGL) 4:1 | Vjacsaszlav Janovszki (URS) KO | kiesett | |
Alexander Künzler | Váltósúly | Kasmiro Omona (UGA) 5:0 | Szong Gjongszop (Song Gyeong-Seop) (KOR) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Norbert Nieroba | Nagyváltósúly | Garth Felix (GRN) KO | Ray Downey (CAN) 2:3 | kiesett | 17. | |||
Sven Ottke | Középsúly | Aharon Jacobashvili (ISR) 5:0 | Ha Dzsongho (Ha Jong-Ho) (KOR) 4:1 | Ruszlan Taramov (URS) 5:0 | Egerton Marcus (CAN) 0:5 | kiesett | 5. | |
Markus Bott | Félnehézsúly | René Suetovius (GDR) RSC | Nurmagomed Sanavazov (URS) 0:5 | kiesett | 9. | |||
Andreas Schnieders | Szupernehézsúly | Tshibalabala Kadima (COD) RSC | Ovwigbo Uba (NGR) 5:0 | Janusz Zarenkiewicz (POL) 2:3 | kiesett | 5. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Marcus Marsollek | Egyéni | 2:03,53 | 858 | 46. | 36–28 | 847 | 17. | 3:36,88 | 1140 | 45. | 196 | 1044 | 4. | 13:50,91 | 1075 | 30. | 4964 | 24. |
Michael Zimmermann | 1:42,46 | 950 | 32. | 34–30 | 813 | 27. | 3:24,23 | 1240 | 26. | 186 | 824 | 52. | 14:30,23 | 955 | 49. | 4782 | 41. | |
Dirk Knappheide | 1:45,12 | 1034 | 12. | 26–38 | 677 | 50. | 3:20,34 | 1272 | 12. | 191 | 934 | 22. | nem ért célba | 3917 | 60. | |||
Marcus Marsollek Michael Zimmermann Dirk Knappheide | Csapat | 2842 | 7. | 2337 | 12. | 3652 | 9. | 2802 | 7. | 2030 | 18. | 13663 | 15. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alfons Messerschmitt | Légpisztoly | 577 | 18. | kiesett | |
Szabadpisztoly | 554 | 23. | kiesett | ||
Arndt Kaspar | Légpisztoly | 579 | 12. | kiesett | |
Szabadpisztoly | 562 | 7. | 651 | 7. | |
Dirk Köhler | Gyorstüzelő pisztoly | 591 | 8. | 689 | 8. |
Hans Riederer | Légpuska | 592 | 3. | 694,0 | |
Matthias Stich | 587 | 17. | kiesett | ||
Bernd Rücker | Sportpuska, fekvő | 597 | 5. | 700,5 | 7. |
Kurt Hillenbrand | 590 | 41. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1155 | 38. | kiesett | ||
Ulrich Lind | 1161 | 28. | kiesett | ||
Christian Stützinger | Futócéllövészet | 586 | 8. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Liselotte Breker | Légpisztoly | 386 | 3. | 476,0 | 7. |
Sportpisztoly | 585 | 6. | 685 | 4. | |
Margit Stein | Légpisztoly | 376 | 19. | kiesett | |
Anetta Kalinowski | Sportpisztoly | 581 | 12. | kiesett | |
Carmen Giese | Légpuska | 389 | 17. | kiesett | |
Silvia Sperber | 393 | 7. | 497,5 | ||
Sportpuska, összetett | 590 | 1. | 685,6 | ||
Selma Sonnet | 580 | 11. | kiesett |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Herbert Seeberger | Skeet | 196 | 10. | kiesett | |
Wolfgang Trautwein | 141 | 40. | kiesett | ||
Michaela Rink | 140 | 44. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Roland Feldhoffer | 90 kg | 150,0 | 10. | 200,0 | 4. | 350,0 | 7. |
Peter Immesberger | 100 kg | 175,0 | 4. | 220,0 | 3. | 395,0 | |
Maik Nill | 167,5 | 8. | 202,5 | 10. | 370,0 | 10. | |
Frank Seipelt | 110 kg | 170,0 | 11. | 217,5 | 7. | 387,5 | 8. |
Eduard Ohlinger | 175,0 | 8. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Manfred Nerlinger | +110 kg | 190,0 | 2. | 240,0 | 2. | 430,0 | |
Martin Zawieja | 182,5 | 3. | 232,5 | 3. | 415,0 |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Gerlind Scheller | Egyéni | 85,583 | 19. | 88,60 | 174,183 | 8. | 90,40 | 175,983 | 8. |
Doris Eisenhofer | 80,433 | 36.* | kiesett | ||||||
Heike Friedrich | 82,000 | 32. | kiesett | ||||||
Heike Friedrich Gerlind Scheller | Páros | 83,792 | 9. | 88,80 | 172,592 | 10. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carl-Uwe Steeb | Egyes | Alekszandr Volkov (URS) 5–7, 4–6, 3–6 | Wally Masur (AUS) 6–3, 5–7, 6–3, 1–6, 7–5 | Anders Järryd (SWE) 2–6, 7–5, 6–3, 7–5 | Tim Mayotte (USA) 6–7, 5–7, 3–6 | kiesett | 5. | |
Eric Jelen | Miloslav Mečíř (TCH) 7–5, 1–6, 2–6, 6–7 | kiesett | 33. | |||||
Carl-Uwe Steeb Eric Jelen | Páros | Svédország (SWE) Stefan Edberg Anders Järryd 4–6, 6–4, 4–6, 2–6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Steffi Graf | Egyes | erőnyerő | Leila Meszhi (URS) 7–5, 6–1 | Catherine Suire (FRA) 6–3, 6–0 | Larisza Szavcsenko (URS) 6–2, 4–6, 6–3 | Zina Garrison (USA) 6–2, 6–0 | Gabriela Sabatini (ARG) 6–3, 6–3 | |
Sylvia Hanika | erőnyerő | Julia Muir (ZIM) 6–1, 6–1 | Gabriela Sabatini (ARG) 6–1, 4–6, 2–6 | kiesett | 9. | |||
Claudia Kohde-Kilsch | erőnyerő | Raffaella Reggi-Concato (ITA) 6–4, 6–7, 3–6 | kiesett | 17. | ||||
Steffi Graf Claudia Kohde-Kilsch | Páros | erőnyerő | Kanada (CAN) Carling Bassett-Seguso Jill Hetherington 6–3, 3–6, 6–2 | Csehszlovákia (TCH) Jana Novotná Helena Suková 5–7, 3–6 | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Daniel Winkler | Talaj | 19,05 | 64. | kiesett | |
Ugrás | 19,10 | 50. | kiesett | ||
Korlát | 19,30 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,25 | 38. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,90 | 70. | kiesett | ||
Lólengés | 18,90 | 63. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,50 | 59. | kiesett | ||
Mike Beckmann | Talaj | 19,25 | 48. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 39. | kiesett | ||
Korlát | 19,30 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,60 | 78. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,60 | 79. | kiesett | ||
Lólengés | 19,45 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,45 | 60. | kiesett | ||
Jürgen Brümmer | Talaj | 19,35 | 42. | kiesett | |
Ugrás | 19,55 | 13. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 72. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,85 | 85. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,40 | 34. | kiesett | ||
Lólengés | 18,95 | 59. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,15 | 64. | kiesett | ||
Ralph Kern | Talaj | 19,15 | 57. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 33. | kiesett | ||
Korlát | 19,30 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,75 | 70. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,40 | 83. | kiesett | ||
Lólengés | 19,00 | 56. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,90 | 67. | kiesett | ||
Bernhard Simmelbauer | Talaj | 18,80 | 77. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 46. | kiesett | ||
Korlát | 19,25 | 59. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,65 | 75. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,95 | 67. | kiesett | ||
Lólengés | 18,80 | 69. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,60 | 71. | kiesett | ||
Andreas Aguilar | Talaj | 18,05 | 86. | kiesett | |
Ugrás | 18,55 | 85. | kiesett | ||
Korlát | 19,45 | 35. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,00 | 58. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 18,60 | 75. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,35 | 73. | kiesett | ||
Daniel Winkler Mike Beckmann Jürgen Brümmer Ralph Kern Bernhard Simmelbauer Andreas Aguilar | Csapat összetett | 585,25 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Michaela Ustorf | Talaj | 18,950 | 66. | kiesett | |
Ugrás | 18,650 | 83. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,250 | 83. | kiesett | ||
Gerenda | 19,025 | 49. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,875 | 78. | kiesett | ||
Isabella von Lospichl | Talaj | 9,450 | 88. | kiesett | |
Ugrás | 18,225 | 85. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,000 | 84. | kiesett | ||
Gerenda | 9,375 | 88. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 55,050 | 85. | kiesett |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Diana Schmiemann | Egyéni | 38,80 | 10. | 58,600 | 8. |
Marion Rothaar | 38,50 | 17. | 57,850 | 19. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Frank Henter | 50 m gyors | 22,98 | 3. | 6. | A | 23,03 | 7. | 7. |
Stephan Güsgen | 23,22 | 4. | 11.* | B | 23,55 | 6. | 14. | |
Torsten Wiegel | 100 m gyors | 51,02 | 7. | 19. | kiesett | |||
Thomas Fahrner | 50,78 | 4. | 13. | B | 51,12 | 6. | 14. | |
200 m gyors | 1:49,02 | 3. | 6. | A | 1:49,19 | 8. | 8. | |
Rainer Henkel | 400 m gyors | 3:51,50 | 3. | 10. | kiesett | |||
1500 m gyors | 15:14,64 | 2. | 7. | A | 15:18,19 | 6. | 6. | |
Stefan Pfeiffer | 15:07,85 | 1. | 3. | A | 15:02,69 | 2. | ||
400 m gyors | 3:49,52 | 2. | 2. | A | 3:49,96 | 6. | 6. | |
Frank Hoffmeister | 100 m hát | 56,19 | 4. | 5. | A | 56,19 | 7. | 7. |
200 m hát | 2:03,34 | 4. | 12. | B | 2:01,65 | 1. | 9. | |
Jens-Peter Berndt | 2:01,77 | 3. | 6. | A | 2:01,84 | 6. | 6. | |
100 m hát | 57,08 | 3. | 12. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:20,93 | 3. | 6. | A | 4:21,71 | 6. | 6. | |
200 m vegyes | 2:04,80 | 3. | 10. | B | 2:06,76 | 7. | 15. | |
Peter Bermel | 2:04,18 | 4. | 7. | A | 2:03,81 | 5. | 5. | |
400 m vegyes | 4:22,78 | 3. | 7. | A | 4:24,02 | 8. | 8. | |
Alexander Mayer | 100 m mell | 1:03,54 | 3. | 11. | B | 1:03,85 | 4. | 12. |
Mark Warnecke | 1:03,56 | 5. | 12. | B | 1:03,40 | 3. | 11. | |
200 m mell | 2:22,55 | 3. | 31.* | kiesett | ||||
Hartmut Wedekind | 2:22,55 | 7. | 31.* | kiesett | ||||
Martin Herrmann | 100 m pillangó | 55,20 | 6. | 17. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:02,61 | 6. | 21. | kiesett | ||||
Michael Groß | 1:58,09 | 1. | 1. | A | 1:56,94 | 1. | ||
100 m pillangó | 53,78 | 2. | 4. | A | 53,44 | 5. | 5. | |
200 m gyors | 1:48,55 | 1. | 3. | A | 1:48,59 | 5. | 5. | |
Michael Groß Thomas Fahrner Björn Zikarsky Peter Sitt Torsten Wiegel | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:23,19 | 1. | 6. | A | 3:21,65 | 6. | 6. |
Erik Hochstein Thomas Fahrner Rainer Henkel Michael Groß Peter Sitt Stefan Pfeiffer | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:19,38 | 1. | 3. | A | 7:14,35 | 3. | |
Frank Hoffmeister Alexander Mayer Michael Groß Björn Zikarsky Mark Warnecke | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:44,72 | 2. | 4. | A | 3:42,98 | 4. | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Marion Aizpors | 100 m hát | 1:03,27 | 4. | 8. | A | 1:04,19 | 8. | 8. |
50 m gyors | 26,20 | 5. | 9. | B | 26,17 | 1. | 9. | |
Christiane Pielke | 26,33 | 3. | 12. | B | 26,22 | 2. | 10. | |
100 m gyors | 57,47 | 8. | 19. | kiesett | ||||
Katja Ziliox | 58,39 | 8. | 31. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:26,25 | 7. | 28. | kiesett | ||||
Svenja Schlicht | 2:16,81 | 4. | 8. | A | 2:15,94 | 8. | 8. | |
100 m hát | 1:03,72 | 4. | 10. | B | 1:03,68 | 2. | 10. | |
200 m vegyes | 2:20,31 | 8. | 18. | kiesett | ||||
Birgit Lohberg-Schulz | 2:17,46 | 3. | 9. | B | 2:17,85 | 2. | 10. | |
400 m vegyes | 4:52,05 | 6. | 14. | B | 4:50,54 | 2. | 10. | |
200 m gyors | 2:02,77 | 1. | 16. | B | 2:02,32 | 7. | 15. | |
Stephanie Ortwig | 2:00,66 | 3. | 6. | A | 2:00,73 | 7. | 7. | |
400 m gyors | 4:12,18 | 4. | 7. | A | 4:13,05 | 7. | 7. | |
800 m gyors | 8:41,95 | 4. | 14. | kiesett | ||||
Alexandra Russ | 8:49,31 | 6. | 17. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:18,67 | 8. | 22. | kiesett | ||||
Britta Dahm | 100 m mell | 1:12,98 | 5. | 22. | kiesett | |||
200 m mell | 2:35,06 | 6. | 17. | kiesett | ||||
Heike Esser | 2:41,34 | 8. | 34. | kiesett | ||||
Ina Beyermann | 100 m pillangó | 1:02,85 | 7. | 19. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:13,56 | 4. | 11. | B | 2:13,74 | 2. | 10. | |
Gabi Reha | 2:13,09 | 4. | 9. | B | 2:14,20 | 3. | 11. | |
100 m pillangó | 1:02,27 | 6. | 15. | B | 1:02,63 | 7. | 15. | |
Stephanie Ortwig Marion Aizpors Christiane Pielke Karin Seick Katja Ziliox | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:48,03 | 3. | 6. | A | 3:46,90 | 7. | 7. |
Svenja Schlicht Britta Dahm Gabi Reha Marion Aizpors | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:13,19 | 3. | 4. | A | 4:12,89 | 7. | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Dirk Meyer | Divízió II | 16,0 | 15,0 | 18,0 | 13,0 | 17,0 | (32,0) | 20,0 | 99,0 | 13. |
Thomas Schmid | Finn dingi | 3,0 | 15,0 | 19,0 | 11,7 | 11,7 | 11,7 | (40,0*) | 72,1 | 6. |
Joachim Hunger Wolfgang Hunger | 470-es osztály | 3,0 | 10,0 | 15,0 | (19,0) | 5,7 | 8,0 | 17,0 | 58,7 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Katrin Adlkofer Susanne Meyer-Bauckholt | 470-es osztály | 17,0 | 18,0 | 5,7 | 5,7 | (28,0) | 0,0 | 10,0 | 56,4 | 5. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Alexander Hagen Fritz Girr | Csillaghajó | 3,0 | 11,7 | 10,0 | 8,0 | (28,0) | 28,0 | 11,7 | 72,4 | 10. |
Jens-Peter Wrede Matthias Adamczewski Stefan Knabe | Soling | 18,0 | (24,0) | 16,0 | 20,0 | 15,0 | 13,0 | 20,0 | 102,0 | 15. |
Hans-Jürgen Pfohe Roland Gäbler | Tornádó | 21,0 | 14,0 | 17,0 | (30,0) | 30,0** | 30,0** | 30,0** | 142,0 | 19. |
Albert Batzill Peter Lang | Repülő hollandi | 19,0 | 3,0 | 10,0 | 14,0 | 20,0 | 13,0 | (29,0) | 79,0 | 8. |
* - nem ért célba
** - nem indult
Vívás
Bővebben: Vívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ulrich Schreck | Tőr, egyéni | 4. csoport Thomas Åkerberg (SWE) | 1. | 3. csoport Joachim Wendt (AUT) | 2. | 5. csoport Ola Kajbjer (SWE) | 2. | Liu Jün-hung (Liu Yunhong) (CHN) 10–5 | İlqar Məmmədov (URS) 10–7 | Aris Enkelmann (GDR) 10–9 | Jens Howe (GDR) 10–7 | Udo Wagner (GDR) 8–10 | Bronzmérkőzés Aljakszandr Ramanykov (URS) 8–10 | 4. | ||||
Matthias Gey | 1. csoport Eric Strand (SWE) | 1. | 4. csoport Aris Enkelmann (GDR) | 2. | 3. csoport Abdel Monem El-Husseini (EGY) | 4. | Bill Gosbee (GBR) 10–7 | Bogusław Zych (POL) 10–7 | Jens Howe (GDR) 10–6 | Stefano Cerioni (ITA) 8–10 | kiesett | 8. | ||||||
Matthias Behr | 2. csoport Ola Kajbjer (SWE) | 1. | 2. csoport Andrea Borella (ITA) | 5. | 4. csoport Patrick Groc (FRA) | 3. | Csang Cse-cseng (Zhang Zhicheng) (CHN) 10–4 | Udo Wagner (GDR) 8–10 | Stefano Cerioni (ITA) 8–10 | kiesett | 19. | |||||||
Arnd Schmitt | Párbajtőr, egyéni | 15. csoport Rafael di Tella (ARG) | 1. | 4. csoport Younes Al-Mashmoum (KUW) | 1. | 6. csoport I Szanggi (Lee Sang-gi) (KOR) | 1. | Antônio Machado (BRA) 10–9 | Vlagyimir Reznyicsenko (URS) 9–10 | Johannes Nagele (AUT) 10–2 | Michel Poffet (SUI) 10–8 | Mauricio Rivas (COL) 10–2 | Jerri Bergström (SWE) 10–7 | Andrej Suvalov (URS) 10–9 | Philippe Riboud (FRA) 10–9 | |||
Alexander Pusch | 6. csoport Michel Youssef (LIB) | 1. | 2. csoport Ma Cse (Ma Zhi) (CHN) | 1. | 4. csoport André Kuhn (SUI) | 3. | Péter Vánky (SWE) 10–5 | Michel Poffet (SUI) 10–4 | Andrej Suvalov (URS) 6–10 | Sandro Cuomo (ITA) 4–10 | kiesett | 9. | ||||||
Thomas Gerull | 7. csoport Kolczonay Ernő (HUN) | 1. | 8. csoport Thierry Soumagne (BEL) | 4. | 5. csoport Rob Stull (USA) | 3. | I Szanggi (Lee Sang-gi) (KOR) 9–10 | Angelo Mazzoni (ITA) 10–6 | Martin Brill (NZL) 7–10 | kiesett | 23. | |||||||
Felix Becker | Kard, egyéni | 6. csoport Robert Kościelniakowski (POL) | 3. | 4. csoport I Bjongnam (Lee Byeong-Nam) (KOR) | 2. | 1. csoport Giovanni Scalzo (ITA) | 3. | Gedővári Imre (HUN) 10–6 | Janusz Olech (POL) 10–7 | Jean-François Lamour (FRA) 6–10 | kiesett | 7. | ||||||
Jürgen Nolte | 5. csoport Olivier Martini (MON) | 2. | 1. csoport Jean-Marie Banos (CAN) | 3. | 3. csoport Szergej Mingyirgaszov (URS) | 4. | Vaszil Etropolszki (BUL) 10–9 | Heorhij Pohoszov (URS) 10–7 | Janusz Olech (POL) 7–10 | kiesett | 8. | |||||||
Stephan Thönnessen | 1. csoport Nikolaj Marincseski (BUL) | 5. | 2. csoport Vang Cse-ming (Wang Zhiming) (CHN) | 4. | 2. csoport Robert Kościelniakowski (POL) | 6. | kiesett | kiesett | kiesett | 23. | ||||||||
Matthias Gey Thorsten Weidner Matthias Behr Ulrich Schreck Thomas Endres | Tőr, csapat | 3. csoport Franciaország (FRA) | 2. | Olaszország (ITA) 9–6 | NDK (GDR) 9–4 | Szovjetunió (URS) 5–9 | ||||||||||||
Elmar Borrmann Volker Fischer Thomas Gerull Alexander Pusch Arnd Schmitt | Párbajtőr, csapat | 1. csoport Egyesült Államok (USA) | 1. | erőnyerő | Dél-Korea (KOR) 8–6 | Olaszország (ITA) 8–7 | Franciaország (FRA) 3–8 | |||||||||||
Felix Becker Jörg Kempenich Jürgen Nolte Dieter Schneider Stephan Thönnessen | Kard, csapat | 2. csoport Olaszország (ITA) | 2. | Franciaország (FRA) 5–9 | Az 5–8. helyért Olaszország (ITA) 3–9 | Az 5. helyért Lengyelország (POL) 4–9 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anja Fichtel-Mauritz | Tőr, egyéni | 5. csoport Pak Unhi (Park Eun-Hui) (KOR) | 1. | 2. csoport Isabelle Spennato (FRA) | 2. | 3. csoport Anna Sobczak (POL) | 3. | Caitlin Bilodeaux (USA) 8–1 | Tatyjana Szadovszkaja (URS) 8–4 | Szun Hung-jün (Sun Hongyun) (CHN) 8–4 | Jánosi Zsuzsa (HUN) 8–5 | Sabine Bau (FRG) 8–5 | |||
Sabine Bau | 8. csoport Fabiana López (MEX) | 1. | 5. csoport Reka Zsofia Lazăr-Szabo (ROU) | 2. | 2. csoport Madeleine Philion (CAN) | 4. | Stefanek Gertrúd (HUN) 7–8 | Olga Voscsakina (URS) 8–2 | Margherita Zalaffi (ITA) 8–7 | Stefanek Gertrúd (HUN) 8–6 | Zita-Eva Funkenhauser (FRG) 8–3 | Anja Fichtel-Mauritz (FRG) 5–8 | |||
Zita-Eva Funkenhauser | 1. csoport Silvia Koeswandi (INA) | 1. | 1. csoport Oka Tomoko (JPN) | 3. | 4. csoport Isabelle Spennato (FRA) | 3. | Dorina Vaccaroni (ITA) 8–7 | Jánosi Zsuzsa (HUN) 8–4 | Tatyjana Szadovszkaja (URS) 8–5 | Sabine Bau (FRG) 3–8 | Bronzmérkőzés Jánosi Zsuzsa (HUN) 8–7 | ||||
Anja Fichtel-Mauritz Zita-Eva Funkenhauser Christiane Weber Sabine Bau Annette Klug | Tőr, csapat | 1. csoport Egyesült Államok (USA) | 1. | Franciaország (FRA) 9–4 | Szovjetunió (URS) 9–3 | Olaszország (ITA) 9–4 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Nyugatnémet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988FvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSZK (FRG) | 5 | 5 | 0 | 0 | 60 | 37 | +23 | 10 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 1 | 1 | 63 | 30 | +33 | 7 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 1 | 1 | 48 | 33 | +15 | 7 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 0 | 3 | 40 | 39 | +1 | 4 |
Franciaország (FRA) | 5 | 1 | 0 | 4 | 43 | 54 | –11 | 2 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 0 | 5 | 14 | 75 | –61 | 0 |
1988. szeptember 21. 16:30 Sablon:1988FvíziAUSFRG
| Ausztrália (AUS) | 11–13 | NSZK (FRG) | |
(4–4, 1–2, 3–3, 3–4) | ||||
1988. szeptember 22. 15:15 Sablon:1988FvíziFRAFRG
| Franciaország (FRA) | 9–10 | NSZK (FRG) | |
(2–2, 3–3, 1–2, 3–3) | ||||
1988. szeptember 23. 14:00 Sablon:1988FvíziKORFRG
| Dél-Korea (KOR) | 2–18 | NSZK (FRG) | |
(0–5, 1–3, 0–6, 1–4) | ||||
1988. szeptember 26. 09:00 Sablon:1988FvíziITAFRG
| Olaszország (ITA) | 7–10 | NSZK (FRG) | |
(2–4, 3–2, 1–2, 1–2) | ||||
1988. szeptember 27. 11:30 Sablon:1988FvíziURSFRG
| Szovjetunió (URS) | 8–9 | NSZK (FRG) | |
(4–2, 0–3, 1–4, 3–0) | ||||
- Elődöntő
1988. szeptember 30. 15:15 Sablon:1988FvíziFRGYUG
| NSZK (FRG) | 10–14 | Jugoszlávia (YUG) | |
(2–3, 3–3, 2–3, 3–5) | ||||
- Bronzmérkőzés
1988. október 1. 20:15 Sablon:1988FvíziFRGURS
| NSZK (FRG) | 13–14 | Szovjetunió (URS) | |
(1–5, 6–2, 4–4, 2–3) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
NSZK (FRG) | 4. |
Források
- West Germany at the 1988 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Németország-portál
- Olimpiaportál