Barbados op de Olympische Zomerspelen 2000
Barbados op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Barbados | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | BAR | |||||||||||||||||||||
NOC | Barbados Olympic Association | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Barbados op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1960* · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 *Als onderdeel van de West-Indische Federatie | ||||||||||||||||||||||
|
Barbados nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Voor de eerste keer in de geschiedenis werd een medaille behaald, deze werd gewonnen in de atletiek op het onderdeel 100 meter mannen.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Obadele Thompson | 100m (m) | 3 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Obadele Thompson | 100m (m) | 3 | serie 4: 1e in 10,23 kwartfinale: 1e in 10,04 halve finale 1: 2e in 10,15 finale: 3e in 10,04 |
200m (m) | 4e | serie 7: 1e in 20,69 kwartfinale 2: 1e in 20,16 halve finale 1: 4e in 20,21 finale: 4e in 20,20 | |
Fabian Rollins | 400m (m) | 55e | serie 7: 6e in 46,85 |
Milton Browne | 800m (m) | 26e | serie 7: 5e in 1.47,63 |
Gabriel Burnett | 110m horden (m) | 36e | serie 3: 5e in 14,23 |
Victor Houston | 32e | serie 4: 7e in 14,06 | |
Victor Houston | 400m horden (m) | 49e | serie 1: 7e in 51,51 |
Gabriel Burnett Victor Houston Wilan Louis Fabian Rollins | 4x100m (m) | 37e | serie 5: 8e in 40,38 |
Joanne Durant | 100m (v) | 53e | serie 10: 7e in 11,82 |
200m (v) | 43e | serie 5: 7e in 23,90 | |
Tanya Oxley | 400m (v) | 42e | serie 7: 5e in 54,22 |
Andrea Blackett | 400m horden (v) | 11e | serie 1: 3e in 56,31 halve finale 2: 7e in 55,30 |
Andrea Blackett Tanya Oxley Melissa Straker-Taylor Sherline Williams | 4x400m (v) | 37e | serie 3: 5e in 3.30,83 |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Shawn Cox | -81kg (m) | 17e | 1e ronde: V van FRA Dovi: 10-14 |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Andrew Payne | -73kg (m) | 21e | 1e ronde: V van ARG Alquati |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michael Maskell | skeet (m) | 21e | kwalificatie: 23e met 119 punten (23-24-24-23-25) |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
O'Neal Marshall | mistral (m) | 34e | 287 punten: ( |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Damian Alleyne | 200m vrije slag (m) | 27e | serie 3: 1e in 1.52,75 |
400m vrije slag (m) | 26e | serie 3: 3e in 3.58,12 | |
Nicky Neckles | 100m rugslag (m) | 51e | serie 2: 8e in 1.00,19 |
Leah Martindale | 50m vrije slag (v) | 23e | serie 6: 3e in 26,05 |
100m vrije slag (v) | 24e | serie 2: 1e in 57,21 |
Bronnen, noten en/of referenties
- Barbados 2000 op sports-reference.com