Oezbekistan op de Olympische Zomerspelen 2000
Oezbekistan op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Oezbekistan | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | UZB | |||||||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of the Republic of Uzbekistan (uz) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Oezbekistan op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Oezbekistan op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | ||||||||||||||||||||||
|
Oezbekistan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Het was het tweede olympische optreden van de voormalige Sovjet-republiek als zelfstandige natie.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Boksen | Mahammatkodir Abdoollayev | -63,5kg (m) | 1 |
Worstelen | Artur Taymazov | -130kg vrije stijl (m) | 2 |
Boksen | Sergey Mihaylov | -81kg (m) | 3 |
Rustam Saidov | +91kg (m) |
Resultaten en deelnemers
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Erkinzhon Isakov | 400m horden (m) | 33e | serie 3: 5de in 50,71 |
Oleg Juravlyov Konstantin Zhuravlyov Anvar Kuchmuradov Nikolay Yeroshenko | 4x100m (m) | 38e | serie 4: 8ste in 41,20 |
Rustam Khusnutdinov | verspringen (m) | 45e | kwalificatie groep A: 18de met 7,24m |
Yevgeniy Petin | hink-stap-springen (m) | 34e | kwalificatie groep A: 14de met 15,27m |
Roman Poltoratskiy | discuswerpen (m) | 41e | kwalificatie groep A: 21ste met 47,83m |
Sergey Voynov | speerwerpen (m) | 25e | kwalificatie groep B: 11de met 75,89m |
Andrey Abduvaliyev | kogelslingeren (m) | 15e | kwalificatie groep B: 7de met 75,64m |
Vitaly Khojatelev | 42e | kwalificatie groep A: 21ste met 65,04m | |
Victor Ustinov | 43e | kwalificatie groep A: 22ste met 60,60m | |
Oleg Veretelnikov | tienkamp (m) | DNF | 100m: 38ste in 12,17 verspringen: niet gestart |
Lyubov Perepelova | 100m (v) | 27e | serie 2: 2de in 11,48 kwartfinale 4: 8ste in 11,59 |
200m (v) | 42e | serie 4: 5de in 23,83 | |
Lyubov Perepelova | 400m (v) | 49e | serie 8: 5de in 55,40 |
Yelena Kvyatkovskaya Lyubov Perepelova Lyudmila Dmitriadi Guzel Khubbieva | 4x100m (v) | 22e | serie 4: 6de in 45,14 |
Nataliya Kobina Yelena Piskunova Zamira Amirova Nataliya Senkina | 4x400m (v) | 21e | serie 3: 8ste in 3.43,96 |
Sofiya Kabanova | zevenkamp (v) | 27e | 100m horden: 30ste in 14,89 hoogspringen: 16de met 1,72m kogelstoten: 24ste met 11,56m 200m: 30ste in 27,27 verspringen: 28ste met 5,22m speerwerpen: 25ste met 36,61m 800m: 22ste in 2.20,11 totaal: 5101 punten |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dilshod Yuldashev | -48kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van THA Pannon: 16-18 |
Alisher Rahimov | -54kg (m) | 6e | 1ste ronde: W van KOR Cho: scheidsrechterlijke beslissing 2de ronde: W van ALG Blida: 17-8 kwartfinale: V van RUS Malakhbekov: 10-16 |
Tulkunbay Turgunov | -57kg (m) | 9e | 1ste ronde: W van UGA Adam: 12-3 2de ronde: V van THA Kamsing: 2-7 |
Mahammatkodir Abdullaev | -63,5kg (m) | 1 | 1ste ronde: W van PUR Cotto: 17-7 2de ronde: W van BRA Santos: scheidsrechterlijke beslissing kwartfinale: W van BLR Bykovski: 9-6 halve finale: W van ALG Allalou: scheidsrechterlijke beslissing finale: W van USA Williams: 27-20 |
Sherzod Husanov | -67kg (m) | 9e | 1ste ronde: W van IRI Moghimi: 15-5 2de ronde: V van MDA Gruşac: 7-13 |
Dilshod Yarbekov | -71kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van GER Ćatić: 6-10 |
Utkirbek Haydarov | -75kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van RUS Gaydarbekov: 10-11 |
Sergey Mihaylov | -81kg (m) | 3 | 1ste ronde: W van ROU Rîșco: 15-6 2de ronde: W van AZE Ismayilov: 23-18 kwartfinale: W van KAZ Orazaliyev: scheidsrechterlijke beslissing halve finale: V van RUS Lebziak: scheidsrechterlijke beslissing |
Ruslan Chagaev | -91kg (m) | 8e | 1ste ronde: W van UKR Yatsenko: 15-2 2de ronde: V van GEO Tchanturia: 12-18 |
Sergey Mihaylov | +91kg (m) | 3 | 1ste ronde: W van EGY Samad: 21-8 kwartfinale: W van CAN Binkowski: scheidsrechterlijke beslissing halve finale: V van KAZ Dildabekov: 22-28 |
Gewichtheffen
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bakhtiyor Nurullaev | -85kg (m) | 14e | trekken: 12de met 160kg stoten: 14de met 192,5kg totaal: 352,5kg |
Igor Khalilov | +105kg (m) | 12e | trekken: 12de met 185kg stoten: 10de met 225kg totaal: 410kg |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Trampoline | |||
Yekaterina Khilko | vrouwen | 4e | kwalificatie: 8ste met 61,70 punten finale: 4de met 36,60 punten |
Turnen | |||
Oksana Chusovitina | balk (v) | 59e | kwalificatie: 59ste met 9,150 punten |
brug (v) | 89e | kwalificatie: 89ste met 8,450 punten | |
sprong (v) | 23e | kwalificatie: 23ste met 9,370 punten | |
vloer (v) | 24e | kwalificatie: 24ste met 9,475 punten | |
individuele meerkamp (v) | 45e | kwalificatie: 45ste met 36,450 punten |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alisher Mukhtarov | -60kg (m) | 5e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van SEY Labrosse: ippon 3de ronde: W van ALG Rebahi: ippon kwartfinale: W van AZE Ismayilov: ippon halve finale: V van KOR Jung: yuko bronzen finale: V van KGZ Smagulov: ippon |
Alisher Mukhtarov | -66kg (m) | 33e | 1ste ronde: V van MDA Bivol: ippon |
Andrey Shturbabin | -73kg (m) | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van GEO Revazishvili: ippon 3de ronde: V van LAT Zeļonijs: ippon |
Farkhod Turayev | -81kg (m) | 21e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van URU Paseyro: ippon |
Kamol Muradov | -90kg (m) | 21e | 1ste ronde: V van KOR Yoo: ippon |
Armen Bagdasarov | -100kg (m) | 9e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van ITA Guido: waza-ari herkansingen: W van TUN Khalki: ippon herkansingen 2: V van BRA Sabino: yuko |
Abdullo Tangriev | +100kg (m) | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van AUS Ball: ippon 3de ronde: V van BEL van Barneveld: ippon |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anton Ryakhov | K-1 500m (m) | 19e | serie 3: 6de in 1.42,694 halve finale 3: 8ste in 1.43,292 |
K-1 1000m (m) | 19e | serie 1: 7de in 3.43,718 halve finale 2: 7de in 3.44,109 |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anisa Petrova | degen (v) | 37e | 1ste ronde: V van GER Nass: 8-15 |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dilshod Mukhtarov | 50m pistool (m) | 5e | kwalificatie: 4de met 565 punten (96-94-95-95-92-93) finale: 5de met 662,0 punten |
10m luchtpistool (m) | 9e | kwalificatie: 9de met 579 punten (97-96-94-98-96-98) | |
Alyona Aksyonova | 10m luchtgeweer (v) | 20e | kwalificatie: 20ste met 391 punten (96-98-99-98) |
Yuliya Shakhova | 32e | kwalificatie: 32ste met 389 punten (96-97-99-97) | |
Alyona Aksyonova | 50m geweer 3 houdingen (v) | 30e | kwalificatie: 30ste met 567 punten (194-185-188) |
Yuliya Shakhova | 30e | kwalificatie: 30ste met 567 punten (192-187-188) |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Iroda Tulyaganova | enkelspel (v) | 33e | 1ste ronde: V van NED Boogert: 2-6, 2-6 |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Adkhamjon Achilov | -54kg (m) | 8e | groep 3: 2de V van KAZ Mamyrov: 5-10 W van GER Zeiher: 9-2 |
Damir Zakhartdinov | -58kg (m) | 4e | groep 5: 1ste V van RUS Ramazanov: 1-4 W van TUR Doğan: 3-0 W van MDA Cuciuc: 5-0 halve finale: V van UKR Buslovych: 0-2 bronzen finale: V van USA Brands: 2-3 |
Ramil Islamov | -63kg (m) | 17e | groep 3: 3de V van USA Kolat: 2-6 V van IRI Talaei: knock-out |
Ruslan Khinchagov | -76kg (m) | 6e | groep 3: 1ste W van AZE Allahverdiyev: 3-2 W van RSA du Toit: 11-1 kwartfinale: V van TUR Bereket: 2-5 5-6de plek: V van KAZ Laliyev: walk-over |
Ramil Islamov | -85kg (m) | 14e | groep 4: 2de V van KOR Yang: 2-3 W van TUR Özen: 3-2 |
Artur Taymazov | -130kg (m) | 2 | groep 4: 1ste W van HUN Gombos: 10-0 X van TUR Polatçı: 3-0 kwartfinale: W van USA McCoy: 11-9 halve finale: W van CUB Rodríguez: 4-0 finale: V van RUS Musulbes: 2-5 |
Grieks-Romeins | |||
Adkhamjon Achilov | -58kg (m) | 11e | groep 1: 2de V van KOR Kim: 2-4 W van KAZ Melnichenko: walk-over |
Bakhodir Kurbanov | -63kg (m) | 5e | groep 4: 1ste W van BLR Zhuk: 6-1 W van ISR Beilin: 4-0 kwartfinale: V van GEO Chachua: 2-3 5-6de plek: W van USA Bracken: 10-0 |
Ruslan Biktyakov | -69kg (m) | 10e | groep 5: 2de V van JPN Nagata: 1-3 W van USA Sims: 3-0 |
Evgeniy Erofaylov | -76kg (m) | 11e | groep 6: 3de V van USA Lindland: 1-1 V van GEO Melelashvili: 0-4 W van ALG Slila: 6-0 |
Yury Vitt | -85kg (m) | 10e | groep 6: 3de V van NOR Aanes: 1-6 V van ISR Tsitsiashvili: 0-3 W van TUN Hamba: 4-1 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ravil Nachaev | 50m vrije slag (m) | 30e | serie 5: 1ste in 23,12 |
Aleksandr Agafonov | 100m vrije slag (m) | 54e | serie 3: 3de in 52,58 |
Oleg Tsvetkovskiy | 200m vrije slag (m) | 44e | serie 1: 1ste in 1.54,93 |
Sergey Voytsekhovich | 200m schoolslag (m) | 46e | serie 2: 5de in 2.30,23 |
Ravil Nachaev | 100m vlinderslag (m) | 34e | serie 3: 1ste in 55,21 |
Dmitriy Tsutskarev | 200m vlinderslag (m) | 45e | serie 1: 5de in 2.10,54 |
Oleg Pukhnatiy | 200m wisselslag (m) | 32e | serie 3: 2de in 2.06,01 |
Oleg Tsvetkovskiy Oleg Pukhnatiy Ravil Nachaev Petr Vasiliev | 4x100m vrije slag (m) | DSQ | serie 1: gediskwalificeerd |
Saida Iskandarova | 50m vrije slag (v) | 55e | serie 4: 6de in 28,08 |
Anastasiya Korolyova | 200m schoolslag (v) | 35e | serie 1: 4de in 2.43,23 |
Mariya Bugakova | 100m vlinderslag (v) | 48e | serie 2: 6de in 1.09,94 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Sydney Organising Committee for the Olympic Games (2001). Official Report of the XXVII Olympiad. Paragon Printers Australasia, Fyshwick.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 2000; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Uitslagen Sydney 2000 per sport
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité