Zweden op de Olympische Zomerspelen 2000
Zweden op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Zweden | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | SWE | |||||||||||||||||||||
NOC | Sveriges Olympiska Kommitté (sv) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Zweden op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Zweden op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Zweden nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Net als vier jaar eerder haalde het vier gouden medailles. Alleen het aantal zilver en brons was dit keer minder.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Schietsport | Pia Hansen | dubbeltrap(v) | 1 |
Jonas Edman | kkgeweer 50 m liggend (m) | 1 | |
Zwemmen | Lars Frolander | 100m vlinderslag (m) | 1 |
Worstelen | Mikael Ljungberg | Grieks-Romeins >97 kg (m) | 1 |
Zwemmen | Therese Alshammar | 50 m vrije slag (v) | 2 |
100 m vrije slag (v) | 2 | ||
Tafeltennis | Jan-Ove Waldner | herenenkel | 2 |
Kano | Henrik Nilsson Markus Oscarsson | K2 - 1000m (m) | 2 |
Handbal | Olympisch team | handbal (m) | 2 |
Atletiek | Kajsa Bergqvist | hoogspringen (v) | 3 |
Zeilen | Frederik Lööf | Finn (m) | 3 |
Zwemmen | Therese Alshammar Louise Jöhncke Anna-Karin Kammerling Johanna Sjöberg Malin Svahnström | 4 x 100 m vrije slag (v) | 3 |
Resultaten en deelnemers per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Kajsa Bergqvist
- Patrik Bodén
- Henrik Dagård
- Martin Eriksson
- Peter Häggström
- Stefan Holm
- Camilla Johansson
- Erica Johansson
- Patrik Kristiansson
- Robert Kronberg
- Christian Olsson
- Anna Söderberg
- Staffan Strand
- Mattias Sunneborn
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Peter Axelsson
- Fredrik Bergström
- Tomas Johansson
- Pär-Gunnar Jönsson
- Jenny Karlsson
- Rasmus Wengberg
Beachvolleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Björn Berg
- Simon Dahl
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Petra Ericsson
- Mattias Eriksson
- Niklas Eriksson
- Karin Larsson
- Kristina Persson-Nordlander
- Magnus Petersson
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Magnus Andersson
- Martin Boquist
- Martin Frändesjö
- Mathias Franzén
- Peter Gentzel
- Andreas Larsson
- Ola Lindgren
- Stefan Lövgren
- Staffan Olsson
- Johan Petersson
- Tomas Svensson
- Tomas Sivertsson
- Pierre Thorsson
- Ljubomir Vranjes
- Magnus Wislander
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Pernilla Andersson
- Gabriel Bengtsson
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Henrik Nilsson
- Markus Oscarsson
- Johan Eriksson
- Ingela Ericsson
- Jonas Fager
- Anders Gustafsson
- Erik Lindeberg
- Anna Olsson
- Niklaes Persson
- Anders Svensson
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Michael Brandt
- Jeanette Malm
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Sofia Andler
- Malin Baryard-Johnsson
- Lisen Bratt
- Jan Brink
- Maria Gretzer
- Pether Markne
- Helena Lundbäck
- Paula Törnqvist
- Tinne Wilhelmsson-Silfvén
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Anders Båtemyr
- Maria Brandin
- Josef Källström
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Péter Vánky
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Jonas Edman
- Pia Hansen
- Roger Hansson
- Tomas Johansson
- Conny Persson
- Monica Rundqvist
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Anna Lindberg
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Roman Livaja
- Marcus Thorén
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Joachim Willén
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwentoernooi
- Selectie
- Malin Andersson
- Kristin Bengtsson
- Linda Fagerström
- Sara Johansson
- Caroline Jönsson
- Sara Larsson
- Hanna Ljungberg
- Hanna Marklund
- Malin Moström
- Tina Nordlund
- Cecilia Sandell
- Therese Sjögran
- Victoria Svensson
- Malin Swedberg
- Jane Törnqvist
- Karolina Westberg
- Bondscoach
- Marika Domanski Lyfors
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Eddy Bengtsson
- Mikael Ljungberg
- Ara Abrahamian
- Mattias Schoberg
- Martin Lidberg
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Magnus Augustson
- Johan Barne
- Lena Carlsson
- Agneta Engström
- John Harrysson
- Mats Johansson
- Magnus Lövdén
- Leif Möller
- Johan Molund
- Fredrik Palm
- Mattias Rahm
- Patrik Sandström
- Martin Strandberg
- Karl Suneson
- Therese Torgersson
- Hans Wallén
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Therese Alshammar
- Lars Frölander
- Louise Jöhncke
- Anna-Karin Kammerling
- Josefin Lillhage
- Fredrik Lööf
- Johanna Sjöberg
- Malin Svahnström
- Daniel Carlsson
- Martin Gustavsson
- Stefan Nystrand
- Johan Nyström
- Mattias Ohlin
- Emma Igelström
- Patrik Isaksson
- Camilla Johansson
- Johan Wallberg
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Sydney Organising Committee for the Olympic Games (2001). Official Report of the XXVII Olympiad. Paragon Printers Australasia, Fyshwick.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 2000; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Uitslagen Sydney 2000 per sport
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité