Hongkong op de Olympische Zomerspelen 2000
Hongkong op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Hongkong | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | HKG | |||||||||||||||||||||
NOC | Sports Federation and Olympic Committee of Hong Kong China (zh) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Hongkong op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Hongkong op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Hongkong nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Het land won geen medailles.
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Chiang Wai Hung | 100m (m) | serie 2: 6de in 10,64 | |
Chiang Wai Hung Ho Kwan Lung Tang Hon Sing William To Wai Lok | 4x100m (m) | serie 2: 7de in 40,15 | |
Maggie Chan | 5000m (v) | serie 2: 16de in 16.20,43 | |
10000m (v) | serie 2: 20ste in 35.21,20 |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tam Kai Chuen | enkelspel (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van INA Hendrawan: 7-15, 7-15 | |
Ng Wei | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van CHN Ji: 15-7, 4-15, 11-15 | ||
Louisa Koon | enkelspel (v) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van GBR Morgan: 11-8, 3-11, 1-11 | |
Ling Wan Ting | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van CHN Gong: 4-11, 3-11 | ||
Louisa Koon Ling Wan Ting | dubbelspel (v) | 1ste ronde: V van DEN Kirkegaard/Olsen: 9-15, 15-13, 5-15 | |
Louisa Koon Tam Kai Chuen | dubbelspel (g) | 1ste ronde: V van SWE Bergström/Karlsson: 13-15, 15-10, 12-15 |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lo Sing Yan Lui Kam Chi | lichte dubbel-twee (m) | serie 3: 5de in 7.09,75 herkansingen: 4de in 7.05,05 finale C: 4de in 6.49,19 | |
Fenella Ng | skiff (v) | serie 1: 5de in 8.19,88 herkansingen: 4de in 8.16,62 halve finale C/D: 3de in 8.21,40 finale C: 4de in 8.11,06 |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Li Hao Jian | 25m snelvuurpistool (m) | kwalificatie: 18de met 571 punten (284-287) |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yu Yuet | 3m plank (m) | kwalificatie: 48ste met 227,64 punten |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cheung Yuk | enkelspel (m) | groep H: 1ste W van BRA Hoyama: 3-2 W van CAN Liu: 3-1 2de ronde: V van JPN Matsushita: 0-3 (20-22, 19-21, 17-21) | |
Leung Chu Yan | groep I: 3de V van KOR Seung-Min: 0-3 V van AUS Smythe: 2-3 | ||
Cheung Yuk Leung Chu Yan | enkelspel (m) | groep C: 1ste W van AUS Gerada/Smythe: 2-0 W van GRE Kreanga/Tsiokas: 2-1 2de ronde: V van KOR Lee/Ryu: 2-3 (16-21, 21-16, 21-19, 9-21, 15-21) | |
Song Ah Sim | enkelspel (v) | groep N: 2de V van RUS Palina: 0-3 V van UGA Musoke: 0-3 | |
Wong Ching | groep M: 2de V van RUS Melnik: 2-3 W van EGY Abdul-Aziz: 3-0 | ||
Song Ah Sim Wong Ching | enkelspel (v) | groep F: 2de V van JPN Fujinima/Konishi: 1-2 W van CHI Silvia Morel/Tepes: 2-0 |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Wong Kam Po | puntenkoers (m) | 14 punten | |
Mountainbike | |||
Alexandra Yeung | mountainbike (v) | 2:11.29 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ho Chi Ho | mistral (m) | 200 punten: (12-29-29-19-24- | |
Lee Lai Shan | mistral (v) | 59 punten: (5-10-5-8- |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fu Wing Harbeth | 50m vrije slag (m) | serie 4: 8ste in 24,20 | |
Mark Kwok | 200m vrije slag (m) | serie 4: 4de in 1.52,71 | |
400m vrije slag (m) | serie 2: 2de in 3.58,94 (NR) | ||
Lik Sun Fong | 200m rugslag (m) | serie 1: 1ste in 2.05,47 (NR) | |
Matthew Kwok | 100m schoolslag (m) | serie 3: 5de in 1.05,28 | |
Tam Chi Kin | 200m schoolslag (m) | serie 3: 7de in 2.24,04 | |
Mark Kwok | 200m vlinderslag (m) | serie 2: 3de in 2.01,99 | |
Lik Sun Fong | 200m wisselslag (m) | serie 2: 6de in 2.09,00 | |
400m wisselslag (m) | serie 1: 1ste in 4.29,02 | ||
Sherry Tsai | 50m vrije slag (v) | serie 5: 5de in 27,38 | |
100m rugslag (v) | serie 2: 2de in 1.05,28 | ||
Caroline Chiu | 100m schoolslag (v) | serie 2: 5de in 1.15,87 | |
Flora Kong | 100m vlinderslag (v) | serie 2: 2de in 1.04,09 | |
Chan Sandy | 200m vlinderslag (v) | serie 1: 1ste in 2.19,86 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Sydney Organising Committee for the Olympic Games (2001). Official Report of the XXVII Olympiad. Paragon Printers Australasia, Fyshwick.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 2000; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Uitslagen Sydney 2000 per sport
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité