Lag-EM i friidrett 2021
Lag-EM i friidrett 2021 | |||
---|---|---|---|
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet, Polish Athletic Association | ||
Arena(er) | Chorzów, Cluj-Napoca, Stara Zagora, Limassol | ||
Utgavenummer | 9 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (pl) · Offisielt nettsted (grk) |
Lag-EM i friidrett 2021 ble arrangert i fire byer, der Superligaen ble arrangert 29. og 30. mai i Chorzów, og de tre lavere divisjonene ble arrangert 19. og 20. juni 2021.[1]
Europamesterskapet for lag er delt inn i fire "divisjoner" etter deltakerlandenes lagresultater i siste Lag-EM for to år siden. Disse kalles henholdsvis Superligaen, 1. divisjon, 2. divisjon og 3. divisjon. Norge deltar på nivået 1. divisjon, som i 2019.
Vertsbyer
Divisjon[2] | Dato | Stadion | By | Land |
---|---|---|---|---|
Superligaen | 29–30. mai 2021 | Schlesien stadion | Chorzów | Polen Polen |
1. divisjon | 19–20. juni 2021 | Cluj Arena | Cluj-Napoca | Romania Romania |
2. divisjon | 19–20. juni 2021 | Stadion Beroe | Stara Zagora | Bulgaria |
3. divisjon | 19–20. juni 2021 | Tsirio stadion | Limassol | Kypros Kypros |
I 2018 ble det besluttet at fra og med 2021 skulle Superligaen ha 8 lag (pluss vertslandet dersom dette ikke er kvalifisert), 12 lag i 1. divisjon og 2. divisjon, og de resterende lagene i 3. divisjon. Superligaen skulle opprinnelig arrangeres i Minsk i Belarus, men ble flyttet til Chorzów i november 2020 på grunn av den politiske situasjonen i Belarus.[3]
Superligaen
Utdypende artikkel: Lag-EM i friidrett 2021 – Superligaen
Superligaen bestod i 2021 av åtte lag, ikke 12 som tidligere. Ukraina trakk seg fra mesterskapet på grunn av koronaviruspandemien, og rykker dermed ned til 1. divisjon i 2023.
Deltakerland
|
|
Menn
Kvinner
Sluttstilling
Plass | Land | Poeng | Note |
---|---|---|---|
01 | Polen Polen | 181,5 | |
02 | Italia Italia | 179 | Deltok ikke i høydehopp for menn, og fikk 0 poeng i denne øvelsen.[4] |
03 | Storbritannia Storbritannia | 174 | |
4 | Tyskland | 171 | |
5 | Spania Spania | 167 | |
6 | Frankrike Frankrike | 140 | |
7 | Portugal Portugal | 97,5 | Rykker ned til 1. divisjon i 2023 |
– | Ukraina Ukraina | Trakk seg |
Før siste øvelse, som var 4 x 400 meter stafett for menn, så kunne fortsatt tre lag vinne Superligaen. Polen hadde 176,5 poeng, Storbritannia 174 poeng og Italia 172 poeng. Italia ledet etter to etapper, da Alessandro Sibilio vekslet med Edoardo Scotti, og Storbritannia lå rett ved. Det britiske laget feilet imidlertid på siste veksling, og fikk ingen poeng i denne øvelsen. Polen løp seg opp fra femteplass til tredjeplass på siste etappe, og sikret seg med det seieren sammenlagt.[5]
1. divisjon
Menn
Event | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m +0.6 m/s | Jak Ali Harvey Tyrkia | 10.31 | Silvan Wicki Sveits | 10.36 | Joris van Gool Nederland | 10.42 |
200 m -0.1 m/s | Jan Jirka Tsjekkia | 20.82 | Churandy Martina Nederland | 21.03 | Oskari Lehtonen Finland | 21.28 |
400 m | Jochem Dobber Nederland | 45.40 | Alexander Doom Belgia | 46.08 | Pavel Maslák Tsjekkia | 46.54 |
800 m | Mehmet Çelik Tyrkia | 1:47.48 PB | Markus Einan Norge | 1:47.54 | Aurèle Vandeputte Belgia | 1:47.74 |
1500 m | Ferdinand Kvan Edman Norge | 3:38.63 PB | Adam Dvořáček Tsjekkia | 3:39.97 | Jochem Vermeulen Belgia | 3:40.02 |
3000 m | Mike Foppen Nederland | 7:57.43 | Emil Danielsson Sverige | 7:58.72 | Eemil Helander Finland | 8:02.22 PB |
5000 m | Magnus Tuv Myhre Norge | 13:46.98 | Michael Somers Belgia | 13:48.16 | Siarhei Krauchenia Belarus | 13:56.47 PB |
110 m hekk | Vitali Parakhonka Belarus | 13.50 SB | Mikdat Sevler Tyrkia | 13.69 | Peter Svoboda Tsjekkia | 13.73 |
400 m hekk | Rasmus Mägi Estland | 48.82 | Nick Smidt Nederland | 49.90 | Vít Müller Tsjekkia | 50.09 |
3000 m hinder | Topi Raitanen Finland | 8:38.30 | Damián Vích Tsjekkia | 8:39.21 PB | Viachaslau Skudny Belarus | 8:39.94 PB |
4×100 m stafett | Nederland Nederland | 38.81 | Tyrkia Tyrkia | 38.94 | Tsjekkia Tsjekkia | 39.07 |
4×400 m stafett | Tsjekkia Tsjekkia | 3:02.42 EL, NR | Nederland Nederland | 3:02.49 | Tyrkia Tyrkia | 3:04.96 |
Høydehopp | Andrei Churyla Belarus | 2.25 | Loïc Gasch Sveits | 2.25 | Konstadinos Baniotis Hellas | 2.23 |
Stavsprang | Ersu Şaşma Tyrkia | 5.65 | Dominik Alberto Sveits | 5.55 | Jan Kudlička Tsjekkia | 5.55 SB |
Lengdehopp | Miltiadis Tentoglou Hellas | 8.38 (+0.1) CR | Radek Juška Tsjekkia | 7.95 (+0.4) | Thobias Montler Sverige | 7.94 (+0.3) |
Tresteg | Maksim Niastsiarenka Belarus | 16.65 (-1.0) | Necati Er Tyrkia | 16.38 (-1.3) | Andreas Pantazis Hellas | 16.18 (-0.7) |
Kulestøt | Tomáš Staněk Tsjekkia | 20.79 | Andrei Toader Romania | 20.20 | Marcus Thomsen Norge | 19.90 |
Diskoskast | Alin Firfirică Romania | 62.38 | Ola Stunes Isene Norge | 61.26 | Philip Milanov Belgia | 61.26 |
Sleggekast | Eşref Apak Tyrkia | 77.10 SB | Christos Frantzeskakis Hellas | 73.46 | Mikalai Bashan Belarus | 73.37 |
Spydkast | Lassi Etelätalo Finland | 79.20 | Vítězslav Veselý Tsjekkia | 78.50 | Emin Öncel Tyrkia | 76.35 |
Kvinner
Event | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Salomé Kora Sveits | 11.34 | Rani Rosius Belgia | 11.44 | Rafaéla Spanoudaki-Hatziriga Hellas | 11.45 |
200 m | Imke Vervaet Belgia | 23.30 SB | Lieke Klaver Nederland | 23.32 | Rafaéla Spanoudaki-Hatziriga Hellas | 23.45 |
400 m | Femke Bol Nederland | 50.37 CR | Lada Vondrová Tsjekkia | 52.11 | Moa Hjelmer Sverige | 52.94 SB |
800 m | Lore Hoffmann Sveits | 2:03.89 | Britt Ummels Nederland | 2:04.55 | Sara Kuivisto Finland | 2:04.57 |
1500 m | Sara Kuivisto Finland | 4:15.58 | Daryia Barysevich Belarus | 4:15.84 | Diana Mezuliáníková Tsjekkia | 4:16.71 |
3000 m | Daryia Barysevich Belarus | 9:01.80 PB | Linn Söderholm Sverige | 9:06.04 PB | Diane van Es Nederland | 9:07.41 PB |
5000 m | Fabienne Schlumpf Sveits | 15:42.45 | Kristiina Mäki Tsjekkia | 15:52.94 | Samrawit Mengsteab Sverige | 15:57.34 |
100 m hekk | Elvira Herman Belarus | 12.62 CR | Anne Zagré Belgia | 12.87 SB | Zoë Sedney Nederland | 12.94 PB |
400 m hekk | Viivi Lehikoinen Finland | 55.94 | Yasmin Giger Sveits | 56.74 | Dimitra Gnafaki Hellas | 57.06 PB |
3000 m hinder | Irene van der Reijken Nederland | 9:39.00 | Elena Adelina Panaet Romania | 9:41.68 | Chiara Scherrer Sveits | 9:45.58 SB |
4×100 m stafett | Nederland Nederland | 43.38 | Sveits Sveits | 43.73 | Sverige Sverige | 43.92 |
4×400 m stafett | Belarus Belarus | 3:28.14 | Sveits Sveits | 3:28.77 | Tsjekkia Tsjekkia | 3:30.51 |
Høydehopp | Salome Lang Sveits | 1.96 =EL, NR | Daniela Stanciu Romania | 1.92 SB | Maja Nilsson Sverige | 1.90 |
Stavsprang | Angelica Moser Sveits | 4.65 SB | Eleni-Klaoudia Polak Hellas | 4.60 =SB | Elina Lampela Finland | 4.45 |
Lengdehopp | Florentina Iusco Romania | 6.55 | Pauline Hondema Nederland | 6.40 PB | Tilde Johansson Sverige | 6.36 |
Tresteg | Senni Salminen Finland | 14.63 (+1.0) EL, NR | Viyaleta Skvartsova Belarus | 14.13 =SB | Spyridoula Karydi Hellas | 14.13 |
Kulestøt | Emel Dereli Tyrkia | 18.50 SB | Markéta Červenková Tsjekkia | 17.23 | Yuliya Leantsiuk Belarus | 17.09 |
Diskoskast | Özlem Becerek Tyrkia | 58.50 | Salla Sipponen Finland | 56.61 | Caisa-Marie Lindfors Sverige | 55.10 |
Sleggekast | Bianca Ghelber Romania | 71.19 | Vanessa Sterckendries Belgia | 69.48 SB | Stamatia Scarvelis Hellas | 68.76 |
Spydkast | Nikola Ogrodníková Tsjekkia | 61.86 | Viktoryia Bahutskaya Belarus | 58.68 SB | Marie-Therese Obst Norge | 57.07 |
2. divisjon
Menn
Event | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Kojo Musah Danmark | 10.21 NR | Roberts Jānis Zālītis Latvia | 10.46 (.456) PB | Tamás Máté Ungarn | 10.46 (.460) =PB |
200 m | Simon Hansen Danmark | 20.92 (.912) PB | Gediminas Truskauskas Litauen | 20.92 (.916) | Tamás Máté Ungarn | 20.99 |
400 m | Šimon Bujna Slovakia | 46.32 PB | Luka Janežič Slovenia | 46.37 SB | Gustav Lundholm Nielsen Danmark | 46.98 |
800 m | Balázs Vindics Ungarn | 1:47.83 | Jan Vukovič Slovenia | 1:48.28 | Benjamin Lobo Vedel Danmark | 1:49.72 PB |
1500 m | Simas Bertašius Litauen | 3:46.24 | István Szögi Ungarn | 3:47.28 | Baldvin Magnússon Island | 3:47.54 |
3000 m | Baldvin Magnússon Island | 8:01.56 PB | Joel Ibler Lillesø Danmark | 8:01.88 PB | Márk Vörös Ungarn | 8:03.26 |
5000 m | Hlynur Andrésson Island | 14:13.73 | Levente Szemerei Ungarn | 14:20.15 | Mikkel Dahl-Jessen Danmark | 14:23.48 |
110 m hekk | Stanislav Stankov Bulgaria | 13.86 PB | Filip Jakob Demšar Slovenia | 13.95 | Bálint Szeles Ungarn | 14.22 |
400 m hekk | Máté Koroknai Ungarn | 50.00 | Martin Kučera Slovakia | 50.66 | Maksims Sinčukovs Latvia | 50.87 SB |
3000 m hinder | Mitko Tsenov Bulgaria | 8:33.80 | Jakob Dybdal Abrahamsen Danmark | 8:37.20 | István Palkovits Ungarn | 8:47.89 |
4×100 m stafett | Danmark Danmark | 39.40 | Latvia Latvia | 40.22 | Slovakia Slovakia | 40.26 |
4×400 m stafett | Slovenia | 3:05.33 | Kroatia Kroatia
| 3:09.47 | Latvia Latvia
| 3:09.56 |
Høydehopp | Tihomir Ivanov Bulgaria | 2.26 | Adrijus Glebauskas Litauen | 2.17 | Lukáš Beer Slovakia | 2.17 =SB |
Stavsprang | Mareks Ārents Latvia | 5.51 =SB | Ján Zmoray Slovakia | 5.10 =SB | Evgeni Enev Bulgaria | 5.10 PB |
Lengdehopp | Boris Linkov Bulgaria | 7.72 (+0.4 m/s) | Sebastian Ree Pedersen Danmark | 7.70 (-0.3 m/s) | Edvīns Hadakovs Latvia | 7.43 (+0.4 m/s) SB |
Tresteg | Georgi Tsonov Bulgaria | 16.35 (+0.6 m/s) SB | Jan Luxa Slovenia | 16.08 (-0.3 m/s) | Tòrur Mortensen Danmark | 15.45 (+0.1 m/s) PB |
Kulestøt | Kristoffer Thomsen Danmark | 19.21 | Georgi Ivanov Bulgaria | 18.10 SB | Balázs Tóth Ungarn | 17.93 |
Diskoskast | Kristjan Čeh Slovenia | 66.55 | Andrius Gudžius Litauen | 63.90 | Martin Marković Kroatia | 62.75 |
Sleggekast | Marcel Lomnický Slovakia | 76.18 | Dániel Rába Ungarn | 71.92 | Nikola Mikhov Bulgaria | 65.80 |
Spydkast | Edis Matusevičius Litauen | 83.00 SB | Patriks Gailums Latvia | 78.13 | Mark Slavov Bulgaria | 77.92 SB |
Kvinner
Event | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Jusztina Csóti Ungarn | 11.65 PB | Monika Weigertová Slovakia | 11.70 | Mathilde Kramer Danmark | 11.73 |
Maja Mihalinec Zidar Slovenia | 11.73 | |||||
200 m | Akvilė Andriukaitytė Litauen | 23.66 | Inna Eftimova Bulgaria | 23.67 | Jusztina Csóti Ungarn | 23.71 PB |
400 m | Evelin Nádházy Ungarn | 52.85 SB | Anita Horvat Slovenia | 52.94 | ||
Agnė Šerkšnienė Litauen | 52.85 | |||||
800 m | Bianka Bartha-Kéri Ungarn | 2:02.72 | Jerneja Smonkar Slovenia | 2:03.37 PB | Līga Velvere Latvia | 2:03.49 |
1500 m | Maja Pačarić Kroatia | 4:23.68 SB | Gréta Varga Ungarn | 4:24.33 SB | Lucia Hrivnák Klocová Slovakia | 4:25.82 |
3000 m | Klara Lukan Slovenia | 8:48.80 EU23L | Bojana Bjeljac Kroatia | 9:10.65 PB | Helene Svane Danmark | 9:29.34 PB |
5000 m | Maruša Mišmaš-Zrimsek Slovenia | 15:30.61 PB | Laura Valgreen Petersen Danmark | 16:03.87 | Bojana Bjeljac Kroatia | 16:05.10 SB |
100 m hekk | Stanislava Škvarková Slovakia | 13.33 | Mette Graversgaard Danmark | 13.36 | Ivana Lončarek Kroatia | 13.43 |
400 m hekk | Modesta Justė Morauskaitė Litauen | 56.28 PB | Daniela Ledecká Slovakia | 56.36 PB | Janka Molnár Ungarn | 56.81 |
3000 m hinder | Anna Emilie Møller Danmark | 9:49.93 | Greta Karinauskaitė Litauen | 10:04.92 PB | Zita Kácser Ungarn | 10:28.36 SB |
4×100 m stafett | Ungarn Ungarn | 44.38 | Danmark Danmark | 44.58 | Slovenia | 45.28 |
4×400 m stafett | Ungarn Ungarn | 3:30.82 | Slovenia | 3:30.90 NR | Slovakia Slovakia | 3:34.29 |
Høydehopp | Airinė Palšytė Litauen | 1.93 SB | Mirela Demireva Bulgaria | 1.91 SB | Lia Apostolovski Slovenia | 1.88 SB |
Stavsprang | Tina Šutej Slovenia | 4.25 | Hanga Klekner Ungarn | 4.15 SB | Caroline Bonde Holm Danmark | 4.15 |
Lengdehopp | Petra Farkas Ungarn | 6.43 | Jogailė Petrokaitė Litauen | 6.43 SB | Neja Filipič Slovenia | 6.27 |
Tresteg | Gabriela Petrova Bulgaria | 14.42 SB | Neja Filipič Slovenia | 14.21 | Dovilė Kilty Litauen | 13.95 SB |
Kulestøt | Erna Sóley Gunnarsdóttir Island | 15.94 | Marija Tolj Kroatia | 15.60 SB | Violetta Veiland Ungarn | 15.48 |
Diskoskast | Marija Tolj Kroatia | 58.78 | Kathrine Bebe Danmark | 56.89 | Dóra Kerekes Ungarn | 56.63 PB |
Sleggekast | Katrine Koch Jacobsen Danmark | 68.38 NR | Laura Igaune Latvia | 67.95 | Martina Hrašnová Slovakia | 67.11 |
Spydkast | Liveta Jasiūnaitė Litauen | 61.18 SB | Madara Palameika Latvia | 55.77 | Angéla Moravcsik Ungarn | 52.48 |
3. divisjon
Menn
Event | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Stavros Avgoustinou Kypros | 10.53 PB | Alexander Donigian Armenia | 10.65 | Aleksa Kijanović Serbia | 10.70 |
200 m | Mindia Endeladze Georgia | 21.30 =PB | Boško Kijanović Serbia | 21.31 SB | Jovan Stojoski Nord-Makedonia | 21.41 |
400 m | Franko Burraj Albania | 46.80 SB | Jovan Stojoski Nord-Makedonia | 46.94 | Boško Kijanović Serbia | 47.05 SB |
800 m | Stavros Spyrou Kypros | 1:49.61 | Aleksa Tomić Serbia | 1:50.62 PB | Pol Moya Andorra | 1:51.04 |
1500 m | Elzan Bibić Serbia | 3:48.96 | Jordan Gusman Malta | 3:50.38 | Yervand Mkrtchyan Armenia | 3:50.84 |
3000 m | Jordan Gusman Malta | 7:53.70 NR | Elzan Bibić Serbia | 7:55.51 | Dario Ivanovski Nord-Makedonia | 8:06.66 NR |
5000 m | Amine Khadiri Kypros | 14:22.58 | Miloš Malešević Serbia | 14:23.22 PB | Nahuel Carabaña Andorra | 14:25.93 |
110 m hekk | Milan Trajkovic Kypros | 13.82 SB | Luka Trgovčević Serbia | 14.04 | François Grailet Luxembourg | 14.12 |
400 m hekk | Rusmir Malkočević Bosnia-Hercegovina | 51.21 PB | Andrea Ercolani Volta San Marino | 53.42 | Cristin Eșanu Moldova | 53.73 PB |
3000 m hinder | Yervand Mkrtchyan Armenia | 8:59.80 | Nikolas Fragkou Kypros | 9:03.02 SB | Miloš Malešević Serbia | 9:03.92 |
4×100 m stafett | Serbia Serbia | 40.79 | Kypros Kypros
| 40.85 | Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina
| 41.19 NR |
4×400 m stafett | Moldova Moldova
| 3:16.00 | Luxembourg Luxembourg
| 3:17.55 | Kypros Kypros
| 3:18.21 |
Høydehopp | Vasilios Konstantinou Kypros | 2.12 | Eugenio Rossi San Marino | 2.08 | Slavko Stević Serbia | 2.08 |
Stavsprang | Nikandros Stylianou Kypros | 5.15 SB | Miloš Savić Serbia | 4.85 | Miquel Vílchez Andorra | 4.85 SB |
Lengdehopp | Lazar Anić Serbia | 7.83 | Izmir Smajlaj Albania | 7.70 | Bachana Khorava Georgia | 7.64 |
Tresteg} | Levon Aghasyan Armenia | 16.77 (+0.5) SB | Lasha Gulelauri Georgia | 16.05 (+0.1) | Rüstəm Məmmədov Aserbajdsjan | 15.43 (-0.1) |
Kulestøt | Bob Bertemes Luxembourg | 21.02 | Asmir Kolašinac Serbia | 20.45 | Tomaš Đurović Montenegro | 20.20 |
Diskoskast | Apostolos Parellis Kypros | 59.27 | Danijel Furtula Montenegro | 57.97 | Bob Bertemes Luxembourg | 57.04 |
Sleggekast | Serghei Marghiev Moldova | 74.49 | Alexandros Poursanidis Kypros | 71.09 | Vojislav Gvero Serbia | 62.60 |
Spydkast | Andrian Mardare Moldova | 82.57 | Vedran Samac Serbia | 81.35 PB | Dejan Mileusnić Bosnia-Hercegovina | 73.78 |
Kvinner
Event | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Olivia Fotopoulou Kypros | 11.42 | Patrizia van der Weken Luxembourg | 11.55 SB | Milana Tirnanić Serbia | 11.63 |
200 m | Olivia Fotopoulou Kypros | 23.31 PB | Ivana Ilić Serbia | 23.85 | Anaïs Bauer Luxembourg | 24.62 SB |
400 m | Eleni Artymata Kypros | 51.79 SB | Dragana Macanović Serbia | 55.26 PB | Drita Islami Nord-Makedonia | 55.32 PB |
800 m | Marija Stambolić Serbia | 2:07.12 | Kalliopi Kountouri Kypros | 2:09.86 PB | Ellada Alaverdyan Armenia | 2:12.49 PB |
1500 m | Vera Hoffmann Luxembourg | 4:26.64 | Dunja Sikima Serbia | 4:27.87 PB | Natalia Evangelidou Kypros | 4:27.95 |
3000 m | Meropi Panagiotou Kypros | 9:38.18 | Teodora Simović Serbia | 9:40.99 SB | Lilia Fisikovici Moldova | 9:42.28 SB |
5000 m | Lilia Fisikovici Moldova | 16:43.15 | Martine Mellina Luxembourg | 16:44.53 | Olivera Jevtić Serbia | 17:08.29 SB |
100 m hekk | Natalia Christofi Kypros | 13.55 | Anja Lukić Serbia | 13.84 | Iuliana Dovganici Moldova | 14.70 SB |
400 m hekk | Drita Islami Nord-Makedonia | 57.53 NR | Maja Gajić Serbia | 59.91 | Miranta Kyriakou Kypros | 1:01.64 PB |
3000 m hinder | Luiza Gega Albania | 9:39.56 | Andreea Stăvilă Moldova | 11:08.87 PB | Gresa Bakraqi Kosovo | 11:11.59 |
4×100 m stafett | Kypros Kypros | 44.61 | Serbia Serbia | 45.25 | Malta Malta | 46.27 |
4×400 m stafett | Kypros Kypros | 3:41.52 NR | Serbia Serbia
| 3:44.17 | Moldova Moldova
| 3:46.11 |
Høydehopp | Marija Vuković Montenegro | 1.90 | Angelina Topić Serbia | 1.85 | Styliana Ioannidou Kypros | 1.79 |
Stavsprang | Lara Buekens Luxembourg | 3.85 PB | Peppijna Dalli Malta | 3.80 NR | Maria Aristotelous Kypros | 3.55 |
Lengdehopp | Milica Gardašević Serbia | 6.54 | Filippa Fotopoulou Kypros | 6.34 | Claire Azzopardi Malta | 5.84 |
Tresteg | Anastasia Senchiv Moldova | 13.33 PB | Jovana Gnjatović Serbia | 12.73 | Yana Sargsyan Armenia | 12.68 |
Kulestøt | Alexandra Emilianov Moldova | 16.50 | Stéphanie Krumlovsky Luxembourg | 14.26 | Mediha Salkić Bosnia-Hercegovina | 13.58 |
Diskoskast | Alexandra Emilianov Moldova | 56.41 | Dragana Tomašević Serbia | 56.30 | Androniki Lada Kypros | 52.98 |
Sleggekast | Zalina Petrivskaya Moldova | 70.33 | Chrystalla Kyriakou Kypros | 62.18 | Nino Tsikvadze Georgia | 59.61 |
Spydkast | Marija Vučenović Serbia | 57.13 | Vanja Spajić Bosnia-Hercegovina | 52.31 | Noémie Pleimling Luxembourg | 49.70 |
Referanser
- ^ «EUROPEAN ATHLETICS TEAM CHAMPIONSHIPS 2021» (PDF).
- ^ Det europeiske friidrettsforbundet - European Athletics Team Championships 2021 Grouping Arkivert 20. mars 2021 hos Wayback Machine., besøkt 1. juni 2021.
- ^ Inside the Games - Minsk replaced by Poland as host of European Athletics Team Championships Super League, besøkt 1. juni 2021
- ^ «Europei di salto in alto, Tamberi dà forfait» (italiensk). Corrieredellosport.it. 28. mai 2021. Besøkt 30. mai 2021.
- ^ Inside the Games - Poland clinch back-to-back titles at European Athletics Team Championships, besøkt 2. juni 2021
Eksterne lenker
- (pl) Offisielt nettsted
- (grk) Offisielt nettsted