Férfi egyéni párbajtőrvívás az 1912. évi nyári olimpiai játékokon
Vívás az 1912. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||
Sablon:Vívás az 1912. évi nyári olimpiai játékokon
|
A Stockholmban megrendezett 1912. évi nyári olimpiai játékokon a férfi egyéni párbajtőrvívás egyike volt az 5 vívószámnak. 93 induló volt 15 nemzetből a versenyen.
Eredmény
Első kör
A csoport | |||
---|---|---|---|
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Henrik de Iongh Hollandia (NED) | 1 | |
Einar Levison Dánia (DEN) | 1 | ||
3 | Szotíriosz Notárisz Görögország (GRE) | 2 | |
4 | Victor Willems Belgium (BEL) | 3 | |
5 | Julius Lichtenfels Németország (GER) | 4 | |
6 | Åke Grönhagen Svédország (SWE) | 5 | |
7 | Gordon Alexander Nagy-Britannia (GBR) | 6 | |
Pavel Gyuvorszkij Oroszország (RUS) | 6 | ||
B csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Paul Anspach Belgium (BEL) | 1 | |
Pétrosz Mánosz Görögország (GRE) | 1 | ||
3 | Jens Berthelsen Dánia (DEN) | 3 | |
4 | Friedrich Schwarz Németország (GER) | 3 | |
5 | Knut Enell Svédország (SWE) | 4 | |
Alekszandr Szoldatyenkov Oroszország (RUS) | 4 | ||
Ahmed Hassanein Egyiptom (EGY) | |||
C csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Konsztandínosz Kodziász Görögország (GRE) | 1 | |
2 | Léon Tom Belgium (BEL) | 2 | |
3 | Arthur Griez Ausztria (AUT) | 4 | |
4 | Hans Bergsland Norvégia (NOR) | 4 | |
Vlagyimir Kejszer Oroszország (RUS) | 4 | ||
— | Fernando Correia Portugália (POR) | DQ | |
Viliam Tvrzský Cseh Királyság (BOH) | DQ | ||
D csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | ifj. Vilém Goppold von Lobsdorf Cseh Királyság (BOH) | 1 | |
Einar Sörensen Svédország (SWE) | 1 | ||
3 | Severin Finne Norvégia (NOR) | 2 | |
4 | Sherman Hall Egyesült Államok (USA) | 4 | |
George van Rossem Hollandia (NED) | 4 | ||
Vlagyimir Szarnavszkij Oroszország (RUS) | 4 | ||
E csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Zdeněk Vávra Cseh Királyság (BOH) | 1 | |
2 | Gavrijil Bertrajn Oroszország (RUS) | 1 | |
3 | George Breed Egyesült Államok (USA) | 1 | |
4 | Christopher von Tangen Norvégia (NOR) | 3 | |
F csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Jacques Ochs Belgium (BEL) | 1 | |
Edgar Seligman Nagy-Britannia (GBR) | 1 | ||
3 | Miloš Klika Cseh Királyság (BOH) | 3 | |
4 | Bjarne Eriksen Norvégia (NOR) | 3 | |
5 | Leonyid Martucsev Oroszország (RUS) | 4 | |
G csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Lars Aas Norvégia (NOR) | 2 | |
2 | Philippe Le Hardy de Beaulieu Belgium (BEL) | 3 | |
Martin Holt Nagy-Britannia (GBR) | 3 | ||
4 | Alfred Sauer Egyesült Államok (USA) | 3 | |
5 | Josef Javůrek Cseh Királyság (BOH) | 4 | |
Albertus Perk Hollandia (NED) | 4 | ||
7 | Walter Gate Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5 | |
H csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Robert Montgomerie Nagy-Britannia (GBR) | 1 | |
2 | František Kříž Cseh Királyság (BOH) | 2 | |
Fernand de Montigny Belgium (BEL) | 2 | ||
4 | Marc Larimer Egyesült Államok (USA) | 3 | |
Harald Platou Norvégia (NOR) | 3 | ||
6 | Heinrich Schrader Németország (GER) | 5 | |
I csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Victor Boin Belgium (BEL) | 0 | |
2 | Arthur Everitt Nagy-Britannia (GBR) | 1 | |
3 | Sigurd Mathiesen Norvégia (NOR) | 2 | |
4 | Graeme Hammond Egyesült Államok (USA) | 3 | |
5 | Jacob van Geuns Hollandia (NED) | 4 | |
J csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Hans Thomson Németország (GER) | 2 | |
2 | Jan de Beaufort Hollandia (NED) | 2 | |
3 | Louis Sparre Svédország (SWE) | 2 | |
4 | Gaston Salmon Belgium (BEL) | 3 | |
5 | Percival Davson Nagy-Britannia (GBR) | 4 | |
Josef Pfeiffer Cseh Királyság (BOH) | 4 | ||
7 | John MacLaughlin Egyesült Államok (USA) | 5 | |
K csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Edgar Amphlett Nagy-Britannia (GBR) | — | |
Henri Anspach Belgium (BEL) | — | ||
Fredric Schenck Egyesült Államok (USA) | — | ||
L csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Ivan Osiier Dánia (DEN) | 0 | |
2 | Zdeněk Bárta Cseh Királyság (BOH) | 1 | |
3 | William Bowman Egyesült Államok (USA) | 2 | |
4 | Ernest Stenson-Cooke Nagy-Britannia (GBR) | 3 | |
M csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Gustaf Lindblom Svédország (SWE) | 3 | |
2 | Arie de Jong Hollandia (NED) | 3 | |
3 | Jeórjiosz Verszísz Görögország (GRE) | 3 | |
4 | Sydney Martineau Nagy-Britannia (GBR) | 3 | |
Hermann Plaskuda Németország (GER) | 3 | ||
6 | Marcel Berré Belgium (BEL) | 4 | |
7 | John Gignoux Egyesült Államok (USA) | 5 | |
8 | Hans Olsen Dánia (DEN) | 6 | |
N csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Albertson Van Zo Post Egyesült Államok (USA) | — | |
Rosty Pál Magyarország (HUN) | — | ||
Charles Vanderbyl Nagy-Britannia (GBR) | — | ||
O csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Georg Branting Svédország (SWE) | 1 | |
2 | Emil Schön Németország (GER) | 2 | |
Trífon Triandafilákosz Görögország (GRE) | 2 | ||
4 | Willem van Blijenburgh Hollandia (NED) | 3 | |
5 | Oluf Berntsen Dánia (DEN) | 4 | |
John Blake Nagy-Britannia (GBR) | 4 | ||
7 | Békessy Béla Magyarország (HUN) | 5 | |
James Moore Egyesült Államok (USA) | 5 | ||
P csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Jeórjiosz Petrópulosz Görögország (GRE) | 1 | |
2 | Gerald Ames Nagy-Britannia (GBR) | 2 | |
3 | Karel Goppold von Lobsdorf Cseh Királyság (BOH) | 2 | |
4 | Lauritz Østrup Dánia (DEN) | 3 | |
5 | Walther Meienreis Németország (GER) | 4 | |
6 | Willem Molijn Hollandia (NED) | 5 |
Negyeddöntő
A csoport | |||
---|---|---|---|
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Ivan Osiier Dánia (DEN) | 1 | QS |
Zdeněk Vávra Cseh Királyság (BOH) | 1 | QS | |
3 | Edgar Seligman Nagy-Britannia (GBR) | 2 | QS |
4 | Fernand de Montigny Belgium (BEL) | 3 | |
Fredric Schenck Egyesült Államok (USA) | 3 | ||
6 | Hendrik de Iongh Hollandia (NED) | 4 | |
B csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Philippe Le Hardy de Beaulieu Belgium (BEL) | 0 | QS |
2 | William Bowman Egyesült Államok (USA) | 2 | QS |
3 | Miloš Klika Cseh Királyság (BOH) | 2 | QS |
4 | Szotíriosz Notárisz Görögország (GRE) | 2 | |
5 | Gavrijil Bertrajn Oroszország (RUS) | 4 | |
Arthur Everitt Nagy-Britannia (GBR) | 4 | ||
C csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | František Kříž Cseh Királyság (BOH) | 1 | QS |
2 | Edgar Amphlett Nagy-Britannia (GBR) | 2 | QS |
3 | Einar Levison Dánia (DEN) | 2 | QS |
4 | Jacques Ochs Belgium (BEL) | 4 | |
Hans Thomson Németország (GER) | 4 | ||
6 | Lars Aas Norvégia (NOR) | 4 | |
D csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Paul Anspach Belgium (BEL) | 2 | QS |
2 | Robert Montgomerie Nagy-Britannia (GBR) | 2 | QS |
3 | Jeórjiosz Petrópulosz Görögország (GRE) | 2 | QS |
4 | Jan de Beaufort Hollandia (NED) | 3 | |
Arthur Griez Ausztria (AUT) | 3 | ||
6 | Severin Finne Norvégia (NOR) | 3 | |
E csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Einar Sörensen Svédország (SWE) | 1 | QS |
2 | Gerald Ames Nagy-Britannia (GBR) | 2 | QS |
Pétrosz Mánosz Görögország (GRE) | 2 | QS | |
4 | George Breed Egyesült Államok (USA) | 3 | |
Sigurd Mathiesen Norvégia (NOR) | 3 | ||
6 | Emil Schön Németország (GER) | 4 | |
F csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | ifj. Vilém Goppold von Lobsdorf Cseh Királyság (BOH) | 1 | QS |
2 | Victor Boin Belgium (BEL) | 2 | QS |
Gustaf Lindblom Svédország (SWE) | 2 | QS | |
4 | Trífon Triandafilákosz Görögország (GRE) | 3 | |
5 | Charles Vanderbyl Nagy-Britannia (GBR) | 4 | |
6 | Jens Berthelsen Dánia (DEN) | 5 | |
G csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Henri Anspach Belgium (BEL) | 0 | QS |
2 | Arie de Jong Hollandia (NED) | 2 | QS |
Rosty Pál Magyarország (HUN) | 2 | QS | |
4 | Konsztandínosz Kodziász Görögország (GRE) | 3 | |
5 | Karel Goppold von Lobsdorf Cseh Királyság (BOH) | 4 | |
Louis Sparre Svédország (SWE) | 4 | ||
H csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Léon Tom Belgium (BEL) | 1 | QS |
2 | Georg Branting Svédország (SWE) | 1 | QS |
3 | Martin Holt Nagy-Britannia (GBR) | 2 | QS |
4 | Jeórjiosz Verszísz Görögország (GRE) | 3 | |
5 | Zdeněk Bárta Cseh Királyság (BOH) | 4 | |
Albertson Van Zo Post Egyesült Államok (USA) | 3 |
Elődöntő
A csoport | |||
---|---|---|---|
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Einar Sörensen Svédország (SWE) | 1 | QF |
Léon Tom Belgium (BEL) | 1 | QF | |
3 | William Bowman Egyesült Államok (USA) | 3 | |
Pétrosz Mánosz Görögország (GRE) | 3 | ||
5 | Edgar Amphlett Nagy-Britannia (GBR) | 4 | |
Zdeněk Vávra Cseh Királyság (BOH) | 4 | ||
B csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Edgar Seligman Nagy-Britannia (GBR) | 0 | QF |
2 | Paul Anspach Belgium (BEL) | 0 | QF |
3 | Arie de Jong Hollandia (NED) | 2 | |
4 | Gerald Ames Nagy-Britannia (GBR) | 3 | |
Rosty Pál Magyarország (HUN) | 3 | ||
6 | Miloš Klika Cseh Királyság (BOH) | 5 | |
C csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Victor Boin Belgium (BEL) | 2 | QF |
Ivan Osiier Dánia (DEN) | 2 | QF | |
3 | Henri Anspach Belgium (BEL) | 2 | |
4 | Gustaf Lindblom Svédország (SWE) | 3 | |
Robert Montgomerie Nagy-Britannia (GBR) | 3 | ||
6 | František Kříž Cseh Királyság (BOH) | 5 | |
D csoport | |||
Helyezés | Vívó | V | Kval. |
1 | Philippe Le Hardy de Beaulieu Belgium (BEL) | 2 | QF |
Martin Holt Nagy-Britannia (GBR) | 2 | QF | |
3 | Jeórjiosz Petrópulosz Görögország (GRE) | 2 | |
4 | Georg Branting Svédország (SWE) | 4 | |
Einar Levison Dánia (DEN) | 4 | ||
6 | ifj. Vilém Goppold von Lobsdorf Cseh Királyság (BOH) | 4 |
Döntő
Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Vívó | Gy | V | ||
3 Bronz | Paul Anspach Belgium (BEL) | 6 | 1 | ||
2 Ezüst | Ivan Osiier Dánia (DEN) | 5 | 2 | ||
3 Bronz | Philippe Le Hardy de Beaulieu Belgium (BEL) | 4 | 3 | ||
4 | Victor Boin Belgium (BEL) | 4 | 3 | ||
5 | Einar Sörensen Svédország (SWE) | 3 | 4 | ||
6 | Edgar Seligman Nagy-Britannia (GBR) | 2 | 5 | ||
7 | Léon Tom Belgium (BEL) | 1 | 6 | ||
8 | Martin Holt Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 7 |
Források
- Adatok
- Olimpiaportál
- Sportportál