Férfi egyéni párbajtőrvívás az 1920. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi egyéni párbajtőrvívás a VII. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Egmont palota | |||||||||
Dátum | augusztus 22–23. | |||||||||
Versenyzők | 80 résztvevő 13 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Vívás az 1920. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Sablon:Vívás az 1920. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az Antwerpenben megrendezett 1920. évi nyári olimpiai játékokon a férfi egyéni párbajtőrvívás egyike volt a 6 vívószámnak. 80 induló volt 13 nemzetből a versenyen.
Eredmény
Első kör
A csoport | ||||
---|---|---|---|---|
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Félix Goblet Belgium (BEL) | 8 | 1 | Q |
2 | João Sassetti Portugália (POR) | 6 | 3 | Q |
3 | Roger Ducret Franciaország (FRA) | 5 | 4 | Q |
Gustaf Lindblom Svédország (SWE) | 5 | 4 | Q | |
5 | Sz. Andonidasz Görögország (GRE) | 4 | 5 | Q |
6 | John Blake Nagy-Britannia (GBR) | 4 | 5 | |
7 | Willem Hubert Hollandia (NED) | 3 | 6 | |
Ivan Osiier Dánia (DEN) | 3 | 6 | ||
Paolo Thaon Olaszország (ITA) | 3 | 6 | ||
10 | Jan Černohorský Csehszlovákia (TCH) | 1 | 8 | |
B csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Jan Van der Wiel Hollandia (NED) | 5 | 2 | Q |
2 | António de Menezes Portugália (POR) | 4 | 3 | Q |
Evángelosz Szkotídasz Görögország (GRE) | 4 | 3 | Q | |
Maurice Dewee Belgium (BEL) | 4 | 3 | Q | |
5 | Roland Willoughby Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 4 | Q |
6 | Kay Schrøder Dánia (DEN) | 3 | 4 | |
7 | Frédéric Fitting Svájc (SUI) | 2 | 5 | |
Bertil Uggla Svédország (SWE) | 2 | 5 | ||
C csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Fernando Correia Portugália (POR) | 5 | 2 | Q |
Georges Trombert Franciaország (FRA) | 5 | 2 | Q | |
3 | Victor Boin Belgium (BEL) | 4 | 2 | Q |
Einar Levison Dánia (DEN) | 4 | 2 | Q | |
5 | Wouter Brouwer Hollandia (NED) | 3 | 3 | Q |
6 | Abelardo Olivier Olaszország (ITA) | 3 | 3 | q |
7 | John Dimond Egyesült Államok (USA) | 2 | 4 | |
Hans Törnblom Svédország (SWE) | 2 | 4 | ||
D csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Frédéric Dubourdieu Franciaország (FRA) | 7 | 2 | Q |
2 | Poul Rasmussen Dánia (DEN) | 6 | 3 | Q |
3 | Edouard Fitting Svájc (SUI) | 5 | 4 | Q |
4 | Ernest Gevers Belgium (BEL) | 4 | 5 | Q |
5 | Carl Gripenstedt Svédország (SWE) | 4 | 5 | Q |
6 | Frederico Paredes Portugália (POR) | 4 | 5 | |
7 | Louis Delaunoij Hollandia (NED) | 3 | 6 | |
Raymond Dutcher Egyesült Államok (USA) | 3 | 6 | ||
Robert Montgomerie Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 6 | ||
10 | Josef Javůrek Csehszlovákia (TCH) | 2 | 7 | |
E csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Nils Hellsten Svédország (SWE) | 6 | 2 | Q |
2 | Ruimondo Mayer Portugália (POR) | 5 | 3 | Q |
3 | Joseph de Craecker Belgium (BEL) | 4 | 4 | Q |
4 | Otakar Švorčík Csehszlovákia (TCH) | 4 | 4 | Q |
5 | Alexandre Lippmann Franciaország (FRA) | 4 | 4 | Q |
6 | Eugène Empeyta Svájc (SUI) | 3 | 5 | |
7 | Martin Holt Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 5 | |
8 | Georg Hegner Dánia (DEN) | 1 | 7 | |
Vasilios Zarkadis Görögország (GRE) | 1 | 7 | ||
E csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Gustave Buchard Franciaország (FRA) | 6 | 1 | Q |
2 | Tullio Bozza Olaszország (ITA) | 5 | 2 | Q |
3 | Henri Wijnoldij-Daniëls Hollandia (NED) | 4 | 3 | Q |
4 | Aage Berntsen Dánia (DEN) | 3 | 4 | Q |
5 | William Russell Egyesült Államok (USA) | 3 | 4 | Q |
6 | Knut Enell Svédország (SWE) | 2 | 5 | |
7 | Léon Tom Belgium (BEL) | 2 | 5 | |
8 | George Burt Nagy-Britannia (GBR) | 1 | 6 | |
G csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Henry Breckinridge Egyesült Államok (USA) | 6 | 2 | Q |
Charles Delporte Belgium (BEL) | 6 | 2 | Q | |
Louis Moureau Franciaország (FRA) | 6 | 2 | Q | |
4 | Jorge de Paiva Portugália (POR) | 5 | 3 | Q |
5 | Josef Jungmann Csehszlovákia (TCH) | 4 | 4 | Q |
6 | Aldo Boni Olaszország (ITA) | 3 | 5 | |
7 | Salomon Zeldenrust Hollandia (NED) | 3 | 5 | |
8 | Charles Notley Nagy-Britannia (GBR) | 2 | 6 | |
9 | Einar Råberg Svédország (SWE) | 0 | 8 | |
H csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Fernand de Montigny Belgium (BEL) | 7 | 1 | Q |
2 | Georges Casanova Franciaország (FRA) | 6 | 2 | Q |
Arie de Jong Hollandia (NED) | 6 | 2 | Q | |
4 | Henrique da Silveira Portugália (POR) | 5 | 3 | Q |
5 | Giovanni Canova Olaszország (ITA) | 3 | 5 | Q |
6 | David Warholm Svédország (SWE) | 3 | 5 | |
7 | Ronald Campbell Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 5 | |
8 | Henri Jacquet Svájc (SUI) | 2 | 6 | |
9 | Viliam Tvrský Csehszlovákia (TCH) | 1 | 7 | |
I csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Armand Massard Franciaország (FRA) | 6 | 2 | Q |
2 | Ahmed Hassanein Egyiptom (EGY) | 5 | 3 | Q |
Dino Urbani Olaszország (ITA) | 5 | 3 | Q | |
4 | Robin Dalglish Nagy-Britannia (GBR) | 4 | 4 | Q |
5 | Otto Baerentzen Dánia (DEN) | 4 | 4 | |
6 | Louis de Tribolet Svájc (SUI) | 3 | 5 | |
7 | Manuel Queiróz Portugália (POR) | 3 | 5 | |
8 | Félix Vigeveno Hollandia (NED) | 2 | 6 | |
9 | Leonard Schoonmaker Egyesült Államok (USA) | 0 | 8 |
|}
Negyeddöntő
A csoport | ||||
---|---|---|---|---|
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Georges Trombert Franciaország (FRA) | 8 | 2 | Q |
2 | Gustaf Lindblom Svédország (SWE) | 7 | 3 | Q |
Jorge de Paiva Portugália (POR) | 7 | 3 | Q | |
4 | Arie de Jong Hollandia (NED) | 6 | 4 | Q |
Louis Moureau Franciaország (FRA) | 6 | 4 | Q | |
6 | Charles Delporte Belgium (BEL) | 5 | 5 | Q |
7 | Tullio Bozza Olaszország (ITA) | 5 | 5 | |
Joseph de Craecker Belgium (BEL) | 5 | 5 | ||
9 | Poul Rasmussen Dánia (DEN) | 4 | 6 | |
10 | Roland Willoughby Nagy-Britannia (GBR) | 2 | 8 | |
11 | Otakar Švorčík Csehszlovákia (TCH) | 1 | 9 | |
B csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Abelardo Olivier Olaszország (ITA) | 7 | 3 | Q |
2 | Fernando Correia Portugália (POR) | 6 | 4 | Q |
Frédéric Dubourdieu Franciaország (FRA) | 6 | 4 | Q | |
Armand Massard Franciaország (FRA) | 6 | 4 | Q | |
5 | Henry Breckenridge Egyesült Államok (USA) | 5 | 3 | Q |
Félix Goblet Belgium (BEL) | 5 | 3 | Q | |
7 | Ahmed Hassanein Egyiptom (EGY) | 4 | 6 | |
Ruimondo Mayer Portugália (POR) | 4 | 6 | ||
Henri Wijnoldij-Daniëls Hollandia (NED) | 4 | 6 | ||
10 | Carl Gripenstedt Svédország (SWE) | 3 | 7 | |
11 | Josef Jungmann Csehszlovákia (TCH) | 1 | 9 | - |
C csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | João Sassetti Portugália (POR) | 8 | 3 | Q |
2 | António de Menezes Portugália (POR) | 7 | 4 | Q |
3 | Gustave Buchard Franciaország (FRA) | 6 | 5 | Q |
Ernest Gevers Belgium (BEL) | 6 | 5 | Q | |
William Russell Egyesült Államok (USA) | 6 | 5 | Q | |
Maurice Dewee Belgium (BEL) | 6 | 5 | Q | |
7 | Giovanni Canova Olaszország (ITA) | 5 | 6 | |
Roger Ducret Franciaország (FRA) | 5 | 6 | ||
Evangelos Skotidas Görögország (GRE) | 5 | 6 | ||
10 | Aage Berntsen Dánia (DEN) | 4 | 7 | |
11 | S. Antonidas Görögország (GRE) | 3 | 8 | |
12 | Jan Van der Wiel Hollandia (NED) | 1 | 10 | |
D csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Nils Hellsten Svédország (SWE) | 8 | 2 | Q |
2 | Alexandre Lippmann Franciaország (FRA) | 7 | 3 | Q |
3 | Georges Casanova Franciaország (FRA) | 6 | 4 | Q |
Einar Levison Dánia (DEN) | 6 | 4 | Q | |
Fernand de Montigny Belgium (BEL) | 6 | 4 | Q | |
Dino Urbani Olaszország (ITA) | 6 | 4 | Q | |
7 | Henrique da Silveira Portugália (POR) | 4 | 6 | |
8 | Victor Boin Belgium (BEL) | 3 | 7 | |
Wouter Brouwer Hollandia (NED) | 3 | 7 | ||
Edouard Fitting Svájc (SUI) | 3 | 7 | ||
11 | Robin Dalglish Nagy-Britannia (GBR) | 1 | 9 |
Elődöntő
A csoport | ||||
---|---|---|---|---|
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Georges Casanova Franciaország (FRA) | 9 | 2 | Q |
2 | António de Menezes Portugália (POR) | 7 | 4 | Q |
3 | Gustaf Lindblom Svédország (SWE) | 6 | 5 | Q |
Armand Massard Franciaország (FRA) | 6 | 5 | Q | |
5 | Charles Delporte Belgium (BEL) | 4 | 7 | Q |
Alexandre Lippmann Franciaország (FRA) | 4 | 7 | Q | |
7 | Frédéric Dubourdieu Franciaország (FRA) | 4 | 7 | |
Fernand de Montigny Belgium (BEL) | 4 | 7 | ||
Dino Urbani Olaszország (ITA) | 4 | 7 | ||
10 | Fernando Correia Portugália (POR) | 2 | 9 | |
William Russell Egyesült Államok (USA) | 2 | 9 | ||
12 | Einar Levison Dánia (DEN) | 0 | 11 | |
B csoport | ||||
Helyezés | Vívó | Gy | V | Kval. |
1 | Ernest Gevers Belgium (BEL) | 7 | 4 | Q |
2 | Gustave Buchard Franciaország (FRA) | 6 | 5 | Q |
Félix Goblet Belgium (BEL) | 6 | 5 | Q | |
Louis Moureau Franciaország (FRA) | 6 | 5 | Q | |
Abelardo Olivier Olaszország (ITA) | 6 | 5 | Q | |
Jorge de Paiva Portugália (POR) | 6 | 5 | Q | |
7 | Georges Trombert Franciaország (FRA) | 6 | 5 | |
8 | Nils Hellsten Svédország (SWE) | 4 | 7 | |
Arie de Jong Hollandia (NED) | 4 | 7 | ||
10 | Henry Breckenridge Egyesült Államok (USA) | 3 | 8 | |
Maurice Dewee Belgium (BEL) | 3 | 8 | ||
12 | João Sassetti Portugália (POR) | 2 | 9 |
Döntő
Döntő | |||
---|---|---|---|
Helyezés | Vívó | Gy | V |
1 Arany | Armand Massard Franciaország (FRA) | 9 | 2 |
2 Ezüst | Alexandre Lippmann Franciaország (FRA) | 7 | 4 |
3 Bronz | Gustave Buchard Franciaország (FRA) | 6 | 5 |
4 | Ernest Gevers Belgium (BEL) | 6 | 5 |
5 | Georges Casanova Franciaország (FRA) | 5 | 6 |
6 | António de Menezes Portugália (POR) | 5 | 6 |
Louis Moureau Franciaország (FRA) | 5 | 6 | |
Abelardo Olivier Olaszország (ITA) | 5 | 6 | |
9 | Gustaf Lindblom Svédország (SWE) | 4 | 7 |
10 | Charles Delporte Belgium (BEL) | 3 | 8 |
Félix Goblet Belgium (BEL) | 3 | 8 | |
12 | Jorge de Paiva Portugália (POR) | 2 | 9 |
Források
- Adatok
- Olimpiaportál
- Sportportál