Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2003
WK baanwielrennen 2003 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Stuttgart | ||||||
Jaar | 2003 | ||||||
Data | 30 juli t/m 3 augustus | ||||||
Sport | Baanwielrennen | ||||||
Organisator | UCI | ||||||
Evenementen | 15 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen baanwielrennen 2003 werden van 30 juli tot en met 3 augustus 2003 gehouden in Stuttgart.
Mannen
Puntenkoers
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Franz Stocher | Oostenrijk |
2 | Juan Llaneras | Spanje |
3 | Jos Pronk | Nederland |
Ploegsprint
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Carsten Bergemann Jens Fiedler René Wolff | Duitsland |
2 | Mickaël Bourgain Laurent Gané Arnaud Tournant | Frankrijk |
3 | Chris Hoy Craig MacLean Jason Queally Jamie Staff | Verenigd Koninkrijk |
1KM
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Stefan Nimke | Duitsland |
2 | Shane Kelly | Australië |
3 | Arnaud Tournant | Frankrijk |
Keirin
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Laurent Gané | Frankrijk |
2 | Jobie Dajka | Australië |
3 | Barry Forde | Barbados |
Individuele Achtervolging
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Bradley Wiggins | Verenigd Koninkrijk |
2 | Luke Roberts | Australië |
3 | Sergi Escobar Roure | Spanje |
Ploegen Achtervolging
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Graeme Brown Peter Dawson Brett Lancaster Luke Roberts Stephen Wooldridge Ashley Hutchinson | Australië |
2 | Rob Hayles Paul Manning Bryan Steel Bradley Wiggins | Verenigd Koninkrijk |
3 | Fabien Merciris Jérôme Neuville Franck Perque Fabien Sanchez | Frankrijk |
Scratch
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Franco Marvulli | Zwitserland |
2 | Robert Sassone | Frankrijk |
3 | Jean-Pierre Van Zyl | Zuid-Afrika |
Koppelkoers
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Franco Marvulli, Bruno Risi | Zwitserland |
2 | Greg Henderson, Hayden Roulston | Nieuw-Zeeland |
3 | Juan Curuchet, Walter Pérez | Argentinië |
Sprint
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Laurent Gané | Frankrijk |
2 | Jobie Dajka | Australië |
3 | René Wolff | Duitsland |
Vrouwen
Puntenkoers
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Olga Sljoesarjova | Rusland |
2 | Edita Kubelskienė | Litouwen |
3 | Yoanka González | Cuba |
500 m
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Natallia Tsylinskaya | Wit-Rusland |
2 | Nancy Contreras | Mexico |
3 | Jiang Cuihua | China |
Keirin
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Svetlana Grankovskaya | Rusland |
2 | Anna Meares | Australië |
3 | Oksana Grishina | Rusland |
Individuele Achtervolging
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Leontien van Moorsel | Nederland |
2 | Katie Mactier | Australië |
3 | Olga Sljoesarjova | Rusland |
Scratch
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Olga Sljoesarjova | Rusland |
2 | Rochelle Gilmore | Australië |
3 | Adrie Visser | Nederland |
Sprint
plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Svetlana Grankovskaya | Rusland |
2 | Natallia Tsylinskaya | Wit-Rusland |
3 | Nancy Contreras | Mexico |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 4 | 0 | 2 | 6 |
2 | Frankrijk | 2 | 2 | 2 | 6 |
3 | Duitsland | 2 | 0 | 1 | 3 |
4 | Zwitserland | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Australië | 1 | 7 | 0 | 8 |
6 | Verenigd Koninkrijk | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Wit-Rusland | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Nederland | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Oostenrijk | 1 | 0 | 0 | 1 |
10 | Mexico | 0 | 1 | 1 | 2 |
Spanje | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | Litouwen | 0 | 1 | 0 | 1 |
Nieuw-Zeeland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Argentinië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Barbados | 0 | 0 | 1 | 1 | |
China | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Cuba | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zuid-Afrika | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 15 | 15 | 15 | 45 |
■ Gastland